Zaloguj się, aby obserwować  
Ferilas

Fahrenheit: Indigo Prophecy

309 postów w tym temacie

Przeczytałem parę recenzji, obejrzałem trailer i dzisiaj rano zagrałem w demko.. i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem formy, klimatu i jakości wykonania. Oczywiście oceniam tylko na podstawie dema.. ale nie mogę się doczekać. Nie jest to ofkoz stricte przygodówka i dosyć trudno mi tę gre zaklasyfikować w 100% do jakiegoś gatunku. Nie grywam ostatni wiele a ostatnią przygodówką w jaką grałem i którą przeszedłem był Atlantis I :), ale się zdecydowanie skusze. Ktoś jeszcze jest zainteresowany tym produktem?? Kiedy wyjdzie to mneij więcej wiadomo ( za 13 dni :P) ale kto będzie wydawcą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem w chapterze "Dark Omen" kiedy Carla mówi Taylorowi by sprawdził ID jakiegoś konta czy coś w tym stylu. Nie mam kłopotów z angielskim ale nie wiem co dalej trzeba zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem wiele dobrego o tej grze, ale i kilka narzekan. Ponoc jest nieliniowa, ma sporo elementow zrecznosciowych i ciekawa, choc nie unikajaca pewnych schematow fabule. Do tego ponoc jest bardzo krotka (tak na kilkanascie godzin). Z drugiej strony, jesli jest nieliniowa, to moze nie bedzie to duzym problemem. Sam sie chyba skusze, ale to za pare tygodni, bo poki co mam w co grac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sporo elementów zręcznościowych to mało powiedziane. To jest wlaściwie jedna wielka zręcznościówka z przerwami na filmiki i gadanie. Nie oczekuj super zagadek - tutaj właściwie brak zagadek. Taka naprawdę trudna jest cała jedna. Ba, tutaj nawet dialogi "uzręcznościowili" - masz określony czas na wybranie możliwej odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nadal mogę oceniać tylko na podstawie dema, które przeszedłem z 20 razy :>.. ale słyszałem też wiele pozytywnych opini.. jak dla mnie jedynym wyjściem z tego sporu jest.. de gustibus non est.. na pewno jest to ciekawe połączenie dwóch różnych stylów tworzenia i rodzajów gier. Ja czekam na paczkę z niecierpliwością a rozwiązania zastosowane w grze wydają mi się wynosić ją na nowe poziomy realizmu, nie jeśli chodzi o fabułe, ale o samą formułę rozrywki. Pełna interakcja gracza z bohaterem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2005 o 18:06, Ferilas de Rienne napisał:

> Nie będe się wygłupiał, bo ja neistety czekam jeszcze na przesyłkę z wersją tej gry na PS2a.. ale ropocząłem poszukiwania
za rozwiązaniem Twego problemu i mam wrażenie, że znajdziesz odpowiedzi na swe pytania... tutaj ---> http://indigo.gamepressure.com/guide.asp?ID=187..
na dole strony :)


o juz sobie sam z tym poradziłem :) Ale dzięki za fatyge!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc jeśli chodzi o samą grę to zroboina jest w sposób innowacyjny. Ciężko jednoznacznie przypią ją pod jakiś gatunek. Ja bym ją określił jako gra zręcznościowo - kryminalno - przygodowa z dużą ilośćią wstawek filmowych. Jest to taki kryminał z elementami przygodówki i zręcznościówki. Bardzo ciekae połączenie i ciężko się oderwać od tej gry gdyż ciągle chcesz coś rozwiązać by śledztwo ruszyło dalej. Nie ma mowy o liniowości gry,jeśli czegoś nie chcesz zrobić to możesz to olać. Ponad to grasz 3 bohaterami, dwójką detektywów i podejrzanym o zabójstwo. Nie będę więcej już zdradzać nic więcej ale gierka naprawde jest wciągająca i ciekawie zrobiona. Słyszałem tylko od kumpla, że zakończenie jest do bani.
Aha i jeszcze jedna ważna wiadomość. Gra jest konwersją z sonki i bez pada sobie nie pogracie. Już w samej części przygodowej się gorzej steruje klawiaturą a jeśli chodzi o elementy zręcznościowe to poprostu bez analogów ani rusz!!! Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest multiplatformowa. Najwyżej PS 2 była platformą priorytetową, ale nie można nazywać tego konwersja (chyba że ktoś wierzy w konwersje robione w 2-3 dni ... ). Ja jakoś ukonczylem 100% na klawiaturze i na wygodę nie narzekalem - więc bym nie powiedział, ze bez analogów się nie da. Da się, tylko trzeba nieco przekonfigurować domyślne sterowanie. A w części przygodowej też spokojnie można dać radę bez pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2005 o 16:37, Bambusek napisał:

Ja jakoś ukonczylem 100% na klawiaturze i na wygodę nie narzekalem - więc bym
nie powiedział, ze bez analogów się nie da. Da się, tylko trzeba nieco przekonfigurować domyślne sterowanie. A w części
przygodowej też spokojnie można dać radę bez pada.


Skoro tak mówisz to pewnie masz racje, lecz co jak co ale napewno łatwiej sie gra na padzie niż na klawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przedwoczraj dostałem, wczoraj przeszedłem...
Jak dla mnie - zupełna nowość. Termin "interaktywne kino" rzeczywiście jest najtrafniejszy, w końcu tak naprawdę swobody w tej grze zbyt dużo nie mamy, a co najwyżej jej ułudę. Zero trudności, łatwy poziom zręcznościowy..Ale, cholera, mnie grało się idealnie! Uważam, że jest naprawdę ciekawie pomyślana i zostawia coś po sobie, przynajmniej na chwilkę. No i ta muzyczka...Polecam gorąco wszystkim i liczę na następne produkcje ytrzymane w podbnej konwencji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nareszcie znalazłem chwilę by przejść sobie tę gierkę. Musze w tym momencie przyznać, że pomimo wielu niezaprzeczalnych wad jestem nią zachwycony. Przyznaje, że fabuła na początku wsysajaca jak odkurzacz rainbowa pod koniec nieco siada. Przyznaje, że jest wiele elementów zręcznościowych, tyle, że na padzie od mego PSa nie były one wogóle męczące, czy też irytujące - za to podtrzymywały cały czas w napięciu i nie pozwalały oderwać się od dualschocka. I te sceny akcji z tych elementów zręcznościowych wynikające były naprawdę stu procentowo porywające, coś kapitalnego, śmiem twierdzić, ze mimo wielu zapożyczeń z różnych produkcji są one bliskie (mojemu osobistemy ofkozz) ideałowi i nie wiem czy byłbym w stanie wskazać jakiekolwiek które mnie bardziej "wkręciły". Grafika niezła, zazwyczaj nawet bardzo dobra, zażenowany byłem jedynie z muzeum podczas spotkania z tym doktorem od spraw paranormalnych (Kto grał sam wie o co chodzi najtragiczneijsza lokacja w grze, właściwie jedyna do której moge się przyczepić ale jej porażkowość rzucała się w oczy). Fabyła mi odpowiadała, może trochę sztampowa, ale nie spodziewałem się czegoś takiego na początku gry i była generalnie bardzo przyjemna, może nei zaskakująca ale zdecydowanie bogata i zróżnicowana. Wreszcie sama koncepcja i wykonanie, to NAPRAWDĘ jest coś nowego i oryginalnego, odkrywczego, czekam na sequel do którego furtka została pzostawiona w postaci naprominiowanego dzieciaka, czy też samego Lucasa. Przy całej innowacyjności samego systemu rozgrywki wady, które jako jedyne wydają mi się istotne i tak tracą w moich oczach znaczenie. Tymi wadami są krótkość samej rozgrywki, zbyt duże przeskoki czasowe i dopowiedzenie wszystkiego "na ostatni guzik". W instrukcji, autor - David Cage napisał, ze chciałby pozostawić w odbiorcy (a zarazem uczestniku) jego dzieła taki sam emocjonalny ślad jaki pozostaje w nas po np. przeczytaniu dobrej książki. W moim przypadku niejako mu się to udało (Eco na pewno nie ale do takiego Sapkowskiego to dobił ;)) i chwała mu za to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos moze save z tej gry z ukonczona gra? Mam bug(albo nie moge przejsc_-_) w pewnym momencie... A chce poznac historie do konca! Moj mial kotelet@interia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2006 o 19:23, koticzet napisał:

Mam bug(albo nie moge przejsc_-_)

Powiedz w ktorym miejscu to moze pomoze ktos :)

Dnia 07.01.2006 o 19:23, koticzet napisał:

kotelet@interia.pl

Wyslalem. Nie wysylalem jednak wszystkich moich profili (razem jakies 10MB save''ow ;P) wiec jakby cos nie chulalo (zapomnialem dodac jeszcze jakiegos pliku czy cos ;)) to daj znac, a dosle :)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem grę. Jestświetna. Ob historii, która jest naprawdę bardzo dobra poprzez muzykę, grafikę, pomysły. Sterowanie nie jest takie złe jak pisano w recenzjach po małym przestawieniu gra się naprawdę dobrze (szczególnie sekwencje zręcznościowe). Jest to jedna z lepszych gier ostatnich kilkunastu miesięcy. Nic tylko grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem kiedyś nad kupnem tej gry ale poczekam teraz troche może stanieje to 40 zł
Ciekawe kto wydaje tą gre ? Cenega bo CDP napewno nie.
Ogólnie grałem w demko i bardzo mi się spodobała .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sklepach internetowych grę możesz nabyć za poniżej 50 zł, np. Wirtus czy Play. Ostatnio też właśnie zastanawiałem się nad kupnem tej gry, ale wolę poczekać na jutro, może będą jakieś fajne promocje w sklepie gram.pl ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak nawet nie wiedziałęm , ale cóz mam napięty budżet :P Nowa karta , Gothic III. Nie ma tak łatwo , ale prędzej czy poźniej kupie :) Może wtedy bedzie kosztować 30 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja grę mam już zamówioną :). Paczka będzie wysłana raczej jutro, więc spodziewam się ją dostać w środę :). Już nie mogę się doczekać :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować