Zaloguj się, aby obserwować  
mrosi

Obudowy do komputerów - temat ogólny

549 postów w tym temacie

/.../

A ja w końcu trafiłem na taką... ;)
Od dwóch miesięcy mam Fractal Define XL. Jak dla mnie - rewelacja. Cicha (wszędzie maty tłumiące na wyposażeniu seryjnym), ciężka i porządnie wykonana, przestronna (było nie było to w końcu full-tower).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2011 o 17:05, mrosi napisał:

/.../
Od dwóch miesięcy mam Fractal Define XL. Jak dla mnie - rewelacja. Cicha (wszędzie maty
tłumiące na wyposażeniu seryjnym), ciężka i porządnie wykonana, przestronna (było nie
było to w końcu full-tower).

Ale to nie jest obudowa idealna. Przy wszystkich zaletach gdzie są uchwyty do przeniesienia jej w inne miejsce? To pierwsze, co mi się nasunęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Przenosisz swój komputer z miejsca na miejsce? Jak sama nazwa wskazuje - komputer stacjonarny. Poza tym, czy była mowa o obudowie z uchwytami? Z tego co pamiętam, JJZ_master poszukuje po prostu obudowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2011 o 22:53, Gacol08 napisał:

Do obudowy Fractal Design Core 3000 dokupywać przedłużkę 8pin? Bo coś mi się obiło o
uszy że trzeba.


Nie wydaje mi się. To obudowa formatu midi-tower. Jeszcze nie zdarzyło mi się żeby przy tej wielkości obudowy trzeba było dokupić przedłużkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2011 o 23:31, mrosi napisał:

/.../ Jak sama nazwa wskazuje - komputer stacjonarny.
Poza tym, czy była mowa o obudowie z uchwytami? /.../

Stacjonarny komputer też się przenosi. Moze raz na rok, ale się przenosi. I wtedy jakiś uchwyt by się przydał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo przyrósł i bez łoma nie ruszy?

U mnie każdy komputer też stał w identycznym miejscu, aż się stołu nie przestawiło. Uchwytu nie mam, łapę na krawędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Nie przyrósł, bo modernizuję go przeciętnie raz na pół roku. Chodzi o to, że kompletnie bez sensu według mnie jest dopłacanie do obudów z uchwytami, skoro mają one stać w jednym miejscu. Co innego, jeśli ktoś składa maszynę na LAN-party. Ale to inna bajka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2011 o 11:17, mrosi napisał:

/.../

Krzysztofie, dodaj że przenosi się u Ciebie. Mój komputer od czterech lat stoi w tym
samym miejscu... ;)

Taa, mam kolegę, który od czterech lat pokoju nie sprzątał. Nie mów, ze tak jest u Ciebie... A nawet, jak chcesz odkurzyć komputer i z zewnątrz i w środku, to też musisz go ruszyć. Nooo, chyba, że u Ciebie stoi w takim miejscy, że dostęp masz swobodny ze wszystkich stron. Tylko wtedy kable za krótkie (nie mów, ze masz klawiaturę i mysz bezprzewodową, a komputer stoi za biurkiem i bezprzewodowa mysz i klawiatura zawsze dobrze działa a i monitor połaczony bezprzewodowo. Głośniki też).
Ja sobie zrobiłem rodzaj regaliku na kółkach, na jednej półce stoi listwa, na drugiej zasilacz awaryjny, a na trzeciej komputer. I mimo tych ułatwień, uchwyt na obudowie by się przydał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2011 o 15:15, Gacol08 napisał:

Mówisz tak jakby twój komputer ważył z 30kg ;p

>
Nie, waży raptem połowę. Ale nie ma za co złapać. Mam zresztą już nową obudowę (która też nie jest idealna - Cosmos 1000), ale czeka na to, aż kupię nowy komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2011 o 20:13, KrzysztofMarek napisał:

... ale czeka na to, aż kupię nowy komputer.


... od blisko trzech lat... ;)

Dla mnie to nie problem odsunąć raz na dwa-trzy miesiące komputer. Niepotrzebne do tego są rączki. Absolutnie. Po co dodatkowo dopłacać właśnie do nich? Obudowy nie są aż tak nieporęczne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2011 o 20:45, mrosi napisał:

> ... ale czeka na to, aż kupię nowy komputer.

... od blisko trzech lat... ;)

Nie, jeszcze nie ma dwóch. Mam już obudowę, zasilacz (Antec Signature 850 W) i Windows 7 Ultimate (box).

Dnia 21.08.2011 o 20:45, mrosi napisał:


Dla mnie to nie problem odsunąć raz na dwa-trzy miesiące komputer. Niepotrzebne do tego
są rączki. Absolutnie. Po co dodatkowo dopłacać właśnie do nich? Obudowy nie są aż tak
nieporęczne....

No to już coś. Poprzednio mogłem mysleć, ze stoi od lat i go nie ruszasz ;-D. Jednak obudowy są nieporęczne... ale to, zapewne, kwestia gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
przymierzam sie do zakupu obudowy i na oku mam modele Fractal Core 3000 oraz CoolerMaster HAF 912 Plus. Która z tych obudow waszym zdaniem jest lepsza i dlaczego ? A moze macie jakies inne typy obudow w cenie do max 320zł ? Ważne jest żeby miała dużo miejsca na wentylator na CPU bo niestety (albo stety) jestem posiadaczem Scythe Ninja 3 ktory ma 160mm długosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obie podane przez Ciebie obudowy są dobre, jeśli jednak potrzeba Ci więcej miejsca na schładzacz procesora, to może lepiej zainteresuj się Cooler Masterem. Fractal ma 160mm miejsca na chłodzenie, a więc tyle, ile mierzy Twój Ninja 3. W przypadku HAF''a ta wartość wynosi bodajże 185mm (tak przynajmniej podaje portal PCLab dla bliźniaczej obudowy Cooler Master HAF 912, bez plusa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2011 o 23:49, ISAMU napisał:

> przymierzam sie do zakupu obudowy i na oku mam modele Fractal Core 3000 oraz CoolerMaster

06.12 ma być premiera obudowy SilentiumPC - Regnum, też ok. 300zł. Może ta ?
http://www.silentiumpc.com/regnum-l50-pure-black/

Obudowa rzeczywiście cudna, tylko że nie chce mi sie wierzyć że będzie kosztować te 300zl :/
Swoją drogą trochę sie naczytałem że obudowom Silentium trochę jednak brakuje jakościowo do dajmy na to Fractala itp, jest to prawda ?

EDIT: Poczytałem troche więcej o tej obudowie i rzeczywiście cena ma wynosic 319zł, choć nei wiadomo jakie marże nałożą sobie sklepy.
Wygląda na to że poczekam do grudnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować