Zaloguj się, aby obserwować  
ja33no

Warhammer 40k DoW, Winter Assault, Dark Crusade i Soulstorm

24392 postów w tym temacie

Dnia 11.02.2007 o 16:18, Krzysztof111177 napisał:

Ja mam zły dzień od wczoraj kiedy po chamsku chciałem pokonać Joannite w grze...Wyrzuty sumienia...
;P


No to widzę , że nie tylko ja mam zły chumor. ;) Ale nie offtopujmy już. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2007 o 16:11, Dyzio Diablo napisał:

Przeniesienie Raptorów na t1.5 (po zbrojowni) byłoby dobrym pomysłem. Jak na chwilę obecną,
są aż za silni jak na t1.


ale sa cholernie drodzy i powoli sie rekrutuja... poza tym skoro chaos ma miec silna piechote CC kosztem pojazdow (2 bojowe z czego moze plugawiciel sie w koncu przyda) to musia miec ta piechote bo czym ma walczyc ? kultystami ? no dobra sam uzywam kultystow, ale tylko jako wsparcie ktos musi wiazac wroga walka, zerki sa w T2 wiec raptory musza byc w T1 tutaj balans jest dobrze zrobiony wiec wara od raptorow i berserkerow wy macie sowje cholerne pojazdy a chaos ma silna piechote w CC i tak musi byc przeciez nie wygram bitwy kultystami i plugawicielami takimi jakie sa teraz albo marinsami bez infiltracji bo sa slabsze od swoich odpowiednikow, jakies atuty trzeba miec !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2007 o 16:22, Mroku21 napisał:

Raczej nie, bo zauważ, że w późniejszym etapie gry są już raczej bezużyteczni, a z takich ASM
możesz zrobić jednostkę AV (może nie najlepszą, ale przynajmniej nie są bezbronni przeciwko
pojazdom) i sporo ich ulepszyć. ASM z Meltabombami bardzo dobrze sprawują się w polowaniu na
samotne LP''ki. Takie Raptory później mogą przydać się najwyżej do odwrócenia uwagi przeciwnika(i
jest to zazwyczaj samobójca akcja) żeby Zerki mogły do niego dobiec w całości ;p


wszystkie cztery macki pod postem mroka sie podpisuja !!! poza tym chaos placi za swoja piechote CC brakiem pojazdow ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie w T2 są bezużyteczni. Po wyjściu patcha będą w użyciu dłużej ( Bo Zerki będą dostępne znacznie później). Co nie zmienia faktu ,że (jak na mój gust) są dostępni zbyt szybko jak na tak mobilną i silną jednostkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ty akurat grając Eldarem na mobilność nie możesz narzekać :P (FoF). A co do siły hmm, takie małe porównanie:
http://wiki.reliccommunity.com/Raptor_Squad - Raptory
http://wiki.reliccommunity.com/Assault_Marine_Squad - ASM
Dodam, że wynika na korzyść ASM, którzy są tańsi, mocniejsi i szybsi w produkcji i uzupełnianiu. Zresztą wcale nie jestem za ich wzmacnianiem bo to już była by imba, niech zostanie jak jest. Tym bardziej, że nie zanosi się na zmiany w tej kwestii ;p. A jak by byli później to nie miałbym się czym uganiać za "naspidowanymi" Rangerami ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 16:57, Mroku21 napisał:

A jak by byli później to nie miałbym
się czym uganiać za "naspidowanymi" Rangerami ;p


Dałbyś sobie radę i bez Raptorów. ;p A ASM są za tani jak na jednostkę która kosi wszystko inne przed T2... Lol zaczynam marudzić jak Grond. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zerki to Berserkerzy Khorna. Opętani Kosmiczni Marines to PSM, a Przerażacze to Horrory.

Używamy nazw angielskich... bo tak? Znając angielskie nazwy jednostek można łatwiej się dogadać z obcokrajowcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale taki rush raptorów na początku gry może być zabójczy dla ekonomii SM. A może macie jakiś pomysł jak skutecznie się obronić przed wczesnym najazdem Chaosu? (wiecie, noob jestem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 18:05, Araziel77 napisał:

No ale taki rush raptorów na początku gry może być zabójczy dla ekonomii SM. A może macie jakiś
pomysł jak skutecznie się obronić przed wczesnym najazdem Chaosu? (wiecie, noob jestem)


Zależy od rasy jaką grasz.Grasz SM prawda? Jeżeli tak to najlepszym sposobem na uporanie się z Raptorami będą... ASM. Są od nich wytrzymalsi i tańsi. Alternatywą pozostaje FC który świetnie rozprawia się z grupami Raptorów...

A na poważnie to spytaj Gronda. ^^ Jego można uznać za forumowego eksperta.
Lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 15:25, Iroks1 napisał:

chałosowi po 1 raptorzy od t2 co to ma być sm mają ich póxniej skoro chaos od nich zrobił kalkę
:/


Raptorzy dostaja w dupę od ASM aż miło.
Mają mniej HP (po ulepszeniach DUŻO mniej...) i dysponują tylko 1 skokiem (ASM dwoma).
W starciu tych oddziałów trupy będą po obu stronach ale w 3 wypadkach na 4 ASM wygrają.

Poza tym, wedle Fluffu, Raptorzy to nie są jacyś tam csm z plecakami. To kasta, która stoi ponad podziałami na Legiony. Raptorzy dołączają do bitew i krucjat (czarnych, rzecz jasna) wedle własnego uznania, traktując je jako polowanie. Zatem o żadnej "kalce" nie może być mowy.

Oni naprawdę "live for the hunt".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 18:05, Araziel77 napisał:

No ale taki rush raptorów na początku gry może być zabójczy dla ekonomii SM. A może macie jakiś
pomysł jak skutecznie się obronić przed wczesnym najazdem Chaosu? (wiecie, noob jestem)


Na Raptorów i ASM robisz hero. Przynajmniej CL i FC doskonale sprawdzają się w zarzynaniu tych dziarskich dywersantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 18:05, Araziel77 napisał:

No ale taki rush raptorów na początku gry może być zabójczy dla ekonomii SM. A może macie jakiś
pomysł jak skutecznie się obronić przed wczesnym najazdem Chaosu? (wiecie, noob jestem)


Na początku postaraj się wjechać przeciwnikowi do bazy Scoutami dzięki czemu będziesz miał szansę dowiedzieć się co na ciebie szykuje i przy okazji może zdecapujesz mu jakiś punkt, ewentualnie coś ustrzelisz (Heretyk :). Potem robisz FC''ka i od razu przestaw go na strzelanie, żeby nie biegał jak głupi za Raptorami ;p. Możesz iść w ASM, ale zwykli SM też dadzą rade - tu już trzeba się sporo na klikać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 asm chaosu i po walce właściwie dla sm bo co z tego ze hero atakuje jak sm ganiaja w prawo w lewo a chaosowi w miedzyczasie dochodzą marinesi w liczbie 11 a sm co moze im naskoczyc bo przecierz trzeba w miedzyczasie uzupełniać także cięzko jest

co do harrasu na chs zajęcie właściwie skazane na zamobójstwo dzieki forsownej pracy szybciutko powstają koszary i o połowe szybciej hero także nie ma sensu harrasować chs chyba po to aby odkryć czy chce zaatakować asm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co dziś jest niedziela!? No nie... Czy ktoś może mi powiedzieć jak pogodzić granie o 20.00 na Obsku z obejrzeniem "Skazanego na śmierć"???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 19:14, Iroks1 napisał:

2 asm chaosu i po walce właściwie dla sm bo co z tego ze hero atakuje jak sm ganiaja w prawo
w lewo a chaosowi w miedzyczasie dochodzą marinesi w liczbie 11 a sm co moze im naskoczyc bo
przecierz trzeba w miedzyczasie uzupełniać także cięzko jest


Czyżby wnioski wyciągnięte po grze ze mną??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nekroni mogą w sumie dość łatwo obronić się przed tego typu rushem. Wystarczy rozbudować obeliski, w międzyczasie może jedna wieżyczka dla wsparcia i potem używać tej zdolności obelisków. Świetnie niszczy morale, więc problem przynajmniej częściowo załatwiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2007 o 19:28, Piotrekgościu napisał:

Co dziś jest niedziela!? No nie... Czy ktoś może mi powiedzieć jak pogodzić granie o 20.00
na Obsku z obejrzeniem "Skazanego na śmierć"???


Sciągnij z neta cały sezon, wiem że jest, ale nie wiem czy legalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować