Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Krew, humor, patos i etniczne przetasowania - recenzja filmu Siedmiu wspaniałych

5 postów w tym temacie

Trzeba sobie odświeżyć opowiastkę. Ponieważ zarówno "Siedmiu samurajów", jak i poprzednią wersję tej końskiej opery obejrzałem już kilkakrotnie, chętnie zobaczę na ile temat utrzymał nastrój i tempo. A jest niebanalny, bo, o czym nie wspominają zwykle recenzenci, stanowi swoiste studium historycznego oddzielenia klasy chłopskiej od wojowników. Niebanalność tej narracji polega na tym, że ukazuje w prosty ale dość przekonujący sposób cechy odróżniające jednych od drugich i to, że sprawa nie polega tylko na tym, że jedni potrafią machać motyką, a drudzy mieczem.

P.S. Plakat jest okropny. Ech, gdzie te czasy, kiedy afisze były tworzone przez artystów plastyków a nie na programie MS Paint.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry film. Nie arcydzieło, ale siłą tej historii jest jej prostota i maksymalne wyeksponowanie akcji i napięcia typowego dla tego gatunku. Legion samobójców czy inne filmy "superbohaterskie" mogłyby się uczyć jak umiejętnie wprowadzić postać i jak dać jej odpowiednią ilość czasu w filmie. Do tego sceny strzelanin, mimo że bardzo dynamicznie, to jednak czytelne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bardzo dobry film. Ogląda się przyjemnie, piękna sceneria, bohaterowie, których nie da się nie polubić, a wszystko zaserwowane jako western. Bardzo dobry i klasyczny western.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest naprawdę świetny film do obejrzenia w towarzystwie. Bardzo ładnie skomponowany, przemyślany, z barwną scenografią, i zgraną ekipą aktorów. Nie mam żadnych zastrzeżeń i przyznaję, że z chęcią pójdę jeszcze raz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować