Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Jade Empire - Temat Ogólny

2423 postów w tym temacie

Ja gram gdzieś 23 godz. i ani razu nie potrafiłem Harmonicznego Kombo zrobić. A gry dalej nie ukończyłem przez poważnego buga. ( patrz wysoko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie Jak zrobić zadanie w Nekropolii żeby zatrzymać napływ niewolników. Szukałem i szukałem i nie wiem. Może jakiś bug??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2007 o 19:48, szymonsen napisał:

Nie mogę/nie umiem wykonywać harmonijnych kombinacji... :( :( :( :(
Może ktoś mi to wytłumaczyć krok, po kroku dla niepełnosprytnego?

Też z tym miałem trochę problemu, ale udało mi się go rozwiązać. Po pierwsze trzeba czytać opisy danego stylu walki, gdzie piszą, że np. "potężny atak tego stylu rozpoczyna harmoniczną kombinację". Harmoniczne kombinacje rozpoczynasz używając stylu wsparcia lub magii; w zależności od stylu wyprowadzając z niego potężny cios lub atak obszarowy. Po tym dookoła przeciwnika pojawi się zielony krąg odmierzający czas jaki masz na przełączenie się na styl walki wręcz i zadanie nim potężnego ciosu. Przykładowa harmoniczna kombinacja to np. atak obszarowy stylu Burzowej Smoczycy (albo Smok Burzy, zresztą nazwa nie jest ważna; na marginesie to chyba najlepszy styl wsparcia i najłatwiejszy do wykonania HK) i potężny atak dowolnego stylu walki wręcz (Tysiąc Cięć, Legendarne Uderzenie, Skaczący Tygrys, Biały Demon). Dla Niebiańskiej Fali (którą ma od początku każda postać) będzie już inaczej: potężny atak z tego stylu i potężny atak stylu walki wręcz. Dla stylu magii, np. Okruch lodu, zrób potężny atak zamrażający przeciwnika i potężny atak walki wręcz. Mam nadzieję, że załapiesz o co chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 12:50, fish13 napisał:

Mam pytanie Jak zrobić zadanie w Nekropolii żeby zatrzymać napływ niewolników. Szukałem i szukałem
i nie wiem. Może jakiś bug??

Rozumiem, że jesteś w Twierdzy Zabójców Lotosu i musisz zdyskredytować mistrza Shi; musisz wyjść z twierdzy na zewnątrz i iść drogą - po chwili natrafisz na transport niewolników, których po walce z Zabójcami możesz uwolnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2007 o 11:32, legenda27 napisał:

Mam bardzo duży problem. Jestem w rozdziale 7 w pałacu. Idę i dochodzę do 8 zabójców lotosu
gdy nagle znika ekran walki! Trudno idę dalej dochodzę do tej "windy" zostowiam kumpli i zjeżdźam
w to samo miejsce! o co chodzi?

Mi to nie wygląda na bug - po prostu robisz coś czego nie powinieneś; z twojego opisu wynika, że jesteś w pomieszczeniu ze Smokiem, po rozmowie powinieneś iść do swoich towarzyszy, posłuchać jak są wzruszeni losem smoczycy, a w trakcie tej rozmowy pojawia się scenka, że atakują cię Zabójcy Lotosu. Ty w tym momencie mówisz towarzyszom, że mają się nimi zająć, a ty wraz z jednym towarzyszem zajmiesz się mistrzem. Nie idziesz więc w kierunku Zabójców (zapewne nie możesz z nimi walczyć i nie jest to nawet konieczne; twórcy musieli jakoś wytłumaczyć, dlaczego wszyscy z tobą nie idą), tylko obracasz się w lewo i wchodzisz do windy, przed którą stoją twoi towarzysze (nie wracasz się do windy, którą tu przyjechałeś, tylko wsiadasz do windy, którą przyjechali twoi towarzysze). Gdyby jednak jakimś cudem okazało się, że to bug, to zamiast reinstala radziłbym wczytanie ostatniego autosejwa i spróbowanie wszystkiego jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo! Już widzę, że dzisiaj będę szalał z kombinacjami... :)
A dlaczego przy niektórych pisze, że może dopełniać HK, a przy innych, że możę kończyć... :/
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 15:45, szymonsen napisał:

Dziękuję bardzo! Już widzę, że dzisiaj będę szalał z kombinacjami... :)
A dlaczego przy niektórych pisze, że może dopełniać HK, a przy innych, że możę kończyć... :/
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc! ;)


Polecam instrukcję :) A jeśli będę jakieś "zażalenia" to już do programistów, że tak sobie wymyślili. Przy tych co jest napisane że może zaczynać - to się nimi zaczyna, a przy tych, że może kończyć to tymi własnie się kończy HK. I ot cała filozofia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2007 o 14:52, Raylin napisał:

Mi to nie wygląda na bug - po prostu robisz coś czego nie powinieneś; z twojego opisu wynika,
że jesteś w pomieszczeniu ze Smokiem, po rozmowie powinieneś iść do swoich towarzyszy, posłuchać
jak są wzruszeni losem smoczycy, a w trakcie tej rozmowy pojawia się scenka, że atakują cię
Zabójcy Lotosu. Ty w tym momencie mówisz towarzyszom, że mają się nimi zająć, a ty wraz z jednym
towarzyszem zajmiesz się mistrzem. Nie idziesz więc w kierunku Zabójców (zapewne nie możesz
z nimi walczyć i nie jest to nawet konieczne; twórcy musieli jakoś wytłumaczyć, dlaczego wszyscy
z tobą nie idą), tylko obracasz się w lewo i wchodzisz do windy, przed którą stoją twoi towarzysze
(nie wracasz się do windy, którą tu przyjechałeś, tylko wsiadasz do windy, którą przyjechali
twoi towarzysze). Gdyby jednak jakimś cudem okazało się, że to bug, to zamiast reinstala radziłbym
wczytanie ostatniego autosejwa i spróbowanie wszystkiego jeszcze raz.


Nie wiem czy się rozumiemy więc powtórzę. W 7 rozdziale przyleciałem do pałacu. Idę i czeka mnie walka z Zabójcami Lotosu. Tymczasem ekran walki się wyłącza i mogę sobie koło nich normalnie spacerować. A zresztą przeczytaj poradnik. Piszę tam, że ja z nimi walczę. A zresztą... Nie wiem. Jak przyjdzie Wam jeszcze jakiś pomysł do głowy to proszę pisać. Jak by co nie korzystam z poradnika tylko po prostu sprawdzałem czy coś robię źle w tym momencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak jestem inteligentny! :) Poradnik czytałem, ale instrukcji w rękach nie miałem... ;)
Występuje tam także dopełnienie! Czy dopełnienie = zakończenie?
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2007 o 21:40, szymonsen napisał:

Ja jednak jestem inteligentny! :) Poradnik czytałem, ale instrukcji w rękach nie miałem...
;)
Występuje tam także dopełnienie! Czy dopełnienie = zakończenie?
Pozdrawiam.


Odpowiem tak :) Dopełnić czyli dołożyć coś do czegoś, przez co stworzona zostaje całość (jedność). Teraz już chyba sam możesz sobie odpowiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2007 o 22:05, mufur napisał:

Odpowiem tak :) Dopełnić czyli dołożyć coś do czegoś, przez co stworzona zostaje całość (jedność).
Teraz już chyba sam możesz sobie odpowiedzieć :)


Eeee... o czym Wy mówicie?
A przy okazji jaki był wasz ulubiony i najlepszy styl?
Bo ja uwielbiałem 1000 Cięć. Szybki, dobry i mi się podoba.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, a wiecie może co trzeba zrobić na samym początku gry z tym posągiem lwa w domu mistrza Li ?? Bo niby tam jest jakaś zagadka i zadanie jest z tym związane. Wykonał ktoś z was to zadanie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2007 o 13:53, bitelz90 napisał:

Hej, a wiecie może co trzeba zrobić na samym początku gry z tym posągiem lwa w domu mistrza
Li ?? Bo niby tam jest jakaś zagadka i zadanie jest z tym związane. Wykonał ktoś z was to zadanie
??


Ja nie wykonałem więc nie wiem. Ale widziałem, że coś w poradniku o tym było. Sprawdź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2007 o 13:53, bitelz90 napisał:

Hej, a wiecie może co trzeba zrobić na samym początku gry z tym posągiem lwa w domu mistrza
Li ?? Bo niby tam jest jakaś zagadka i zadanie jest z tym związane. Wykonał ktoś z was to zadanie
??

Najpierw musisz tak pokombinować z posągiem, żeby dał Ci jedną monetę. Później idziesz za szkołę, tak gdzie trenuje dwójka studentów, i z nagrobka jakiegoś mistrza wyciągasz maskę lwa czy coś takiego. Wracasz z tym z posągu i kombinujesz z kolorami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2007 o 15:23, Dominik000 napisał:

Nie znam gry Jade Empire. Więc mam pytanie czy to jest coś podobnego do Tomb Ridera,
Prince of presia albo do Sudeki?

Najlepiej wpisz w wyszukiwarkę na stronie główniej "Jade Empire" i wyskoczą Ci teksty z "Tygodnia z...". Do TR nie jest podobne, bo to bardziej bijatyka niż zręcznościówka. Ale jeżeli już koniecznie chcesz porównywać JE z jakąkolwiek grą, to najtrafniejsze porównanie jakie mi przychodzi do głowy to KotOR :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak dla mnie to Jade po interface''ie i systemie jest podobny do KotORa, ale generalnie to ta gra klimatem i tak ogólnie najbardziej przypomina Fable.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie czy dalo by sie grac na moim kompie w to moj komp to:
Athlon Xp 2500+ 1,8 GHz
512RAM
GeForce FX 5200 128 mb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2007 o 17:48, szymonsen napisał:

Nie powinno być źle...

Oj, nie jestem taki pewien. Ja grałem na P4 2,4; GF 5600FX (128MB); 1GB RAM - min. detale, a i tak np. na bagnach się zacinało... Ale dla porównania - upgrade''owałem na GF 7600GS i 2GB RAMu, poszło na max. detalach bez najmniejszych problemów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować