Zaloguj się, aby obserwować  
ja33no

Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

24392 postów w tym temacie

Witam. Zastanawiam się nad jedną rzeczą - naprawianiem. Jak to ma sie do zużycia surowców? Na wiki znalazłem informację, że naprawa pochłania pewną część kosztów zbudowania jednostki, różną w zależności od tego, kto ją naprawia. Nie mam natomiast pojęcia, jak to ma się do rzeczywistości. Powiedzmy, że mam prawie całkowicie zniszczony budynek (zostało 1 HP), jego koszt początkowy to 300 req (wartości czysto teoretyczne) i mam też jednostkę budującą, która naprawia za 50% ceny nowego budynku. Czyli naprawia ma wynieść 150 req, tak? A co jeśli budynek jest zniszczony tylko w połowie? I jak to wszystko ma się do faktu, że naprawianie powoduje spadek szybkosci "wydobywania surowców" (zauważyłem, że spada tylko przyrost, a nie faktyczna ilość posiadanej req)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawa pochłania surowce w miarę przywracania hp naprawianego budynku/jednostki, czyli powiedzmy jeśli w ciągu 3 sekund przywracane jest 1% hp to przez te 3 sekundy zapłacisz 1% od ceny naprawy za całość (nie wiem o ile dokładnie cena naprawy jest niższa od ceny budowy). Ponieważ naprawa jest procesem bardzo wolnym to jej koszty są niższe od wpływów z tego samego odcinka czasu czego rezultatem jest to że jedyne co zauważysz to spowolnienie "zarobków" a nie ubytek z już nagromadzonej kasy jak to ma miejsce przy zakupie gdy w jednej sekundzie wydajesz kilkadziesiąt/kilkaset jednostek danego surowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, o to właśnie mi chodziło. Nigdy do końca nie zastanawiałem się nad systemem naprawiania, a gdy już nadszedł na to czas, to nigdzie w necie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Wikipedia też nie precyzowała tego zagadnienia. Ale teraz już wszystko jasne. Dzięki raz jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hey, ostatnio odświeżyłem sobie DoW''a, niestety gram w pirata (kiedyś do Soulstorm miałem całą serię ale sprzedałem jako używki), widziałem że kiedyś wyszła paczka "Uniwersum" ze wszystkimi dodatkami i to chyba nawet za grosze tylko że nigdzie tego nie ma... O,o czy ktoś może wie gdzie można kupić nówkę? widziałem tylko jakieś sztuki na allegro(nie chce mi się w to bawić, nigdy tam nie kupowałem) :/ można to gdzieś jeszcze dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oświadczając na forum że grasz w piracką wersję gry prosisz się o degrada lub gorzej...
Wezmę jednak pod uwagę że sam jesteś niezadowolony z tego faktu i szukasz sposobu na zakup legalnej wersji i tym razem dam tylko wpis do kartoteki.

Co do tego gdzie poza Allegro można Dawn of War kupić
Wersję pudełkową znalazłem tutaj:
http://taniegranie.net/warhammer-dawn-of-war-universe-platyna-p-443.html
Podczas gdy kilka różnych wydań cyfrowych możesz znaleźć na muve.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2014 o 05:37, Karharot napisał:

Co do tego gdzie poza Allegro można Dawn of War kupić
Wersję pudełkową znalazłem tutaj:
http://taniegranie.net/warhammer-dawn-of-war-universe-platyna-p-443.html
Podczas gdy kilka różnych wydań cyfrowych możesz znaleźć na muve.pl


dzięki wielkie, właśnie mało takich sklepów znalazłem, ten jest spoko, no i cena fajna :D

i jeszcze jedno pytanko: czy są jakieś popularne strony, kanały YT, streamy jakichś wymiataczy z rozgrywkami DoW''a? wiem, że są strony z replayami ale chodzi mi głównie o filmy z komentarzem, jak np. dzisiaj popularny Starcraft, LoL, itp.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2014 o 13:47, UMC_Hugo napisał:

i jeszcze jedno pytanko: czy są jakieś popularne strony, kanały YT, streamy jakichś wymiataczy
z rozgrywkami DoW''a? wiem, że są strony z replayami ale chodzi mi głównie o filmy z
komentarzem, jak np. dzisiaj popularny Starcraft, LoL, itp.


Większość dzisiejszego community DoWa to Ruscy, u nich najwięcej się dzieje. Dedykowane DoWowi kanały na YouTube raczej nie istnieją, a reszta to same płotki - gra niestety już dawno straciła na popularności.
Jeśli miałbyś jakieś pytania odnośnie gry, gdzie ciągle możesz liczyć na odpowiedzi od rodaków, zajrzyj na forum www.dawnofwar.boo.pl
Jeśli chodzi o największą bazę powtórek i międzynarodowe miejsce, gdzie jeszcze siedzą resztki graczy w DoW, to polecałbym www.rts-sanctuary.com (dawniej dowsanctuary.com).
Niestety mam dla Ciebie złą wiadomość, bo GameSpy będzie wspierał tę grę (i nie tylko tę) tylko do 31 maja br, później do grania na multi pozostanie tylko Lan i jakieś programy dedykowane graniu przez multi (np. GameRanger).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z DOW , instaluje patche oraz Winter Assault i włączam to mi wyskakuje błąd:

ERRORS
Spooge drive not found.Verify that DirectX is propely installed

(mam wersje angielską) Proszę o pomoc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Problem z granie na multi. Mianowice, wszystko było dobrze. ale jak dzis chciałem załączyć multiplayer pisze, że "problem nie jest chwilowy. Proszę skontaktować się z Pomocą Techniczną" mneij więcej coś takiego. Poszperałem po necie i znalazłem że serwery zostały przeniesione na steam.. Nie miałem wcześniej do czynienia z tym programem, więc zainstalowałem, chcę aktywować klucz na steam (mam wersje pudełkową z ekstra klasyki) i pisze mi że klucz jest nie poprawny.. Spotkał ktoś się z podobnym problemem?? Bo Chętnie gramł był sobie dalej w wspaniałe DC ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2014 o 14:56, Kenny94 napisał:

Mam Problem z granie na multi. Mianowice, wszystko było dobrze. ale jak dzis chciałem
załączyć multiplayer pisze, że "problem nie jest chwilowy. Proszę skontaktować się z
Pomocą Techniczną" mneij więcej coś takiego. Poszperałem po necie i znalazłem że serwery
zostały przeniesione na steam.. Nie miałem wcześniej do czynienia z tym programem, więc
zainstalowałem, chcę aktywować klucz na steam (mam wersje pudełkową z ekstra klasyki)
i pisze mi że klucz jest nie poprawny.. Spotkał ktoś się z podobnym problemem?? Bo Chętnie
gramł był sobie dalej w wspaniałe DC ;)


Przede wszystkim dzięki, bo dawno nie grałem i nie wiedziałem, że na steama przenieśli serwery. Zawsze to kilka gier w jednym miejscu więcej. Jeśli chodzi o aktywację kluczy mi się udało aktywować podstawkę i Soulstorm, także z extra klasyki, DC i WA nie poszły, ale z postów na forum steam wynika, że klucze są w trakcie przenoszenia. Do piątku powinni się wyrobić, więc po prostu trzeba codziennie próbować wpisać. A jak w piątek nie zadziała no to wtedy będzie wiadomo, że coś jest nie tak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wielkie :) . to Póki co wstrzymam się z pisaniem do SEGA, bo też wyczytałem że ponoć to pomaga :D . poczekam. JA akurat wolę DC bo szczerze w SS, choć mam, to jakoś nie grałem w Multi i wgl taktyk nie znam xD a póki co boję się zaczynać od nowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.06.2014 o 21:11, luzac napisał:


O.o super sprawa. Na to po cichu od dawna liczyłem. Teraz tylko trzeba się zebrać i wrócić do domu. Do pudełek :)

BTW. działa tylko na na gry z WH40K czy tez na inne gry Segi np. starsze Total Wary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2014 o 12:55, Berdontg napisał:

Wie ktoś jak dać pełny ekran do Winter Assault prosze o szybką odpowieć


Spróbuj kombinację klawiszy "Alt + Enter"

A jeśli to nie pomoże - nie ma w ustawieniach graficznych albo ekranu opcji ''pełny ekran''?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po stu latach odpaliłem sobie DC. Chciałem zagrać przez neta z kumplem i obydwoje mamy problemy, ze mogły wystąpić problemy z połączeniem, że trzeba sprawdzić firewall i router. Ogólnie połączenia są przerywane. Wszytko sprawdziliśmy, zrobiliśmy co sie da i dalej nic. Jakieś pomysły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Można napisać do supportu Relica przedstawiając kody z pudełkowej wersji gry jaką macie z kumplami, to dadzą wam kody dzięki którym będziecie mogli aktywować sobie grę na Steam - może to coś da. Dotyczy to podstawki, Winter Assault i Dark Crusade - bez Soulstorma.

http://steamcommunity.com/app/4570/discussions/0/522730076106414122/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 09:32, Cierpik182 napisał:

Można napisać do supportu Relica przedstawiając kody z pudełkowej wersji gry jaką macie
z kumplami, to dadzą wam kody dzięki którym będziecie mogli aktywować sobie grę na Steam
- może to coś da. Dotyczy to podstawki, Winter Assault i Dark Crusade - bez Soulstorma.


Soulstorma też się to tyczy. ;) Mam kilku znajomych, którzy skorzystali z tej możliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2014 o 10:51, Jaracz napisał:

Soulstorma też się to tyczy. ;) Mam kilku znajomych, którzy skorzystali z tej możliwości.


Oks, coś mi się musiało pokręcić :) Sorka za błąd!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować