• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Medieval 2: Total War - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Medieval 2: Total War, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Medieval 2: Total War.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie „Medieval 2: Total War: Temat Ogólny” pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=11277 Wszystkie posty nie związane z tematem będą usuwane.

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=564 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=564&p=954


pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

531 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

OK juz sie uporalem z moim problemem.

Problem z ATI pojawial sie tylko w kampanii, gdy uczestniczylem w bitwie. Bitwy historyczne oraz te customowe nie wyskakuja do windowsa i ati nie krzyczy ze wykrylo jakies bledy.

Dzisiaj w nocy zaczalem grac kampanie i popykalem na poczatku wszystkie bitwy automatycznie az swoja Polska nie podbilem calego pomorza, czech i magdenburga. W koncu zaatakowala mnie Wenecja i zaczela mi oblegac Prage (znacznie liczniejszymi wojskami) wiec zasejwowalem sie i w swojej turze zaatakowalem z zamku. Bitwa trwala od 13 w poludnie do jakiejs 14.50. W koncu za pomoca 4 oddzialow piechoty (w tym 2 luczniczych) oraz jednej choragwi jazdy "Polskiej Szlachty" udalo mi sie przpedzic znacznie silniejszego wroga. Tylko jeden chlop uciekl z pola bitwy :)

Po bitwie zdalem sobie sprawe ze caly ten cyrk trwal 2 godziny i ze nie mialem bedu ATI (?)! Potem okazalo sie ze wczesniej w kampanie gral brat i gdy wyskoczyl mu blad ati wcisnal po prostu ALT + TAB i wrocil do gry! Mimo ze wyskoczyly 2 okienka z informacjami o bledach ( 1 okienko to blad ATI, drugie to "medievalII napotka"). I tak oto dzieki przypadkowi I braciszkowi moge grac w MTW2. Po prostu gdy raz wyskoczy blad naciskam alt + tab i wracam do gry, na pole bitwy, skad mnie wywalilo :D

Mimo wszystko nie jestem zadowolony z tego ze wydalem 69 czy 79 zl (w empiku) na gre ktora mam jakos sam naprawiac. Oczywiscie ten alt+ tab jest (mam nadzieje) chwilowym rozwiazaniem problemu. Nie wiem czy to wina CDP czy segi ale mimo wszystko zaraz zarejestruje gre i napisze do pomocy technicznej. Moze po prostu dam link do tego tematu?

Zycze szczescia z waszymi oryginalnymi Medieval''kami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ej, wszyscy którzy grają przez multi GS z patchem 1.01, czy wam też nie wyświetla się założona gra? zakładam grę i nie widać ją w kuluarach. to jakiś multiglobalny problem czy CA znowu zje*ało sprawę?

ciao!
wood

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 02.12.2006 o 20:43, ChiniTEC napisał:

> Witam wszystkich maniaków Medivala II
>
> Czy mógłby ktoś napisać tylko dokładnie jak mogę w to pograć przez neta bo zarejestrowałem

> sie na gameSpy i dalej nic pisz mi w grze jak się łączę ze nieprawidłowy klucz a grę kupiłem

> w sklepie www.gram.pl . Jak mi ktoś pomoże ( Dostanie torebkę cukierków - żartowałem )
Ale
> będę Wdzięczny :)
>
> Pozdrawiam Wojtek

Witam.
Mam ten sam problem wyświetla mi, że posiadam błędny cd-key.



Witam
Także mi wywaliło że mam błędny klucz ale poradziłem sobie z tym, trzeba w rejestrze pozmieniać wszystkie litery na duże bo wcześniej wpisywałem male a to także mam znaczenie. Co do gamespy to również logowal mi sie parenaście minut aż straciłem cierpliwość i zacząłem kopać na stronie gamespy i w końcu odkryłem :). Chodzi o to że nick pod którym sie rejestrowałeś na gamespyid jest już używany w tym serwisie ale serwis cie o tym nie poinformuje. Ja zrobiłem tak zainstalowałem gamespy arkade podczas logowania zapytał mnie o mail i hasło podałem później o login i wtedy wyskoczyło ze taki jest już używany po kilkunastu próbach udało mi sie znaleźć orginalny,wtedy zalogowałem się na gamespyid i zmieniłem w profilu nick na ten jaki wymyśliłem w gamespyarkade . Po wprowadzeniu nowego liginu do gry od razu mi sie zalogował i wlazłem na serwer. Mam nadzieje że wam to pomoże.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.01.2007 o 16:53, pro evo napisał:

> Sorka mam taki mały problem w bitwach !! (mam GeForce 6600 GT) Jak obracam ekran w prawą
strone
> to jest ok chodzi płyninie ale jak obracam ekran w lewą to zaczyna się ciąć !!! Co jest
grane,
> ma może ktoś takie same problemy !!!!(czegos takiego to jeszcze nie miałeme nigdy)


Podaj dokladna konfiguracje kompa:)


Athlon 3.5 64 bit , 1024 RAM, GeForce 6600 GT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 10.01.2007 o 22:28, karolinna napisał:

> > Witam wszystkich maniaków Medivala II
> >
> > Czy mógłby ktoś napisać tylko dokładnie jak mogę w to pograć przez neta bo zarejestrowałem

>
> > sie na gameSpy i dalej nic pisz mi w grze jak się łączę ze nieprawidłowy klucz a
grę kupiłem
>
> > w sklepie www.gram.pl . Jak mi ktoś pomoże ( Dostanie torebkę cukierków - żartowałem
)
> Ale
> > będę Wdzięczny :)
> >
> > Pozdrawiam Wojtek
>
> Witam.
> Mam ten sam problem wyświetla mi, że posiadam błędny cd-key.


Witam
Także mi wywaliło że mam błędny klucz ale poradziłem sobie z tym, trzeba w rejestrze pozmieniać
wszystkie litery na duże bo wcześniej wpisywałem male a to także mam znaczenie. Co do gamespy
to również logowal mi sie parenaście minut aż straciłem cierpliwość i zacząłem kopać na stronie
gamespy i w końcu odkryłem :). Chodzi o to że nick pod którym sie rejestrowałeś na gamespyid
jest już używany w tym serwisie ale serwis cie o tym nie poinformuje. Ja zrobiłem tak zainstalowałem
gamespy arkade podczas logowania zapytał mnie o mail i hasło podałem później o login i wtedy
wyskoczyło ze taki jest już używany po kilkunastu próbach udało mi sie znaleźć orginalny,wtedy
zalogowałem się na gamespyid i zmieniłem w profilu nick na ten jaki wymyśliłem w gamespyarkade
. Po wprowadzeniu nowego liginu do gry od razu mi sie zalogował i wlazłem na serwer. Mam nadzieje
że wam to pomoże.
Pozdrawiam

Siema czy moze ktos mi powiedziec czy do gry po necie jest potrzebny game spy arcade?? jezeli tak to skąd go sciągnąc i czy jest darmowy..?? ps. Ja tez mam problem z rejestracją gry i gdy chce wpisac chaslo pisze mi ze jest niewlasciwe dzieks nara:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam taki problem ,że jak wkładam 1 płytkę to wczytuje i wczytuje...I nie chce się wczytać...
Jest to tylko problem z 1 Płytką bo 2 chodzi bez problemu...
(1 płytkę próbowałem na 2 kompach dla pewności)

Proszę o Pomoc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wczytuje mi płytkę... (nawet jej nie widzi) chodzi o to ,że jak wkładam płytkę do napędu to jest charakterystczny dziwięk ale nic się nie pokazuje i nadal wczytuje 2 płytka jest ok! próbowałem na 2 kompach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.01.2007 o 15:29, Jaki Ganh1 napisał:

Czy na takim sprzęcie Medieval II: Total War mi pójdzie?:
~1.7 GHz, AMD Athlon XP 2000+, MMX, 3DNow,
256MB RAM
NVIDIA GeForce FX5200 128.0MB

>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.01.2007 o 15:29, Jaki Ganh1 napisał:

Czy na takim sprzęcie Medieval II: Total War mi pójdzie?:
~1.7 GHz, AMD Athlon XP 2000+, MMX, 3DNow,
256MB RAM
NVIDIA GeForce FX5200 128.0MB



eee,ciężko będzie słaba karta graficzna i malo ram''u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.01.2007 o 16:12, Op0z napisał:

Siema czy moze ktos mi powiedziec czy do gry po necie jest potrzebny game spy arcade??


Nie. Potrzebne Ci jest GameSpy ID, czyli krótko mówiąc musisz się zarejstrować na stronach GameSpy.

Link => www.gamespyid.com

Jest to całkowicie darmowe. Po zarejestrowaniu wykorzystujesz login, e-mail i hasło i wpisujesz w trybie gry po sieci w samej grze. Logujesz sie i grasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.01.2007 o 12:16, Master J napisał:

O co chodzi z tym kodem ZIP?


Zmienilem tok rozumowania i doszedłem o co Ci chodzi :P

Zip Code to twój kod pocztowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No więc mam problem z grafiką. Na wstępie- Mój komp:
GeForce 6600 NX 128 MB
Intel Pentium 4 2,4 Ghz
1000 RAM
A teraz do rzeczy:
Często gdy zmieniam położenie kamery zamiast normalnego obrazu wyświetlają mi się takie czarne tekstury, które szybko znikają. Niby nic takiego, ale jak się pojawiają, to zajmują 3/4 obrazu gry i psują cały klimat gry. Dodam, że gram na minimalnych ustawieniach. Jak zrobić, by te czarne pixele przestały się pojawiać? POMOCY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam

Mam problem z gierką Mediaval II a mianowicie: instalacja idzie OK, wszystko potem ładnie się uruchamia zaczynam kampanie i wszystko jest dobrze do momentu kiedy ma dojść do starcia na polu bitwy, wtedy pokazuje się pasek postępu wczytywania, który po chwili znika i wskakuje czarny ekran z kursorem klepsydrą i to by było na tyle :( gierka się nie uruchamia dalej !!! To samo jest jak chce zrobić walkę historyczną czy jakiś szybki pojedynczy pojedynek pokazuje się czarne tło z klepsydrą:(, wczoraj jak wybrałem bitwę pod Grunwaldem to poszło Ok a dziś już nie chce się to uruchomić. Mam Winde XP , 7900GS 256MB, 1GB ramu, Dual Cora, gierka jest oryginalna, próbowałem instalować raz directx9c z płyty z grą i z tej od karty grafiki oraz odinstalowac i wgrać jeszcze raz samą grę i bez rezultatu, cały czas ten sam problem. A myślałem że sobie pogram w weekend:(.

Pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.01.2007 o 19:04, ytman napisał:

Witam

Mam problem z gierką Mediaval II a mianowicie: instalacja idzie OK, wszystko potem ładnie się
uruchamia zaczynam kampanie i wszystko jest dobrze do momentu kiedy ma dojść do starcia na
polu bitwy, wtedy pokazuje się pasek postępu wczytywania, który po chwili znika i wskakuje
czarny ekran z kursorem klepsydrą i to by było na tyle :( gierka się nie uruchamia dalej !!!
To samo jest jak chce zrobić walkę historyczną czy jakiś szybki pojedynczy pojedynek pokazuje
się czarne tło z klepsydrą:(, wczoraj jak wybrałem bitwę pod Grunwaldem to poszło Ok a dziś
już nie chce się to uruchomić. Mam Winde XP , 7900GS 256MB, 1GB ramu, Dual Cora, gierka jest
oryginalna, próbowałem instalować raz directx9c z płyty z grą i z tej od karty grafiki oraz
odinstalowac i wgrać jeszcze raz samą grę i bez rezultatu, cały czas ten sam problem. A myślałem
że sobie pogram w weekend:(.

Pomocy.



Sprzęcik masz dobry. http://www.gram.pl/pomoc_formularz.asp?g=564 wyślij tu formularz,
http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp lub tutaj,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować