PirO_17

Problemy z komputerem (temat ogólny)

39381 postów w tym temacie

Hej :) Wysyłałem swojego laptopa już dwa razy do serwsiu z tą samą usterką, jednak nadal ona występuje. Słyszałem, że w takim przypadku mogą mi wymienić komputer na nowy. Jest to prawda? Posiadam Asusa K53 i już trzeci raz matryca pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2013 o 22:16, nightfaler napisał:

Z ciekawości: jak mogą wymienić to po co nas pytasz?


Bo nigdy wcześniej o czymś takim nie słyszałem, stąd też pytanie czy to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim,
mam taki problem. Od tygodnia użytkuję nowego Asusa k56cm. Wczoraj jak oglądałem coś na youtubie, nagle dźwięk zamiast z dużego głośnika umiejscowionego na obudowie pod wyświetlaczem zaczął lecieć.. spod obudowy. Nawet nie zdawałem sobie wcześniej sprawy z istnienia tamtych głośników. Rzecz w tym, że teraz w ogóle ten duży głośnik na obudowie w ogóle nie gra, a dwa pod spodem obudowy grają. Podejrzewam, że służą one do basu, jak normalnie wszystko działa. Nie mam pojęcia co się dzieje i jak mogę to zmienić, bo wątpię, że spieprzył się głośnik w 5 dni po kupieniu komputera.
Help!
dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej mam taki problem 3 tyg temu robiłem formata, i było ok do momentu aż zainstalowałem antywirusa Nortona i od tego czasu komputer jest bardzo spowolniony po włączeniu długo zajmuje mu się wgranie. Problem należy wykasować nortona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie mam problem- dziś rozebrałem laptopa dziewczyny żeby go w środku wyczyścić (przegrzewał się i sam wyłączał); niedawno go złożyłem,ale nie chce działać. Kiedy go podłączam do sieci to miga jedynie lampka batwrii, reszta cisza-nie reaguje na przycisk
włączenia. Co może być powodem? Wszystko podlaczylem tak jak bylo przed rozbieraniem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie (nota bene też laptop dziewczyny). Sprawdź czy jak wszystko przeczyściłeś/przedmuchałeś nigdzie się nie zebrał kłaczek z kurzu. U mnie się taki uformował, że wiatraczek nie miał siły działać. Po usunięciu wszystko wróciło do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko,że tutaj wszystko przeczyściłem,nawet drugi raz rozkręciłem, żeby sie upewnić w czym problem. No nic, dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję opini/porady w następującej sprawie.



Mam zamiar wymienić mobo i procesor. reszta sprzętu ogólnie zostaje (zasilacz, kargta graf. i dźwięk. dyski itp.).



Czy lepiej kupić mobo AM3/AM3+ czy iść od razu w FM2?

W pierwszym przypadku mam większy wybór i możliwości, w drugim: wiadomo - nowsze.

Procesor na początek budżetowy będzie (bo muszę szybko zmienić a kasa nie duża), natomiast płyta bez przesady ale przyszłościowa i dobrej jakości, pamięci aby pasowały - standardowe.



Co proponujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu zauważyłem że codziennie na moim dysku C jest mniej miejsca . Wczoraj miałem 1,9 GB a dziś tylko 1,62 .Jestem pewien że nic nie pobierałem czy coś w tym stylu .No nie wiem czy to wina przeglądarki ,antywirusa . I czy jest jakiś program który pokazywał by ile ważą posczególne programy na dysku bo trochę nie chce mi się wierzyć że system tak dużo pochłania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To moze byc jedno lub wiecej z ponizszych:

a) pliki tymczasowe/temp, cache, etc. systemu (Windows, zwlaszcza XP, slabo sobie radzi z usuwaniem tego) i roznego softu (usuniecie historii przegladania pozwala zwolnic kilkaset MB u mnie na Chrome)
b) aktualizacje wszelakie (antywirus tez pod to podchodzi)
c) logi systemu i roznego softu
d) rzeczy, ktore sciagasz przez przegladarke domyslnie do jakiegos folderu (dokumenty, downloads, etc.) domyslnego na profilu
e) ktos Ci sie wlamal i znalazl sobie darmowy hosting :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem. W każdej grze w której użyje modyfikacji SweetFc czy ENB series to po wyjściu z gry wywala mi błąd exe tejże gry, teraz na przykład wywaliło mi błąd i ścieżką błędu był plik nldll.dll

Jak to naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 19:19, Darnok_Rukia napisał:

Od pewnego czasu zauważyłem że codziennie na moim dysku C jest mniej miejsca . Wczoraj
miałem 1,9 GB a dziś tylko 1,62 .Jestem pewien że nic nie pobierałem czy coś w tym stylu
.No nie wiem czy to wina przeglądarki ,antywirusa . I czy jest jakiś program który pokazywał
by ile ważą posczególne programy na dysku bo trochę nie chce mi się wierzyć że system
tak dużo pochłania .

Spacesniffer potrafi pokazać, które katalogi i pliki najwięcej zajmują na dysku. A że miejsce z dysku systemowego samo ucieka jest normalne, bo tam standardowo ląduje praktycznie wszystko. Często nawet zapisy gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam problem z PhysX. Jakiś czas temu zainstalowałem pewną grę która do działanie wymagała starszej wersji AGEIA PhysX. Tak wiec odinstalowałem nowszą i zainstalowałem starszą. Dziś chciałem wywalić starszą ale chodzi o to że nie mogę. Posiadam windows XP. Przy próbie usunięcia programu wyskakuje mi takie okienko
http://imageshack.us/a/img716/7197/beztytuuczf.png
Nie mam pojęcia co z tym zrobić i google też nie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2013 o 18:53, Wilzyg napisał:

Witam.
Mam problem z PhysX. Jakiś czas temu zainstalowałem pewną grę która do działanie wymagała
starszej wersji AGEIA PhysX. Tak wiec odinstalowałem nowszą i zainstalowałem starszą.
Dziś chciałem wywalić starszą ale chodzi o to że nie mogę. Posiadam windows XP. Przy
próbie usunięcia programu wyskakuje mi takie okienko
http://imageshack.us/a/img716/7197/beztytuuczf.png
Nie mam pojęcia co z tym zrobić i google też nie pomogło.

a da radę zainstalować nową na to co masz teraz bez usuwania starej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2013 o 19:33, Mefisto napisał:

> Witam.
> Mam problem z PhysX. Jakiś czas temu zainstalowałem pewną grę która do działanie
wymagała
> starszej wersji AGEIA PhysX. Tak wiec odinstalowałem nowszą i zainstalowałem starszą.

> Dziś chciałem wywalić starszą ale chodzi o to że nie mogę. Posiadam windows XP.
Przy
> próbie usunięcia programu wyskakuje mi takie okienko
> http://imageshack.us/a/img716/7197/beztytuuczf.png
> Nie mam pojęcia co z tym zrobić i google też nie pomogło.
a da radę zainstalować nową na to co masz teraz bez usuwania starej ?


Nie daje rady. Pokazuje sie okienko ładowania i po chwili tylko mrygnie i znika. Google mi powiedziało, że jak coś takieogo jest to trzeba ręcznie wywalić starsza wersję i wgrać nową no ale jak pisałem tej starej wywalic nie moge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 22:20, Crew_900 napisał:

Mam dziwny problem. W każdej grze w której użyje modyfikacji SweetFc czy ENB series to
po wyjściu z gry wywala mi błąd exe tejże gry, teraz na przykład wywaliło mi błąd i ścieżką
błędu był plik nldll.dll

Jak to naprawić?

na pewno chodzi o nldll.dll ?? czy o ntdll.dll ?? - jeśli o ntdll.ll to może jest uszkodzony - wywal i sciągnij nowy http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?ntdll . Może tutaj znajdziesz pomoc http://pcsupport.about.com/od/fixtheproblem/a/ntdlldll.htm , a może to któryś plik z paczki SweetFX lub ENB series powoduje te problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2013 o 19:43, Wilzyg napisał:

nową no ale jak pisałem tej starej wywalic nie moge.


może go na siłe - folder usuń cały - jak nie pozwoli to uruchom kompa w trybie awaryjnym i spróbuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się