• 0
Johnny_Bravo

Neverwinter Nights 2 - oficjalny temat pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

Temat ten został założony z myślą o osobach, które mają problemy z instalacją, uruchomieniem lub działaniem gry Neverwinter Nights 2.

Przed napisaniem posta prosiłbym o sprawdzenie, czy problem nie został już rozwiązany na jednej z poprzednich stron tego tematu lub w naszej bazie pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=671

Osoby, które chcą podyskutować o samej grze lub mają problemy z przejściem jakiejś misji zapraszam do tematu "Neverwinter Nights 2": http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1510

Z góry informuję, iż wszystkie posty niezwiązane z problemami technicznymi będą usuwane, a użytkownicy je publikujący po otrzymaniu ostrzeżenia zostaną zdegradowani.

Wątek ten będzie wątkiem przypiętym przez tydzień, po tej dacie zostanie on uwolniony. Proszę więc osoby, które nie chcą by temat ten widniał u nich jako podpięty o przetrzymanie tego tygodnia i powstrzymanie się od narzekania:P.

Najnowszy patch do polskiej wersji językowej jest już dostępny i można go pobrać przez aktualizator gry. [M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2227 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

hmm, z tego co zauwazylem ktos by czytelnie poinformowal ze błąd po odpaleniu nwupdate wyskakuje bo "tak ma być" a nie dlatego ze użytkownik ma zainstalowac gre jeszcze raz - to jest troche mylace. no chyba ze tylko mi wyskakuje info ze "program jest zle skonfigurowany i problem moze rozwiazac ponowna instalacja"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Mam pewien problem/pytanie.

"Dostępna w dwóch pudełkach do wyboru, wersja kolekcjonerska zawiera dodatkowo mapę, artbook oraz unikalne cechy w grze: nowy atut dodający bonus +1 do wszystkich rzutów na obronę, dwa specjalne przedmioty, dostęp do unikalnych broni oraz magiczną złotą aurę nad postacią gracza. W pudełku Edycji Kolekcjonerskiej wszyscy właściciele znajdą ponadto niespodziankę. Więcej szczegółów na temat polskiej premiery podamy wkrótce."

Teraz pytanie. Te wszystkie aury, przedmioty w grze, to są dostępne tylko chyba w tej kampanii, a na multiplayerze to zwykła wersja jak i ta, będą miały to samo do zaoferowania, dobrze rozumiem ?

Pytam, bo nie jest jasno powiedziane czego dotyczą te bonusy. Czy kampanii Single player i przy tworzeniu własnego modułu dostępne jest to samo, co w innych wersjach, czy też multi-playeru, gdzie gracze z edycją kolekcjonerską mają tę "przewagę" nad zwykłymi edycjami.

Dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak wyglada sprawa z polskimi odglosami? Pojawily sie wypowiedzi swiadczace o ich zlym "podstawieniu", znaczy facet mowi jak kobieta, inkatacje to odglosy zombiakow itp. To wina komputerow uzytkownikow czy moze skopalo sie cos w spolszczeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W zestawie kart graficznych które obsługuja lub i nie grę NWN2 brak jest wymienionej ATI Radeon X550. Moje pytanie czy gra ma szansę pójść na tym ? (akurat mam wersję z 256ramu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.12.2006 o 14:46, Mistic napisał:

Jak wyglada sprawa z polskimi odglosami? Pojawily sie wypowiedzi swiadczace o ich zlym "podstawieniu",
znaczy facet mowi jak kobieta, inkatacje to odglosy zombiakow itp. To wina komputerow uzytkownikow
czy moze skopalo sie cos w spolszczeniu?

Grałem trochę i się nie zetknąłem, ale zauważyłem inne:
* podczas dialogów niektóre teksty są pisane ale nie słychać mówionych - co ciekawe, postacie w takich momentach nie ruszają stami więc mam podejrzenie, że nie było też głosów w oryginale (!?).
* nie przetłumaczono głosów "w tle" - do tej pory słyszałem "I hear you" na przykład zagadując jakiegoś nieistotnego NPC-a.
* urywane głosy podczas walki - sądzę że wynikają z efektywności przetwarzania mojej karty dźwiękowej. Po prostu wszyscy chcą krzyczeć na raz więc karta niektórych wycina.
Powyższe "problemy" nie przeszkodziły mi w żaden sposób w rozgrywce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 11.12.2006 o 14:09, Johnny Bravo napisał:

Patch 1.03 do polskiej wersji językowej powinien pojawić się w przeciągu dwóch tygodni,
czyli do końca grudnia.



Ech.. do końca grudnia to ja zapewne przejdę już tą grę :/ No cóż... są plusy i minusy w posiadaniu polskiej wersji gry, w tym wypadku minusem jest czekanie na patch 3 tygodnie.

Swoją drogą czy do problemów technicznych należy to, że zauważyłem MNÓSTWO literówek i wiele niezgodności tekstu w grze z tym w instrukcji? (która chyba nie miała żadnej korekty tak przy okazji muszę stwierdzić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

widze, ze wielu z Was nie rozumie problemu zwiazanego z aktualizacja, twierdzac ze nie ma jeszcze patcha 1.03 PL i stad klopoty.

bardzo prosze uwaznie przeczytac to co napisalem :)

mi [ i wielu innym osobom ] po instalacji gry w ogole NIE URUCHAMIA sie aktualizacja. w poczatkowym menu [ gra, zestaw narzedzi, klient mg, itd. ] po nacisnieciu "aktualizacja" NIE nastepuje zadna reakcja. NIE pojawia sie okno aktualizacyjne, ktore przedstawiam na obrazku nr 1.

nastepujacy komunikat NIE dotyczy mnie, gdyz nie mam mozliwosci wlaczenia okna aktualizacji:

"Nie uda3o sie zaktualizowaa pliku: /nwn2_pc_polish.txt
Pobierz poprawke w postaci "Crtitical Rebuild".
http://www.atarisupport.com
Proces aktualizacji zosta3 przerwany"

reczne odpalenie pliku nwupdate.exe znajdujacego sie w katalogu z gra NIE powoduje uruchomienie okna aktualizacyjnego, pojawia sie za to informacja przedstawiona na obrazku nr 2.

problem mozna rozwiazac sciagajac i instalujac nastepujacy plik: http://nwn2patch.obsidianent.com/NWN2Update105.exe

jednakze najwazniejsze pytanie to: czemu ta niedogodnosc pojawia sie u niektorych graczy [ w tym u mnie ]? owszem, sprawa wyglada na rozwiazana poprzez link podany powyzej, jednak spora czesc posiadaczy NWN2 nie musi z niego korzystac, gdyz ich "update" jest sprawny. dlaczego?

mam wrazenie, ze sprawa dotyczy wersji zwyklej "czarnej" oraz EK Lawful Good.


dziekuje za uwage. bede bardzo wdzieczny za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 11.12.2006 o 15:24, radaar napisał:

mam wrazenie, ze sprawa dotyczy wersji zwyklej "czarnej" oraz EK Lawful Good.


Hmm... zależy jaka sprawa, bo poruszasz dwie :) Jestem posiadaczem EK LG i mogę włączyć aktualizację, która uaktualnia mi program do aktualizacji, a dopiero potem wyskakuje mi komunikat o "Crtitical Rebuild" itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dokładnie to wyskakuje taka informacja (obrazek 1). jeśli nie można ściągnąć 1.03 to znaczy, że i w multi raczej nie pogram prawda? I jeszcze jedno. Czy jest gdzieś zmiana odświeżania w NWN2? Bo przy rozdzielczości 1024x786 mam tylko 60Hz i ekran jest ścięty. Natomiast gdy zwiększę rozdzielczość do 1152x864 automatycznie jest 70-72Hz i jest good, ale gra się bardzo przycina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.12.2006 o 15:29, Valkanis napisał:


> mam wrazenie, ze sprawa dotyczy wersji zwyklej "czarnej" oraz EK Lawful Good.

Hmm... zależy jaka sprawa, bo poruszasz dwie :) Jestem posiadaczem EK LG i mogę włączyć aktualizację,
która uaktualnia mi program do aktualizacji, a dopiero potem wyskakuje mi komunikat o "Crtitical
Rebuild" itp.


mialem na mysli, ze dotyczy kompletnego braku okna aktualizacji :) jak widac, z EK LG jest wszystko w porzadku :) [ czyli "czarna" pewnie tez jest sprawna, problem lezy zupelnie w innym miejscu w takim razie ]

nie mam pojecia czemu niektorzy musza instalowac NWN2Update105.exe. mam nadzieje, ze ktos z supportu CDProjekt mi odpowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

to jeszcze jeden problem zglosze. w opcjach graficznych mam dwie mozliwosci: 1920x1440 oraz 2048x1536. moj monitor to Samsung 19" CRT. czemu nie moge wybrac nizszej rozdzielczosci, np. 1024x768 [ ktora w ogole nie jest wyswietlana w opcjach grafiki ]?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie uważasz że trrochę bez sensu jest to wsze zakładanie OFICJALNYCH tematów o grach skoro istnieją już prężnie rozwijające się wątki dotyczące tych gier...? No choćby NWN2 ===> http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1531
Myślę że wystarczyłoby go przypiąć i ewentualnie zmienić nazwę na ten wasz OFICJALNY...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Uważajcie na klucze do gry bo mogą się zetrzeć. Bo tak się stało w moim przypadku nie wiem co mam zrobić. Może mi ktoś supportu CDProjekt pomóc? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.12.2006 o 15:48, radaar napisał:

[ czyli "czarna" pewnie tez jest sprawna, problem lezy zupelnie w innym
miejscu w takim razie ]


Dokładnie, kolega ma zwykłą czarna, ja mam EK LG i obydwoje nie mamy problemu z uruchomieniem aktualizatora.

Dnia 11.12.2006 o 15:48, radaar napisał:

Uważajcie na klucze do gry bo mogą się zetrzeć. Bo tak się stało w moim przypadku nie wiem co mam zrobić. Może mi ktoś supportu CDProjekt pomóc? :(


Dokładnie. U mnie już po wyjęciu gry z pudełka CD-Key był lekko przytarty i musiałem zgadnąć jakiej litery mi brakuje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Miałem podobny problem jak przedmówcy. Po kliknięciu aktualizacji nie działo się nic... dopiero pobranie pliku z linka radaara załatwiło sprawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam pytanie na temat wymagań. Znalazłem informację, że chipset 7300 nvidii będzie działał "w późniejszym czasie" Moje pytanie brzmi: KIEDY? Jutro? A może za miesiąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 11.12.2006 o 16:28, rbochenek napisał:

> Uważajcie na klucze do gry bo mogą się zetrzeć. Bo tak się stało w moim przypadku nie
wiem co mam zrobić. Może mi ktoś supportu CDProjekt pomóc? :(

Dokładnie. U mnie już po wyjęciu gry z pudełka CD-Key był lekko przytarty i musiałem zgadnąć
jakiej litery mi brakuje :/


U mnie jest podobnie, ale chodzi o coś innego
Klucz do NWN2 jest OK i czytelny - i sprawdzony :)
Podobnie do NWN1 i NWN-SoU, ale tu nie sprawdzałem jeszcze.
Natomiast Klucz do NWN HOU jest w jednym miejscu nieczytelny - jeden rząd kropek, które go tworzą jest nieco obsunięty co sprawia, że nie wiem cz jedna z cyfr to 8 czy 9. Całego klucza z oczywistych względów nie przytaczam :))))

Poniżej wybrana cyfra sfotografowana w trybie "makro":
quizz:
czy to dziewiątka z obiżonymi dwoma punktami, czy niepełna ósemka
gdy patrzę z daleka, a także po głębszej analizie punktów i innych cyfr wydaje mi się, że dziewiątka.
Całe szczęście, że problem dotyczy jednej cyfry - gdy wgram HoU dojdę prawdopodobnie metodą prób i błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

problem kluczy można usunąć rejestrując gre,,,wtedy macie swoje cd-keye na serwie i zawsze można je sobie zczytać ;) stanowczo lepszy to pomył niż szukanie instrukcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się