• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Karanthir666

Instalowanie gier androida na karcie pamięci

Pytanie

Jak w temacie. Jest jakiś prosty sposób na instalcję gier na karcie? Posiadam androinda 4.4.2 i z góry mówię, że nie mam możliwości wyboru miejsca instalacji. Wszystko ląduje na telefonie. A przeniesienie danych na kartę też nie pomaga, bo to co przenosi to jest zaledwie promil całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 22.05.2015 o 18:43, Karanthir666 napisał:

Jak w temacie. Jest jakiś prosty sposób na instalcję gier na karcie? Posiadam androinda
4.4.2 i z góry mówię, że nie mam możliwości wyboru miejsca instalacji. Wszystko ląduje
na telefonie. A przeniesienie danych na kartę też nie pomaga, bo to co przenosi to jest
zaledwie promil całości.


Próbowałeś użyć Link2SD? Do poprawnej pracy wymaga oczywiście roota.
Nie wiem, czy jakiś moduł do Xposed nie umożliwiał instalowania na karcie pamięci. (też wymaga roota)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.05.2015 o 19:45, Piterus_Von_Drackus napisał:

Próbowałeś użyć Link2SD? Do poprawnej pracy wymaga oczywiście roota.
Nie wiem, czy jakiś moduł do Xposed nie umożliwiał instalowania na karcie pamięci. (też
wymaga roota)

Prosty bez roota. Podobno jest jakiś program co albo pozwala wybrać ścieżkę instalacji albo przenosić całe aplikacje. Jest coś takiego? Bo mi się nie marzy grzebanie w telefonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.05.2015 o 19:48, Karanthir666 napisał:

Prosty bez roota. Podobno jest jakiś program co albo pozwala wybrać ścieżkę instalacji
albo przenosić całe aplikacje. Jest coś takiego? Bo mi się nie marzy grzebanie w telefonie.


Niestety mi nic nie wiadomo, by istniał jakiś prosty program przenoszący dane programów na kartę SD bez praw roota. Z tego co wiem, to KitKat niestety standardowo nie bardzo pozwala na tego typu operacje.

Przejrzyj http://forum.android.com.pl w dziale dla swojego modelu telefonu, być może ktoś już tam ma rozwiązanie . Lecz na rozwiązania bez roota bym za bardzo nie liczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 23.05.2015 o 10:02, Karanthir666 napisał:

>
Dzięki za pomoc. Przejrzę to forum.


Generalnie Google (właściciel Androida) usunął wsparcie w nowszych wersjach systemu dla instalowania gier i programów na zewnętrznych kartach pamięci. Google tłumaczył to dość pokrętnie problemami jakie mogą się pojawiać przy usunięciu karty pamięci.
Z tego środowiska wyłamał się Samsung, który dodał do swoich wersji Androida niezbędne funkcje dla App2Sd.

Ja w swojej Xperii z Andkiem 4.2 już nie mam opcji przeniesienia aplikacji na kartę pamięci, Link2Sd, który na starszym Andku pozwalał mi na przeniesienie aplikacji, na Xperii kończy taką próbę z błędem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 22.05.2015 o 18:43, Karanthir666 napisał:

Jak w temacie. Jest jakiś prosty sposób na instalcję gier na karcie? Posiadam androinda
4.4.2 i z góry mówię, że nie mam możliwości wyboru miejsca instalacji. Wszystko ląduje
na telefonie. A przeniesienie danych na kartę też nie pomaga, bo to co przenosi to jest
zaledwie promil całości.

Niestety Android 4.4.2 nie daje możliwości instalowania na karcie (przerabiałem to na mojej M2,nawet napisałem so sony @ i odpisali,że to adroid zablokował nie oni.)naszczęscie po aktualizacji do 4.4.4. obcja intalowania i przenoszenia na SD powróciła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 25.05.2015 o 10:07, Carter napisał:

Niestety Android 4.4.2 nie daje możliwości instalowania na karcie (przerabiałem to na
mojej M2,nawet napisałem so sony @ i odpisali,że to adroid zablokował nie oni.)naszczęscie
po aktualizacji do 4.4.4. obcja intalowania i przenoszenia na SD powróciła

Taaa... Tylko mój fon utknął na 4.4.2. Z google wynika, że będę musiał czekać do 4 kwartału roku na 5.0. A 4.4.4 podobno pod koniec lipca lub sierpnia. Dzięki ci HTC :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować