• 0
Johnny_Bravo

Neverwinter Nights 2 - oficjalny temat pomocy technicznej

Pytanie

Witam,

Temat ten został założony z myślą o osobach, które mają problemy z instalacją, uruchomieniem lub działaniem gry Neverwinter Nights 2.

Przed napisaniem posta prosiłbym o sprawdzenie, czy problem nie został już rozwiązany na jednej z poprzednich stron tego tematu lub w naszej bazie pomocy technicznej: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=671

Osoby, które chcą podyskutować o samej grze lub mają problemy z przejściem jakiejś misji zapraszam do tematu "Neverwinter Nights 2": http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=112&u=1510

Z góry informuję, iż wszystkie posty niezwiązane z problemami technicznymi będą usuwane, a użytkownicy je publikujący po otrzymaniu ostrzeżenia zostaną zdegradowani.

Wątek ten będzie wątkiem przypiętym przez tydzień, po tej dacie zostanie on uwolniony. Proszę więc osoby, które nie chcą by temat ten widniał u nich jako podpięty o przetrzymanie tego tygodnia i powstrzymanie się od narzekania:P.

Najnowszy patch do polskiej wersji językowej jest już dostępny i można go pobrać przez aktualizator gry. [M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2227 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 12.12.2006 o 14:33, Karister napisał:

Zauważ, że gra nie powinna mieć potrzeby wsadzania czegokolwiek do takiego floderu. A poza
tym NWN 2 sam w sobie był już zainstalowany. Do tego jeszcze gierki często instalują sporo
niepotrzebnych śmieci. :D

zauwaz że te "śmieci" to np directX - tak samo jak .net 2.0 jest elementem systemu ktory jest potrzebny do dzialania gry a nie kawalkiem samej gry. nie wszystko jest takie proste a za takie decyzje nie instalowania czegos bo dlugo trwa placi sie zmarnowanym czasem i pytaniem na forum co jest grane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.12.2006 o 14:33, Karister napisał:

> swoja droga co za pomysl zeby przerywac cos co instaluje ci gra - jezeli nie pyta czy
instalowac
> to jest potrzebne do normalnego dzialania :)

Zauważ, że gra nie powinna mieć potrzeby wsadzania czegokolwiek do takiego floderu. A poza
tym NWN 2 sam w sobie był już zainstalowany. Do tego jeszcze gierki często instalują sporo
niepotrzebnych śmieci. :D


Chyba, że jest to jedna z podstawowych pakietów Microsoftu potrzebny do uruchomienia wielu aplikacji, chodzi tu oczywiście o .NET Framework 2.0. Jak chcesz dowiedzieć się chociaż trochę na temat tego programu to proponowałbym wejść na poniższą stronę internetową:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=pl&FamilyID=0856eacb-4362-4b0d-8edd-aab15c5e04f5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie wiem czy to całkiem do pomocy technicznej,ale mam NW2 EK i nie weim jak włączyć tą złota aure.Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja przy uruchomieniu gry mam taki blad:

"Could not find any compatible Direct 3D devices. The application will now exit"

Nie mam pojecia co jest nie tak... sciagnalem najnowsze sterowniki do karty graficznej + najnowszy directx lecz nie pomoglo (wymagania minimalne spelnia moj sprzet). Ktos ma jakis pomysl co trzeba zrobic zeby poszlo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.12.2006 o 16:05, Benton_G napisał:

Ja przy uruchomieniu gry mam taki blad:

"Could not find any compatible Direct 3D devices. The application will now exit"

Nie mam pojecia co jest nie tak... sciagnalem najnowsze sterowniki do karty graficznej + najnowszy
directx lecz nie pomoglo (wymagania minimalne spelnia moj sprzet). Ktos ma jakis pomysl co
trzeba zrobic zeby poszlo?

hmm,
start->uruchom
dxdiag
w zakladce "ekran" sprawdz czy nie masz wylaczonego przyspieszania sprzetowego

a jaki masz sprzet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ech to nie są Do końca takie Aury :P jeśli chodzi jak je uruchomić to w wersji Chaotic Evil jest błogosławieństwo Wakuena -> i znajdziesz je w sklillach za 20-30 min w pomocy technicznej obrazkowo napisze jak to odpalić :P

Ale najprościej mówiąc musisz skilla przenieść z z okna postaci na pasek i odpalić nad głową bohatera pojawi się latająca złota kulka i to cała aura :P oczywiście daje profity dość dobre :P

tak więc 20-30 min i będzie w pomocy tech :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.12.2006 o 16:29, gmx napisał:

> Ja przy uruchomieniu gry mam taki blad:
>
> "Could not find any compatible Direct 3D devices. The application will now exit"
>
> Nie mam pojecia co jest nie tak... sciagnalem najnowsze sterowniki do karty graficznej
+ najnowszy
> directx lecz nie pomoglo (wymagania minimalne spelnia moj sprzet). Ktos ma jakis pomysl
co
> trzeba zrobic zeby poszlo?
hmm,
start->uruchom
dxdiag
w zakladce "ekran" sprawdz czy nie masz wylaczonego przyspieszania sprzetowego

a jaki masz sprzet?


wszystko wlaczone... co wiecej zrobilem "testuj moduł direct3d" wszystko wypadlo pomyslnie
GeForce3
Pentium 4 2,6ghz
pamiec 1gb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam taki problem kiedy uruchamiam gre za każdym razem wyskakuje mi okienko z takim oto komunikatem
: Access violation at adress 00402b39 in module ''NWN2Launcher.exe''.Read the address 00000044.

Ktoś ma pomysł co zrobić.
Aktualizacja już mi działa dzięki radaarowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czy w NWN2 jest program konfiguracyjny taki jak w NWN1? Z tego co wyczytałem w instrukcji - tak. Niestety, nie mam go po zainstalowaniu gry ani w katalogu z grą, ani nie mogę go uruchomić z menu po włożeniu DVD. Mam edycję białą podstawową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.12.2006 o 17:05, Benton_G napisał:

GeForce3

na liscie kart wspieranych nie ma geforce ponizej serii 5xxx wiec to moze byc problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

No więc jest spory problem panowie.

Jak widzę po ostatnich postach, część graczy (w tym ja) dostała wadliwą wersję NwN2 (moja to czarna) - BEZ KONFIGURATORA.

Załączam obrazek mojego menu startowego...Aktualizacja zaczęła mi działać dzięki linkowi radaara, ale nie mam konfiguracji więc nie ejstem w stanie uruchomić gry (przy 1 uruchomieniu powinna się automatycznie włączać konfiguracja) ponieważ wyskakuje mi podobny do przedmówców błąd i gra się sypie. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.12.2006 o 17:05, Benton_G napisał:

GeForce3
Pentium 4 2,6ghz
pamiec 1gb


Tu masz linka do programu, który przetestuje twój sprzęt pod względem kompatybilności z Neverwinterem 2 www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest, ale z mojej strony mogę dodać, że twoja karta kłopot z shaderami. W Geforce 3 są shadery 1.1, a do uruchomienia Neverwintera muszą być chyba 2.0, ale nie jestem w 100% pewna. Najlepiej po prostu przetestuj kompa.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ehhh, po pierwsze: odnosnie problemu Bentona
--->Ja przy uruchomieniu gry mam taki blad:

"Could not find any compatible Direct 3D devices. The application will now exit"

Nie mam pojecia co jest nie tak... sciagnalem najnowsze sterowniki do karty graficznej + najnowszy directx lecz
nie pomoglo (wymagania minimalne spelnia moj sprzet). Ktos ma jakis pomysl co trzeba zrobic zeby poszlo?
O ile sie nie myle to odpowiedz na to jest w dziale pomocy technicznej :) Link: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=671&p=1070 na następny raz radze patrzyc do dzialu pomoc a pozniej posty pisac ^^

Po drugie: czy moze ktos wreszcie mi pomoc? :)
Mianowicie odpalam ta plytke z EK nwna2 na ktorej sa dodatki(tapety,plakaty) i np. jak klikam na tapete w rozdzielczosci 1024x768 to mi sie wlacza przegladarka i wyskakuje pusta karta i stronka sie nie laduje(uzywam mozilli firefox). Myslalem ze te stronki moze otworzyc tylko Internet Explorer lecz nie wiem jak zmienic Ustawienia przegladarki domyslnej z Mozilli na Internet. ^^ Moze mi ktos poradzic? czy to wina mozilli czy tesh cos innego?Co musze zrobic zeby mi zaladowalo te Plakaty, Tapetki itp. ?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam dwa problemy.. (będą *****SPOILERY***)

Po pierwsze przy odbijaniu starej siedziby klanu Khelgara.. bo wybiciu dosłownie wszystkich Orklinów w środku łącznie z bossem wracam do krasnoludów na zewnątrz a oni usilnie twierdzą, że nadal nie wszedłem do środka :/.. Secundo to przy wykonywaniu misji z Githyankami dla straży meijskiej w domu, niedaleko magazynu w dzielnicy handlowej gra mi się permanentnie zwiesza przy pierwszym kontakcie z wrogiem.. Mam oryginała a sytuacja się powtarza cały czas.. podać spec. tech?? Wczesneij nie miałem problemów.. i naprawdę przypominały się stare dobre baldury..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się