• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Medieval 2: Total War - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Medieval 2: Total War, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Medieval 2: Total War.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie „Medieval 2: Total War: Temat Ogólny” pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=11277 Wszystkie posty nie związane z tematem będą usuwane.

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=564 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=564&p=954


pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

531 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 02.12.2006 o 18:44, Pigmej69 napisał:

Witam wszystkich maniaków Medivala II

Czy mógłby ktoś napisać tylko dokładnie jak mogę w to pograć przez neta bo zarejestrowałem
sie na gameSpy i dalej nic pisz mi w grze jak się łączę ze nieprawidłowy klucz a grę kupiłem
w sklepie www.gram.pl . Jak mi ktoś pomoże ( Dostanie torebkę cukierków - żartowałem ) Ale
będę Wdzięczny :)

Pozdrawiam Wojtek


Mam to samo z cd-keyem :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A mogli byście zapodać jakiegoś lina gdzie trzeba się zarejestrować, ja kompletnie jestem zielony w sprawie GameS''a
nigdy go nie używałem. Jak by już sie nam udało to rozegralibyśmy jakąś bitewke czy coś w tym stylu :)
Podsumowując prosze o jakąś instrukcje co i jak musze zrobić aby pograć przez internet. Z góry dzieki.

PS. Nie jestem w domu, a więc nie mam możliwości obejrzenia instrukcji gry, a zdaje mi się że tam tego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.12.2006 o 18:44, Pigmej69 napisał:

Witam wszystkich maniaków Medivala II

Czy mógłby ktoś napisać tylko dokładnie jak mogę w to pograć przez neta bo zarejestrowałem
sie na gameSpy i dalej nic pisz mi w grze jak się łączę ze nieprawidłowy klucz a grę kupiłem
w sklepie www.gram.pl . Jak mi ktoś pomoże ( Dostanie torebkę cukierków - żartowałem ) Ale
będę Wdzięczny :)

Pozdrawiam Wojtek


Witam.
Mam ten sam problem wyświetla mi, że posiadam błędny cd-key.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.12.2006 o 20:43, ChiniTEC napisał:

> Witam wszystkich maniaków Medivala II
>
> Czy mógłby ktoś napisać tylko dokładnie jak mogę w to pograć przez neta bo zarejestrowałem

> sie na gameSpy i dalej nic pisz mi w grze jak się łączę ze nieprawidłowy klucz a grę kupiłem

> w sklepie www.gram.pl . Jak mi ktoś pomoże ( Dostanie torebkę cukierków - żartowałem )
Ale
> będę Wdzięczny :)
>
> Pozdrawiam Wojtek

Witam.
Mam ten sam problem wyświetla mi, że posiadam błędny cd-key.


Tak mam to samo a przy okazji

Hej! Dlaczego ja nie moge wybrać we Wielkiej Kampani na przykład Polski mam tylko do wyboru Anglię, Francję, Cesarstwo Niemieckie (nimi gram), Hiszpanię i Wenecję... A wy tu macie więcej na zdjęciu, a nie widze nigdzie u was w patchach patcha do Medka II :( Co jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Odpowiedź dla PolmonellPL, bo żeby sobie pograć innymi frakcjami musisz je najpierw zniszczyć albo pozamieniać coś w plikach, w temacie ogólnym o Medi II jest o tym napisane jak to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem z Medieval II, mianowicie gra jest zainstalowana, demo gry chodzi bezproblemowo jak również wszystkie filmiki, które są wyświetlane przy różnych okazjach np. ceremonia ślubna. Jednak gdy chcę rozegrać konkretną bitwę nagle monitor robi się czarny po prostu się wyłącza. Wyczytałem, że można to naprawić poprzez ręczne ustawienie rozdzielczości w jakimś pliku. Jak to fizycznie zrobić krok po kroku? A być może jest jakaś inna przyczyna. Mam monitor LCD 17 calowy marki PHILIPS 170C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

1.W menu opcji po uruchomieniu gry masz pozycję "dostosuj" spróbuj najpierw wykorzystać ten przycisk - może po prostu masz za słabego Pieca a za wysoko ustawiłeś parametry gry.

2.Natomiast jesli chodzi o rozdzielczość to w "readme" pisze tak:

"V KWESTIA USTAWIEŃ GRAFIKI
Obraz na monitorze

Obraz na monitorze będzie koloru czarnego, jeśli rozdzielczość ekranu zostanie ustawiona powyżej możliwości systemowych monitora. Gra jest w stanie obsłużyć jedynie takie wartości graficzne, które są obsługiwane przez monitor i kartę graficzną. Jeśli zauważyłeś, że ustawiłeś daną rozdzielczość i nie możesz grać, możesz na nowo ustawić rozdzielczość, otwierając plik medieval2.preference.cfg, który znajdziesz w folderze instalacyjnym gry (jest to plik tekstowy).

Zmień jedną z linii, aby jej tekst zgadzał się z poniższym:
battle_resolution = 1024 768"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja tak miałem przy dodatku do Rome Total War, wtedy grałem na słabym kompie (na starym) i to samo sie działo, zainstalowałem później na nowym komputerze Rome i dodatek i wszystko ładnie chodziło, czyli to chyba wina słabego sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.12.2006 o 11:50, asde napisał:

Ja tak miałem przy dodatku do Rome Total War, wtedy grałem na słabym kompie (na starym) i to
samo sie działo, zainstalowałem później na nowym komputerze Rome i dodatek i wszystko ładnie
chodziło, czyli to chyba wina słabego sprzętu.


Ale moj komputer spelnia minimalne wymagania. A moze jest inny powod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Żeby ci ew. pomóc musisz najpierw podać jaki masz sprzęt i jaką wersję Windowsa - jeśli to XP to czy masz łątki z SP2 lub same SP2?
Ponadto musiałbyś podać jakie masz sterowniki? - bo to ew. może być wina sterowników - a jeśli masz za mało pamięci to ew. należy powiększyć pamięć wirtualna do poziomu zalecanego etc.
W każdym bądź razie jak wygląda twój PC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam;
Mam grę 2dni, wyłapałem takie kwiatki:
1. Brak taranów/ wież/ drabin podczas oblężeń w rozdzielczości 1280x1024. W mniejszych rozdz. jest ok. Ludki pchaja zawziecie taran którego nie ma. Włażą na wieżę obleżniczą której nie ma. Nawet zabawnie to wygląda...Tylko ja tak mam??
2. Moim szpiegom udało sie otworzyć bramy obleganego miasta. Potwierdza to komunikat na początku oblężenia. Tyle, że bramy są zamknięte i trzeba rozwalać taranem. Którego nie ma :)
Gdzie moge to zgłosic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.12.2006 o 10:40, strajker napisał:

1.W menu opcji po uruchomieniu gry masz pozycję "dostosuj" spróbuj najpierw wykorzystać ten
przycisk - może po prostu masz za słabego Pieca a za wysoko ustawiłeś parametry gry.

2.Natomiast jesli chodzi o rozdzielczość to w "readme" pisze tak:

"V KWESTIA USTAWIEŃ GRAFIKI
Obraz na monitorze

Obraz na monitorze będzie koloru czarnego, jeśli rozdzielczość ekranu zostanie ustawiona powyżej
możliwości systemowych monitora. Gra jest w stanie obsłużyć jedynie takie wartości graficzne,
które są obsługiwane przez monitor i kartę graficzną. Jeśli zauważyłeś, że ustawiłeś daną rozdzielczość
i nie możesz grać, możesz na nowo ustawić rozdzielczość, otwierając plik medieval2.preference.cfg,
który znajdziesz w folderze instalacyjnym gry (jest to plik tekstowy).

Zmień jedną z linii, aby jej tekst zgadzał się z poniższym:
battle_resolution = 1024 768"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Sory!!! Pomyliłem się z twoją odpowiedzią. Zrobiłem to co mówiłeś ale nic nie pomaga, natomiast po otworzeniu pliku Mediewal 2 Preference.cfg jest napisane:

[video]
widescreen=0
[game]
allusers=1
Co mam dalej robić a może to nie ten plik?
Atlon 2000+
512 ram
radeon 9600 pro 128

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

???

Ja po otworzeniu pliku "Mediewal 2 Preference.cfg" mam w jego dolnej częsci całą "litanię" konkretnie to wygląda u mnie tak (cały plik):

[audio]
enable = 1
master_vol = 100
music_vol = 60
provider = Creative Labs EAX 3 (TM)
sfx_vol = 100
speech_enable = 1
speech_vol = 100
sub_faction_accents = 1

[camera]
default_in_battle = rts
move = 50
restrict = 1
rotate = 50

[controls]
campaign_scroll_max_zoom = 30
campaign_scroll_min_zoom = 30
keyset = 0

[game]
advanced_stats_always = 0
advisor_verbosity = 3
ai_factions = follow
allusers = 1
auto_save = 1
blind_advisor = 0
campaign_map_game_speed = 15
campaign_map_speed_up = 0
campaign_num_time_play = 0
chat_msg_duration = 10000
disable_arrow_markers = 0
disable_events = 0
english = 0
event_cutscenes = 1
fatigue = 1
first_time_play = 1
label_characters = 0
label_settlements = 1
micromanage_all_settlements = 0
morale = 1
mute_advisor = 0
no_campaign_battle_time_limit = 0
pref_factions_played = 0
tutorial_battle_played = 0
tutorial_path = norman_prologue/battle_of_hastings
unit_size = normal
use_quickchat = 0

[multiplayer]
hotseat_autoresolve_battles = 0
hotseat_disable_console = 1
hotseat_disable_papal_elections = 0
hotseat_save_prefs = 0
hotseat_update_ai_camera = 0
hotseat_validate_diplomacy = 1

[network]
use_ip =
use_port = 27750

[ui]
SA_cards = show
buttons = show
full_battle_HUD = 1
radar = show
show_tooltips = 1
unit_cards = show

[video]
anisotropic_level = 4
anti_alias_mode = off
antialiasing = 0
assassination_movies = 1
autodetect = 0
battle_resolution = 1024 768
bloom = 1
building_detail = high
campaign_resolution = 1024 768
depth_shadows = 1
depth_shadows_resolution = 2
effect_quality = high
event_movies = 1
gamma = 128
grass_distance = 75
infiltration_movies = 1
no_background_fmv = 0
reflection = 1
sabotage_movies = 1
shader = 2
show_banners = 1
show_package_litter = 1
skip_mip_levels = 2
splashes = 1
stencil_shadows = 1
subtitles = 1
terrain_quality = custom
texture_filtering = 2
unit_detail = high
vegetation = 1
vegetation_quality = high
vsync = 1
widescreen = 0

[misc]
unlock_campaign = true

Ty napisałeś, że masz:

[video]
widescreen=0
[game]
allusers=1

To jest troche dziwne a raczej niemożliwe - nie grzebałeś wczesniej przy tym pliku - tak jakbyś miał coś pomieszane?

W tym pliku wszystko ma swoją kolejnośc to znaczy kolejność pozycji - ważne są odstępy - niestety w tym poście te odstępy nie zostaną dokładnie odwzorowane.

Moim zdaniem powinneś sprawdzić czy masz np.

(...)
battle_resolution = 1024 768
(...)
campaign_resolution = 1024 768
(...)

i te parametry czyli:

battle_resolution
campaign_resolution

muszą być w tym pliku (medieval2.preference.cfg)!!!

Jeśli jednak masz zniekształcony plik i nie masz mozliwości przywrócić jego poprzedni kształ (zawsze jak się majstruje przy plikach powinno się robić kopie tych plkików) to nie pozostaje ci nic innego jak ew. odinstalowanie (plus ręczne sprawdzenie czy wszystko się usunęło) i ponowne zaistalowanie "M II TW" a po jego uruchomieniu wejdziesz w menu (opcje) grafiki i naciśnij "dostosuj" - program powinień automatycznie/samodzielnie ustalić parametry właściwe dla twojego PC.

Więcej nie potrafię ci pomóc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy medieval będzie mi chodził bo demo chodziło mi na średnich ale w wymaganiach nie spełniam nawet minimalnych.Mam:Radeon 9550@9600,1gb ram,pentium 4 2.0@2.3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam takie pytanko... Ta gra zajmuje 2 płyty DVD ile ona zajmuje na na dysku twardym ??? I co w grze strategicznej jest takiego objętościowego ??? I czy nie łatwiej było nagrać to na dwuwarstwowym DVD czy po prostu producent to narzucił ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 03.12.2006 o 16:30, YahooPL napisał:

Ja mam takie pytanko... Ta gra zajmuje 2 płyty DVD ile ona zajmuje na na dysku twardym ???
I co w grze strategicznej jest takiego objętościowego ??? I czy nie łatwiej było nagrać to
na dwuwarstwowym DVD czy po prostu producent to narzucił ???


11gb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować