Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Witam ponownie. Udało mi się przetrwać ataki

Spoiler

helikoptera

w okolicach elektrowni i wszedłem do budynku. Ale coś nie daje mi spokoju. Czy nie powinienem spotkać się z Doktorem i odnaleźć grób
Spoiler

Kła

? Czy nic takiego już nie będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2009 o 20:30, Kuboo PL napisał:

Witam ponownie. Udało mi się przetrwać ataki

Spoiler

helikoptera

w okolicach elektrowni
i wszedłem do budynku. Ale coś nie daje mi spokoju. Czy nie powinienem spotkać się z
Doktorem i odnaleźć grób
Spoiler

Kła

? Czy nic takiego już nie będzie?

Wszystko w porzadku:
grób to opcja jak wszystkie schowki -bo tak właśnie nazywa się schowek w Pripiatiu.
Doktorek zresztą też jest opcją- o ile chcesz podążać za fabułą i zobaczyć prawdziwe zakończenia, musisz się z nim spotkać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z nim w kryjówce Striełoka. Ale on coś mówił, że będzie czekał w Prypeci (chyba, że ja go źle zrozumiałem). A co do tego grobu: czyli nie będzie tam żadnej rozmowy/monologu lub czegoś innego, co ruszy fabułę do przodu? Ot, tylko sprzęt? Jeżeli tak, to nie opłaca się wracać.
Dziwna sprawa jest z tym całym Striełokiem. Po rozmowie z Doktorem dowiedziałem się,

Spoiler

że Striełok to ja

. Tylko dlaczego z PDA nadal jest misja zabicia go. Ale to już sam chyba odkryję.
A, jeszcze jedno: to, że moja pozycja zniknęła z mapy to normalna rzecz? Pojawi się ona, czy już nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2009 o 00:38, Kuboo PL napisał:

Spotkałem się z nim w kryjówce Striełoka. Ale on coś mówił, że będzie czekał w Prypeci
(chyba, że ja go źle zrozumiałem). A co do tego grobu: czyli nie będzie tam żadnej rozmowy/monologu
lub czegoś innego, co ruszy fabułę do przodu? Ot, tylko sprzęt? Jeżeli tak, to nie opłaca
się wracać.

Jeśli odwiedziłeś Pripiat to i tak nic już nie zrobisz, bo dane schowka ma stalker łażący po Janatrze. Czy warto? No, jeśli jesteś amatorem eksoszieletu(unikalny model z ulepszonym noktowizorem) to jak najbardziej tak...
Tyle, że się nie da:(.

Dnia 22.02.2009 o 00:38, Kuboo PL napisał:

Dziwna sprawa jest z tym całym Striełokiem. Po rozmowie z Doktorem dowiedziałem się,

Spoiler

że Striełok to ja

. Tylko dlaczego z PDA nadal jest misja zabicia go. Ale to już
sam chyba odkryję.
A, jeszcze jedno: to, że moja pozycja zniknęła z mapy to normalna rzecz? Pojawi się ona,
czy już nie?

Zapewne nie, podobnie było w końcówce Clear Sky, więc jest szansa, że to nie bug:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę. Zassałem S.W.O v3.0. Mógłby mi ktoś to przetłumaczyć, jak to wszystko mam zainstalować?

Smart Mod Manager installation:
-------------------------------------------------------------------------------------

General info:

- if you see a square (checkbox) next to a component - this is a ''main'' component

- if you see a circle next to a component - this is a ''patch''to a ''main'' component - you can use it to customize the ''main'' part. You don''t have install any ''patches'' for any components (just select ''no patch'' - you''ll have default settings in this case). Exeption: Proper Env Addon plugin for Core has to be installed if you intend to use one of the Envirnomental Addon presets.

- ''OPTIONAL'' phrase means that a certain point of procedure can be bypassed

Installation procedure:

0. Unpack the package

0a. OPTIONAL: Install SMM from [#extras] folder (if you don''t have it installed yet)

0b. OPTIONAL: Manually customize the CORE part (detailed info in [#1_SWO_v3.0_CORE] folder)

1. Open up SMM, choose ''Install'' (top-left corner)

2. Choose ''Install a mod from folder'' and select [SWO_v3.0] folder that you have unpacked. After a sec the list of contents should appear

3. Check the box for: ''SWO v3.0 Core''

3a. OPTIONAL: Choose one of the Core ''patches'' - if you intend to use one fo the Envirnomantal Addon presets

4. OPTIONAL: Check / uncheck the box for one of the ''SWO v3.0 Envirnomental Addon'' presets. ALWAYS ISTALL ONLY ONE ENV ADDON!!! UNCHECK THE BOXES OF TWO PRESETS THAT YOU DON''T WANT TO USE!!!

4a. OPTIONAL: Choose one of the Env Addon patches to customize it

5. OPTIONAL: Check / uncheck the box for ''SWO v3.0 Texture Addon''

6. OPTIONAL: Check / uncheck the box for ''SWO v3.0 Sky4CE Shaders v1.81''

6a. OPTIONAL: Choose one of the Sky4CE patches to customize it

7. OPTIONAL: Check / uncheck the boxes of various ''SWO v3.0 Extras''

8. Press OK and wait untill the installation finishes. Now you should have all components you have chosen shown in your main SMM window. The patches you have chosen are listed under ''version'' column of ''Details View''.

9. Go to the folder [#4_SWO_v3.0_USER.LTX_Presets] of the unpacked folder, check out the readme.txt in there and install the user.ltx preset of your choice according to the instructions

Uninstallation and customization:

1. You can uninstall and reinstall any of the components

2. If you want to change the preset of the component - first unistall it, than use ''Install a mod from folder'' again and select different ''patch'' for the same component

3. To completly get rid of the whole mod - just unistall all components in SMM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprzednia prośba, nieaktualna...

Ale mam drugą. Mógłby mi ktoś wrzucić na jakiś serwer plik user.lxt? Przez mody trochę mi się w nim porąbało, i teraz potrzebuje go w "czystej" wersji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i poznałem tajemnicę Zony. Wypadałoby coś z tej okazji napisać. Gra jest po prostu świetna. Klimat postapokaliptycznego świata przypadł mi do gustu. Samą historią elektrowni interesowałem się od dawna, a powstanie tej gry dało mi możliwość zwiedzenia tego świata. Dlatego jestem szczęśliwym posiadaczem i od dzisiaj graczem, który ukończył tą produkcję.
Gra ma świetny klimat - można naprawdę poczuć się jak w Strefie. Zdarzały mi się straszne momenty. M.in. pierwsze spotkanie z Kontrolerem. Albo głos w Sarkofagu. Gdy go usłyszałem byłem przez chwilę zdezorientowany. Bardzo zaskakująca byłą fabuła, a szczególnie spotkanie z Doktorem. Zamurowało mnie gdy dowiedziałem się kim jest Striełok. Człowiek, którego ciągle szukaliśmy okazał się na wyciągnięcie ręki. Zaskakujące było też zakończenie. Ja nie przyłączyłem się do projektu. Ale zobaczyłem też inne zakończenie i mam ochotę (ale już nie dzisiaj) zobaczyć wersję, gdy przyłączę się do projektu.
Brakuje mi w Cieniu Czarnobyla kilku rzeczy. Wiele z nich dodają mody, którymi trzeba będzie się zainteresować. Ale chciałbym jeszcze jedną rzecz. Sandboxowy multiplayer. Wyobraźcie sobie: zwiedzacie Zonę z kumplami, idziecie razem zapolować na pijawki, siedzicie razem przy ognisku, dopiekając Czarnobylskie dziki ;) To byłoby coś.
Pozostało mi jeszcze przeczytać "Pamiętnik Stalkera", który był dołączony do Platynowej Kolekcji (nie wiem jak z resztą) i zachęcić wszystkich do przejścia tej gry. Warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 19:59, Crew 900 napisał:

Zapewne po rosyjsku : / Kurde

Tyle tam do rozumienia z tego rosyjskiego co wcale. Tak poza tym nie myślcie, że to grywalna wersja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2009 o 19:59, Crew 900 napisał:

Zapewne po rosyjsku : / Kurde

Tak jakby nasza wersja nie była po rosyjsku:)
Content się liczy nie język: podobno fizyka obiektów i miejscówki są o wiele bogatsze niż w wersji final. Trzeba dać grze szansę ...Ja oczywiście poczekam na patcha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy ściągnąć sobie tego darmowego S.T.A.L.K.E.R.-a, w końcu to tylko niewiele ponad 1 GB. Ale nie wiem czy jest w tym jakiś sens, ponieważ nawet nie ukończyłem jeszcze finalnej wersji S.T.A.L.K.E.R.-a. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowałem grę, wywaliłem save''y [ w tamtym katalogu mam tylko pusty folder ''logs'', ''savedgames'' i plik user.ltx ], zainstalowałem ponownie, wgrałem patche do 1.05 ... ściągnąłem ABC Inferno, robię wszystko tak jak to jest w readme czyli:

"1 - Install

1.1 - Extract it anywhere, you must have 7zip, if you dont, just google "7zip download".

1.2 - Copy "gamedata" folder to your Stalker directory.
* should be "Program Files\THQ\S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl\"

1.3 - If you have not used mods before, you will need to open your fsgame.ltx file
found in the "Program Files\THQ\S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl\" directory.
Open this file with a text editor and find the following line:

$game_data$ = false| true| $fs_root$| gamedata

Change false to true, i.e.:

$game_data$ = true| true| $fs_root$| gamedata


2 - Languages

2.1 - Each lang have an unique localization file:
ENG - localization (eng).ltx and localization.ltx
ESP - localization (esp).ltx
FRA - localization (fra).ltx
GER - localization (ger).ltx
ITA - localization (ita).ltx
RUS - localization (rus).ltx

To play with your original game language, rename
"localization (YOUR_LANG).ltx" to localization.ltx"


Tyle tylko że jak chce zmienić nazwę tego pliku to nie mogę bo już takowy istnieje. A jak którykolwiek z nich wywalę to wywala mi się komunikat z błędem jak tylko zaakceptuję propozycję od Sidorowicza. Wie ktoś z was może w czym rzecz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować