Zaloguj się, aby obserwować  
Virganius

Jakub Ćwiek - "Kłamca" i "Kłamca 2: Bóg marnotrawny"

12 postów w tym temacie

Odkąd nie ma Boga, anioły nie grają fair. I to tłumaczyłoby obecność Kłamcy...


"Kłamca" oraz "Kłamca 2: Bóg marnotrawny" są książkami niezwykłymi. Łączą w sobie historie biblijne, mitologię grecką, nordycką, rzymską, opowieści o demonach, sektach, Piekłu i Niebu. Są niezwykłym miksem tych wszystkich opowieści... Głównym bohaterem jest Loki - uratowany po szturmie na Walhallę nordycki bóg kłamstwa, który działa teraz na usługach Nieba... Napisane przez młodego, dobrze zapowiadającego sie pisarza Jakuba Ćwieka. Polecam lekturę... Mnie te książki urzekły. Są pisane lekko, dowcipnie i nigdy nie nudzą... Czy ktoś z Was już czytał? Jeżeli tak, to podzielicie się swoimi refleksjami na ten temat...

LINKI:
Jakub Ćwiek - Wikipedia http://pl.wikipedia.org/wiki/Jakub_%C4%87wiek
Oficjalna strona autora http://www.carpenoctem.pl/cwiek/index.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własnie czytam "Kłamcę" i uważam, że książka jest rewelacyjna. Fajny, łatwy jeżyk, a teksty Lokiego są porażające:) "...w zamian za Waszą puchatą walutę..." ::D
Jednakze myślę, iż powinny zostać wprowadzone ograniczenia wiekowe dla tej książki, albowiem nie nadaje się dla oczu i wyobraźni każdego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2007 o 17:42, rogoz94 napisał:

Własnie czytam "Kłamcę" i uważam, że książka jest rewelacyjna. Fajny, łatwy jeżyk, a teksty
Lokiego są porażające:) "...w zamian za Waszą puchatą walutę..." ::D
Jednakze myślę, iż powinny zostać wprowadzone ograniczenia wiekowe dla tej książki, albowiem
nie nadaje się dla oczu i wyobraźni każdego.


Druga część jest jeszcze lepsza, jednak ma jeszcze bardziej zagadkowe zakończenie niż Kłamca... Trzeba czekać na Kłamcę 3! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kłamca to najlepsza książka jaką czytałem, naprawdę. Nie miałem przyjemności czytać części drugiej, ale pierwsza jest wręcz wspaniała. A co w niej takiego wspaniałego ? jak już ktoś pisał to mix różnych mitologii i wierzeń, a wszystko dzieje się w współczesnym świecie. Książka napisana jest prostym językiem dostępnym dla każdego. Długo nie mogłem się zmusić, aby przeczytać tą książkę, ale jak już zacząłem, to nie mogłem się od niej oderwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie na urodziny (15) mam sobie od cioci wybrać jakąś książkę i właśnie pomyślałem o Kłamcy , czytajac recenzję... Co wy na to, polecacie? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 23:47, Mr.M napisał:

W zasadzie na urodziny (15) mam sobie od cioci wybrać jakąś książkę i właśnie pomyślałem o
Kłamcy , czytajac recenzję... Co wy na to, polecacie? ;-)


Oczywiście książka jest wspaniała, przeczytaj co tam na górze nabazgrałem :) a i tak napisałem to w telegraficznym skrócie. Naprawdę fantastyczna książka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2007 o 23:47, Mr.M napisał:

W zasadzie na urodziny (15) mam sobie od cioci wybrać jakąś książkę i właśnie pomyślałem o
Kłamcy , czytajac recenzję... Co wy na to, polecacie? ;-)


TAK, TAK, TAK!!!!!!! A najlepiej od razu dwie części, bo po przeczytaniu jednej ma się ochotę na WIĘCEJ! Jest to naprawdę jedna z najlepszych książek fantasy, jakie czytałem. A jestem fanem gatunku, więc trochę ich już się naczytałem... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem Kłamcę ;bo do Kolekcjonerskiej edycji lokiego była dorzucona i muszę przyznać ,że bardzo ciekawa....nawet nie wiedziałem że jest 2 część...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2007 o 18:03, mikes-16 napisał:

Przeczytałem Kłamcę ;bo do Kolekcjonerskiej edycji lokiego była dorzucona i muszę przyznać
,że bardzo ciekawa....nawet nie wiedziałem że jest 2 część...


O ile się nie mylę, to ma to być trylogia. Więc czeka nas jeszcze część trzecia. :) Naprawdę polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować