tymus1

GITARA!

11824 postów w tym temacie

Polecacie coś dla początkującego? Szukam jakiejś gitary elektrycznej (plus, wiadomo, wzmacniacz itd) w dobrej cenie (wiem, że dość ogólnikowo, ale średnio się w tym orientuję) - znalazłem http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/ibanez-grx70dxj-bk - czy to byłoby dobre? Miałem też na oku Epiphone Les Paul Special II (VS, HS i EB różnią się czymś poza kolorem? :P), ale na wzmacniaczach nie znam się wcale, wiec nawet nie wiem co mógłbym do tego dobrać. ;D Na co zwracać przede wszystkim uwagę przy kupnie?
Piszcie też jeśli macie jakieś inne propozycje, z góry dzięki.:)

I jeszcze pytanie o sklep - co sądzicie o sklepie Rock''n''Roll?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2009 o 16:18, Adjatha napisał:

I jeszcze pytanie o sklep - co sądzicie o sklepie Rock''n''Roll?


Przed chwilą było mówione. Sklep może i dobrej jakości, ale ceny z kosmosu. Zdarzy się, że są ok, ale w większości przypadków znajdziesz ten sam sprzęt taniej w innych sklepach. Zdecydowanie polecam guitar center
Ten ibanez dobry, chociaż Epi LP SP II też jest solidną gitarą. Najlepiej znaleźć taki sprzęt w sklepie i na żywo zobaczyć w akcji, samemu coś zagrać. Potem tylko sprawdzić cenę i kupić tam gdzie taniej. Warto już otrzymany sprzęt polecic komuś znającemu się by sprawdził go - wykonanie gitary, etc. Piecyki - dla przykładu mój 10W do domu idealny Peavey Backstage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2009 o 13:26, godryk napisał:

Chciałbym kupić dobrego elektryka do 1200zł z piecykiem, na razie gram na klasyku więc
mam jakieś umiejętności:P
Na razie znalazłem to:
http://www.musicaudio.pl/product_info.php/cPath/21_34/products_id/4694
http://www.musicaudio.pl/product_info.php/cPath/21_34/products_id/317
http://sklep.fabrykadzwieku.net.pl/Gitary/Elektryczne/Orange-Guitar-Pack.html (cały zestaw,
do innych prosiłbym o polecenie jakiś piecyków)


Ekhm... zadałem pytanie ale nie doczekałem się odpowiedzi więc powtarzam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc - ten epi lp 100 jest nawet fajny - wiem bo mam. Z marshallem MG10CD ("tylko" 10W) brzmi naprawdę mocarnie. Ogólnie jeszcze polecam Ibanezy - modeli dokładnie nie pamiętam, ale do 1000zł można kupić nawet niezłego Ibka. Jeżeli chcesz coś jeszcze tańszego to Squier bullet stratocaster... ludzie psioczą na te gitary, ale w rzeczywistości nie są złe. Co do piecy - jeden już wymieniłem - MG10CD. Dalej - marshall MG15CD, Line 6 micro spider (jak do 1200zł razem z gitarą) i Roland micro-cube. Z tańszego stuffu, bardzo porządne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może zadam takie głupie pytanie...po czym poznać, że osoba nie grająca nigdy na gitarze ma do tego smykałkę? :P Chciałbym zacząć, ale nikt z bliższych znajomych nie ma wiosła, ani elektrycznego, ani klasycznego. I czy jest ktoś, kto nie chodził do żadnych szkół muzycznych, a naprawdę dobrze gra na gitarze (może się pochwalić :D)? Chodzi mi oto, że się sam wyuczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2009 o 17:43, wsaadman napisał:

A więc - ten epi lp 100 jest nawet fajny - wiem bo mam. Z marshallem MG10CD ("tylko"
10W) brzmi naprawdę mocarnie. Ogólnie jeszcze polecam Ibanezy - modeli dokładnie nie
pamiętam, ale do 1000zł można kupić nawet niezłego Ibka. Jeżeli chcesz coś jeszcze tańszego
to Squier bullet stratocaster... ludzie psioczą na te gitary, ale w rzeczywistości nie
są złe. Co do piecy - jeden już wymieniłem - MG10CD. Dalej - marshall MG15CD, Line 6
micro spider (jak do 1200zł razem z gitarą) i Roland micro-cube. Z tańszego stuffu, bardzo
porządne rzeczy.


A co myslisz o tym Prophecy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cała seria Prophecy jest podobno bardzo dobra i zbierała bardzo dobre oceny w prasie ;), ale ja bym nie kupił takiej gitarki, bo wolę klasyczne "vintage". A Epi 100 jest niewarte swej ceny i lepiej kupić Les Paula Special II.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka kategoria cenowa wchodzi w grę ?

Za ok. 1500 zł dostaniesz już porządny zestaw na start. Z gitar w tym przedziale polecam Schectery. Ciężko je dostać, ponieważ schodzą jak ciepłe bułeczki. Nie spotkałem się z żadną negatywną opinią na ich temat. Nowe rzuty rozchodzą się w ułamku sekundy. Zwróć na nie szczególną uwagę. ( omijaj jednak te z ruchomym mostkiem, Tremolo lub Floyd Rose - za dużo zabawy dla początkującego; skup się na stałym mostku ).
Sam miałem kupić Schectera, niestety nie mogłem żadnego dorwać.
Potem masz Epiphone, firmę produkującą pod Gibsonem. Wielu forumowiczów brzdąka na G400 - super gitarka. Miałem okazję pograć.
Następnie Ibanez, ESP LTD i Jackson. Te tańsze może nie są jakieś wypasione, ale Tobie powinny starczyć. Jak coś to pytaj o konkretny model.
Jest jeszcze jedna firma naprawdę godna uwagi - Vintage. Robi świetne kopie Gibsona Les Paula. Także warto wziąć pod uwagę.
Z reguły odradzam zestawy - zazwyczaj zawierają kiepskie wzmacniacze, nierzadko także wiosła. Zdecydowanie lepiej kupić poszczególne elementy osobno.
Jeśli chodzi o wzmacniacze, to skup się głównie na tych 15-watowych. Do brzdąkania w domowym zaciszu w zupełności wystarczy.
Od siebie polecę kilka konkretnych modeli - Line6 Spider III, Roland Cube 15, Marshall MG15, VOX Pathfinder, Orange CR15. ( zwróć uwagę na wbudowane efekty )

Na co zwracać uwagę ?
Już chyba nie muszę wspominać, że najlepiej wybrać się do muzycznego i ograć dane wiosło, a także piecyk. Wtedy masz najlepszy wgląd na sprawę i możesz obiektywnie ocenić.
Musisz zwrócić uwagę na :
- gryf, musi być prosty
- progi, muszą być równo nabite
Warto także sprawdzić, czy gitara nie ma żadnych wad, rys czy uszkodzeń. Wszystko musi trzymać się kupy, nic nie może latać sobie w lewo i prawo. Warto także sprawdzić czy gitara stroi. W tym celu najlepiej wziąć do sklepu kogoś kto się na tym zna.
Przydatnych może być także kilka akcesoriów, w tym:
- stroik - nastroić na słuch jest bardzo ciężko,
- pasek - w przypadku gry na stojąco,
- kostki - można bez, wedle uznania ( tutaj też można wyróżnić kilka typów - miękkie, twarde, pół-twarde, ostro zakończone, tępo zakończone; kombinacji jest wiele; jak coś to pytaj )
- stojak - lepsze to niż kłaść wiosło na podłodze, czy, co gorsza, wzmacniaczu,
- zapasowy komplet strun, profilaktycznie,
- ew. jakieś akcesoria do pielęgnacji instrumentu - trzeba dbać o gitarę.
Do tego dołóż chęci oraz zapał, a będziesz materiałem na niezłego wymiatacza ;D

Dnia 14.06.2009 o 16:18, Adjatha napisał:

I jeszcze pytanie o sklep - co sądzicie o sklepie Rock''n''Roll?


Drogo, ale nie mam zastrzeżeń.

@plada - wielu obecnych wymiataczy było samoukami ;)
http://www.youtube.com/watch?v=QjA5faZF1A8 - on także uczył się sam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie (czyt. szkoły muzyczne) gram tylko na perkusji. Na gitarze gram od ponad 2 lat i idzie mi dobrze. Znaczy wiesz - nie gram koncertów przed 100 tys publicznością, ale kameralne koncerty na max 100 osób (festyny itp). Naprawdę wielu świetnych gitarzystów nie uczęszczało do żadnych szkół muzycznych... Żeby nie szukać daleko - Slash ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2009 o 18:13, wsaadman napisał:

Żeby nie szukać daleko - Slash ;D

Tego pana kojarzę i naprawdę jest niesamowity :)
To w zasadzie mnie pocieszyliście ^^ Nienawidzę uczyć się w grupie. Dzięki serdeczne luq i wsaadman.
A ile czasu Wam zajęło, zanim cokolwiek zaczęło Wam wychodzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogromne dzięki za pomoc i dużą dawkę informacji. :)

Dnia 14.06.2009 o 18:09, luq napisał:

Jaka kategoria cenowa wchodzi w grę ?

No niestety niewielka :| Raz, że i tak jeszcze muszę dozbierać (niezależnie od tego którą bym kupował), dwa, że jakbym poinformował rodziców że chcę wydać 1,5k zł na gitarę to chyba by zawału dostali. ^^" Na razie mam 400, wiem, że muszę dozbierać jeszcze raz tyle, ale też dużo ponad to nie chciałbym wychodzić. Jeśli się nie da to sobie odpuszczę - po co wydawać pieniądze (i to dość spore) na syf. :P

Dnia 14.06.2009 o 18:09, luq napisał:

Na co zwracać uwagę ?

Jeszcze raz dzięki za info - znajomy gra od jakiegoś czasu więc jak coś to wybiorę się z nim. :)

Dnia 14.06.2009 o 18:09, luq napisał:

Do tego dołóż chęci oraz zapał, a będziesz materiałem na niezłego wymiatacza ;D

Już jestem takim materiałem, tylko jeszcze bez sprzętu. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2009 o 18:17, plada napisał:

A ile czasu Wam zajęło, zanim cokolwiek zaczęło Wam wychodzić?


Szczerze ? Tydzień. W tyle nauczyłem się Theme z Godfathera. Nomen omen - granego przez Slasha :D

@Doktor93 - ja mam taki - http://www.allegro.pl/item636893627_statyw_gitarowy_hercules_gs_415b.html
@Adjatha - jesteś rozsądny, gigantyczny plus; zawsze można zacząć od akustyka. Za 550 zł dostaniesz np. porządnego Fendera CD-60. Przesiadka na elektryka byłaby wtedy przyjemnością ;) A i można się wiele nauczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2009 o 18:30, Doktor93 napisał:

> @Doktor93 - ja mam taki - http://www.allegro.pl/item636893627_statyw_gitarowy_hercules_gs_415b.html


Nie zrozumieliśmy się. Chciałbym na takim statywie postawić naraz 2 gitary ;]
Pojedynczo mnie nie satysfakcjonuje ;]

Chociażby http://www.overdrive.pl/212,hercules-gs-422-b-statyw-na-dwie-gitary.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2009 o 17:45, plada napisał:

Może zadam takie głupie pytanie...po czym poznać, że osoba nie grająca nigdy na gitarze
ma do tego smykałkę? :P Chciałbym zacząć, ale nikt z bliższych znajomych nie ma wiosła,
ani elektrycznego, ani klasycznego. I czy jest ktoś, kto nie chodził do żadnych szkół
muzycznych, a naprawdę dobrze gra na gitarze (może się pochwalić :D)? Chodzi mi oto,
że się sam wyuczył.

Hmm...
Chłopaki mają rację bo Ci gitarzyści w większości to rzeczywiście sami sie uczyli.
Ja np. uczę się 2 lata i mało chodziłem na indywidualne lekcje z nauczycielem tylko po prostu byłem na ok. 30-40 lekcjach i wyuczył mnie nut i akordów różnych gam no i budowy akordów takich najważniejszych rzeczy i teraz w sumie już do niego nie cjodzę sam sie uczę i w sumie nie wychodzi mi to najgorzejewentualnie technika po muszę popracować nad fałszami które czasem niespodziewanie wchodzą mi w melodię o_O ?
A i jeszcze jedna sprawa.
Spytałem się czy ktos mógłby mi znaleźć tabulature do piosenki James''a Taylor''a Copperlnie lecz nie doczekałem sie odpowiedzi a wiele postów się od tego czasu posypało ?
Więc jak będzie czy zechce się ktos pofatygować (nie moge zaoferować nic prócz mej dozgonnej wdzięczności :] )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się