PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Dnia 04.05.2008 o 17:44, Zbyszlaw napisał:

Nie da się. :P Nikt w okolicy raczej nie ma klawiatury USB, więc nie bardzo mam jak to
sprawdzić. Da się coś jeszcze zrobić? Brat chce jeszcze dziś przeinstalować Windowsa,
więc próbuję coś innego, póki nie będę musiał mu ustąpić...

A ustąp, jak to nie pomoże(przy okazji reinstalacji totalny format), to pewnie uszkodzona płyta główna. ;P

Tak będzie najłatwiej... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 17:49, napster6 napisał:

> Czemu w speedfan nie mogę zobaczyć temp karty graficznej i procesora?
Do końca nie wiem co może być tego przyczyną Speed Fan ma wiele błędów , polecam ci Everesta
oraz niezawodny bios płyty głównej tam także można sprawdzić temperaturę podzespołów
komputera.


Gdzie mogę zobaczyć w Everest jaka jest temperatura podzespołów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 17:56, v0yag3r napisał:

Gdzie mogę zobaczyć w Everest jaka jest temperatura podzespołów?

Nie posiadam tego programu ale z tego co pamiętam to chyba Komputer>Czujnik poszukaj dobrze,gdyby nie pokazywał którejś z temperatur lub gdybyś nie znalazł tej opcji jeszcze raz odsyłam cię do biosa. W następnym poście uwzględnij temperature .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 18:03, napster6 napisał:

> Gdzie mogę zobaczyć w Everest jaka jest temperatura podzespołów?
Nie posiadam tego programu ale z tego co pamiętam to chyba Komputer>Czujnik poszukaj
dobrze,gdyby nie pokazywał którejś z temperatur lub gdybyś nie znalazł tej opcji jeszcze
raz odsyłam cię do biosa. W następnym poście uwzględnij temperature .


Byłem w biosie i nie mogłem znaleźć. W Everescie nie ma. Bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 18:18, v0yag3r napisał:

Byłem w biosie i nie mogłem znaleźć. W Everescie nie ma. Bywa

Poszukaj w Biose karty zwanej PC Health , tam znajduję sie temperatura poszczególnych podzespołów . Temperatury najlepiej zapisz sobie na kartce. A program Everest jeszcze sprawdź niemożliwe żeby nie było , musiałeś coś przeoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 18:34, Ledoke napisał:

> W Everescie nie ma.
Komputer -> Czujniki
Musi to tam być ;)


Tak pokazuję tylko temperaturę dysków twardych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem:
Gdy wkładam pendrive''a (jakiś chiński) do USB to się restartuje komp. Co zrobić? Przekładałem do innych portów i to samo :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 19:10, tomasz23 napisał:

Mam pewien problem:
Gdy wkładam pendrive''a (jakiś chiński) do USB to się restartuje komp. Co zrobić? Przekładałem
do innych portów i to samo :|

Mam coś podobnego, jak władam do przedniego panelu, od razu wyskakuje niebieski ekran, ale to wina tego, że z przodu mam te stare, z obudowy i wywala wtedy wszystko co jest podłączane.

Co do twojego problemu, spróbuj jakiś inny pendrive, a jak nadal to samo, to będzie to co gadał Tokix.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2008 o 21:12, Gol Galad napisał:

Mam coś podobnego, jak władam do przedniego panelu, od razu wyskakuje niebieski ekran,
ale to wina tego, że z przodu mam te stare, z obudowy i wywala wtedy wszystko co jest
podłączane.

Co do twojego problemu, spróbuj jakiś inny pendrive, a jak nadal to samo, to będzie to
co gadał Tokix.


Wkładałem inny kingstona i wszystko OK więc to wina Pen Drive''a (na szczęście ;]) No trudno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Komputer albo działa normalnie, ale potrafi się wyłączyć albo w trybie awaryjnym, za to pokryty zieloną mozaiką.

2) Podczas działania normalnego mogę odtwarzac muzyke z HDD (np. mp3) ale już z sieci nic nie słyszę (teamspeak, youtube, deezer).

Czy ktoś wie co się dzieje? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam spory problem z grą w Guild Wars.
Ale może po kolei. Grałem sobie na starym kompie i wszystko było ok. Potem zakupiłem nowy i zaczęły się problemy z errorem 007 ("Your connection to the server was lost. Please check your internet connection.") i lagami.
Pierwsza myśl - łącze. Ścigałem admina (leniwego nawiasem mówiąc), jednak akurat siostra kupiła sobie lapka i zainstalowałem na nim GW. Nastąpił szok - ten sam firewall (Zone Alarm z tą samą konfiguracją), ten sam antywir (Avast), a gra śmiga aż miło. Tylko system inny, bo Vista. Ale, jak wspomniałem, na starym kompie na XP też chodził.
Zastanawia mnie czy możliwe, że automatyczne aktualizacje Windy coś wykrzaczyły, bo zassał tego ponad 90 sztuk. A może to problem z kartą sieciową?
Jakieś sugestie? Będę wdzięczny za każdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 22:40, walgierz napisał:

Mam spory problem z grą w Guild Wars.
Ale może po kolei. Grałem sobie na starym kompie i wszystko było ok. Potem zakupiłem
nowy i zaczęły się problemy z errorem 007 ("Your connection to the server was lost. Please
check your internet connection.") i lagami.
Pierwsza myśl - łącze. Ścigałem admina (leniwego nawiasem mówiąc), jednak akurat siostra
kupiła sobie lapka i zainstalowałem na nim GW. Nastąpił szok - ten sam firewall (Zone
Alarm z tą samą konfiguracją), ten sam antywir (Avast), a gra śmiga aż miło. Tylko system
inny, bo Vista. Ale, jak wspomniałem, na starym kompie na XP też chodził.
Zastanawia mnie czy możliwe, że automatyczne aktualizacje Windy coś wykrzaczyły, bo zassał
tego ponad 90 sztuk. A może to problem z kartą sieciową?
Jakieś sugestie? Będę wdzięczny za każdą.

Spróbuj w jakiejś innej grze czy programie,jak będzie to samo, to albo uszkodzona karta sieciowa lub dostawca internetu tobie to blokuje(w to raczej wątpię, bo wcześniej nie miałeś tych problemów).To na pewno nie antywirus ani firewall, to już coś ze sprzętem lub natury Windowsowej. Jak w innych grach nie będzie owego problemu, to możliwe, że coś ci admin porobił... ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 13:37, Shabranigdo napisał:

Jak zmniejszyć pojemność obrazu? (chodzi mi np że jak ma 700kb to jak zrobiż żeby miał 400kb)

Zapisać go w skompresowanym formacie np. JPG, godząc się na pewną stratę jakości. Najlepiej by było, gdybyś mógł przy zapisie zdecydować o procentowej jakości (taka opcja jest dostępna np. w darmowym programie GIMP).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam proble.konkretnie to chodzi o wlaczanie kompa.Wlaczam duzy przycisk,wtedy na ponitorze pokazuje sie napis Power Saving Mode(oznacza wylaczanie sie monitora) i komputer jest na chodzie ale nie widze obrazu.Wywnioskowalem ze na poczotku uruchomienia nie ma tego "pIk",a taki dzwiek wydawal dysk,nie wiem co jest nie tak.Czyscilem juz Boxa(wykalaczka,odkurzacz) nic nie pomoga,moze wy pomozecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się