Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gram po godzinach #6: Gry MMO na pecetach i konsolach - jakie są, jak się zmieniają, jakie będą

11 postów w tym temacie

gram.pl

Można powiedzieć, że jest to "Gram po godzinach: Pr0gram Edition". :) Autorzy naszego podcastu tym razem w wersji wideo, przy stoliku... i oczywiście mleku rozmawiają o grach MMO.

Przeczytaj cały tekst "Gram po godzinach #6: Gry MMO na pecetach i konsolach - jakie są, jak się zmieniają, jakie będą" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny odcinek, ale absolutnie nic o Final Fantasy XIV, które na konsolach jest bardzo popularne. A kilka dni temu gra dostała nawet duży płatny dodatek. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To fatalnie, że nic o FFXIV. To jedno z najpopularniejszych MMO i jedno chyba z nielicznych z subskrybcją. Ciekawe jest też, że FFXI, w które grałem ponad 6 lat, również się nieźle trzyma i wciąż otrzymuje spore patche z nowym contentem i też ma subskrybcję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Bardzo fajny odcinek, ale absolutnie nic o Final Fantasy XIV, które na konsolach jest
> bardzo popularne. A kilka dni temu gra dostała nawet duży płatny dodatek. :)

Nie wypowiadamy się o FFXIV, bo nie graliśmy regularnie. Uwierz, nie da się, po prostu nie da się grać we wszystkie gry MMO dostępne na rynku, do tego pracować, czyli grać w inne, jeść, spać, czytać, oglądać i oddawać wszelakim przyjemnościom duchowym oraz cielesnym. Doba ma tylko 24 godziny. No nie da się. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Granie na konsoli w TESO to chyba jakaś kpina - byłem ostatnio w Empiku i za wersję PS4 prawie 300zł i trzeba jeszcze pamiętać o abonamencie PS plus bo się nawet nie zagra, gdzie dwunastomiesięczny w tym samym sklepie wynosi ponad 150zł.
To prawie 500 zł za granie przez rok w TESO na PS4.
Jeszcze bym zrozumiał jednorazową opłatę za wersję pudełkową, ale nieeeee, musi być ten abonament dla konsolowców - mimo tego, że na samym początku obiecywali ci z Bethesdy, że uzgodnią to z Sony i nie będzie trzeba tego robić by grać - ale odkąd nie mają wewnętrznego abonamentu to żadne negocjację im się nie opłacają.
...
Chociaż patrząc na to co Beth robi w sprawie Fallouta, trzecia odsłona za darmo i dostęp do modów dla XboxOne... to się nie dziwię, że nie mam zamiaru kupować ich produktów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeciez mody są w planach na PS4 tez tylko jako eksperyment lepiej im to ogarnac pierw na xboxie bliżej im do PC plus wsparcie ze strony MS którego co by nie mówić stać w przeciwieństwie do twórcy ,,najpotężniejszej konsoli na świecie":D Sony gdzie na E3 zachęcali do finansowania na kickstarterze gry....ktora ma.byc exclusivem na ich konsoli....Niestety dla mnie takie zagranie jest poniżej dobrego smaku . Powinni chociaż zachować pozory ze im sie powodzi :/ ale to nizsza klasa zawodnika na rynku walczaca o przetrwanie ale zapomnieli ze bez exclusivow wierni fani konsoli może w końcu sie opamietaja bo żeby nic nie mieli,zadnej gry AAA na ten rok :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo po prostu są projekty obarczone dość dużym ryzykiem i nie chcą w nie inwestować w ciemno. Fakt - ogłoszenie Shenmue 3 na Kickstarterze podczas konferencji Sony było słabym ruchem... ale poniekąd rozumiem, ponieważ fani pierwszych dwóch części pewnie grę by kupili, ale chodzi też o nowych odbiorców, których wcale nie musiałoby być aż tylu.

Samo Shenmue 3 też teoretycznie "eksem" nie będzie, bo wyjdzie też na PC, a i ta generacja pokazuje, że ich aż tyle nie ma. Czy być muszą? Fajnie by było, ale ważniejsze dla mnie są same gry bez względu na platformę. Dobrze, że każda z platform czym się charakteryzuje, ale nie aż tak jak to było chociażby kilkanaście lat temu przy Playstation 2 i XBoxie. Co w sumie jest dobrym zjawiskiem, bo w większą liczbę gier możemy grać bez względu na posiadaną maszynkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie wypowiadamy się o FFXIV, bo nie graliśmy regularnie. Uwierz, nie da się, po prostu
> nie da się grać we wszystkie gry MMO dostępne na rynku, do tego pracować, czyli grać
> w inne, jeść, spać, czytać, oglądać i oddawać wszelakim przyjemnościom duchowym oraz
> cielesnym. Doba ma tylko 24 godziny. No nie da się. ;)
Myszasty, jasne rozumiem. To normalne w dodatku mowa o grach MMO, ale chociaż tam małe wspomnienie mogłoby też być. Ale jak zwykle super odcinek chłopaki i baardzo fajnie słuchało się rozmowy na temat SWTOR, które jak dla mnie było miłym zaskoczeniem.

@Muradin_07
"Samo Shenmue 3 też teoretycznie "eksem" nie będzie, bo wyjdzie też na PC, a i ta generacja pokazuje, że ich aż tyle nie ma." Tak, ale Sony tak rozreklamuje tą grę, że będzie jak z Destiny i gra będzie się wydawać, iż jest tylko na tej platformie. A sam normalny pan kowalski kupi grę na PS4, bo o PC to nie usłyszy czy nie zobaczy. :)
"Co w sumie jest dobrym zjawiskiem, bo w większą liczbę gier możemy grać bez względu na posiadaną maszynkę." Owszem, prężna konkurencja jest zdrowa dla Nas graczy, ale też prowadzi do takich sytuacji jak np. podczas tegorocznej konferencji Sony gdzie pokazali bardzo fajne exy (gameplaye! +++) i mnóstwo poszatkowanej zawartości, która będzie tylko i wyłącznie na PS4 (przynajmniej przez dłuższy czas). Ja osobiście exy toleruje, bo coś jeszcze musi Nas przyciskać do kupna danej konsoli, ale część zawartości wyciętej na rzecz danej platformy jest, no niefajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2015 o 21:36, Deturis napisał:

Tak, ale Sony tak rozreklamuje tą grę, że będzie jak
z Destiny i gra będzie się wydawać, iż jest tylko na tej platformie. A sam normalny pan
kowalski kupi grę na PS4, bo o PC to nie usłyszy czy nie zobaczy. :)

Uwierz mi - pecetowcy dadzą swój głos tutaj i będzie wiadomo, że ta gra na PC także jest. Choć podejrzewam, że mogą być w mniejszości. Sam mając wybór między wersją digi PC lub PS4 wybrałbym konsolową ;)

Dnia 28.06.2015 o 21:36, Deturis napisał:

Owszem, prężna konkurencja jest zdrowa dla Nas graczy, ale też
prowadzi do takich sytuacji jak np. podczas tegorocznej konferencji Sony gdzie pokazali
bardzo fajne exy (gameplaye! +++) i mnóstwo poszatkowanej zawartości, która będzie tylko
i wyłącznie na PS4 (przynajmniej przez dłuższy czas). Ja osobiście exy toleruje, bo coś
jeszcze musi Nas przyciskać do kupna danej konsoli, ale część zawartości wyciętej na
rzecz danej platformy jest, no niefajna.

Z drugiej strony podobnie zrobił Microsoft posiadając u siebie swoje, choć tutaj też trzeba mówić o coraz większym kładzeniu nacisku na tandem PC-XBox. Niby to już odciąża u nich słowo "ekskluzywność", but still - ona się pojawia chociażby w przypadku Fallouta 4 i wsparcia dla modów. Nie słyszałem nic o tym, aby takowe były także na PS4, więc jest tak jakby 1:1 w tym meczu. Ale jak już wspomniałem - nie jestem za żadną z opcji, a wybrałem maszynkę Sony głównie z sentymentu. Bo mam inne i grało mi się na nich świetnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować