Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gamescom 2015: Mafia III - wrażenia z prezentacji

10 postów w tym temacie

Tak gracze narzekali, że Mafia za mało sandboksowa i nie ma co robić i doigraliśmy się. Wolałbym, żeby Mafia została Mafią - nie tyle sandboksem, co liniową grą w otwartym świecie, z nastawieniem na fabułę i większy niż u konkurencji realizm. Mam nadzieję, że wyjdzie dobrze, ale jestem nastawiony bardzo sceptycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś oglądał może kiedyś film gangsterski z murzynami w rolach głównych? Nie? Bo to nie mafia...
Mafia to była fajna gra, od 0 do bohatera, Włosi, kodeksy, thompsony i FABUŁA typowo gangsterska. A teraz dostaniemy GTA w latach 70. z masą wybuchów i driftingiem. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra powinna się nazywać "Zemsta na Mafii" lub coś w tym stylu. Jedyne co ma wspólnego fabularnie z mafią to zemsta murzynka na nich. Jak wiadomo do mafii nie byli przyjmowani kolorowi, więc tutaj na 100% Clinton nie będzie jej członkiem. Co do samego gameplay'' u to wydaje mi się sztampowy, sztywny - coś na wzór Sainsts Row albo Ojciec Chrzestny (skłaniam się ku temu pierwszemu). Nie zabrakło poprawności politycznej (główny bohater jest czarny a w sumie połowa z czwórki bohaterów to czarni). Zagram tylko jako fan poprzednich części ale czuję że nie zapadnie mi ona w pamięć i raczej nie będę do niej powracał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Po pierwsze na pewno powróci znany z Mafii II schemat misji tego typu, polegający na zbrojnym wtargnięciu do bronionej przez "przeważające siły wroga" siedziby."

Może mi ktoś powiedzieć co autor miał na myśli? Bo przeszedłem drugą Mafie dwa albo trzy razy i nie przypominam sobie czegoś takiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> "Po pierwsze na pewno powróci znany z Mafii II schemat misji tego typu, polegający na
> zbrojnym wtargnięciu do bronionej przez "przeważające siły wroga" siedziby."
>
> Może mi ktoś powiedzieć co autor miał na myśli? Bo przeszedłem drugą Mafie dwa albo trzy
> razy i nie przypominam sobie czegoś takiego...
Choćby 5 rozdział "Piła".Wtargnięcie do budynku, strzelanina z dużą ilością wrogów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mafia i murzyni? Gang owszem ale nie mafia. Nie będzie klimatu, nie będzie stopni, nie będzie czaru jaki wywierała jedynka. Eh beznadziejnie że ta gra idzie w tę stronę. Jedynka to było coś wspaniałego. Idealna formuła między sandboxem a liniowością. Świetne zadania jak np. to gdzie przebranym za majtka rozwalało się kandydata na burmistrza albo włam do willi prokuratora czy ucieczka z whiskye z wielkiego parkingu. Garnitury, thomsony, kapelusze to było coś a teraz co dają nam w zamian? Murzyna w afro który wygląda jak jakiś bokser a nie stylowy mafiosa. Niech zmienią nazwę gry i nie będę miał pretensji tak to trochę profanują temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liczę na naprawdę dobrą fabułę + zadania poboczne i może jakieś aktywności, czyli coś podobnego do GTA lecz trzymającego własny styl bo na tyle można czekać po takim pokazie. Mafia coraz bardziej się rozjeżdża od pierwowzoru. Minęło już parę ładnych lat. Zmienia się ''widownia'' i jej preferencje, zmienia się więc produkt. Trzeba poczekać i tyle. Ja pewnie tak samo jak większość mam nadzieję na naprawdę solidną opowieść i trzymający się kupy świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować