Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Dnia 24.06.2009 o 14:16, geralt_z_rivii7 napisał:

Za słaba ? mam tylko 1,8 ghz ;/ no nie wiem dzięki zastanowię się porządnie ale raczej
coś lepszego więc czemu nie 8600 :)

Ty masz 1,8 Ghz ale ten Sempron ma oznaczenie 3600 czyli jest porównywalny z procesorami Intela o takim taktowaniu. Mój stary Athlon 2000 ma 1,6 Ghz a jest porównywalny z P4 o 2GHz. W nowe tytuły aby pograć będziesz miał problem bo masz tylko jeden rdzeń ale wszystko starsze bez problemu ci pójdzie.
Tu masz przykładową aukcje http://www.allegro.pl/item667232023_leadtek_winfast_geforce_7900gs_256mb_gddr3_nowa.html z 7900GS.

Popytaj w tych tematach jak chcesz mieć pewność
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=278&u=23132
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=92&u=43273
ale moim skromnym zdaniem żal było by dawać jakąkolwiek kartę z DDR2 jak chcesz grać bo imo procek jest dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj sobie zacząłem grać pierwszy raz w ową grę i mam pytanie.

Jak zebrać/zrobić coś z ''cennymi materiałami handlowymi'' ?

Np. Barwnikiem czy winem.

A i jeszcze jedno, jak przejąć kopalnie która jest umieszczona na mapie?-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2009 o 15:18, Marvious napisał:

Witam. Dzisiaj sobie zacząłem grać pierwszy raz w ową grę i mam pytanie.
Jak zebrać/zrobić coś z ''cennymi materiałami handlowymi'' ?
Np. Barwnikiem czy winem.


Postawic na takim polu wlasnego Kupca, bedzie generowal zyski. Z czasem zyska doswiadczenie i bedzie ''zarabial'' wiecej pieniedzy.

Dnia 30.06.2009 o 15:18, Marvious napisał:

A i jeszcze jedno, jak przejąć kopalnie która jest umieszczona na mapie?-


Musisz podbic dana prowincje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2009 o 16:45, Ryan-Kam napisał:


Dziś doszła do mnie Saga Total War - Era Wielkich Wojen.
Jestem pod wrażeniem wydania. Za 100 złotych dostałem 4 części tej serii, gruby poradnik,
książęczkę z artami oraz ściężkę dźwiękową, którą teraz właśnie odtwarzam. Gdyby każde
gry wydawali tak jak tą.

Własnie kogos takiego jak Ty szukałem :) Zastanawiam sie nad zakupem tego wydania i mam kilka pytań:
Czy poradnik jest ogólny czy podzielony na poszczególne tytuły? Jak go oceniasz? Masz porownanie do poradnika(?) do Antologii Rome z Platynowej Kolekcji? Czy ścieżka dźwiękowa zawiera utwory z Shoguna i Rome i ile tego jest?
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2009 o 15:35, Opal_P napisał:

Własnie kogos takiego jak Ty szukałem :)


:-)

Dnia 04.07.2009 o 15:35, Opal_P napisał:

Czy poradnik jest ogólny czy podzielony na poszczególne tytuły? Jak go oceniasz? Masz
porownanie do poradnika(?) do Antologii Rome z Platynowej Kolekcji?


Poradnik jest gruby i podzielony na kilka części- każda z nich opisuje jak grać w Shoguna, Medievala I & II oraz w Rome + dodatki. Jest ciekawy i dobrze się go czyta. Moja ocena poradnika: dobry +

Dnia 04.07.2009 o 15:35, Opal_P napisał:

Czy ścieżka dźwiękowa
zawiera utwory z Shoguna i Rome i ile tego jest?


42 utwory, około 75 minut. Tak scieżka zawiera utwory z Shoguna i Rome oraz Medievala. Muzyka z Medievala 2 jest na osobnym dysku. (też trwa około 75 minut)

Dnia 04.07.2009 o 15:35, Opal_P napisał:

Pozdrawiam.


Ja również, jak coś pytaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.07.2009 o 22:48, Ryan-Kam napisał:

42 utwory, około 75 minut. Tak scieżka zawiera utwory z Shoguna i Rome oraz Medievala.
Muzyka z Medievala 2 jest na osobnym dysku. (też trwa około 75 minut)


O, a czy są takie utwory jak Forever (Rome) i We are all one (MII)? Bo kurde, taki We are all one to najlepszy utwór w całym MII, a nie było go na soundtracku w EK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2009 o 12:38, Luk_Der_Ritter napisał:

O, a czy są takie utwory jak Forever (Rome) i We are all one (MII)? Bo kurde, taki We
are all one to najlepszy utwór w całym MII, a nie było go na soundtracku w EK.


Forever jest :) Ale We are all one niestety nie ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam was.Ostatnio jakimś cudem(przy moim sprzęcie to naprawdę cud)ustawiłem Medievala 2 na wysokie ustawienia w grafie(ale bez trawy)bez lagów(no prawie,cudotwórcą nie jestem,przy ogromnych bitwach i przy większych oblężeniach tnie niemiłosiernie).Ale nie o to chodzi.Teraz pytanie:jak zwiększyć umiejętności zabójców,jeśli każde zabójstwo kończy się niepowodzeniem,albo śmiercią agenta???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 19:05, konio1073 napisał:

Witam was.Ostatnio jakimś cudem(przy moim sprzęcie to naprawdę cud)ustawiłem Medievala
2 na wysokie ustawienia w grafie(ale bez trawy)bez lagów(no prawie,cudotwórcą nie jestem,przy
ogromnych bitwach i przy większych oblężeniach tnie niemiłosiernie).Ale nie o to chodzi.Teraz
pytanie:jak zwiększyć umiejętności zabójców,jeśli każde zabójstwo kończy się niepowodzeniem,albo
śmiercią agenta???

Wysłać na bardzo łatwe cele, np. zwykłych kapitanów armii. Zawsze może się przydać metoda prób i błędów (zapisz i wczytaj). W miarę kolejnych zabójstw, kolejni, wynajmowani zabójcy będą mieli lepsze umiejętności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2009 o 19:10, konio1073 napisał:

Nawet przy kapitanach szansa na wykonanie zabójstwa pisze 15%-20% :/



Najlepiej próbuj przy kapitanach armii rebelianckich, wtedy szansa powodzenia zamachu jest największa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2009 o 08:36, konio1073 napisał:

Właśnie przy nich tak jest.Przy kapitanach innych narodów jest 5%-7%

Z tego co pamiętam, jeśli ma się gdzieś Gildię Zabójców, to nowi zabójcy są od razu lepiej wytrenowani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do zabójców: w Total War od zawsze wypróbowanym sposobem na ich trenowanie było zacząć od ataków na dyplomatów i potem powoli wybierać trudniejsze cele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2009 o 14:59, kakinho1992 napisał:

> Właśnie przy nich tak jest.Przy kapitanach innych narodów jest 5%-7%
Z tego co pamiętam, jeśli ma się gdzieś Gildię Zabójców, to nowi zabójcy są od razu lepiej
wytrenowani.



Dobrze pamiętasz.

Poza tym na początku można spróbować sabotażu - z jakiegoś powodu lepiej mi wychodził w ostatniej kampanii ... co prawda część z bonusów będzie się odnosiła tylko do sabotażu, ale ogóle bonusy też dostawałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować