HumanGhost

Książki - temat ogólny

10253 postów w tym temacie

Dnia 09.12.2010 o 23:03, DarthStan napisał:

Nie chodzi o proste, źle się wyraziłem. Chodzi mi o sf z duża ilością batalistyki i rozgrywające
się na przestrzeni np. całej galaktyki, a nie jednej planety/miasta. Co do Resnicka czytałem
o nim skrajne opinie i właśnie zastawiam się nad zakupem.

Z tego co przeczytałem pierwsze 150 stron, to cykl "Dysfunkcja Rzeczywistości" podchodzi pod takąż batalistykę. Ewentualnie "Upadek Hyperiona", ale do tego trzeba najpierw przeczytać "Hyperion". Z tym że "Hyperion" jest arcygenialny, więc i tak warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.12.2010 o 23:03, DarthStan napisał:

Nie chodzi o proste, źle się wyraziłem. Chodzi mi o sf z duża ilością batalistyki i rozgrywające
się na przestrzeni np. całej galaktyki, a nie jednej planety/miasta. Co do Resnicka czytałem
o nim skrajne opinie i właśnie zastawiam się nad zakupem.


W takim razie "Zaginiona Flota" ci się spodoba, Fabryka Słów ma jakoś w ciągu 2 miesięcy robić wznowienie więc bez problemu dostaniesz. Resnick nie jest zły ale też nie jest to literatura wysokich lotów. Poza tym powinni spodobać ci się "Żołnierze Kosmosu" Roberta Heinleina oraz Diuna. Jeśli nie masz nic przeciwko twardej s-f to polecam też trylogię Alastaira Reynoldsa składającą się z "Przestrzeni Objawienia", "Arki Odkupienia" i "Otchłani Rozgrzeszenia". Tak samo kwadrylogia "Gwiazda Pandory/Judasz Wyzwolony" Petera F. Hamiltona powinna ci się spodobać oraz cykl hyperiońsko-endymioński Dana Simmonsa. Zwróć też uwagę na "Światło" M. Johna Harrisona, choć nie opowiada o wojnie to o pewnym ważnym dla całej galaktyki miejscu już tak. "Córka łupieżcy" Jacka Dukaja zaś opowiada o Mieście które jest ważne dla całego Wszechświata.

To tyle tak na szybko bez przeglądania biblioteczki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponownie potrzebuję Waszej rady. Ostatnio przy okazji tego, że zaczyna się robić głośno o nowym Deus Ex, przypomniałem sobie jak bardzo podobał mi się świat z pierwszej części. Grę znam zbyt dobrze, żeby znowu do niej wrócić, dlatego prosiłbym o to, żebyście mi polecili jakąś książkę w podobnej konwencji. Implanty, przyszłość, korporacje, polityka, przestępstwa itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2010 o 22:27, Jaki_Gahn napisał:

Musi być przyszłość? Bo poleciłbym Ci perfekcyjny "Zwodniczy Punkt" Dana Browna.

Dzięki, na pewno kiedyś sprawdzę. Chciałbym teraz jednak przeczytać coś bliższego uniwersum Deus Ex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie licząc tej "przyszłości" mogę ci polecić książki Ludluma. W prawie każdej jest zła korporacja ;)
Mi najbardziej podobał się "Protokół Sigmy" i "Manuskrypt Chancellora"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?" Phillipa K. Dicka, "Ślepowidzenie" Petera Wattsa, "Accelerando" Charlesa Strossa, nadchodzący "Icarus Effect" w świecie DX Jamesa Swallowa (pisarz nie jest zły, napisze takie porządne czytadło), "Czarne Oceany" Jacka Dukaja, "Mars" Rafała Kosika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obadaj twórczość Williama Gibsona i Bruce''a Sterlinga (ten akurat dość słabo tłumaczony na nasz język).
Polecam tez "Gwiazdy Moim Przeznaczeniem" Alfreda Bestera, choć to SF ze śladowymi elementami Cyber''a, to jednak kozacka książka. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie... Metro 2034 czy Assassin''s Creed: Renesans? Oczywiście pytanie kieruje tylko do osób, które przeczytały obydwie książki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Czyli Cyberpunk

William Gibson

"Neuromancer"
"Graf zero"
"Mona Liza turbo"
"Johnny Mnemonic" - zbiór opowiadań

Joan D. Vinge

"Psychotronik"
"Kocia łapka"
"Deszcz snów"

Walter J. Williams

"Okablowani"
"Ryk tornada"
"Stacja aniołów"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2010 o 14:15, kerkas napisał:

William Gibson

Strzał w dziesiątkę, Neuromancer + Mona Liza turbo + Graf zero + Światło Wirtualne zamówione na allegro w całkiem rozsądnej cenie 88 zł. Będę miął co robić przez święta :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szukam dobrej książki na temat : templariusze/assasyni, jedno z tych dwóch bądź oba pomieszane, jeżeli ktoś zetknął się z czymś takim i może polecić, to bardzo bym prosił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2010 o 14:15, kerkas napisał:

Joan D. Vinge
"Psychotronik"
"Kocia łapka"
"Deszcz snów"


Akurat trylogia Kota to nie jest typowy cyberpunk. Zdecydowanie mocniejszy nacisk jest tu na psychologię, niż na typowo cyberpunkowe kwestie.

Aczkolwiek nie spodziewałam się, że ktoś to zna. Poprawiłeś mi humor po bardzo gównianym dniu w robocie. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tego co podał Kerkas, ja dorzucę "Wgrzeszników" Pat Cadigan.

No i Gibsona bierz co podejdzie :P Sterlinga w sumie też, chociaż nie wiem czy on dużo w Polsce wydał, jedynym jego spolszczonym dziełem jakie widziałam był akurat steampunk - "Maszyna Różnicowa" napisana razem z Gibsonem. Zresztą świetna sama w sobie.

No i Dick się często o cyberpunk ociera.

Edit: Asimov! Kurde, odmóżdża mnie ta robota, że o nim zapomniałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2010 o 23:19, ja33no napisał:

...

Dodałbym jeszcze "Snow Crash" i "Diamentowy Wiek" Neala Stephensona, "Kiedy Zawodzi Grawitacja" George Aleca Effingera i "Rzekę Bogów" oraz "Brasyl" Iana McDonalda. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 16.12.2010 o 01:16, Fumiko napisał:

Poprawiłeś mi humor po bardzo gównianym
dniu w robocie. Dzięki.


Polecam się na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się