Zaloguj się, aby obserwować  
Don_Vasylus

Arcanum - RPG

538 postów w tym temacie

Gram już sobie w Arcanum już od bodajże 2 lat(bo gra jest normalnie chiper czadzior zip extra) z kawałkiem i zawsze zacinam się w jednym momencie, w Tulii gdy musze skłonić do rozmowy duch z fontanny, Pelejoniusa czy jak mu tam. poradźcie jak to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 13:20, Don Vasylus napisał:

Gram już sobie w Arcanum już od bodajże 2 lat(bo gra jest normalnie chiper czadzior zip extra) z kawałkiem i zawsze zacinam
się w jednym momencie, w Tulii gdy musze skłonić do rozmowy duch z fontanny, Pelejoniusa czy jak mu tam. poradźcie jak to
zrobić.

najpierw musisz zdobyc cztery strofy wiersza. Jesteś mistrzem zlodziei i masz automatyczny wytrych??
Otwierasz te "domki" przed którymi są znaki sztuk. i tam jest wiersz na czterech papirusach. potem jak pojawia się duch to naciskasz duże znaki w kolejności wg wiersza. Możesz otwierać te drzwi biegając po tulli i wg.gobelinu otwierając te drzwi( znaki nad drzwiami odpowiadają żywiołom a na całej planszy są znaki ze sztukami im podległymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak grałem w tę grę. Chlip, chlip... (wspomnienia). II klasa gimnazjum i qpa czasu wolnego na gry.

A cóż to była za świetna gra. Qmple RPGowcy nie mogli wyjść z podziwu jak im opowiadałem, że można tworzyć wszelakiej maści zbroje, miecze, a nawet ammo do gunów. A te ostatnie to był szok!!! Pierwsza gra RPG w której tak fajnie podeszli do tego tematu. Żadnych M-16 czy AK-47, tylko "oldschoolowe" bronie :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Mam tą grę od kumpla na płytce od 2 miesięcy i jeszcze nie zainstalowałem...nie mam czasu...jak kiedyś znajdzie się trochę wolnego to na pewno zagram...tylko mam dylemat. czy grać mieszanym kolesiem, czy takim wyspecjalizowanym tylko w 1 z rzemiosł (magia lub technologia?). tak właściwie to marzyłem o stworzeniu krasnoluda złodzieja, który oczywiście byłby master technologii w większości dziedzin i kradłby równie łatwo. to chyba przyzwyczajenie bo w każdym RPG lubię mieć złodzieja mieszanego z kimś innym. czy taka postać jest w mairę możliwa do zrobienia i nie będzie większych problemów, i jak jest z tą magią? czy jeśli będę czysto technologiczny to magia odpada całkowicie, magowie nie gadają ze mną, czary mnie nie leczą itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 18:57, Don Vasylus napisał:

Tak, ta gra jest warta świeczki, się zastanawiam te czemu nie umieścili jej w klasyce.

Eee... jaką klasykę masz na myśli? Chodzi Ci o jakąś serię wydawniczą, czy o zasługi gry?
Ja mam tę grę z Gamestara, ale jej nie przeszedłem. Bardzo mi się podoba, ale jest tak rozbudowana, że zanim zajdę daleko w fabule, zdąży mi się znudzić moja postać :)

Może w jakieś wakacje mi się wreszcie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem tę gre dwa razy (raz wojownikiem/magiem elfem i raz technologiem krasnoludem) i za każdym razem dużo przed końcem gry osiągałem 50 poziom a wyżej już nie ma. Jest może jakiś patch umożliwiający osiągniecie wyższych poziomów?

Gra jest super! W żadnej nie spotkałem takich możliwości rozwoju jak w Arcanum. Tyle części jest w grze z których możesz cos zrobić. Rewolwery, karabiny, pułapki ręcznej roboty, elektryczne zbroje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 18:50, Dark Templar napisał:

Pamiętam jak grałem w tę grę. Chlip, chlip... (wspomnienia). II klasa gimnazjum i qpa czasu wolnego na gry.


Hgh znam to uczucie -_- taka nostalgia straszna...chciałoby się grać ale nie ma kiedy...okropne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 19:06, Yasiu89 napisał:

Przeszedłem tę gre dwa razy (raz wojownikiem/magiem elfem i raz technologiem krasnoludem) i za każdym razem dużo przed końcem
gry osiągałem 50 poziom a wyżej już nie ma. Jest może jakiś patch umożliwiający osiągniecie wyższych poziomów?

Ja podczas moich prób doszedłem do 43, a wcale nie wydawało mi się, że zaszedłem daleko. Słyszałem o patchu do 127 lvla, ale ponoć są problemy przy polskiej wersji. Jak instalować musi się wypowiedzieć ktoś kto to robił, bo podobno się mimo wszystko da (tak pisali ludzie na starym forum).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 18:57, Don Vasylus napisał:

Tak, ta gra jest warta świeczki, się zastanawiam te czemu nie umieścili jej w klasyce.


Wydaje mi się dlatego, że wiele osób (not me!) nie uważa jej za nic przełomowego. Nie wiem czy tego nawet w CDA nie przeczytałem.

Gra jest bardzo rozbudowana i to może być elementem który niektórych odrzuca (wiadomo - myślenie boli). Sam jej nie przeszedłem - w pewnym momencie ilość rzeczy naraz do zrobienia mnie przytłoczyła i zabrakło mi czasu. Bardzo mi się to też kojarzy z Morrowindem. Tam też było tyle do zrobienia - główny wątek, pare gildii, pojedyńcze questy, "ukryte" zadania itp. itd. etc.

Jeżeli starzy wyjechali na miesiąc, masz wakacje i pełną lodówke te dwie gry są dla Ciebie idealne :D

Ale nawet wtedy nie uda Ci się w pełni ich poznać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mieszm troche klasy, mam złodzieja z odrobiną magii. a jeśli tak bardzo zależy ci na mieszaniu maggi z technologią, to rozwiń czary zwiększające atrybuty i troche z technologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>czy jeśli będę czysto technologiczny to magia odpada całkowicie, magowie nie gadają ze mną, czary mnie nie >leczą itd?

W Arcanum jest coś takiego jak wskaźnik magiczno/techniczny (w chwili obecnej ie mam zainstalowanej gry, więc nie bardzo moge sprawdzić jak to dokładnie się nazywa.

W zależności od tego jak bardzo twoja postać jest magiczna lub techniczna to...
Postacie magiczne nie mogą używać technicznych urządzeń, ani leków, postacie technologiczne, będą niechętnie z nami rozmawiały lub wcale.
W przypadku technicznej, wraz z pewnym poziomem techniczości, postać nie będzie reagowała na czary, magiczne przedmioty nie będą działały, postacie magiczne nie będą chciały rozmawiać lub będą niechętne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 19:06, Yasiu89 napisał:

gry osiągałem 50 poziom a wyżej już nie ma. Jest może jakiś patch umożliwiający osiągniecie wyższych poziomów?

Na stronie Terra Arcanum byl do sciagniecia taki patch. U mnie dzialal bardzo dobrze, tylko ze ja mam 4-plytowe wydanie od swietnego niegdys PlayIT i gralem w wersje angielska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gierka nieczego sobie, do bólu klimatyczne:), po prostu plakac mi sie chce jak przypomne sobie te stare dobre czasy, jedna z lepszych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2005 o 13:20, Don Vasylus napisał:

Gram już sobie w Arcanum już od bodajże 2 lat(bo gra jest normalnie chiper czadzior zip extra) z kawałkiem i zawsze zacinam
się w jednym momencie, w Tulii gdy musze skłonić do rozmowy duch z fontanny, Pelejoniusa czy jak mu tam. poradźcie jak to
zrobić.


iper może ja jak moim magiem mialem wygaszenie życia w czarnej nekromancij w przyzwaniach też full aż do chowańca i w jeszcze paru kategoriach na full tak że moglem każdego rozwalić to mi się znudzila ale fakt jeden z najlepszych rpg z jakimi mialem doczynienia (a mialem z wieloma)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.11.2005 o 19:09, Dark Templar napisał:

momencie ilość rzeczy naraz do zrobienia mnie przytłoczyła i zabrakło mi czasu. Bardzo mi się to też kojarzy z Morrowindem.
Tam też było tyle do zrobienia - główny wątek, pare gildii, pojedyńcze questy, "ukryte" zadania itp. itd. etc.


huh, super. to wielki plus jak dla mnie, Morrowind był pod tym względem boski. jak miałem czas to się w niego zagrywałem jak chory...oczywiście nie poznałem calutkiego, bo nawet nie można przechodząc tylko raz, niektóre gildie czy tam rody wzajemnie się wykluczają....oczywiście Morrowind ma tez wady, jak pewna schematycznośc zadan i świata, ale i tak jest cudowny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować