Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Medieval II: Total War - okiem Szarego

40 postów w tym temacie

Lucas the Great

Zapowiedzieliśmy na dziś nieco lektury, więc zapraszamy do zapoznania się z tekstem Szarego na temat Medieval II: Total War. Dlaczego dopiero teraz zdecydowaliśmy się na "rzut okiem"? To proste, postanowiliśmy zaczekać na ukazanie się patcha i potestować grę już załataną...

Przeczytaj cały tekst "Medieval II: Total War - okiem Szarego" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście dobrze się gra w drugą odsłonę Medievala - może nie rewelacyjnie (tak jak po przesiadce z jedynki na Rome''a), ale w sumie miło spędza się czas. Wg mnie nadal kawaleria dziwnie szarżuje, trochę za słabo jednak, a kupcy to trochę na doczepkę są. Ale w sumie czepiam się pewnie - grunt, że gra się dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>, a kupcy to trochę na doczepkę są.
Oj, nie powiedziałbym tego... grając Wenecją czerpię z mafii kupieckiej niesamowite dochody... szpiedzy wykrywają cele, następują przejęcia fortun co chwilę, a przecież utrzymanie kupca kosztuje zero, więc nic nie tracę, bo zainwestowane pieniądze momentalnie się zwracają. Zależnie od tego ile komputer nakreuje swoich nowych bazarowych tandeciarzy, moi kupcy wyciągają nawet i do 5-6 tysięcy w turze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna recka, ale złapałem kilka małych baboli:
"Jednak mimo tego, wszyscy znani mam miłośnicy części pierwszej, pomimo sarkania, zagrywają się w Medieval II." Chyba powinno byc "nam"....
"można rozgromić niemal każdą wroga armię" a tu wrogą :) ...
"Oprócz armii każdy władca dostaje do swojej dyspozycji spora grupę wyspecjalizowanych agentów." tu też nie ma ogonka :)
"Wśród nich są emisariusze, którzy oprócz prowadzenia negocjacji mogą także przekupywać inne armie oraz agentów." Przekupywać?? chyba przekupować :)
"W grze takiej jak Medieval II niepoślednia rolę odgrywają księża, kardynałowie i duchowni muzułmańscy." Niepoślednia?? dziwne...
"Czasem sugestie maja do nas gildie " znowu ognek...
"Patch 1.01 naprawia cześć błędów" jak wcześniej...
"kraju pojawiają się arm buntowników i zbójów" tu za duzo o jeden ogonek :)...
"utworzyć ligę wielki portów i ośrodków handlowych" chyba wielkich :)


Wiem, wiem, czepiam sie, ale mi sie nudziło i akurat parę błędów wyłapałem, oczywiście nie musicie ich poprawiać, bo to nie przeszkadza(przynajmniej mi), a z resztą kazdemu się to zdarza, szczególnie z polskimi literami(mi bardzo często)

PS Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2006 o 19:41, tomek ostry napisał:

Fajna recka, ale złapałem kilka małych baboli

Poprawię, poprawię, bo to moja wina, za późno do domu wróciłem ze świąt i jakoś wychodzi na to, że w pośpiechu za dużo przeoczyłem, ech, człowiek zawsze zmęczony po rodzinnych obowiązkach jest :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2006 o 19:44, Lucas the Great napisał:

> Fajna recka, ale złapałem kilka małych baboli
Poprawię, poprawię, bo to moja wina, za późno do domu wróciłem ze świąt i jakoś wychodzi na
to, że w pośpiechu za dużo przeoczyłem, ech, człowiek zawsze zmęczony po rodzinnych obowiązkach
jest :/



Spoko, spoko, rozumiem :) . Mi nawet jak nie mam obowiązków sie to zdarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki za recenzję.
jedynka bardzo mi się podobała, muszę sięgnąć po drugą część.
tylko, na boga, "żądzą władzy".
pozdrawiam. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna recenzja, podobała mi się.
Pownni trochę porpacować naprawdę nad dyplomacją w nastepnym patchu. Prawie wszyscy chcą ze mną walczyć, a jak już chcem dokończyć "dzieła" całkowitej anhilacji państwa, to OCZYWIŚCiE papierz cofa tamtemu ekskomunike i grozi mi....
2 razy mi siętak zdarzyło

Ale gierka naprawdę jest bajerancka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2006 o 19:40, Lucas the Great napisał:

Zależnie
od tego ile komputer nakreuje swoich nowych bazarowych tandeciarzy, moi kupcy wyciągają nawet
i do 5-6 tysięcy w turze :D

Do licha, a ja nie przywiązywałem do tej pory większej wagi do kupców muszę swoje nastawienie czym prędzej zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tekst taki sobie, widać, że pisany przez fana serii. Ogółem ujdzie w tłoku, aczkolwiek nie zauważyłem sytuacji z niedziałającą dyplomacją. A poza tym dodam od siebie, że SI nie jest kiepskie, a po prostu skopane. Z patchem czy nie, i tak na najwyższym poziomie trudności okrążam wroga i miażdżę go z dwóch stron.
W tekście znalazłem jeden błąd większego kalibru. Mianowicie drogi recenzencie 225 tur nie jest większe od 568 tur w Rome. Bo co z tego, że przedział czasowy jest większy w medievalu II, skoro I tura to dwa lata? Hę?
Ogółem to pozdrawiam i powiem, że tekst może być, ale lepiej sprawdzić co się pisze, a nie wychodzić na laika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2006 o 10:18, ArnoldAnhilator napisał:

W tekście znalazłem jeden błąd większego kalibru. Mianowicie drogi recenzencie 225 tur nie
jest większe od 568 tur w Rome. Bo co z tego, że przedział czasowy jest większy w medievalu
II, skoro I tura to dwa lata? Hę?

Gdybyś przeczytał cały ten akapit, a nie komentował pojedyncze zdanie, stałoby się jasne, że chodzi o porównanie obu Medievali, a nie odniesienie do Rome, bo inaczej po co teksty o muszkietach i landsknechtach?

Dnia 26.12.2006 o 10:18, ArnoldAnhilator napisał:

Ogółem to pozdrawiam i powiem, że tekst może być, ale lepiej sprawdzić co się pisze, a nie
wychodzić na laika.

Pozdrawiam serdecznie i świątecznie życzę więcej wstrzemięźliwości przy pisaniu postów, bo... lepiej sprawdzić co się pisze, a nie wychodzić na laika. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować