Zaloguj się, aby obserwować  
fish13

Krasnoludy - Temat Ogólny

305 postów w tym temacie

Krasnoludy obecnie są dosyć popularną rasą. Praktycznie każde ze światów fantasy nie może się obejść bez tych walecznych i długobrodych bohaterów. Występują w Śródziemiu,w krainie Ashan, świecie Warhammera i wielu innych. A jakie jest wasze zdanie na temat krasnoludów?? Jaką ich "odmianę" najbardziej lubicie?? Zapraszam do dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krasnoludzi Długobrodzi rządzą!!! Za Khazad-dûm!!!! ZA Erebor!!! ZA Ered Mithrin !!
ZA WSZYSTKO STWORZONE PRZEZ KRASNOLUDÓW, WYPIJMY MOCNE KRASNOLUDZKIE TRUNKI I PIWA!!!!!
ORAZ ZA AULEGO!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 20:53, SirKamil napisał:

Krasnoludzi Długobrodzi rządzą!!! Za Khazad-dûm!!!! ZA Erebor!!! ZA Ered Mithrin !!
ZA WSZYSTKO STWORZONE PRZEZ KRASNOLUDÓW, WYPIJMY MOCNE KRASNOLUDZKIE TRUNKI I PIWA!!!!!
ORAZ ZA AULEGO!!!



No też podzielam twoje zdanie. A jakich najbardziej lubisz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 20:56, fish13 napisał:

No też podzielam twoje zdanie. A jakich najbardziej lubisz??



hehe smieszne pytanie xD wysokich blądasów z niebieskimi oczami xD

a tak serio ten jest fajny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 21:00, super bizon napisał:

> No też podzielam twoje zdanie. A jakich najbardziej lubisz??


hehe smieszne pytanie xD wysokich blądasów z niebieskimi oczami xD

a tak serio ten jest fajny



Chodziło mi z jakiej krainy (świata) fantasy najbardziej lubi. Choć wszyscy do krasnoludy, to jednak różnią się nieznacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krasnoludy ach Krasnoludy
Ileż was trzeba cenić ten tylko się dowie
Kto waszym młotkiem zebrał po głowie.

Jakoś zawsze czułem sympatie do tych brodatych jegomościów, szczególnie po przeczytaniu paru książek Sapkowskiego. Jego Zoltan Chivay i Yarpen Zigrin to naprawdę fantastyczne krasnoludy, że o ich kompaniach nie wspomnę, a słynną "Broń Konfesjonalną" to pamięta chyba każdy miłośnik Sapka
Krasnoludy, istoty niby dużo prostsze (złośliwi mogli by powiedzieć prymitywniejsze) kulturowo od Elfów, jednakże mające swój honor i zasady. Potężni i straszliwi wojownicy, wspaniali kowale i rzemieślnicy (współpracując z Gnomami potrafią stworzyć prawdziwe cuda). Trzeba jednak ogromnej siły i zawziętości, jak i wiedzy i umiejętności by tworzyć takie wspaniałe miejsca jak Krasnoludzkie Podziemne Miasta. O ile Elfy wszystko dostają od matki natury (rozpieszczone dzieci Matki Natury :-P) o tyle krasnoludy muszą ciężko pracować by coś osiągnąć, ale jakże wspaniałe są ich osiągnięcia.
No jakże nie lubić tych brodatych Jegomościów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 21:02, fish13 napisał:

Chodziło mi z jakiej krainy (świata) fantasy najbardziej lubi. Choć wszyscy do krasnoludy,
to jednak różnią się nieznacznie.


One się różnią w ogóle? :P
- wszystkie znane mi krasnoludy:
--chleją piwo :P
--są najczęściej wojownikami
--preferują wszelkie młoty i topory etc.
--mają raczej skłonności defensywne niż defensywne
--mieszkają w swoich kopalniach/jaskiniach etc.

Najbardziej odmiennym odłamem są chyba Duergarowie (FR ;]).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mojej ulubionej gierce Baldur''s Gate II+Tron Bhaala, często jako główną postać wybierałem krasnoluda tarczowego.Lub zbierałem wszystkich krasnali których można przyłączyć do drużyny. Bywało też tak że w Icewind Dale I/II, robiłem całą drużyne z Krasnoludów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 21:10, Adham napisał:

> Chodziło mi z jakiej krainy (świata) fantasy najbardziej lubi. Choć wszyscy do krasnoludy,

> to jednak różnią się nieznacznie.

One się różnią w ogóle? :P
- wszystkie znane mi krasnoludy:
--chleją piwo :P
--są najczęściej wojownikami
--preferują wszelkie młoty i topory etc.
--mają raczej skłonności defensywne niż defensywne
--mieszkają w swoich kopalniach/jaskiniach etc.

Najbardziej odmiennym odłamem są chyba Duergarowie (FR ;]).



Czytając ostatnio książkę fantasy, dowiedziałem się że jest ich kilka odmian są różnego wzrostu, trochę inną broń tworzą, niektóre mieszkają w kopalniach , niektóre wysoko w górach.


A chciałem się pochwalić swoją armią krasnoludów do systemu bitewnego Lord of the Ring. Zdjęcie przedstawia Daina, a za nim armie kraśków, a w linku znajduje się wiecej zdjęć. http://www.srodziemie.sfan.pl/modules.php?name=coppermine&file=displayimage&album=84&pos=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 21:10, Adham napisał:

One się różnią w ogóle? :P
- wszystkie znane mi krasnoludy:
--chleją piwo :P
--są najczęściej wojownikami
--preferują wszelkie młoty i topory etc.
--mają raczej skłonności defensywne niż defensywne
--mieszkają w swoich kopalniach/jaskiniach etc.

Najbardziej odmiennym odłamem są chyba Duergarowie (FR ;]).

Czy ja wiem w niektórych światach fantasy np.są wysocy a nie jak to się zawsze przedstawia mali.(tylko nie moge sobie przypomnieć tego uniwersum) Dodam tylko że większość z nich jest chonorowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krasnoludy są SUPER.
A oto i ich odmiany wypisane z książki Forgoten Realms-Opis Świata:
-Szare, są zle i zgorzkniałe, lecz ich przedstawiciele zachowali wyjtkowe umiejętności i fachowość krasnoludów.
-Tarczowe,nie ufają magi, lecz toczą ciągłe wojny z goblinami i innymi potworami podmroku.
-Złote,w przeciwieństwie do Tarczowych nie giną w wojnach z potworami i w pewnym stopniu praktykują magie.
To sa 3 podstawowe odmiany kransoludów, lecz niewątpliwie jest ich więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 21:33, balduran2 napisał:

Krasnoludy są SUPER.
A oto i ich odmiany wypisane z książki Forgoten Realms-Opis Świata:
-Szare, są zle i zgorzkniałe, lecz ich przedstawiciele zachowali wyjtkowe umiejętności i fachowość
krasnoludów.
-Tarczowe,nie ufają magi, lecz toczą ciągłe wojny z goblinami i innymi potworami podmroku.
-Złote,w przeciwieństwie do Tarczowych nie giną w wojnach z potworami i w pewnym stopniu praktykują
magie.
To sa 3 podstawowe odmiany kransoludów, lecz niewątpliwie jest ich więcej.


W samym świecie Forgoten Realm są trzy odmiany, a w innych?? Też pewnie kilka, kilkanaście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krasnoludy 4ever!!!!Ja jka gram w gy to zawsze biore ich!!Np:
-W NWN2 jka będe miał to biore krasnala
-W HOMM V KP nowa rasa krrasnoludki :)Wymiatają!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2006 o 21:41, skubsa napisał:

Krasnoludy 4ever!!!!Ja jka gram w gy to zawsze biore ich!!Np:
-W NWN2 jka będe miał to biore krasnala
-W HOMM V KP nowa rasa krrasnoludki :)Wymiatają!!!



Trzeba przyznac że w dodatku Heroes V: Kuźnia Przeznaczenia to krasnoludy są najlepszą rasą, ponieważ mają magię runiczną, prawie najlepszą jednostkę w grze - Magmowy Smok, bardzo tanie budynki, i wogóle mają bardzo dobre pozostałe jednostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IMO - Krasnoludy to najlepsza *Fantastyczna* rasa.

Praktycznie w każdej grze/filmie/książce są to przezabawne istoty, jednocześnie potrafiące unosić się Honorem i walczyć w pierwszej linii. Do tego te brody... :P

Czy Elfy tak potrafią? Nie! Elfy są chuderlakami kryjącymi się po lasach i jedzącymi korzonki w hurtowych ilościach!

Do tego krasnoludzkie zamiłowanie do gór i broni... Jeżeli zrobią symulator krasnoludzkiego zakładu kowalskiego - kupię na 100% ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować