Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Letnia wyprzedaż na Steamie to szansa na ogromne zyski

13 postów w tym temacie

> Przecież gry na PC się nie sprzedają.
>
> Tak na poważnie, ktoś się orientuję czy te dane są wiarygodne?

SteamSpy wyciąga statystyki przeglądając bazę użytkowników. Podejrzewam więc, że mniej więcej owszem, dane są poprawne, choć trochę mogą rozmijać się z prawdą, przez prywatne konta czy sprzedawanie gier w bundlach jak Humble. Ale ogólnie po pierwsze, chodzi w nich o pokazanie pewnych trendów, a po drugie odnosząc się do pieniędzy - mówimy o przychodzie a nie zysku, co też zmienia postać rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2015 o 12:04, Outlander-pro napisał:

ARK na pierwszy miejscu? Kolejny sandbox-survival w early access. Że ludzie się nadal
na to łapią ...

Jurassic World i wszystko jasne. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2015 o 12:15, Kadaj napisał:

Jurassic World i wszystko jasne. ;p


No tak, tym razem zamiast zombie albo plemion kanibali są dinozaury, które jak wiadomo wszyscy uwielbiają :D

Nie no, to jest pomysł na życie - zrobić kiepską grę survivalową, bo jest na to moda, nigdy nie wychodzić z early access i zgarniać miliony. Kto dołącza do mojego dev teamu? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
> > Jurassic World i wszystko jasne. ;p
>
> No tak, tym razem zamiast zombie albo plemion kanibali są dinozaury, które jak wiadomo
> wszyscy uwielbiają :D
>
> Nie no, to jest pomysł na życie - zrobić kiepską grę survivalową, bo jest na to moda,
> nigdy nie wychodzić z early access i zgarniać miliony. Kto dołącza do mojego dev teamu?
> xD

Z tego co widziałem to ARK nie jest wcale takie złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
> > Jurassic World i wszystko jasne. ;p
>
> No tak, tym razem zamiast zombie albo plemion kanibali są dinozaury, które jak wiadomo
> wszyscy uwielbiają :D
>
> Nie no, to jest pomysł na życie - zrobić kiepską grę survivalową, bo jest na to moda,
> nigdy nie wychodzić z early access i zgarniać miliony. Kto dołącza do mojego dev teamu?
> xD
Ja bym w to wszedł,a le nie mam pojęcia o robieniu gier. W sumie o programowaniu i całej reszcie też nie. Ale mogę napisać scenariusz (w sumie przydałoby się napisać cokolwiek co można by wrzucić w opisie na Steama nawet do z założenia badziewnego survivalu), współtworzyć założenia i odpowiadać za kontakty z graczami. I powtarzać jak bardzo jestem podekscytowany tworzeniem się tej gry. Już jestem podekscytowany tym, że jeszcze się nie tworzy i jeszcze nie wiadomo co i po co.
A przy okazji mam pomysł. Zgapmy od paru wcześniej i napiszmy, że bugi to tak specjalnie dla jaj zostawiliście. Nie trzeba będzie ich łatać. Ani czytać raportów o nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2015 o 16:34, NemoTheEight napisał:

Ja bym w to wszedł,a le nie mam pojęcia o robieniu gier...


Hehe, trafiasz w sedno z tym postem. Choć a propos robienia gier to jakiś czas temu miałem w planach zrobić z kumplem gierkę w RPG Makerze, ale po jakimś czasie planowania projekt umarł, trzeba mieć do tego niezłe zaparcie. Jak na razie moim największym osiągnięciem game devu było stworzenie kompletnej mapy do HoMM3 xD

A tak bardziej a propos tematu, to szokuje ile tych survivalówek się pojawia na steamie w early access, a wszystkie identyczne, zbugowane, niechlujnie zrobione, jawnie cisnące na nagłej popularności gatunki. A ludzie kupują, jakby rozumu nie mieli, im więcej ich wychodzi, tym więcej kupują, damn. Jak na jakieś magiczne zaklęcie, albo zbiorową hipnozę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > Ja bym w to wszedł,a le nie mam pojęcia o robieniu gier...
>
> Hehe, trafiasz w sedno z tym postem. Choć a propos robienia gier to jakiś czas temu miałem
> w planach zrobić z kumplem gierkę w RPG Makerze, ale po jakimś czasie planowania projekt
> umarł, trzeba mieć do tego niezłe zaparcie. Jak na razie moim największym osiągnięciem
> game devu było stworzenie kompletnej mapy do HoMM3 xD
>
> A tak bardziej a propos tematu, to szokuje ile tych survivalówek się pojawia na steamie
> w early access, a wszystkie identyczne, zbugowane, niechlujnie zrobione, jawnie cisnące
> na nagłej popularności gatunki. A ludzie kupują, jakby rozumu nie mieli, im więcej ich
> wychodzi, tym więcej kupują, damn. Jak na jakieś magiczne zaklęcie, albo zbiorową hipnozę.

Szczerze? to niektore te gry w early acces sa lepsze od tych "super produkcji" dobry przyklad na PC to ostatni Batman:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2015 o 07:40, Phoenixpl napisał:

Szczerze? to niektore te gry w early acces sa lepsze od tych "super produkcji" dobry
przyklad na PC to ostatni Batman:P

Przecież Batman to też Early Access. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować