Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Far Cry Primal oficjalnie zapowiedziane

47 postów w tym temacie

Dnia 06.10.2015 o 19:57, Gumisiek2 napisał:

Ciekawy eksperyment, Far Cry to jedna z niewielu marek, których Ubisoft nie zniszczył.


A którą markę Ubi niby zniszczył?
Jeżeli Masz na myśli Assassin''s Creed, to jest to obecnie najlepsza seria gier jaka się ukazała i jedyna taka seria na rynku, nikt jej nie może podskoczyć.

Co do nowego FC: wygląda to dosyć intrygująco, ale to ma już niewiele wspólnego z Far Cry ;) Nie mogli zrobić po prostu nowej marki? ;)
Gdyby jeszcze nasz protoplasta cofnął się w przeszłość to byłoby jakieś fabularne nawiązanie do marki, a tak ciężko będzie to pogodzić, ale na samą grę czekam, bo to coś nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2015 o 10:31, lis_23 napisał:

A którą markę Ubi niby zniszczył?

Settlers, Splinter Cell, Prince of Persia, HOMM co by długo nie szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2015 o 10:40, Rick napisał:

> A którą markę Ubi niby zniszczył?
Settlers, Splinter Cell, Prince of Persia, HOMM co by długo nie szukać.

Akurat Splinter Cell Ubisoft niedawno naprawił - Blacklist jest świetny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2015 o 10:40, Rick napisał:

>
Settlers, Splinter Cell, Prince of Persia, HOMM co by długo nie szukać.


SC jest całkiem dobry, w nowych Herosów nie grałem wiec nie wiem, a Settlersów i PoPa po prostu od dawna nie zrobili, co nie oznacza, że te marki zniszczyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.10.2015 o 10:46, Harrolfo napisał:

Akurat Splinter Cell Ubisoft niedawno naprawił - Blacklist jest świetny.


@Harrolfo i @lis_23 Mówiąc o marce, nie mówimy o ostatnim produkcie. i mimo, że sam uważam Blacklista za kawał solidnej gry, to jednak Double Agent i Conviction były złe. I być może dlatego Blacklist nie zdobył zasłużonego uznania.
PoPa wyparło AC, co nie zmienia faktu, że 4 była już inna. Skończona cliffhangerem i... zapomniana.

Settlersów zarżnęli już w piatej cześci. Dopiero 7 jest całkiem całkiem, ale to wciąż nie jest to, za co ludzie pokochali serię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.10.2015 o 11:06, Rick napisał:


@Harrolfo i @lis_23 Mówiąc o marce, nie mówimy o ostatnim produkcie. i mimo, że sam uważam
Blacklista za kawał solidnej gry, to jednak Double Agent i Conviction były złe. I być
może dlatego Blacklist nie zdobył zasłużonego uznania.


Ja zacząłem grać właśnie od Conviction, ktore przypadło mi do gustu ;)

Dnia 07.10.2015 o 11:06, Rick napisał:

PoPa wyparło AC, co nie zmienia faktu, że 4 była już inna. Skończona cliffhangerem i...
zapomniana.

Czwarta część? Masz na myśli PoPa z 2008 roku? To jedna z moich ulubionych gier i właśnie przechodzę ją ponownie na X360 ;) Zapewne zakupię też DLC z zakończeniem.

Dnia 07.10.2015 o 11:06, Rick napisał:


Settlersów zarżnęli już w piatej cześci. Dopiero 7 jest całkiem całkiem, ale to wciąż
nie jest to, za co ludzie pokochali serię.


Za Settlersami nigdy nie przepadałem, wolę AoE, nawet w tej wersji online, tylko bez mikrotranzakcji i ciągłego czekania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2015 o 11:06, Rick napisał:

PoPa wyparło AC, co nie zmienia faktu, że 4 była już inna. Skończona cliffhangerem i...
zapomniana.

Dla mnie ten PoP to rewelacyjna gra ze świetnym zakończeniem - fakt, jest może cliffhangerowe, ale jest przy tym tak pozytywnie "artystyczne". To jedno z moich ulubionych zakończeń gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2015 o 10:31, lis_23 napisał:

A którą markę Ubi niby zniszczył?


Rick podał chyba wystarczająco przykładów, od siebie mogę dorzucić serię Ghost Recon oraz Might and Magic (pamiętajmy, że Ubisoft posiada prawa do całej marki M&M, a nie tylko do HoM&M).

Dnia 07.10.2015 o 10:31, lis_23 napisał:

Jeżeli Masz na myśli Assassin''s Creed, to jest to obecnie najlepsza seria gier
jaka się ukazała i jedyna taka seria na rynku, nikt jej nie może podskoczyć.


Niekoniecznie, uwielbiam drugą część oraz Brotherhooda, ale moim zdaniem to była jedna z najlepszych serii gier na rynku. Gdy po prawie 80 godzinach spędzonych łącznie przy AC II oraz Brotherhoodzie włączyłem Revelations, zacząłem wymiotować powtarzalnością rozgrywki. Jedyną miłą odmianą była Black Flag, ale być może nieco ją przeceniam ze względu na uwielbiane przeze mnie pirackie klimaty. Ubi leci według schematu "zmieńmy realia, wprowadźmy kilka nowości i oto mamy gotową kolejną grę z serii" (choć dodatki do GTA IV wprowadzały więcej nowości niż kolejne części serii AC). Tak, wiem, zaraz ktoś napisze, że dokładnie taki sam schemat zastosowano przy produkcji Far Cry 4. Toteż wspomniałem w moim poprzednim poście, że liczę na większy progres w stosunku do reszty serii niż ten pomiędzy dwiema ostatnimi częściami FC. Jedynym realnym przypadkiem ogromnego progresu jest Assassin''s Creed II, który sprawił, że nostalgia pozostaje wyłącznym sensownym argumentem, aby powrócić do pierwszej części serii. W tym przypadku ciężko mi powiedzieć o zarżnięciu marki, bo kolejne Assassiny są bardzo grywalne, schemat rozgrywki także nie zmienił się specjalnie w porównaniu do pierwszej części. Jestem też pewny, że gdybym teraz, po kilku latach odpoczynku od serii, wrócił do niej, to nadal bawiłbym się świetnie. Choć nie podoba mi się polityka wydawnicza Ubisoftu dotycząca serii AC, to z pewnością w tym przypadku nie można mówić o zarżnięciu marki.

Dnia 07.10.2015 o 10:31, lis_23 napisał:

Ja zacząłem grać właśnie od Conviction, ktore przypadło mi do gustu ;)


No i właśnie dlatego nie zrozumiesz, dlaczego niektórzy psioczą na Ubi czy EA. Jeżeli dobrze pamiętam, to swoją przygodę z serią Gothic zacząłeś od Arcanii, która uznajesz za najlepszą część serii. No cóż, najlżej rzecz ujmując, jest to bardzo, ale to bardzo kontrowersyjny pogląd w środowisku fanów Gothika ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.10.2015 o 10:31, lis_23 napisał:

A którą markę Ubi niby zniszczył?


Ghost Recon, Rainbow Six. HoMM - aż przykro patrzeć jak Ubisoft taką legendę wdeptuje w błoto.

Dnia 07.10.2015 o 10:31, lis_23 napisał:

Jeżeli Masz na myśli Assassin''s Creed, to jest to obecnie najlepsza seria gier
jaka się ukazała i jedyna taka seria na rynku, nikt jej nie może podskoczyć.


Najlepsza? Batman spokojnie może konkurować z AC jeżeli chodzi o gry tego typu. IMHO jest dużo lepszy, podobnie jak Shadow of Mordor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie akurat Brotherhood i Black Flag najbardziej znudziły.
Brotherhood jest dosyć słaby technicznie na PC ( ach te puste przestrzenie i tekstury wokoło ;) ) a w Black Flag jest za dużo pływania a za mało " Assasynowania " ;)
Dla mnie, najlepszą odsłoną AC, obok dwójki jest trójka ( najlepszy, najbardziej zróżnicowany gameplay i najciekawszy świat, nie tak nudny jak w BF, jest co robić, gdzie pójść, a pływanie własnym okrętem jest relaksem, odskocznia, a nie rutyną, jak w " czwórce ". Do tego dochodzi Connor i jego tomahawk, najlepsza broń w całej serii ;0 Dodajmy do tego najlepszą, najdojrzalszą i najmniej czarno białą fabułę i mamy najlepszego AC.
Zaraz po trójce jest Unity.

Moim zdaniem, ludzie, a zwłaszcza nasi rodacy, za bardzo narzekają na gry Ubi, zarzucając im wtórność i powtarzalność. Owszem, one występują ale powiedzcie mi, co innego można robić w otwartym świecie? Co, poza odkrywaniem terenu, zbieraniem surowców, itp.?
Wczoraj czytałem zarzuty, że Far Cry nie jest grą z otwartym światem, a to właśnie ów otwarty świat, sandboox, wymusza na grze takie a nie inne rozwiązania. Gdyby te gry były liniowe, bardziej podobne do CoDa czy Uncharted to można by do nich napchać różnorodnych fajerwerków, ale nie są i gra w otwartym świecie musi być powtarzalna, bo i samo życie takie jest ;)
Można narzekać na Ubi ale z drugiej strony, po co wymyślać na nowo koło i zmieniać schematy, które działają?
Można je modyfikować, ulepszać, ale nie powinno się ich zmieniać całkowicie - wtedy gracze też się od serii odwrócą.
Trzeba tu znaleźć jakiś złoty środek, taki, który połączy " tradycjonalistów ", którzy chcą ewolucji, zamiast rewolucji, oraz tych, którzy oczekują nowości, a to jest bardzo trudne. Jeśli robi się coś dla wszystkich to najczęściej jest to dla nikogo ;)

W AC powinni przede wszystkim wywalić Animusa, synchronizację, podświetlenie przeciwników, obiektów, jakieś kółka wokół postaci, itp. czyli całą tę otoczkę SF, zostawiając sam rdzeń walki Assasynów z Templariuszami - bez przyszłości i bez przodków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2015 o 12:22, fenr1r napisał:



Ghost Recon, Rainbow Six. HoMM - aż przykro patrzeć jak Ubisoft taką legendę wdeptuje
w błoto.

Z tych gier grałem tylko w Herosów i nie przeszedłem jeszcze piątki ;)

Dnia 07.10.2015 o 12:22, fenr1r napisał:


Najlepsza? Batman spokojnie może konkurować z AC jeżeli chodzi o gry tego typu. IMHO
jest dużo lepszy, podobnie jak Shadow of Mordor.

Batman to Batman - inne uniwersum, inne zasady, itp.
Batman nie jest zabójcą, nie jest członkiem żadnego bractwa, itp. Pod tym względem, AC jest unikatem.
Cień Mordoru to fajna gra, ale w dużej mierze ściąga co lepsze patenty z innych gier, min. z Batmanów, oraz jest bardziej monotonny, niż każdy AC - opiera się tylko na świetnej walce w nieciekawych lokacjach. Pod względem lokacji AC bije go na głowę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2015 o 19:57, Gumisiek2 napisał:

Ciekawy eksperyment, Far Cry to jedna z niewielu marek, których Ubisoft nie zniszczył.


Ciekawe stwierdzenie patrząc na to, że Far Cry to podręcznikowy przykład "Ubisoft open-world game design" i od dwójki (a już zwłaszcza od trójki) seria niewiele się zmieniła z części na część.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2015 o 12:58, Henrar napisał:

Ciekawe stwierdzenie patrząc na to, że Far Cry to podręcznikowy przykład "Ubisoft open-world
game design" i od dwójki (a już zwłaszcza od trójki) seria niewiele się zmieniła z części
na część.


Rotfl, spodziewałem się dokładnie takiej odpowiedzi (tj. że od drugiej części seria praktycznie się nie zmieniła) i to dokładnie od Ciebie :D

Z kolei moją odpowiedź znajdziesz w poście kierowanym do list_23. Kolejne części AC niewiele się od siebie różnią, a mimo to są bardzo grywalne i sprzedają się w ogromnym nakładzie. Komuś może nie podobać się taka polityka wydawnicza, ale nie ma mowy o zarżnięciu marki, bo fakt jest taki, że ta świetnie prosperuje. Identycznie jest z serią Far Cry, choć w tym przypadku polemizowałbym na temat braku znaczących zmian pomiędzy kolejnymi częściami - IMO Far Cry 3 jest dużo bardziej rozbudowany od "dwójki", nieco gorzej jest w przypadku różnic pomiędzy Far Cry 4 a Far Cry 3 (choć to wciąż większy progres niż pomiędzy kolejnymi częściami AC), czego nie omieszkałem podkreślić w cytowanym przez Ciebie poście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mam nadzieję, że panowie jaskiniowcy wynajdą jakąś broń palną, snajpę chociażby. W końcu
> to Far Cry a ja nie cierpię melee w fpp :p
Tak krótka wypowiedź, a tyle głupot.
1. Nie |snajpę" (Yo! Badaj ten slang slang zią!), tylko "karabin snajperski", albo "karabin strzelca wyborowego".
3. Nie "Melee", bo jedna "mela" w jerzyku polskim to gesty chark, tylko "walka wręcz"
2. Może zbyt często wiałem z historii, albo nie przypominam sobie prochu strzelniczego w tamtym okresie. Masz łuk. Pewne jakaś proca czy coś będzie i dzidy do rzucania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powoli wyciekają nowe informacje o grze:

Czego możemy spodziewać się od strony rozgrywki?

Rozbudowa swojego plemienia
System sprzymierzeńców
Walka z wrogimi plemionami
Walka z drapieżnikami
Pokonywanie wrogich twierdz
Rzemiosło
Prehistoria
Masa broni
Bogaty świat z zapierającymi dech widokami.

https://www.youtube.com/watch?t=251&v=tEaS0U_CCLU

http://www.pssite.com/news-44887-wiecej_konkretow_i_szczegolow_na_temat_far_cry_primal___wideo.html

Niestety, jest to kolejna odsłona serii AC która kładzie duży nacisk na aspekt, którego nie lubię: polowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mam nadzieję, że panowie jaskiniowcy wynajdą jakąś broń palną, snajpę chociażby. W końcu
> to Far Cry a ja nie cierpię melee w fpp :p
Jaskiniowcy z bronią palną? Czy ja dobrze przeczytałem? Mam nadzieję że robisz sobie jaja, bo inaczej uznam to za jeden z największych kretynizmów jaki zrodził mózg "gimbazjalisty". :D A może lepiej będzie zrobić grę o jaskiniowcach z działkami plazmowymi? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2015 o 14:47, Fiore napisał:

> Mam nadzieję, że panowie jaskiniowcy wynajdą jakąś broń palną, snajpę chociażby.
W końcu
> to Far Cry a ja nie cierpię melee w fpp :p
Jaskiniowcy z bronią palną? Czy ja dobrze przeczytałem? Mam nadzieję że robisz sobie
jaja, bo inaczej uznam to za jeden z największych kretynizmów jaki zrodził mózg "gimbazjalisty".
:D A może lepiej będzie zrobić grę o jaskiniowcach z działkami plazmowymi? ;D


Widać wszędzie chcą czuć się jak w CoDzie lub BFie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2015 o 14:47, Fiore napisał:

A może lepiej będzie zrobić grę o jaskiniowcach z działkami plazmowymi? ;D

Przeciez powstaje juz taka gra. Sa mecha-dinozaury, jaskiniowcy i... dzialka plazmowe zdobywane z mecha-dinozaurow ;D

Nazywa sie - Horizon: Zero Dawn

Tyle, ze wychodzi tylko na PS4, wiec PCtowcy nie rusza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować