Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Dnia 31.03.2009 o 15:43, Przemek298 napisał:

jak mam zainstalowac OO2.2


Chodzi o OL? Przypięty post: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16291&pid=13452

Dnia 31.03.2009 o 15:43, Przemek298 napisał:

i czy to jest po polsku??


Jeśli zainstalujesz do niego spolszczenie to tak.

[Edit]
Co do samej instalacji - http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=49&t=625
Potem wystarczy skopiować pliki do folderu gamedata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie. Dobra wiadomość. Bądź tak dobry i napisz mi jeszcze w jakiej kolejności dodałeś S.W.O. Najpierw OL + AM a potem S.W.O. i fixa? Co do crash''ów to jeśli było dobrze na Wysypisku to wszędzie indziej będzie również dobrze. Wysypisko jest najbardziej zabugowanym levelem zarówno w SoC jaki w CS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2009 o 17:12, Bishoop napisał:

...


Instalowalem OL + AM normalnie. Nastepnie SWO 3 Core files, potem dodatki texturowe i shaderowe. Nie instalowac Environmental Addons. Nastepnie z quick fixa #2 update do core files, potem pliczek pozwalajacy na wspolprace OL z SWO. Wszysko sie normalnie uruchomilo bez zadnych problemow, tylko ze niestety bylem zmuszony wylaczyc AA i zmiejszyc nieco intensywnosc trawy bo komp zaczynal sie krztusic:) Crasha zaliczylem po powrocie z garbage na kordon, przy probie zrobienia quick save w okolicach napromieniowanego samochodu. Na samym wysypisku wszystko gralo jak nalezy, wiec calosc powinna dzialac. Jak napotkam buga to dam znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 19:30, Adamo 55 napisał:

...


Wyslalem Ci te pliki, sprawdz czy dziala. Twoja postac bedzie wyzej skakac, chyba nic nie mozna na to pordzic, wiec uwazaj:) Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2009 o 18:55, Przemek298 napisał:

ten mod mi nie chodzi:( jak włączam grę to pisze "please wait" a potem komunikat o jakims
bugu i gra sie wyłącza :((( proszę o pomoc!!!!


Musi chodzić. Usuń save''y, zrób reinstal gry, zainstaluj patcha 1.0005, z edytuj jak trzeba plik fsgame.ltx, wrzuć folder gamedata z Obliviona do folderu z grą, dorzuć w taki sam sposób spolszczenie, usuń plik localization z folderu S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl\gamedata\config i enjoy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2009 o 20:27, Noirr napisał:

> ...

Wyslalem Ci te pliki, sprawdz czy dziala. Twoja postac bedzie wyzej skakac, chyba nic
nie mozna na to pordzic, wiec uwazaj:) Pozdro


Nie działa ;/, żadnych zmian.

Wybieram się Mózgozwęglacz wyłączyć, jaką broń ze sobą zabrać?, myślę o Wintarze i o 50szt ammo do niego, ale jaką szturmówkę?
Jakiej tam amunicji używają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2009 o 17:33, Adamo_55 napisał:

Wybieram się Mózgozwęglacz wyłączyć, jaką broń ze sobą zabrać?, myślę o Wintarze i o
50szt ammo do niego, ale jaką szturmówkę?
Jakiej tam amunicji używają?


Ja miałem ze sobą Szybkostrzelne AK-74 z lunetą (1400 szt. ammo), LR-300 (ale zamieniłem na G36c, z 700 szt. ammo) i SVD Dragunova (20 szt.). Używają głównie amunicji do LR-300 itp. O ile dojście do Mózgozwęglacza jest bezproblemowe, potem możesz mieć pewne trudności z wyjściem z budynku (ale nie znowu aż tak wielkie) ;)). Moja rada - bierz granaty i dużo apteczek ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2009 o 19:45, Lord-Tyrranoos napisał:

> Wybieram się Mózgozwęglacz wyłączyć, jaką broń ze sobą zabrać?, myślę o Wintarze
i o
> 50szt ammo do niego, ale jaką szturmówkę?
> Jakiej tam amunicji używają?

Ja miałem ze sobą Szybkostrzelne AK-74 z lunetą (1400 szt. ammo), LR-300 (ale zamieniłem
na G36c, z 700 szt. ammo) i SVD Dragunova (20 szt.). Używają głównie amunicji do LR-300
itp. O ile dojście do Mózgozwęglacza jest bezproblemowe, potem możesz mieć pewne trudności
z wyjściem z budynku (ale nie znowu aż tak wielkie) ;)). Moja rada - bierz granaty i
dużo apteczek ;)).


A skąd wziąść SWD? :P Ja nigdzie nie znalazłem, i jak to wszystko udźwignąć mam?
Spróbuję wziąść LR300+Kolimator+M203+3Granaty do M203
Szybkostrzelne Ak74+luneta+GP-25+10 albo więcej granatów, no i dużo ammo, ew. Vintara +40/50 sztuk amunicji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2009 o 21:10, Adamo55 napisał:

A skąd wziąść SWD? :P Ja nigdzie nie znalazłem, i jak to wszystko udźwignąć mam?

Nic dziwnego, bo Dragunova znajdziesz właśnie w Czerwonym Lesie - zaraz na początku lokacji (

Spoiler

pierwszy snajper na takim podeście-budce będzie go miał. Właściwie reszta snajperów też

). Tylko początkowo jest do niego mało amunicji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A skąd wziąść SWD? :P Ja nigdzie nie znalazłem, i jak to wszystko udźwignąć mam?

Dnia 01.04.2009 o 21:10, Adamo55 napisał:

Spróbuję wziąść LR300+Kolimator+M203+3Granaty do M203
Szybkostrzelne Ak74+luneta+GP-25+10 albo więcej granatów, no i dużo ammo, ew. Vintara
+40/50 sztuk amunicji.


Znajdziesz go po drodze - toć snajper będzie na Ciebie polował ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2009 o 20:47, Bishoop napisał:

Musi chodzić. Usuń save''y, zrób reinstal gry, zainstaluj patcha 1.0005, z edytuj jak
trzeba plik fsgame.ltx, wrzuć folder gamedata z Obliviona do folderu z grą, dorzuć w
taki sam sposób spolszczenie, usuń plik localization z folderu S.T.A.L.K.E.R. - Shadow
of Chernobyl\gamedata\config i enjoy..


dzieki dzisiaj posiedze i pokombinuje:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2009 o 07:29, Przemek298 napisał:

dzieki dzisiaj posiedze i pokombinuje:D


Co do tego pliku localization to nie jestem pewny ponieważ spolszczenie podmienia go standardowo. Spróbuj najpierw bez jego usuwania. Jeśli będzie ok tzn., że się pomyliłem.

@ Adamo 55

Jeśli chodzi o Mózgozwęglacz to SWD raczej Ci się nie przyda. Zaopatrz się koniecznie w broń na amunicję 5.45x39 mm, najlepiej Obokana z granatnikiem pod lufowym i celownikiem optycznym x4. Do tego także karabin na pestki 5.56x45 mm. Polecam GP 37, który zastąpi z powodzeniem nawet WintaraBC. Jako, że droga do X10 będzie "zapchana" Monolitem radzę zaopatrzyć się w dużą ilość ammo. Zabieranie wrogom może nie starczyć na ucieczkę z laboratorium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2009 o 08:30, Bishoop napisał:

> dzieki dzisiaj posiedze i pokombinuje:D

Co do tego pliku localization to nie jestem pewny ponieważ spolszczenie podmienia go
standardowo. Spróbuj najpierw bez jego usuwania. Jeśli będzie ok tzn., że się pomyliłem.

@ Adamo 55

Jeśli chodzi o Mózgozwęglacz to SWD raczej Ci się nie przyda. Zaopatrz się koniecznie
w broń na amunicję 5.45x39 mm, najlepiej Obokana z granatnikiem pod lufowym i celownikiem
optycznym x4. Do tego także karabin na pestki 5.56x45 mm. Polecam GP 37, który zastąpi
z powodzeniem nawet WintaraBC. Jako, że droga do X10 będzie "zapchana" Monolitem radzę
zaopatrzyć się w dużą ilość ammo. Zabieranie wrogom może nie starczyć na ucieczkę z laboratorium.



GP37 jest super ale nie można podczepić granatnika ;/
Wezmę sobię TRS300 czy jakoś tak, z GranatnikiemM203 i kolimatorem. Wie ktoś gdzie znajdę granaty do M203?
Znalazłem również szybkostrzelne AK74, GP25 i mam celowniki optyczne :D,mmo się dozbiera.
W bazie wolności znalazłem jakąś szarą snajperke z tłumikiem, opłaca się ją brać? ;]
No i wziąłem questa na znalezienie ulepszonego TRS300 na snajperke.
Oddać go czy sobie wziąść, w sumie to kiepska snajperka z kolimatorem xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2009 o 09:50, Adamo55 napisał:

GP37 jest super ale nie można podczepić granatnika ;/
Wezmę sobię TRS300 czy jakoś tak, z GranatnikiemM203 i kolimatorem. Wie ktoś gdzie znajdę
granaty do M203?

Rób zadania dla Wolności to dostaniesz nie tylko granaty .

Dnia 02.04.2009 o 09:50, Adamo55 napisał:

Znalazłem również szybkostrzelne AK74, GP25 i mam celowniki optyczne :D,mmo się dozbiera.

GP 25?

Dnia 02.04.2009 o 09:50, Adamo55 napisał:

W bazie wolności znalazłem jakąś szarą snajperke z tłumikiem, opłaca się ją brać? ;]

Na pewno z tłumikiem? Jedyna snajperka z tłumikiem to Wintar ale on jest brązowy.
Więc albo toto ma inny kolor albo nie ma tłumika i nazywa się SVUmk2 (tak jak to na zdjęciu pomiędzy TRs''em i SGI) i jak każda rasowa snajperka jest celne, zadaje duże obrazenia ale spowalnia ruchy.

Dnia 02.04.2009 o 09:50, Adamo55 napisał:

No i wziąłem questa na znalezienie ulepszonego TRS300 na snajperke.
Oddać go czy sobie wziąść, w sumie to kiepska snajperka z kolimatorem xP

Kolimator to zwykly celownik przeziernikowy z czerwoną świecącą plamką zamiast szczerbinki i muszki. W snajperskim TRS''ie jest zamontowano celownik optyczny SUSAT.

20090402102752

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2009 o 10:29, zadymek napisał:

> GP37 jest super ale nie można podczepić granatnika ;/
> Wezmę sobię TRS300 czy jakoś tak, z GranatnikiemM203 i kolimatorem. Wie ktoś gdzie
znajdę
> granaty do M203?
Rób zadania dla Wolności to dostaniesz nie tylko granaty .
> Znalazłem również szybkostrzelne AK74, GP25 i mam celowniki optyczne :D,mmo się
dozbiera.
GP 25?
> W bazie wolności znalazłem jakąś szarą snajperke z tłumikiem, opłaca się ją brać?
;]
Na pewno z tłumikiem? Jedyna snajperka z tłumikiem to Wintar ale on jest brązowy.
Więc albo toto ma inny kolor albo nie ma tłumika i nazywa się SVUmk2 (tak jak to na zdjęciu
pomiędzy TRs''em i SGI) i jak każda rasowa snajperka jest celne, zadaje duże obrazenia
ale spowalnia ruchy.
> No i wziąłem questa na znalezienie ulepszonego TRS300 na snajperke.
> Oddać go czy sobie wziąść, w sumie to kiepska snajperka z kolimatorem xP
Kolimator to zwykly celownik przeziernikowy z czerwoną świecącą plamką zamiast szczerbinki
i muszki. W snajperskim TRS''ie jest zamontowano celownik optyczny SUSAT.


Wolność mnie nie lubi, bo szturmowałem ich bazę razem z powinnością :P
GP25 to grantnik, o ile dobrze pamiętam.
Mimo wszystko ten SUSAT jest jak kolimator, nie ma przybliżenia, chyba że mi się tylko wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2009 o 11:06, Adamo55 napisał:

Wolność mnie nie lubi, bo szturmowałem ich bazę razem z powinnością :P
GP25 to grantnik, o ile dobrze pamiętam.
Mimo wszystko ten SUSAT jest jak kolimator, nie ma przybliżenia, chyba że mi się tylko
wydaje.

To proste, w tej grze nie ma kolimatorów. Co innego tutaj...
http://www.xfire.com/video/99a7f/
Masz tu idalny przykład wyglądu kolimatora i sposobu jego działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E jakie są inne nie prawdziwe zakończenia STALKER-a??

Spoiler

Bo widziałem już jak chciał by zona zniknęła i jak chciał bogactwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować