Zaloguj się, aby obserwować  
Robson79

Morrowind kontra Gothic - w co grało wam się fajniej?

5114 postów w tym temacie

Dnia 29.06.2007 o 11:07, Budo napisał:

Zrozum że kłócimy sie już xxx stron która gra jest lepsza- odpowiedź brzmi- są tak samo dobre,
tylko gusta sprawiają że jedna osoba wybierze morrka, a inna gothica i tyle. Zalety jednej
gry są wadami drugiej...

Wiesz ile razy już pisałem że z tymi tematami jest jakby z pytaniem ; ,,Co było pierwsze kura czy jajko? " zawsze znajdą się osoby po przeciwnej stronie. Co do wad i zalet masz rację, tylko wkurzające jest to jak ktoś nie widzi wad gry za którą jest. Dobrze skoro tyle się już kłucimy i nie doszliśmy do poozumienia to dlaczego z tym nie skończysz? ;) Masz taka możliwość ;P Jedno kliknięcie i koniec spamu ;-)

Dnia 29.06.2007 o 11:07, Budo napisał:

Naucz sie czytać- grałem dwa lata. Przeszedłem przynajmniej kilkanaście razy ;]

Poczekaj, napisałeś ''''grałem 2 lata'''' a to oznacza iż mogłeś ją przechodzić te kilkanaście razy w ciągu tych 2 lat albo grać jeden raz ale tak długo :-D Zresztą grać nie oznacza przejść -ot takie małe sprostowanie ;P

Dnia 29.06.2007 o 11:07, Budo napisał:

Tu nie ma pomyłek- tylko inny wybór, nie zły, ale po prostu inny..

Powiedzmy... Zdarza się że inny wybór jest tym złym (nie koniecznie w tym przypadku ;) ) ale tak jest...czasami oczywiście ;)
Gracz23
Zgadzam się z Tobą, ja przeszedłem Gothica I 39 razy, to o czymś świadczy,co nie? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: czytaj ze zrozumieniem, bo czegoś tu nie zrozumiałeś. Otóż jam rzekł, że Gothic jest grą na raz, ale również dodałem :" później to również fajnie się w nią gra, lecz już nie tak jak za pierwszym razem" znaczy to(jeśli wciąż tego nie rozumiesz), że w Gothica gra się tylko ten jeden, jedyny raz z tak wielką przyjemnością, ponieważ później robi to się nudne. Co innego Morrowind. W niego można grać na okrągło i zawsze z taką samą przyjemnością. Nawet jak nam się znudzi granie cały czas tą samą postacią, to można zacząć od początku zupełnie kimś innym i wykonywać zupełnie inne zadania.
Kolejna sprawa, co do muzyki w Gothicu i Morku zdarzają się lepsze kawałki... - tego nie da się zaprzeczyć: muzyka w Morku jest, była i będzie dużo lepsza od tej z Gothica. Nastrój oczywiście ona tworzy wspaniały i przepraszam bardzo, twórcom Morka udało się to wspaniale.
Co prawda obydwie gry mają swoje wady i zalety ale nie zmieni to faktu że Morrowind jest grą wielką w każdym znaczeniu tego słowa, i mów co chcesz ale mnie i tysiące innych fanów na pewno nie przekonasz ;)

Gracz 23 - ale czy ja powiedziałem, że jestem fanem Gothica? Owszem, podobał mi się, lecz nic więcej...zresztą to powiedz mi: jak można być fanem Gothica od kiedy pojawił się Morek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 11:35, Mr.Kubu napisał:

Powiem tak: czytaj ze zrozumieniem, bo czegoś tu nie zrozumiałeś. Otóż jam rzekł, że Gothic
jest grą na raz, ale również dodałem :" później to również fajnie się w nią gra, lecz już nie
tak jak za pierwszym razem" znaczy to(jeśli wciąż tego nie rozumiesz), że w Gothica gra się
tylko ten jeden, jedyny raz z tak wielką przyjemnością, ponieważ później robi to się nudne.

Ty też byś mógł łaskawie czytać ze zrozumieniem, że Gothic napewno nie jest na raz i grając w niego X raz nie nudził mi się wcale (widocznie jesteś zbyt.. widocznie tego nigdy nie doświadczyłeś bo w Morku im więcej przechodzisz go na siłę tym więcej Ci się odechciewa). Rozumiesz o co mi chodziło? Bo ja rozumię doskonale o czym Ty pisałeś i takie teksty typu ,,Czytaj ze zrozumieniem'''' są wręcz śmiesze,przeczytaj jeszcze raz mojego posta powoli a potem pisz kto nie czyta ze zrozumieniem ;)

Dnia 29.06.2007 o 11:35, Mr.Kubu napisał:

Co innego Morrowind. W niego można grać na okrągło i zawsze z taką samą przyjemnością. Nawet
jak nam się znudzi granie cały czas tą samą postacią, to można zacząć od początku zupełnie
kimś innym i wykonywać zupełnie inne zadania.

Ja jestem innego zdania, bo to w Gothica można grać wiele razy nie nudząc się przy tym. Zresztą powiedz szczerze ile razy przeszedłeś Morka? Jestem pewien że nie tyle razy co ja Gothica.

Dnia 29.06.2007 o 11:35, Mr.Kubu napisał:

Kolejna sprawa, co do muzyki w Gothicu i Morku zdarzają się lepsze kawałki... - tego
nie da się zaprzeczyć: muzyka w Morku jest, była i będzie dużo lepsza od tej z Gothica. Nastrój
oczywiście ona tworzy wspaniały i przepraszam bardzo, twórcom Morka udało się to wspaniale.

Jak byś raczył zauważyć istnieje takie pojęcie jak własny gust. Rozumiesz? I tak jak komuś mogą się podobać piosenki Blogu 27 tak ktoś inny może ich nie nawidzieć (tak jak ja). Wiec jak już napisałem każdemu ma prawo podobać się coś innego i nie wciskaj kitu która z muzyk jest lepsza. Dla Ciebie może ta z Morka dla innych ta z Gothica,dla następnych mogą być porównywalne a inni mogą ich nie nawidzieć,więc dopuść do siebie myśl że ludzie mogą i mają prawo myśleć inaczej niż Ty ;-)

Dnia 29.06.2007 o 11:35, Mr.Kubu napisał:

Co prawda obydwie gry mają swoje wady i zalety ale nie zmieni to faktu że Morrowind jest grą
wielką w każdym znaczeniu tego słowa, i mów co chcesz ale mnie i tysiące innych fanów na pewno
nie przekonasz ;)

Używaj jeśli łaska swoich cytatów,bo takie bezsensowne przepisywanie źle wpływa na człowieka ;) I zapomniałeś o takim małym znaczku '''' - potocznie mówiąc zowie się cudzysłów ;)

Dnia 29.06.2007 o 11:35, Mr.Kubu napisał:

Gracz 23 - ale czy ja powiedziałem, że jestem fanem Gothica? Owszem, podobał mi się,
lecz nic więcej...zresztą to powiedz mi: jak można być fanem Gothica od kiedy pojawił się Morek?

To ja zapytam inaczej. Jak można być fanem Morka od kiedy wyszedł Gothic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 11:19, Gracz 23 napisał:

No świadczy o czymś i to wiele.

Wiem,więc teraz czas rozpocząć krucjatę przeciwko Morkowi ;) Jednoczymy siły,ok?

Dnia 29.06.2007 o 11:19, Gracz 23 napisał:

A nie znudziło ci się już?

Never! Planuje za jakiś czas (do tygodnia ) znowu przejść jedyneczkę :) Choć jeszcze nie wiem kim.

Dnia 29.06.2007 o 11:19, Gracz 23 napisał:

Ja tam Gothica1 przeszedłem z 10 razy ale narazie odłożyłem go.

Tylko zauważ że większość fanów Morka przeszła go ledwie 3-5 razy. Tylko co niektórzy dokonali tego więcej razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak...tylko, że wiesz, że tutaj każdy wyraża swoją opinie?Bo coś mi się wydaje, że tego również nie rozumiesz. Dla mnie Gothic jest grą na raz i koniec. Morka nie trzeba przechodzić wiele razy....w niego można dłuuugo grać jedną postacią(tak jest w moim przypadku) i cały czas się przy tym dobrze bawić(bo wiesz chyba, że po zabiciu Dagoth Ura można grać dalej, nie?)a jak ktoś woli spróbować kimś innym to droga wolna.
widocznie jesteś zbyt.. widocznie tego nigdy nie doświadczyłeś bo w Morku im więcej przechodzisz go na siłę tym więcej Ci się odechciewa
- ciekawe co za straszną rzecz chciałeś o mnie powiedzieć(już płaczę)...no to dalej- powinieneś raczej powiedzieć: "bo w Morku im więcej JA przechodzę go na siłę tym więcej MI się odechciewa"
Używaj jeśli łaska swoich cytatów,bo takie bezsensowne przepisywanie źle wpływa na człowieka ;) I zapomniałeś o takim małym znaczku '''' - potocznie mówiąc zowie się cudzysłów ;) - ekchm...a po co? W tym przypadku nie użyłem twych słów dosłownie,więc nie było potrzeby używania cudzysłów.
To ja zapytam inaczej. Jak można być fanem Morka od kiedy wyszedł Gothic?- Źle sformułowane zdanie :P
Gothic był wcześniej od Morka, więc nie można powiedzieć "od kiedy" wyszedł Gothic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 12:07, Mr.Kubu napisał:

Tak, tak...tylko, że wiesz, że tutaj każdy wyraża swoją opinie?Bo coś mi się wydaje, że tego
również nie rozumiesz.

Wiem,tylko jak ktoś mi niesłusznie zarzuca że nie czytam ze zrozumieniem to jest to lekko denerwujące ;) Zresztą widocznie i Ty tego nie zrozumiałeś, bo chcesz mi na siłe uświadomoć jaki to Morrowind jest super a Gothic to szajs jakich mało.
Dla mnie Gothic jest grą na raz i koniec. Morka nie trzeba przechodzić

Dnia 29.06.2007 o 12:07, Mr.Kubu napisał:

wiele razy....w niego można dłuuugo grać jedną postacią(tak jest w moim przypadku) i cały czas
się przy tym dobrze bawić(bo wiesz chyba, że po zabiciu Dagoth Ura można grać dalej, nie?)a
jak ktoś woli spróbować kimś innym to droga wolna.

Za to dla mnie na wieczność. Zresztą nie powiesz mi chyba że Morek ma lepszy klimat i fabułe od Gothica?

Dnia 29.06.2007 o 12:07, Mr.Kubu napisał:

- ciekawe co za straszną rzecz chciałeś o mnie powiedzieć(już płaczę)...no to dalej-
powinieneś raczej powiedzieć: "bo w Morku im więcej JA przechodzę go na siłę tym więcej MI
się odechciewa"

Nic strasznego, zwykłe słowo. Powstrzymałem się żeby z naszej jakże miłej konwersacji nie wynikła żadna kłutnia ;-)

Dnia 29.06.2007 o 12:07, Mr.Kubu napisał:

ekchm...a po co? W tym przypadku nie użyłem twych słów dosłownie,więc nie było potrzeby używania
cudzysłów.

Dosłownie nie,ale dane fragmenty były moje ;P Dobra nie będziemy chyba rozmawiać o tym gdzie postawić cudzysłów :D To nie ten temat :)

Dnia 29.06.2007 o 12:07, Mr.Kubu napisał:

To ja zapytam inaczej. Jak można być fanem Morka od kiedy wyszedł Gothic?- Źle sformułowane
zdanie :P
Gothic był wcześniej od Morka, więc nie można powiedzieć "od kiedy" wyszedł Gothic :P

Zależy która część ;-) Bo dużo osób zaczęło przygodę z Gothiciem od części II lub III.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 12:16, boduczek napisał:

Wiem,tylko jak ktoś mi niesłusznie zarzuca że nie czytam ze zrozumieniem to jest to lekko denerwujące
;) Zresztą widocznie i Ty tego nie zrozumiałeś, bo chcesz mi na siłe uświadomoć jaki to Morrowind
jest super a Gothic to szajs jakich mało.

Poniosło mnie...proszę o wybaczenie....ale ja często takich zwrotów używam...nie tylko do ciebie(haha, żart...na prawde mnie poniosło) :P

Dnia 29.06.2007 o 12:16, boduczek napisał:

Za to dla mnie na wieczność. Zresztą nie powiesz mi chyba że Morek ma lepszy klimat i fabułe
od Gothica?

No właśnie: "Dla ciebie" Ha! a wiesz co ci powiem? Dla mnie nie xD Oj...tu znowu wkraczamy w kwestię gustu...i powiem ci: Tak, ja uważam, że spopielony Morrowind i dążenie do obalenia Lorda Dagotha jest lepsze od leśnej doliny i dążenia do ucieczki...ale mówię, to moje skromne zdanie tylko :)

Dnia 29.06.2007 o 12:16, boduczek napisał:

Nic strasznego, zwykłe słowo. Powstrzymałem się żeby z naszej jakże miłej konwersacji nie wynikła
żadna kłutnia ;-)

Dobry wybór...a już chciałem jakąś ripostę walnąć, jednak się powstrzymałem....i dobrze =D

Dnia 29.06.2007 o 12:16, boduczek napisał:

Dosłownie nie,ale dane fragmenty były moje ;P Dobra nie będziemy chyba rozmawiać o tym gdzie
postawić cudzysłów :D To nie ten temat :)

Właśnie! Trzeba takowy założyć!

Dnia 29.06.2007 o 12:16, boduczek napisał:

Zależy która część ;-) Bo dużo osób zaczęło przygodę z Gothiciem od części II lub III.

No tak, ale Gothic to Gothic I, a Gothic II to...przecież wiesz co...to na razie tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2007 o 12:29, Mr.Kubu napisał:

Poniosło mnie...proszę o wybaczenie....ale ja często takich zwrotów używam...nie tylko do ciebie(haha,
żart...na prawde mnie poniosło) :P

Mnie też trochę.... To ja proponuje taki układ ; ja wybaczę Tobie a Ty mi ;P Co Ty na to?

Dnia 29.06.2007 o 12:29, Mr.Kubu napisał:

No właśnie: "Dla ciebie" Ha! a wiesz co ci powiem? Dla mnie nie xD Oj...tu znowu wkraczamy
w kwestię gustu...i powiem ci: Tak, ja uważam, że spopielony Morrowind i dążenie do obalenia
Lorda Dagotha jest lepsze od leśnej doliny i dążenia do ucieczki...ale mówię, to moje skromne
zdanie tylko :)

No właśnie, Ty tak sądzisz ;) Ale dobra koniec rozmowy o gustach. Już wiem co Ty wolisz, Ty wiesz co ja wolę i sprawa załatwiona ;D

Dnia 29.06.2007 o 12:29, Mr.Kubu napisał:

Dobry wybór...a już chciałem jakąś ripostę walnąć, jednak się powstrzymałem....i dobrze =D

Powiedzmy... Zawsze można się zrechabilitować :-)

Dnia 29.06.2007 o 12:29, Mr.Kubu napisał:

Właśnie! Trzeba takowy założyć!

Hehe, to dawaj ;P Odpowiedzialność biorę na siebie (taki żart ;P )

Dnia 29.06.2007 o 12:29, Mr.Kubu napisał:

No tak, ale Gothic to Gothic I, a Gothic II to...przecież wiesz co...to na razie tyle.

Tak wiem, doskonała kontynuacją ;-) Zgadzasz się ze mną? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 12:39, boduczek napisał:

Mnie też trochę.... To ja proponuje taki układ ; ja wybaczę Tobie a Ty mi ;P Co Ty na to?

Zgoda! Zawsze lubiłem zdrowo z kimś się pokłócić, by później się pogodzić xD

Dnia 29.06.2007 o 12:39, boduczek napisał:

No właśnie, Ty tak sądzisz ;) Ale dobra koniec rozmowy o gustach. Już wiem co Ty wolisz, Ty
wiesz co ja wolę i sprawa załatwiona ;D

Racja!Ale wiesz, że Morek jest lepsze, nie?Buahahahaha....bo jest...dla mnie, a mym zadaniem jest sprawić by było również Twym.

Dnia 29.06.2007 o 12:39, boduczek napisał:

Tak wiem, doskonała kontynuacją ;-) Zgadzasz się ze mną? ;)

No niby tak.....lecz wiesz, osobiście to uważam, że Górnicza dolina miała dużo lepszy klimat....taki nie powtarzalny...co nie zmienia faktu, że Morek ma lepszy klimat nawet od G. doliny xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2007 o 12:53, Mr.Kubu napisał:

Zgoda! Zawsze lubiłem zdrowo z kimś się pokłócić, by później się pogodzić xD

A ja nie ;) Bo często spotykam ludzi którzy się ze mną sprzeczają a później proszą o wybaczenie ;) <patrzy na Mr.Kubu ;D >

Dnia 29.06.2007 o 12:53, Mr.Kubu napisał:

Racja!Ale wiesz, że Morek jest lepsze, nie?Buahahahaha....bo jest...dla mnie, a mym zadaniem
jest sprawić by było również Twym.

Zauważ że nie podałeś żadnego argumentu dlaczego tak uważasz (przynajmniej w tym pości) a jak mówi przypięty post - to jest spam :D

Dnia 29.06.2007 o 12:53, Mr.Kubu napisał:

No niby tak.....lecz wiesz, osobiście to uważam, że Górnicza dolina miała dużo lepszy klimat....taki
nie powtarzalny...co nie zmienia faktu, że Morek ma lepszy klimat nawet od G. doliny xP

Co nie zmienia faktu że nawet karczma w Gothicu ma lepszy klimat niż cały Morek do kupy wzięty ;-D
Dobra nie spamujmy już ;-) Póki nie znajdziesz bardziej ''''przekonujących'''' argumentów to nie ma sensu ciągnąć tej rozmowy gdyż Twoje rację mnie śmieszą ... Haha ;P Gothic wymiata!! ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 13:46, boduczek napisał:

A ja nie ;) Bo często spotykam ludzi którzy się ze mną sprzeczają a później proszą o wybaczenie
;) <patrzy na Mr.Kubu ;D >

Tak, ale wynikło to z tego, że poniosły mnie emocje, a za to wypadało przeprosić ;)

Dnia 29.06.2007 o 13:46, boduczek napisał:

Zauważ że nie podałeś żadnego argumentu dlaczego tak uważasz (przynajmniej w tym pości) a jak
mówi przypięty post - to jest spam :D

Czepiaj się psiego ogona...przecie tyle razy już wymieniałem najróżniejsze agumenty, że szkoda gadać.

Dnia 29.06.2007 o 13:46, boduczek napisał:

Co nie zmienia faktu że nawet karczma w Gothicu ma lepszy klimat niż cały Morek do kupy wzięty
;-D
Dobra nie spamujmy już ;-)

Właśnie...nie spamuj już!:P

Dnia 29.06.2007 o 13:46, boduczek napisał:

Póki nie znajdziesz bardziej ''''przekonujących'''' argumentów to
nie ma sensu ciągnąć tej rozmowy gdyż Twoje rację mnie śmieszą ... Haha ;P Gothic wymiata!!
^_^

Ja przepraszam bardzo, ale jakie ty przedstawiłeś sensowne argumenty podczas naszej dzisiejszej konwersacji?!

To ja powiem tak:
1.Morrowind daje nam niesamowitą swobodę działania. W skrócie: możemy zrobić wszystko na co tyko mamy ochotę. W Gothicu za to mamy wyznaczony tor, którym MUSIMY podążyć(w przeciwnym razie czeka nas niemiłosierna nuda).
2.Morrowind posiada wielką ilość najróżniejszych przedmiotów. Czy to mieczy, toporów, tarcz, itp. Gothic natomiast oferuje nam trzy zestawy zbroi, które różnią się tylko wyglądem(no jeszcze mamy bonusową zrobionął z płytek pęzaczy oraz zbroję z zatopionej wieży Xardiego) O orężu już nie wspomnę.
3.Morrowind daje nam wiele ciekawych wątków, poboczne zadania, masę gildii, organizacji...po prostu praktycznie wszystko. Gothic...trzy obozy, no i w kontynuacji zaledwie kilka organizacji. Należy zaznaczyć, że w G praktycznie wszystkie zadania wiążą się bezpośrednio z głównym wątkiem.
4.Morrowind jest wielką wyspą, na której znajduje się masa ciekawych miejsc do zwiedzenia, takich jak: grobowce, ruiny(kilka rodzaji), kopalnie, stare miasta, zalane kopalnie, kanały, podziemnia, no i czerwona góra xD, a Gothic? Las i...eee las?
5.Morrowind posiada niezwykłą fabułę. Ciekawą, wciągającą, genialną. Gothic- i tu trzeba przyznać- również ciekawą fabułę, jednak bardzo krótką krótką.
6. Klimat xD Oczywiście Górnicza dolina ma fajny, jednak...szkoda gadać...Morrowind ma dużo lepszy :P
Podsumowując:
Morrowind przewyższa Gothica pod praktycznie każdym względem, AVE!
Wystarczy? To tera ty xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2007 o 16:06, Mr.Kubu napisał:

1.Morrowind daje nam niesamowitą swobodę działania. W skrócie: możemy zrobić wszystko na
co tyko mamy ochotę. W Gothicu za to mamy wyznaczony tor, którym MUSIMY podążyć(w przeciwnym
razie czeka nas niemiłosierna nuda).

No co ty. W Gothicu też jest masa dodatkowych zadań do wykonania, a główny wątek fabularny można odłożyć na drugi plan. Oczywiście w końcu i tak trzeba do niego wrócić, żeby przejść grę (lub odblokować następne zadania dodatkowe :)), ale w Morrowindzie jest tak samo, z tą różnicą, że Gothic stawia na jakość (nie tak dużo zadań pobocznych, za to ciekawe, wciągające, zróżnicowane), a nie ilość (długie, nudne, monotonne, niektóre sprawiają wrażenie wymyślonych na siłę). No i oczywiście w Gothicu, tak samo jak w Morrowindzie można poruszać się po całym obszarze nie wykonując żadnych konkretnych zadań. Pod tym względem Gothic też jest lepszy. Świat gry jest bardziej spójny, w Morrowindzie za każdym razem gdy chce się wejść do jakiegoś domu jest wczytywanie.

Dnia 29.06.2007 o 16:06, Mr.Kubu napisał:

2.Morrowind posiada wielką ilość najróżniejszych przedmiotów. Czy to mieczy, toporów, tarcz,
itp. Gothic natomiast oferuje nam trzy zestawy zbroi, które różnią się tylko wyglądem(no jeszcze
mamy bonusową zrobionął z płytek pęzaczy oraz zbroję z zatopionej wieży Xardiego) O orężu już
nie wspomnę.

Bo w Gothicu każda frakcja ma ustalone jakieś zbroje do noszenia (inne mają paladyni, inne najemnicy). Obywatele w mieście noszą zwykłe ubrania, a u byle handlarza nie kupisz bomby atomowej. :) Za to w Morrowindzie każdy wieśniak może mieć super - magiczny - artefaktyczny - runiczny topór legendarnego wojownika sprzed tysięcy lat, który można zdobyć na początku gry (pamiętam jak raz w Morrowindzie już na początku było mnie stać na wszystko, bo okradłem jakąś tam zbrojownie czy coś w tym stylu :P)

Dnia 29.06.2007 o 16:06, Mr.Kubu napisał:

4.Morrowind jest wielką wyspą, na której znajduje się masa ciekawych miejsc do zwiedzenia,
takich jak: grobowce, ruiny(kilka rodzaji), kopalnie, stare miasta, zalane kopalnie, kanały,
podziemnia, no i czerwona góra xD, a Gothic? Las i...eee las?

Hmm, już wole Gothicowy las niż dziesiątki miast, ruin i kopalni z Morrowinda, które praktycznie niczym się nie różnią. Poza tym, w Gothicu też są ruiny, kopalnie, cmentarzyska, lochy (lochy co prawda malutkie są, ale jednak są :)).

Dnia 29.06.2007 o 16:06, Mr.Kubu napisał:

5.Morrowind posiada niezwykłą fabułę. Ciekawą, wciągającą, genialną. Gothic- i tu trzeba przyznać-
również ciekawą fabułę, jednak bardzo krótką krótką.

Ja bym raczej napisał: Morrowind posiada nudną fabułę w której nie wiadomo o co chodzi. Gothic natomiast ma niezwykłą i dużo ciekawszą. Co prawda krótką, ale Gothic stawia na jakość, a nie ilość. Morrowind to typ gry dla emerytów i rencistów. :D

Dnia 29.06.2007 o 16:06, Mr.Kubu napisał:

6. Klimat xD Oczywiście Górnicza dolina ma fajny, jednak...szkoda gadać...Morrowind ma dużo
lepszy :P

Aaa! Bluźnierstwo!!! :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2007 o 16:06, Mr.Kubu napisał:

Tak, ale wynikło to z tego, że poniosły mnie emocje, a za to wypadało przeprosić ;)

Przynajmniej umiesz się przyznać do błędu ;)

Dnia 29.06.2007 o 16:06, Mr.Kubu napisał:

Czepiaj się psiego ogona...przecie tyle razy już wymieniałem najróżniejsze agumenty, że szkoda
gadać.

Tylko że zrozum to że Ty wolisz Morka a ja Gothica to tzw. gusta. (już Ci tłumaczyłem to pojęcie:P ) i zrozum że każdy ceni coś innego w danej grze,dla jednych jest to fabuła i klmat,dla drugich grafika i muzyka itp.

Dnia 29.06.2007 o 16:06, Mr.Kubu napisał:

Właśnie...nie spamuj już!:P

To po co mi odpisujesz? To dopiero jest spam :-)

Dnia 29.06.2007 o 16:06, Mr.Kubu napisał:

Ja przepraszam bardzo, ale jakie ty przedstawiłeś sensowne argumenty podczas naszej dzisiejszej
konwersacji?!

Poczekaj, zaraz Ci dam takie argumenty że pożałujesz ;P

Dnia 29.06.2007 o 16:06, Mr.Kubu napisał:

To ja powiem tak:
1.Morrowind daje nam niesamowitą swobodę działania. W skrócie: możemy zrobić wszystko na
co tyko mamy ochotę. W Gothicu za to mamy wyznaczony tor, którym MUSIMY podążyć(w przeciwnym
razie czeka nas niemiłosierna nuda).

Wydaje mi się że możemy na początku zająć się wykonywaniem pobocznych misji typu pomoc farmerą, mieszkańcą miasta. A dopiero później wyruszyć do Górniczej Doliny. Zresztą zauważ iż każde zadanie w Morku opiera się na schemacie idź/zabij/przynieś, misję są długie i monotonne. Zapamiętaj że czasami bardziej niż ilość liczy się jakość w tym przypadku bardzo widoczna.

Dnia 29.06.2007 o 16:06, Mr.Kubu napisał:

2.Morrowind posiada wielką ilość najróżniejszych przedmiotów. Czy to mieczy, toporów, tarcz,
itp. Gothic natomiast oferuje nam trzy zestawy zbroi, które różnią się tylko wyglądem(no jeszcze
mamy bonusową zrobionął z płytek pęzaczy oraz zbroję z zatopionej wieży Xardiego) O orężu już
nie wspomnę.

I znowu kłania się zasada ; ,,Liczy się nie ilość,a jakość'''' ;-) Zresztą jak dla mnie w Gothicu broni jest w sam raz,i tak nie użyjesz wszystkich więc po co więcej? To nie gra w której kierujemy całą drużyną tylko pojedyńczą postacią. Pytanie na inteligencję; czym jak nie wymaganiami, statystykami i wyglądem mogą się różnić zbroje? Wagą?To tylko w Morku. Kolejna sprawa, w Gothicu nie ma czegoś takiego jak zdrada, tak jak wybierzemy sobie jakąś ściezkę musimy podąrzać nią do końca,nie ma odwrotu...Nie to co w Morrowindzie gdzie to w środku gry możemy zacząć działać jakoś inaczej.

Dnia 29.06.2007 o 16:06, Mr.Kubu napisał:

3.Morrowind daje nam wiele ciekawych wątków, poboczne zadania, masę gildii, organizacji...po
prostu praktycznie wszystko. Gothic...trzy obozy, no i w kontynuacji zaledwie kilka organizacji.
Należy zaznaczyć, że w G praktycznie wszystkie zadania wiążą się bezpośrednio z głównym wątkiem.

Hmm... nie jestem tego pewnien. Czy jak wykonujemy zadania dla najemników żeby dostać lepszą zbroję jest to jakoś powiązane z wątkiem głównym? Wątpie. Faktycznie Morek posiada bardzo dużo ulepszeń,z czego ponad połowa to rzeczy które tylko komplikują rozgrywkę.

Dnia 29.06.2007 o 16:06, Mr.Kubu napisał:

4.Morrowind jest wielką wyspą, na której znajduje się masa ciekawych miejsc do zwiedzenia,
takich jak: grobowce, ruiny(kilka rodzaji), kopalnie, stare miasta, zalane kopalnie, kanały,
podziemnia, no i czerwona góra xD, a Gothic? Las i...eee las?

Tak 10 taka sam jaskinia...Naprawdę bardzo ciekawe :D A co w Gothicu nie ma grobowców?Ruin Orkowego Miasta i Starego Obozu?Kopalni,kanałów pod miastem? Podziemi i gór? Pustyń i l śnieżnych obszarów? To wszystko jest w Gothicu,ale widocznie Ty tam jeszcze nie doszedłeś ;P

Dnia 29.06.2007 o 16:06, Mr.Kubu napisał:

5.Morrowind posiada niezwykłą fabułę. Ciekawą, wciągającą, genialną. Gothic- i tu trzeba przyznać-
również ciekawą fabułę, jednak bardzo krótką krótką.

Fabuła w Morku jest monotonna i nużąca na dłuższą metę. Co innego ta w Gothicu, naprawdę genialne podejście do sprawy,klimat GD. Zrozum Morek jest tylko zwykłym cRPG których było już wiele ;-)

Dnia 29.06.2007 o 16:06, Mr.Kubu napisał:

6. Klimat xD Oczywiście Górnicza dolina ma fajny, jednak...szkoda gadać...Morrowind ma dużo
lepszy :P

Ja bym powiedział gorszy, zresztą nie uzasadniłeś dlaczego to Morek ma lepszy klimat.A! Już wiem ;) ... Przecież Morek nie ma klimatu ;P

Dnia 29.06.2007 o 16:06, Mr.Kubu napisał:

Podsumowując:
Morrowind przewyższa Gothica pod praktycznie każdym względem, AVE!
Wystarczy? To tera ty xP

Gothic biję Morka pod każdym względem,nie wiem o co się tu kłucić ;-)
Nie,nie wystarczy. To dopiero początek....Wojny... ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 16:23, Luke Shadow napisał:

No co ty. W Gothicu też jest masa dodatkowych zadań do wykonania, a główny wątek fabularny
można odłożyć na drugi plan. Oczywiście w końcu i tak trzeba do niego wrócić, żeby przejść
grę (lub odblokować następne zadania dodatkowe :))

Przecież każdy wie, że poboczne zadania w Gothicu(tak jak już mówiłm) wiążą się z głównym wątkiem.A to jest błe...

Dnia 29.06.2007 o 16:23, Luke Shadow napisał:

różnicą, że Gothic stawia na jakość (nie tak dużo zadań pobocznych, za to ciekawe, wciągające,
zróżnicowane), a nie ilość (długie, nudne, monotonne, niektóre sprawiają wrażenie wymyślonych
na siłę).

Ciekawe?Jest ich mało, są krótkie i niewciągające...a w Morku wymyślane na siłę? Ciekawe tylko, które bo jak na razie to się z takowymi nie spotkałem.

Dnia 29.06.2007 o 16:23, Luke Shadow napisał:

No i oczywiście w Gothicu, tak samo jak w Morrowindzie można poruszać się po całym
obszarze nie wykonując żadnych konkretnych zadań. Pod tym względem Gothic też jest lepszy.
Świat gry jest bardziej spójny, w Morrowindzie za każdym razem gdy chce się wejść do jakiegoś
domu jest wczytywanie.

Tylko ciekawe co w tym zwiedzaniu świata Gothica ciekawego jest...tam przecie po za głównym wątkiem do roboty nic nie ma!

Dnia 29.06.2007 o 16:23, Luke Shadow napisał:

:) Za to w Morrowindzie każdy wieśniak może mieć super - magiczny - artefaktyczny - runiczny
topór legendarnego wojownika sprzed tysięcy lat, który można zdobyć na początku gry (pamiętam
jak raz w Morrowindzie już na początku było mnie stać na wszystko, bo okradłem jakąś tam zbrojownie
czy coś w tym stylu :P)

Właśnie!I o to chodzi. Jesteś nic nie znaczącym wieśniakiem, ale z czasem wyruszasz na spotkanie przygody i stajesz się bohaterem...czy to nie wspaniałe?

Dnia 29.06.2007 o 16:23, Luke Shadow napisał:

Hmm, już wole Gothicowy las niż dziesiątki miast, ruin i kopalni z Morrowinda, które praktycznie
niczym się nie różnią. Poza tym, w Gothicu też są ruiny, kopalnie, cmentarzyska, lochy (lochy
co prawda malutkie są, ale jednak są :)).

Każda kraina ma swoją architekture i o co wam chodzi, że wiele pomieszczeń wygląda tak samo?W starożytnym Egipcie to każda piramida była inaczej budowana, nie?To jest taki, nijaki argument. Po za tym, to liczy się to co dana lokacja kryje, a nie jak wygląda.

Dnia 29.06.2007 o 16:23, Luke Shadow napisał:

Ja bym raczej napisał: Morrowind posiada nudną fabułę w której nie wiadomo o co chodzi. Gothic
natomiast ma niezwykłą i dużo ciekawszą. Co prawda krótką, ale Gothic stawia na jakość, a nie
ilość. Morrowind to typ gry dla emerytów i rencistów. :D

Ej, koleś sześćdziesiątki to ja jeszcze na karku nie mam :) Nie wiadomo o co chodzi?Dziwne...może pozostawie to bez komentarza.

Dnia 29.06.2007 o 16:23, Luke Shadow napisał:

Aaa! Bluźnierstwo!!! :>

Błe...nie bluźnierstwo, tylko błogosławieństwo xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 16:53, boduczek napisał:

I znowu kłania się zasada ; ,,Liczy się nie ilość,a jakość'''' ;-) Zresztą jak dla mnie w Gothicu
broni jest w sam raz,i tak nie użyjesz wszystkich więc po co więcej?

Jakość...świetnie, że to powiedziałeś, bo w Morku wszystkie zbroje i bronie są różne, więc nie można powiedzieć, że były robione w stylu "kopiuj- wklej"

Dnia 29.06.2007 o 16:53, boduczek napisał:

To nie gra w której kierujemy
całą drużyną tylko pojedyńczą postacią. Pytanie na inteligencję; czym jak nie wymaganiami,
statystykami i wyglądem mogą się różnić zbroje? Wagą?

W Gothicu każda zbroja, z każdego poziomu, w każdym obozie ma takie same statystyki. To znaczy, że są takie same ale jednak inne.

Dnia 29.06.2007 o 16:53, boduczek napisał:

To tylko w Morku. Kolejna sprawa, w Gothicu
nie ma czegoś takiego jak zdrada, tak jak wybierzemy sobie jakąś ściezkę musimy podąrzać nią
do końca,nie ma odwrotu...Nie to co w Morrowindzie gdzie to w środku gry możemy zacząć działać
jakoś inaczej.

A w życiu nie?Realizm, kolego, realizm.

Dnia 29.06.2007 o 16:53, boduczek napisał:

Hmm... nie jestem tego pewnien. Czy jak wykonujemy zadania dla najemników żeby dostać lepszą
zbroję jest to jakoś powiązane z wątkiem głównym? Wątpie. Faktycznie Morek posiada bardzo dużo
ulepszeń,z czego ponad połowa to rzeczy które tylko komplikują rozgrywkę.
Tak 10 taka sam jaskinia...Naprawdę bardzo ciekawe :D

Patrz mój ostatni post.

Dnia 29.06.2007 o 16:53, boduczek napisał:

Orkowego Miasta i Starego Obozu?Kopalni,kanałów pod miastem? Podziemi i gór? Pustyń i l śnieżnych
obszarów? To wszystko jest w Gothicu,ale widocznie Ty tam jeszcze nie doszedłeś ;P

Zapewne mówisz o GII, bo go faktycznie nie zdołałem przejść....nuda i jeszcze raz nuda.Lecz GI przeszedłem....i GII grałem i to nie mało xD

Dnia 29.06.2007 o 16:53, boduczek napisał:

Fabuła w Morku jest monotonna i nużąca na dłuższą metę. Co innego ta w Gothicu, naprawdę genialne
podejście do sprawy,klimat GD. Zrozum Morek jest tylko zwykłym cRPG których było już
wiele ;-)

To daj mi drugiego cRPG-a, który zaoferuje nam taką sfobodę działania i taki piękny świat jak w Morku(proszę nie mów Oblivion xP) Coś mi się zdaje, że to Gothic jest klonem wielu innych girer cRPG

Dnia 29.06.2007 o 16:53, boduczek napisał:

Ja bym powiedział gorszy, zresztą nie uzasadniłeś dlaczego to Morek ma lepszy klimat.A! Już
wiem ;) ... Przecież Morek nie ma klimatu ;P

Uzasadniałem w poprzednich postach!

Dnia 29.06.2007 o 16:53, boduczek napisał:

Gothic biję Morka pod każdym względem,nie wiem o co się tu kłucić ;-)
Nie,nie wystarczy. To dopiero początek....Wojny... ^_^

Chcesz wojny? To będziesz ją miał! Na początek:
Morek biję Gothica pod każdym względem, nie wiem o co się tu kłucić....błe ;P
Fani jedynego, prawdziwego, najlepszego cRPG-a wszech czasów!Słyszeliście: wojna! Przybędźcie i walczcie z bluźniercami!Do boju!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2007 o 17:25, Mr.Kubu napisał:

Jakość...świetnie, że to powiedziałeś, bo w Morku wszystkie zbroje i bronie są różne, więc
nie można powiedzieć, że były robione w stylu "kopiuj- wklej"

Czy Ty mnie rozumiesz? Czy ja tak kiedyś napisałem. Ja się tylko pytam po co w Gothicu tyle broni co w Morku?

Dnia 29.06.2007 o 17:25, Mr.Kubu napisał:

W Gothicu każda zbroja, z każdego poziomu, w każdym obozie ma takie same statystyki. To znaczy,
że są takie same ale jednak inne.

Haha, teraz to mnie rozbawiłeś <lol> Masz instrukcje Gothica II ? Tak są statystyki zbroi, przekonaj się co oznacza te same statystyki ;-) Bo to co piszesz to zwykłe herezję fana Morka ;)

Dnia 29.06.2007 o 17:25, Mr.Kubu napisał:

A w życiu nie?Realizm, kolego, realizm.

Wiesz większość osób stara się wybrać jedną ścieżkę.Tylko nieliczni zmieniają drogę którą obrali.

Dnia 29.06.2007 o 17:25, Mr.Kubu napisał:

Patrz mój ostatni post.

Patrze i nie widzę odpowiedzi na to pytanie pytanie ;)

Dnia 29.06.2007 o 17:25, Mr.Kubu napisał:

Zapewne mówisz o GII, bo go faktycznie nie zdołałem przejść....nuda i jeszcze raz nuda.Lecz
GI przeszedłem....i GII grałem i to nie mało xD

Nuda dla osób zaślepionych Morkiem ;P Dla porządnych graczy GII jest wspaniałą kontynuacją.Po za tym po co się wypowiadasz skoro nie przeszedłeś Gothica II ? ;-)

Dnia 29.06.2007 o 17:25, Mr.Kubu napisał:

To daj mi drugiego cRPG-a, który zaoferuje nam taką sfobodę działania i taki piękny świat jak
w Morku(proszę nie mów Oblivion xP) Coś mi się zdaje, że to Gothic jest klonem wielu innych
girer cRPG

Czy to że mamy większą swodobę w podejmowaniu decyzji ma wpłynąć na postrzeganie przeze mnie danej gry? Ładna teroria...I niby w Morku świat jest piękny?! Hahaha... Te coś robiące za drzewa, te koślawe potworki nazywasz pięknem?

Dnia 29.06.2007 o 17:25, Mr.Kubu napisał:

Uzasadniałem w poprzednich postach!

Za to ja w poprzednim ;)

Dnia 29.06.2007 o 17:25, Mr.Kubu napisał:

Chcesz wojny? To będziesz ją miał! Na początek:

Obyś tego nie pożałował.... Nie jedna osoba już ''''na żywo'''' chciał wojny i zawsze to ja wychodziłem zwycięsko.Nie dziwił bym się gdybyw tym przypadku było również tak samo ;)

Dnia 29.06.2007 o 17:25, Mr.Kubu napisał:

Morek biję Gothica pod każdym względem, nie wiem o co się tu kłucić....błe ;P

Tak i co jeszcze powiesz ciekawego? Weź nie opowiadaj już bzdur za przeproszeniem ;)

Dnia 29.06.2007 o 17:25, Mr.Kubu napisał:

Fani jedynego, prawdziwego, najlepszego cRPG-a wszech czasów!Słyszeliście: wojna! Przybędźcie
i walczcie z bluźniercami!Do boju!!

I na co Ci to? Wiedz że na świecie więcej jest fanów serii Gothic niż TES ;-)
Fani gry ,która pozwoliła wam przeżyć niezapomnianą przygodę, drodzy bracia i siostry. Nadeszła pora i smutne czasy,nasi przeciwnicy chcą wojny.Ja jako wysłannik Innosa na Ziemi proszę was o przybycie,wiem że doświadczeniem i umiejętnościami przewyższamy nie jednego Mora ale proszę was o liczne przybycie. Dnia dzisiejszego rozpocznie się masowa krucjata przeciw siłą mroku,zła i nienawiści którym jest Morrowind. Chwyćcie w dłoń miecze i topory,załużcie najlepsze pancerze, do boju! Po zatracenie i na krańce świata! Nim wstanie świt! Udowodnijmy tym baranką bez honoru iż to Gothic jest najlepszym cRPG jaki był,jest i będzie w naszych rękach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2007 o 17:50, boduczek napisał:

Tak i co jeszcze powiesz ciekawego? Weź nie opowiadaj już bzdur za przeproszeniem ;)

Powiem tak: to co przed chwilą napisałeś powinno tyczyć się twoich wypowiedzi.

Dnia 29.06.2007 o 17:50, boduczek napisał:

I na co Ci to? Wiedz że na świecie więcej jest fanów serii Gothic niż TES ;-)

Więcej?Znów wymyślone fantazje niedowartościowanego fana Gothica...jeśli bierzesz tylko Polskę to jest wyrównana ilość z jednej i drugiej strony...a jeśli chodzi o świat to Morek miarzdży G niemiłosiernie(za oceanem to mało kto słyszał o Gothicu:P)

Jeszcze nawiąże do tego co napisałeś: "Po za tym po co się wypowiadasz skoro nie przeszedłeś Gothica II ? ;-)" wypowiadam się ponieważ GII nie przeszedłem z jednego powodu: nuda, nuda, nuda.
Gothic to zwykła gra cRPG dla ludzi, którym nie chce się myśleć...

Jeszcze jedno: To TY rozpoczełeś wojnę...ja tylko przyjołem wyzwanie.
I jeszcze jedno:"Obyś tego nie pożałował.... Nie jedna osoba już ''''na żywo'''' chciał wojny i zawsze to ja wychodziłem zwycięsko.Nie dziwił bym się gdybyw tym przypadku było również tak samo ;)" Ha! Mam nadzieję, że twa pycha Cię pogrąży hahahahaha!!!! ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2007 o 18:03, Mr.Kubu napisał:

Powiem tak: to co przed chwilą napisałeś powinno tyczyć się twoich wypowiedzi.

Powiedzmy...

Dnia 29.06.2007 o 18:03, Mr.Kubu napisał:

Więcej?Znów wymyślone fantazje niedowartościowanego fana Gothica...jeśli bierzesz tylko Polskę
to jest wyrównana ilość z jednej i drugiej strony...a jeśli chodzi o świat to Morek miarzdży
G niemiłosiernie(za oceanem to mało kto słyszał o Gothicu:P)

Co do Polski to jestem wprost przekonany iż to w Gothica gra/grało więcej obywateli. Zresztą posprawdzaj w różnych rankingach (chcesz to dam Ci lina w którym na 5 pozycji są wszystki Gothici i nic z serii TES :-) ). To chyba o czymś świadczy? Za ocenanem...patrz gdzie Ty mieszkasz (przypuszczam że w Europie) a tutaj to Gothic rządzi ;-) Ma po swojej stronie Niemców - najliczniejszy naród w Europie ;-)

Dnia 29.06.2007 o 18:03, Mr.Kubu napisał:

Jeszcze nawiąże do tego co napisałeś: "Po za tym po co się wypowiadasz skoro nie przeszedłeś
Gothica II ? ;-)" wypowiadam się ponieważ GII nie przeszedłem z jednego powodu: nuda, nuda,
nuda.
Gothic to zwykła gra cRPG dla ludzi, którym nie chce się myśleć...

Nuda,napewno nie większa niż ta w Morrowindzie ;) W to to dopiero się nie chce grać człowiekowi,gra nudna do tego stopia że sam filmik mnie tak zanudził i byłem zmuszony usunąś Morka ;) Co masz na myśli pisząc ''''Gothic to zwykła gra cRPG dla ludzi, którym nie chce się myśleć'''' ?

Dnia 29.06.2007 o 18:03, Mr.Kubu napisał:

Jeszcze jedno: To TY rozpoczełeś wojnę...ja tylko przyjołem wyzwanie.

I to był Twój największy błąd....

Dnia 29.06.2007 o 18:03, Mr.Kubu napisał:

I jeszcze jedno:"Obyś tego nie pożałował.... Nie jedna osoba już ''''na żywo'''' chciał wojny
i zawsze to ja wychodziłem zwycięsko.Nie dziwił bym się gdybyw tym przypadku było również tak
samo ;)" Ha! Mam nadzieję, że twa pycha Cię pogrąży hahahahaha!!!! ;P

To nie pycha,tylko racjonalne patrzenie na Twoje mizerne szanse ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować