Zaloguj się, aby obserwować  
MateoKiszlo

Trzysta (300)

672 postów w tym temacie

Dnia 10.12.2006 o 22:22, Ninger napisał:

Jedyne co mi się spodobało to myśl, która mi wpadła do głowy podczas ogladania ;) 300 super-napakowanych
bohaterów i urodzonych zabójców potrafi powstrzymać nawet dziesięciokrotne siły mięsa armatniego


i masz absolutną rację - Spartanie (co jest baaardzo szczegółowo ukazane w komiksie) od urodzenia przechodzili różnorakie testy. potem przechodzili kompleksowe szkolenie wojskowe, które robiło z nich maszyny do zabijania - i nie ma w tym stwierdzeniu żadnej przesady, wierz mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 22:59, Azrathel napisał:


> Jedyne co mi się spodobało to myśl, która mi wpadła do głowy podczas ogladania ;) 300
super-napakowanych
> bohaterów i urodzonych zabójców potrafi powstrzymać nawet dziesięciokrotne siły mięsa
armatniego

i masz absolutną rację - Spartanie (co jest baaardzo szczegółowo ukazane w komiksie) od urodzenia
przechodzili różnorakie testy. potem przechodzili kompleksowe szkolenie wojskowe, które robiło
z nich maszyny do zabijania - i nie ma w tym stwierdzeniu żadnej przesady, wierz mi.

Dodatkowo byli patriotami, kochali Sparte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko:
Kojarzy ktoś może co to za motyw muzyczny z początku drugiego trailera?
To coś z klasyki czy kompozycja ludzi odpowiedzialnych za muzykę? Bardzo fajny fragment i chciałbym się o nim nieco więcej dowiedzieć.
A film zapowiada się nieźle. Trailery powalają i mam nadzieje, że podobny efekt wywoła film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 23:02, windows00 napisał:

Takie pytanko:
Kojarzy ktoś może co to za motyw muzyczny z początku drugiego trailera?
To coś z klasyki czy kompozycja ludzi odpowiedzialnych za muzykę? Bardzo fajny fragment i chciałbym
się o nim nieco więcej dowiedzieć.
A film zapowiada się nieźle. Trailery powalają i mam nadzieje, że podobny efekt wywoła film.

Wiedziałem, że takie pytanie padnie :P

NIN - just like you imagined

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2006 o 23:00, CyberPanki napisał:

Dodatkowo byli patriotami, kochali Sparte.


no z tym patriotyzmem to może nie do końca.. ;)

***SPOILER*** (nauczyłem sie już, to nie takie trudne to napisać ;))
w komiksie pada stwierdzenie (kiedy Leonidas mówi swoim żołnierzom, że zostają, aby obronić wąwóz). jeden z żołnierzy mówi "We''re with you, sir. To the Death". na co Leonidas odpowiada pięknym zdaniem "I didn''t ask. Leave democracy to the Athenians, boy".
***SPOILER END*** ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 23:03, nievil napisał:

> Takie pytanko:
> Kojarzy ktoś może co to za motyw muzyczny z początku drugiego trailera?
> To coś z klasyki czy kompozycja ludzi odpowiedzialnych za muzykę? Bardzo fajny fragment
i chciałbym
> się o nim nieco więcej dowiedzieć.
> A film zapowiada się nieźle. Trailery powalają i mam nadzieje, że podobny efekt wywoła
film.
Wiedziałem, że takie pytanie padnie :P

NIN - just like you imagined

Co mozesz powiedziec o tym zespole (jaka muzyke tworza?) bodajze w filmie beda glownie ich utwory okreslone jako ''ostre'' wedlug film.wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 23:03, nievil napisał:

NIN - just like you imagined

Nie, nie, nie :P
To sobie sam znalazłem...
Chodzi mi o taki kawałek (muzyka poważna raczej), jaki pojawia się na początku drugiego trailera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nine Inch Nails grają industrial - i nie jest to jakaś mega ciężka muzyka, prędzej klimatyczna i co najważniejsze : NIE dla każdego (ja np. nie przepadam za tym zespołem bo trochę zamula) - wp.pl pisze bzdury, bo dla nich wszystko oprócz dody, rubika i tego czerwonowłosego oszołoma jest ostre z podtekstami satanistycznymi i wogóle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 23:15, windows00 napisał:

> NIN - just like you imagined
Nie, nie, nie :P
To sobie sam znalazłem...
Chodzi mi o taki kawałek (muzyka poważna raczej), jaki pojawia się na początku drugiego trailera.


Trailery są trzy - podejrzewam, że tego nie widziałeś http://www.youtube.com/watch?v=GtgUZ8Tg_rc - to jest pierwszy trailer ~ 3 min.
Jest drugi, który trwa ~ ponad minutę i ostatni - najnowszy ~ponad 2 minuty i jeśli chodzi ci o ten (logo Warner bros "złote" a nie krwiste) to na początku jest jakiś chór - ale to chyba jest już stricte dla tego filmu utwór i raczej go nigdzie nie znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 23:17, nievil napisał:

Nine Inch Nails grają industrial - i nie jest to jakaś mega ciężka muzyka, prędzej klimatyczna
i co najważniejsze : NIE dla każdego (ja np. nie przepadam za tym zespołem bo trochę zamula)
- wp.pl pisze bzdury, bo dla nich wszystko oprócz dody, rubika i tego czerwonowłosego oszołoma
jest ostre z podtekstami satanistycznymi i wogóle :)

Hehe, ja nigdy bym sie nie odwazyl wypowiedziec takich slow na internetowe (niby...) imperium jakim jest wp.pl :P Brawa dla nievil''a za odwage! Swoja droga akurat Ten utwor jest bardzo klimatyczny i doskonale wpasowal sie w ujecia trailera. Jednak nie wiadomo jak to bedzie z reszta utworow/ujec. Oby jak najlepiej bo mam cicha nadzieje na to zeby ''300'' dostanie oskara ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>bo mam cicha nadzieje na to zeby ''300'' dostanie oskara

Dnia 10.12.2006 o 23:22, CyberPanki napisał:

^^


W to watpie, bo Oscary /te najblizsze/ podsumpwuja rok 2006, a na nastepnych juz nikt nie bedzie o 300 pamietal. Zazwyczaj jest tak, ze Oscarowymi faworytami filmy z drugiej polowy roku, chyba ze sa to wydarzenia na skale swiatowa jak LOTR. Choc moze 300 powalczyc w kategoriach technicznych - zdjecia, montaz lub kostiumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 23:27, Kamiloos napisał:

>bo mam cicha nadzieje na to zeby ''300'' dostanie oskara
> ^^

W to watpie, bo Oscary /te najblizsze/ podsumpwuja rok 2006, a na nastepnych juz nikt nie bedzie
o 300 pamietal. Zazwyczaj jest tak, ze Oscarowymi faworytami filmy z drugiej polowy roku,
chyba ze sa to wydarzenia na skale swiatowa jak LOTR. Choc moze 300 powalczyc w kategoriach
technicznych - zdjecia, montaz lub kostiumy.

To nie watp tylko zacznij wierzyc ;) Wiara czyni cuda, a im wiecej nas ''wierzacych'' bedzie tym wieksze szanse na nasze ''zwyciestwo''. ''300'' zapowiada sie swietnie, jako epicka opowiesc o bohaterach Sparty i nie ma co do tego watpliwosci ze kazdego ogladajacego fim ten poruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2006 o 23:22, nievil napisał:

Trailery są trzy - podejrzewam, że tego nie widziałeś http://www.youtube.com/watch?v=GtgUZ8Tg_rc
- to jest pierwszy trailer ~ 3 min.

Masz racje, nie widziałem go, dzięki za link. Szkoda, że nie masz go w lepszej rozdzielczości... A może masz?

Dnia 10.12.2006 o 23:22, nievil napisał:

to na początku jest jakiś chór - ale to chyba
jest już stricte dla tego filmu utwór i raczej go nigdzie nie znajdziesz.

Cóż, może jednak się mylisz i ktoś będzie wiedział. W ostateczności poczekam do premiery i pod koniec filmu poszukam wśród utworów. A może będzie też na Soundtracku (bo nie wyobrażam sobie, żeby taki nie wyszedł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam cicha nadzieje na to zeby ''300'' dostanie oskara

Dnia 10.12.2006 o 23:22, CyberPanki napisał:

^^


Ja raczej bym na to nie liczył :) Co prawda w trailerku wszystko wygląda świetnie, ale poczekajmy, lepiej aż pojawi się sam film. Wystawianie oceny na jego podstawie nie należy do najlepszych pomysłów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 22:21, MateoKiszlo napisał:

Ja raczej bym na to nie liczył :) Co prawda w trailerku wszystko wygląda świetnie, ale poczekajmy,
lepiej aż pojawi się sam film. Wystawianie oceny na jego podstawie nie należy do najlepszych
pomysłów :)


Władcy Pierścienie "dawano oskary" grubo przed premierą. ;) A 300 to jeden z lepszych nowych filmów, razem z Apocalypto, Eragon, Shrek 3. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy to prawda ze w komiksie pojawiaja sie i słonie ????

I czy naprawde nie warto isc do kina jak sie nie zna komiksu ??

jest jakie ś przekłamanie ???

Pozdro i dzieki za link :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2007 o 15:53, Ryan Kam napisał:

czy to prawda ze w komiksie pojawiaja sie i słonie ????

hmmm.. o ile dobrze pamiętam, to słonie pojawiają się tam na kilku obrazkach. mogę się mylić - ale pewne jest to, że nie odgrywają tam ŻADNEJ roli.

Dnia 22.01.2007 o 15:53, Ryan Kam napisał:

I czy naprawde nie warto isc do kina jak sie nie zna komiksu ??

nie, czemu? komiks warto przeczytać - ale sądzę, że film będzie bardzo dobrą kalką tegoż właśnie - i oprócz kilku poszerzonych wątków większych zmian twórcy nie planują.

Dnia 22.01.2007 o 15:53, Ryan Kam napisał:

jest jakie ś przekłamanie ???

raczej nie - może być tylko... Więcej. inaczej się tego nie da określić.

Dnia 22.01.2007 o 15:53, Ryan Kam napisał:

Pozdro i dzieki za link :D

służę uprzejmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komiks kosztuje około 75 złoty . idzie go dorwać w e mipku czy raczej trzeba sie postarac gdzie i ndziej .

Byłem dzis w kinie i widziałem zwiastun i ma dwa pytania :

Na zwiastunie był jakis człowiek skuty u szyji . Poęzny i wygladął jak golem z władcy pierścieni . Kto to ???

I czy w komiksie występuja nosorożce ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2007 o 17:53, Ryan Kam napisał:

Komiks kosztuje około 75 złoty . idzie go dorwać w e mipku czy raczej trzeba sie postarac
gdzie i ndziej .

postarać się gdzie indziej? nie, nie wciągniesz mnie w TAKIE pogaduszki ;)
no cóż - komiks jest sprowadzany ze Stanów, mało popularny (na przykład taki polskawy Thorgal kosztuje ok. 30 - ale jednak nie ma to znaczenia). nie ma więc rady - trzeba płacić...

Dnia 03.03.2007 o 17:53, Ryan Kam napisał:

Na zwiastunie był jakis człowiek skuty u szyji . Poęzny i wygladął jak golem z władcy pierścieni
. Kto to ???

skuty u szyi powiadasz... to na pewno nie był Ephiatles - widziałem jak został odwzorowany w filmie (świetnie). a ten ''troll'' to pewnie jakiś żołnierz Persów, tylko odrobinę ''podrasowany''.

Dnia 03.03.2007 o 17:53, Ryan Kam napisał:

I czy w komiksie występuja nosorożce ????

chyba nie. nie pamiętam już dokładnie, ale raczej żadnych zwierząt w żadnej z armii nie było (no może jakieś słonie, ale nie jestem pewien).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować