Zaloguj się, aby obserwować  
Milteen

GOTHIC

16146 postów w tym temacie

co do quizu to macie rację.
jak zadałem pytanie
gdzie ucieknie jacko i jego kompani gdy powie im się ze zaraz w ich kryjówce będą strażnicy świątynni to nikt nie wiedział.
większośc z nich jest mocna w pytaniach ile obrażeń ma dana broń. tez sie zniechecilem do quizu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2007 o 16:18, tykus napisał:

A w sumie to gdzie oni wtedy uciekną, bo sam nie wiem??? :P

Niedaleko Starego Obozu jest siedziba bandytów i tam się idzie. Miejsce to leży nieopodal, gdzie masz do zdobycia kamień ogniskujący wraz z Diego. Przy wejściu stoi "stróżówka".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2007 o 16:25, paweusz napisał:

Niedaleko Starego Obozu jest siedziba bandytów i tam się idzie. Miejsce to leży nieopodal,
gdzie masz do zdobycia kamień ogniskujący wraz z Diego. Przy wejściu stoi "stróżówka".


Aha, to znam to miejsce :D Tylko nie wiedziałem, że oni tam uciekają ;)

Nom, i znowu gram w Goticzka, przed chwilą wyłączyłem, jestem w SO, ale z zadań tam dostępnych wykonałem tylko to z walką na arenie i mam dzięki temu pierwszy poziom już :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2007 o 16:25, paweusz napisał:

> A w sumie to gdzie oni wtedy uciekną, bo sam nie wiem??? :P
Niedaleko Starego Obozu jest siedziba bandytów i tam się idzie. Miejsce to leży nieopodal,
gdzie masz do zdobycia kamień ogniskujący wraz z Diego. Przy wejściu stoi "stróżówka".

dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2007 o 16:33, lysyy napisał:

dobrze

Nie potrzebuję potwierdzenie do czego coś wiem :D Rozumiem, że chcesz być aktywny itd. na forum w pierwszym okresie pobytu tutaj - ale jakby nie patrzeć, taki post jak ten jest po prostu czystym spamem. Raczej wystrzegaj się tego - to taka rada od kogoś, kto jest tu ciut dłużej.
Tej siedziby bandytów jednak chyba nie odnalazłem za pierwszym razem, ale grałem już tyle razy - że siłą rzeczy musiałem to znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2007 o 16:37, paweusz napisał:

> dobrze
Nie potrzebuję potwierdzenie do czego coś wiem :D Rozumiem, że chcesz być aktywny itd. na forum
w pierwszym okresie pobytu tutaj - ale jakby nie patrzeć, taki post jak ten jest po prostu
czystym spamem. Raczej wystrzegaj się tego - to taka rada od kogoś, kto jest tu ciut dłużej.

Tej siedziby bandytów jednak chyba nie odnalazłem za pierwszym razem, ale grałem już tyle razy
- że siłą rzeczy musiałem to znaleźć.

sorry. chciałem zeby inni wiedzieli ze dobrze odpowiedziales.
ja na tą siedzibę trafiłem już pierwszym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2007 o 21:05, Bal Isidro napisał:

Czy ktoś z was słyszał o Gothic Multiplayer?

Przewertuj ostatnie kilka stron tego wątku, a znajdziesz informacje odnośnie twojego pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do maila - właśnie otrzymałem odpowiedź. Windows00 przetłumaczył, i wyszło mniej więcej coś takiego, że nie bardzo rozumieją o co chodzi ;) Robi się ponowne, dokładniejsze tłumaczenie, jak nie zadziała, trza słać po angielsku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2007 o 22:13, tykus napisał:

Co do maila - właśnie otrzymałem odpowiedź. Windows00 przetłumaczył, i wyszło mniej więcej
coś takiego, że nie bardzo rozumieją o co chodzi ;) Robi się ponowne, dokładniejsze tłumaczenie,
jak nie zadziała, trza słać po angielsku :P


Mniej więcej? :P
To można napisać jeszcze jeden mail, tak jak proponujesz, ale wysłać go w dwóch językach. Niemieckim i angielskim. Ja mógłbym się podjąć przetłumaczenia na angielski, a niemiecką wersją pewnie znowu zechcą się zająć Windows00 i szerszeń. :) Tylko najpierw trzeba dokładnie napisać po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może napisać po polsku a oni już sobie jakiegoś tłumacza znajdą? Chociarz pewnie w takim przypadku po prostu zignorowaliby mail. No nic, myślę że najlepiej byłoby napisać po "ęgilsku". Oni tam wszyscy od małego po angielsku panimają.(w Niemczech)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 11:00, Luke Shadow napisał:

To można napisać jeszcze jeden mail, tak jak proponujesz, ale wysłać go w dwóch językach. Niemieckim
i angielskim.

Też miałem taki pomysł, ale Tykus postanowił wysłać drugi raz GER wersję.

Dnia 09.02.2007 o 11:00, Luke Shadow napisał:

Ja mógłbym się podjąć przetłumaczenia na angielski, a niemiecką wersją pewnie
znowu zechcą się zająć Windows00 i szerszeń.

Pierwszy list napisał Szerszeń45 samodzielnie xD
A drugi ja stworzyłem (też samodzielnie), zobaczymy co z tego wyjdzie.

Dnia 09.02.2007 o 11:00, Luke Shadow napisał:

Tylko najpierw trzeba dokładnie napisać po
polsku.

To przede wszystkim :)

@ CR7
A gdyby do Ciebie napisał ktoś e-mail w suahili, to szukałbyś tłumacza, płacił mu i spróbował zrozumieć o co chodzi?
Przyjęło się, że to nadawca powinien przystosować się do języka odbiorcy, a nie odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, dostaliśmy odpowiedź, a windows00 zgodził się ją przetłumaczyć (szerszeń zaczął, ale z pewnych przyczyn nie dokończył tłumaczenia). A więc proszę bardzo.

Witajcie polscy fani Gothica!
Przede wszystkim - jestem menadżerem od kontaktów ze społecznością oraz wydawcą GMP, przyszłe pytania proszę kierować do mnie. Z całej ekipy projektu Gothic Multiplayer tylko ja należe do AEOns''X..
A teraz do odpowiedzi...

• Jakie przewidywane są tryby gry i, jeśli czymś różnią się od istniejących już to na czym miałyby polegać?

Myśle, że chodzi o "połączenie" - przez internet i LAN [jak widać nie zrozumiał pytania - windows00]

• Jak będzie wyglądać rozwój postaci, czy możemy liczyć na NPC ?

System rozwoju będzie opierał się na zasadzie "przeciągnij i upuść" - w ten sposób każdy będzie mógł lepiej przedstawić swojego bohatera. Informacje o postaci, jak np. "co on ma w inwentarzu?" będą zapisane na głównym serwerze. Każdemu z graczy przydzielone też zostanie hasło do jego konta.

• Czy możemy liczyć na jakąś fabułę?

Na dwoje babka wróżyła [alternatywne tłumaczenie - "jedno i drugie" - windows00] - to zależy od modyfikacji jakie będą czynione.

• Czy narzucona będzie postać Bezimiennego, czy też można określić wygląd własnej postaci wg pewnych ustalonych wzorców?

Patrz pytanie 2

• Na filmie już przy trzech osobach widoczne są lagi. Czy zostało to już naprawione?

To był tylko test klienta/softu na serwerze bez jakielkolwiek optymalizacji - w międzyczasie rozwinęliśmy inny pomysł, więc ten filmik nie pokazuje nic więcej oprócz tego, że gra działa :)

• Czy możliwe będzie granie z podziałem na drużyny?

To zależy od modyfikacji jakie będą czynione.

• Jeżeli będzie taka możliwość to czy czary obszarowe będą działać na sojuszników?

To zależy od modyfikacji jakie będą czynione.

• Premiera ustalona jest na luty. Można określić dokładniejszą datę?

Wyjawię to niechętnie - myślimy o połowie lutego - między 10, a 16.

• No i najważniejsze – jaka będzie przyszłość tego projektu? Czy jeśli się przyjmie (lub nie) początkowo, to jakie błędy będą naprawiane w pierwszej kolejności?

Tego nie możemy oszacować - przed nami jest jeszcze wiele pracy.

Pierwsza wersja nie będzie zawierała wszystkich możliwości. Będzie ona mogła jedynie analizować animacje i synchronizację, co jest niezbędne przy walkach. Następna wersja zawierała ędzie "tylko" moduł walki wręcz.
Jeszcze później implementowane będą kolejne moduły, jak np. skradanie, aż do powstania ostatecznego klienta. Dołączą do niego wszystkie animacje i synchronizacja nad którą trzeba jeszcze popracować - tylko moduł czarów będzie trudny do zaimplementowania.

Wkrótce oczekiwać możecie FAQ po polsku - mam kontakt z osobą, która jest polskim modderem Gothica.

Mam nadzieje, że odpowiedziałem na wszystkie Wasze pytania oraz jestem do Waszej dyspozycji, jeśli chodzi o kolejne.

Pozdrowienia

Przetłumaczył - windows00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, odpowiedź mamy, szkoda, że praktycznie nic z niej nowego nie da się wyczytac, ale zawsze mamy satysfakcję, że nas nie zignorowali ;( swoją drogą wątpię by wyrobili się do końca lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, na razie wiemy tyle, że jest mało, a ma być dużo. ;) W sumie to dziwię się, że w ogóle dostaliśmy odpowiedź. Myślałem, że nas zwyczajnie oleją, a tu takie miłe rozczarowanie.
Jak do tej pory z dystansem podchodziłem do tej produkcji, ale może okazać się bardzo ciekawa. Czekam... na polską wersję, bo mój niemiecki... szkoda gadać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi jak ma wyglądać ten rozwój postaci przeciągnij i upuść. Ja byłem lekko zaskoczony, włączam Thunderbirda, a tu odpowiedź :) A potem sprawdzanie czy szerszeń lub windows00 mają czas. Cieszę się że winda to przetłumaczył, i szerszeniowi za dobre chęci, jesteście super :D (dobra, dość z wazweliną) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2007 o 22:41, tykus napisał:

Mnie ciekawi jak ma wyglądać ten rozwój postaci przeciągnij i upuść.

Może coś a''la DM, czyli klikanie na umiejętność jaką się chcę posiąść i zdobycie jej, jeśli spełnia się wymagania. Albo odnosi się to do interfejsu...

Dnia 09.02.2007 o 22:41, tykus napisał:

Ja byłem lekko zaskoczony,

A ja się cieszę, że zrozumieli mój tekst :D

Dnia 09.02.2007 o 22:41, tykus napisał:

Cieszę się że winda

To już lepiej mów bombero ^^

Dnia 09.02.2007 o 22:41, tykus napisał:

to przetłumaczył, i szerszeniowi za dobre chęci, jesteście super

Wiem, wiem... (nie wiem jak szerszeń, ale ja jestem o tym przekonany xD )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować