Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Project Scorpio - gry Microsoftu będą działać w natywnym 4K

17 postów w tym temacie

No i po co to komu? Ok żartuję, świetna wiadomość, mam fajny TV full HD z prawie wszystkimi bajerami, ale jak zobaczyłem 4k w pewnym sklepie na, bo ja wiem, 60 calach, to mnie zamurowało. Tak jakbym tam był w środku. Myślę, że to dobra wiadomość. Zobaczymy jak będzie z ceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To praktycznie potwierdza że większość gier multiplatformowych nie będzie działać w natywnym 4K. Tak samo jak większość multiplatformowych gier działa w 900p na Xbox One a ekskluzywy już w 1080p. To tutaj exy będą w 4K a reszta gier w 3K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To praktycznie potwierdza że większość gier multiplatformowych nie będzie działać w natywnym 4K. Tak samo jak większość multiplatformowych gier działa w 900p na Xbox One a ekskluzywy już w 1080p. To tutaj exy będą w 4K a reszta gier w 3K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jakoś uwierzyć nie mogę w te NATYWNE 60 fpsów na konsoli. Pewnie przed premierą okaże
> się że jednak upskalling.
Pogubiłem się o czym mówisz, o fpsach czy rozdzielczości. Bo to dwie różne rzeczy. 4k ma działać przy 30 fpsach a przy 1080p teoretycznie powinno być stałe 60 fps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w przeciwieństwie do ps4 pro, w scorpio to może się udać.
Ciekawe jaka będzie cena... potem tylko wystarczy kupić dobry telewizor 4k, a może monitor... i może w końcu skuszę się na xboxa ;) ale czy te 6 teraflopów wydane w przyszłym roku na święta ciągle będzie takie atrakcyjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> w przeciwieństwie do ps4 pro, w scorpio to może się udać.
> Ciekawe jaka będzie cena... potem tylko wystarczy kupić dobry telewizor 4k, a może monitor...
> i może w końcu skuszę się na xboxa ;) ale czy te 6 teraflopów wydane w przyszłym roku
> na święta ciągle będzie takie atrakcyjne?
I w tym cała rzecz, PS4 Pro jest praktycznie już tutaj. Scorpio dopiero będzie za rok, gdzie nVidia i AMD napewno dorzucą ładny skok od siebie i 6TFLOPs to będzie... malutko. Gdyby Scorpio wyszło nawet w te święta i w cenie podobnej co PS4 Pro, tak, definitywnie to by się mogło udać.

Problem jednak jest bardzo prosty. Scorpio wyjdzie za rok a wszystkie ekskluziwy wychodzą też na PC. Konsole na dzień dzisiejszy kupują albo "casuale" którzy nie chcą się bawić w konfigurowanie, albo ci co kupują dla gier ekskluzywnych. Póki co Sony sprzedaż ma zapewnioną, Microsoft już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam te newsy i dochodzę do wniosku, że producenci sami się nakręcają. Zwykły kowalski czy to żyjący w Polsce, Niemczech czy Wielkiej Brytanii nie będzie miał pojęcia co w tej konsoli siedzi i czy obraz to 4K, 2K czy fullhd. Takiego człowieka obchodzi tylko czy będzie mógł pograć w fajne gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie ciekawie, Scorpio wygląda mi na konsolę następnej generacji kompatybilną z Xbox One, która mocą obliczeniową zostawi PS4 Pro mocno w tyle. I Dotychczasowa sytuacja z multiplatformami się zmieni, te będą teraz wypadały lepiej na sprzęcie Microsoftu. Sony musi się pilnować, bo konkurencja zabrała się mocno za odrabianie strat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2016 o 23:20, Ryu_Makkuro napisał:

I w tym cała rzecz, PS4 Pro jest praktycznie już tutaj. Scorpio dopiero będzie za rok,
gdzie nVidia i AMD napewno dorzucą ładny skok od siebie i 6TFLOPs to będzie... malutko.
Gdyby Scorpio wyszło nawet w te święta i w cenie podobnej co PS4 Pro, tak, definitywnie
to by się mogło udać.

Problem jednak jest bardzo prosty. Scorpio wyjdzie za rok a wszystkie ekskluziwy wychodzą
też na PC. Konsole na dzień dzisiejszy kupują albo "casuale" którzy nie chcą się bawić
w konfigurowanie, albo ci co kupują dla gier ekskluzywnych. Póki co Sony sprzedaż ma
zapewnioną, Microsoft już nie.


A co takiego daje Sony? RX 480 plus śmieszny procesor i udawane 4k. Jak ktoś już ma TV 4k to może ma to sens, w przypadku FHD nie bardzo. Nawet na zachodzie ludzie kręcą nosem, że TV 4k HDR to za drogo i nie opłaca się brać nowego produktu Sony.

Scorpio nie mógł pojawić się w tym roku i kosztować 400 USD, bo wg plotek będzie miał procesor Zen i grafikę Vega (ewentualnie bardzo mocno podrasowany Polaris) czyli potencjalnie konfiguracje deklasującą sprzęt Sony. Czym w takim razie będzie PS4pro za rok, dwa? Tym czym teraz jest XOne?

A tak na marginesie, widzę, że na rynku konsol pojawia się podobny dylemat z jakim borykają się PCtowcy. Wymieniać sprzęt teraz, czy czekać na kolejną generacje? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2016 o 19:38, Szara_Eminencja napisał:

Pogubiłem się o czym mówisz, o fpsach czy rozdzielczości. Bo to dwie różne rzeczy. 4k
ma działać przy 30 fpsach a przy 1080p teoretycznie powinno być stałe 60 fps.

Oj, sorrki chodziło o rozdzielczość, zmęczenie po robocie wybacz ;/ wtopa.


w przeciwieństwie do ps4 pro, w scorpio to może się udać.

Po genialnych pomysłach jakie chciał Microsoft wprowadzić przy premierze X1 szczerze wątpię by pobili sukces PS4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2016 o 10:44, Illidian_Stormrage napisał:

> Pogubiłem się o czym mówisz, o fpsach czy rozdzielczości. Bo to dwie różne rzeczy.
4k
> ma działać przy 30 fpsach a przy 1080p teoretycznie powinno być stałe 60 fps.
Oj, sorrki chodziło o rozdzielczość, zmęczenie po robocie wybacz ;/ wtopa.


w przeciwieństwie do ps4 pro, w scorpio to może się udać.

Po genialnych pomysłach jakie chciał Microsoft wprowadzić przy premierze X1 szczerze
wątpię by pobili sukces PS4.

ja tam nie wierzę w natywne 4K na Scorpio i Pro nie z tymi prockami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować