Zaloguj się, aby obserwować  
Evil_Khan

Allegro i inne - legalność sprzedaży

2905 postów w tym temacie

Jak kupuję kilka rzeczy u jednego użytkownika to muszę się dogadać z nim co do przesyłki czy allegro samo się połapie, że to jeden, ten sam człowiek i pozwoli kupić wszystko w jednej przesyłce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2013 o 00:13, Fimbulvinter napisał:

Jak kupuję kilka rzeczy u jednego użytkownika to muszę się dogadać z nim co do przesyłki
czy allegro samo się połapie, że to jeden, ten sam człowiek i pozwoli kupić wszystko
w jednej przesyłce?


Możesz zapłacić za kilka przedmiotów jedną płatnością, ale to sprzedawca wysyła paczki i to od niego zależy jak wyśle i ile policzy za przesyłkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem możliwość przetestowania nowego wyglądu allegro. Widzę wyraźny trend w obecnym internecie - minimalistyczne layouty z jednolitym (najczęściej białym) tłem i kilkoma niewyraźnymi liniami oddzielającymi kolejne elementy strony. Surowy layout nadrabia się mnóstwem wielkich i dynamicznych obrazków. Może to moje uprzedzenie do białych stron, ale internet robi się po prostu brzydki. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co zmieniać najlepszy layout portalu aukcyjnego na świecie? Nadźgany po brzegi ebay i amazon wysiadają w porównaniu z prostym allegro, po co więc? T_T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2013 o 15:26, Daelor napisał:

Po co zmieniać najlepszy layout portalu aukcyjnego na świecie?


Mówisz o tym layoucie, na który jeszcze niedawno wszyscy narzekali i nie mogli go ścierpieć? :D Jak dla mnie nowa wersja zyskała na funkcjonalności, ale jest po prostu brzydka. Ciężkie czasy nadchodzą dla grafików, skoro strony to teraz biała kartka z kilkoma kreskami...
Poza tym widać, w jakim kierunku zmierza Allegro - ukierunkowanie na sklepy internetowe i symulowanie jednego z nich. Coraz mniej kontaktu z prawdziwym sprzedawcą, bo coraz więcej załatwia samo Allegro. Wkrótce nie będziemy nawet wiedzieć kto na sprzedał daną rzeczy. :D Nie mówię że to minus (przynajmniej z perspektywy kupującego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 07.02.2013 o 15:42, rob006 napisał:

Mówisz o tym layoucie, na który jeszcze niedawno wszyscy narzekali i nie mogli go ścierpieć?


I, jak zwykle, po tygodniu zapomnieli jak wyglądała stara wersja ;]
Obecnyjest fajny, przejrzysty, pomarańczowy - minimalizm mi nie przeszkadza, byle nie wyglądało to jak snobistyczna galeria sztuki (białe ściany i pusta przestrzeń).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co mi grozi jeśli kupiłem jakiś przedmiot na allegro i go teraz nie chce? Ostrzeżenie i pokrycie kosztów aukcji - to na pewno. A czy coś jeszcze? Wylicytowałem mikrofon po dość okazynej cenie, a dopiero później się kapłem, że potrzeba do niego przedwzmacniacz... ;| Pozostaje mi tylko zapłacić i samemu wystawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 14:24, Akoss-94 napisał:

Co mi grozi jeśli kupiłem jakiś przedmiot na allegro i go teraz nie chce? Ostrzeżenie
i pokrycie kosztów aukcji - to na pewno. A czy coś jeszcze? Wylicytowałem mikrofon po
dość okazynej cenie, a dopiero później się kapłem, że potrzeba do niego przedwzmacniacz...
;| Pozostaje mi tylko zapłacić i samemu wystawić?


Możesz dogadać się ze sprzedającym, że pokryjesz koszty aukcji i prowizji, wtedy sprzedający wyjdzie na 0.
Chyba że kupiłeś w sklepie, wtedy masz jakiś czas na oddanie sprzętu bez podania przyczyny, to też jest opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 14:24, Akoss-94 napisał:

Co mi grozi jeśli kupiłem jakiś przedmiot na allegro i go teraz nie chce? Ostrzeżenie
i pokrycie kosztów aukcji - to na pewno. A czy coś jeszcze? Wylicytowałem mikrofon po
dość okazynej cenie, a dopiero później się kapłem, że potrzeba do niego przedwzmacniacz...
;| Pozostaje mi tylko zapłacić i samemu wystawić?


Jeśli sprzedawca jest firmą/przedsiębiorcą to w ciągu 10dni możesz wypowiedzieć umowę kupna-sprzedaży.

Jeśli sprzedawcą jest osoba prywatna to nie masz takiej możliwości.

Pokrycie kosztów aukcji? Nie koniecznie.

Zadzwoń do sprzedawcy i przeproś go i zapytaj, czy jak pokryjesz koszt prowizji i koszt wystawienia aukcji to czy sprawa zakończy się "pozytywnym komentarzem" (bez wypełniania przez sprzedającego formularzu zwrotu prowizji), jeżeli nie to powiedz mu, że nie zapłacisz za przedmiot - a on (sprzedawca) wypełni formularz zwrotu prowizji i Allegro zwróci mu prowizję, a Ty dostaniesz 1 ostrzeżenie (1 ostrzeżenie nic nie robi i jak dobrze pamiętam to po 2 latach się przedawnia).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Chodzi o to, że mam konto na allegro i koleżanka mnie poprosiła, żebym jej też założył. Mogą mi drugi raz przysłać ten list aktywacyjny na mój adres czy zablokują mi moje konto? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witma mam pytanie PAYU zmieniło mi dane na dane adresowe przekaz pocztowy .

Przekazy pocztowe i konta zagraniczne
Dla wypłat realizowanych przekazem pocztowym lub na konta zagraniczne, zlecenie przekazania środków następuje automatycznie:

14 dnia miesiąca, o ile wartość zgromadzonych środków przekroczy 100 zł,
ostatniego dnia miesiąca, niezależnie od kwoty, całość zgromadzonych środków.

Na kącie posiadam 40zł kiedy te pieniążki dochodzą na adres domowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Legalna jest sprzedaż jednego konta steam ponad 10-u graczom? Ja zostałem tak wkręcony z FM2012, brak informacji było w opisie na ten temat. Przypomniało mi się teraz. I już to konto jest zablokowane+brak kontaktu ze sprzedającym :) Pamiętam jak wchodziłem sobie na konto i co chwile mi się wyłączało albo gra,bo ktoś wchodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2013 o 21:06, kedzior141 napisał:

Czy legalne jest odsprzedawanie biletu na koncert?


Chyba tak, nie widzę przeciwwskazań, lecz maksymalna cena, za którą możesz sprzedać bilet, to jest ten nadrukowany. Sprzedaż powyżej tej ceny jest karany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2013 o 21:50, Piotrbov napisał:


Chyba tak, nie widzę przeciwwskazań, lecz maksymalna cena, za którą możesz sprzedać bilet,
to jest ten nadrukowany. Sprzedaż powyżej tej ceny jest karany.


A sztuczka typu paczka gwoździ + bilet gratis przechodzi jeśli chce się drożej sprzedać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zakupiłem jakiś produkt nie wymagający wysyłki typu kody itd to po jakim czasie maksymalnie powinienem taki produkt otrzymać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2013 o 17:47, Nightdew napisał:

Jeżeli zakupiłem jakiś produkt nie wymagający wysyłki typu kody itd to po jakim czasie
maksymalnie powinienem taki produkt otrzymać?


Zalezy od sprzedajacego, co napisal w opisie aukcji / co ma w opisie ''o mnie''?

Jesli nic nie ma to tyle ile wg regulaminu allegro czekac.

Jesli sprzedawca sam wysyla kody to zazwyczaj wysle w maks. w ciagu kilkunastu godzin od otrzymania pieniedzy.
Jesli korzysta z jakiegos systemu (gotowego lub samemu napisanego) w oparciu o API allegro to zwykle w ciagu kilku minut maks. powinno dochodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować