Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

Problemy techniczne z gramsajtami [M]

14817 postów w tym temacie

Dnia 27.10.2011 o 10:04, Laid_back napisał:

Jak ktoś nie ma, to może założyć, to jest bezpłatne.


To się nazywa celowe nie zakładanie facebook''a.

Dnia 27.10.2011 o 10:04, Laid_back napisał:

Nie rozumiem drugiego pytania... pytasz się po co nam portal społecznościowy?


Tak, przecież, wg mnie gram.pl jest portalem społecznościowym. Jest forum, jest. Ludzie mogą ze sobą rozmawiać, mogą. Są PW, są. Są blogi, są. itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2011 o 09:27, Laid_back napisał:

Byście zaglądali na gramowego Facebooka - byście wiedzieli ;)
Bardzo duża awaria była, wracamy do życia - gramsajty są nieczynne bo je na końcu przywracamy


Taka informacja powinna się znaleźć bezpośrednio na gramie, na przykład post w tym wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FB wypełnia inne potrzeby i ma zupełnie inny cel niż gram.pl - to także jest miejsce kontaktu z klientami sklepu i użytkownikami, ale dodatkowo doskonałe miejsce do promocji gramowych materiałów i ofert.No i podczas takiej awarii jest nieocenione...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

?

Dnia 27.10.2011 o 10:11, Piotrbov napisał:


Tak, przecież, wg mnie gram.pl jest portalem społecznościowym. Jest forum, jest. Ludzie
mogą ze sobą rozmawiać, mogą. Są PW, są. Są blogi, są. itd.


W społeczeństwie informacyjnym jedna droga dotarcia do odbiorców nie wystarcza. FB jest dobrym rozwiązaniem dla gramu, właśnie na czas awarii. Poza tym, to gram zwiększa swoją dostępność dla odbiorców, zwiększając ścieżki komunikacji, a Ty (np. nie zakładając FB) sobie ją ograniczasz. Oczywiście nikt nie zmusza Cię to zakładania FB, ale wtedy też nie narzekaj na działania, jakie gram prowadzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2011 o 10:18, Budo napisał:

Taka informacja powinna się znaleźć bezpośrednio na gramie, na przykład post w tym wątku.


Tak zwłaszcza bardzo wiele by ten post dał np wczoraj, gdzie forum krzaczyło się co chwila.
Podobnie bardzo dużo by to dało w momencie gdy cały serwis wisiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tym przypadku jestem skłonny się zgodzić z "przeciwnikami" fejsbuka.

Nie po to wchodzę na jeden z większych portali o grach w Polsce, aby jeszcze oprócz tego zakładać sobie konta na twarzoksiążkach, tweeterach, czy nie wiem gdzie jeszcze, celem zapoznania się z informacjami, które nie znalazły się na stronie głównej. A w tym przypadku jakiekolwiek przemilczenie "dużej awarii" nie jest do końca na miejscu.

Strona leży? Ok, spoko, można nawet bez odwiedzania fejsbuków założyć, że siadły serwery czy coś podobnego. Ale jeśli strona rusza, lecz nie jest jeszcze do końca funkcjonalna, to naprawdę wskazana by była jakaś wiadomość do użytkowników "Przepraszamy, nawaliło to i tamto, powoli wstajemy na nogi ale forum trochę kuleje, a gramsajty zostały wyłączone". Ale nie, zasłaniacie się swoją stroną na fejsbuku, która mnie osobiście zwyczajnie nie obchodzi, nawet jeśli posiadam tam konto.

Jasne, rozumiem promocje, kontakt z klientami, to i tamto, ale błagam, bez przesady. Z całym szacunkiem, informacje na temat tego kiedy mogę się spodziewać reaktywacji gramsajta (jak by nie patrzeć integralnej części SERWISU, a nie fejsbuka) wolałbym wyczytać gdzieś tutaj, i to bez specjalnego wypytywania.

PS. Idąc takim tokiem rozumowania, te autoreklamy z "najlepiej sprzedającymi się produktami w sklepie" i temu podobne "promocje" może też całkowicie przeniesiecie na FB?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie piszemy kiedy rusza gramsajty, bo nie można było tego określić - a najgorzej obiecywać konkretny termin i potem co chwila przesuwać, jak robił CDP Red przy aktywacji W2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak - podadzą info o awarii na nieczynnej stronie, zaiste bije pokłony przed tokiem rozumowania twoim i tobie podobnych =)

P.S.
Sam nie mam FB bo wali mnie ten portal, ale mam taki magiczny wynalazek... Google, wystarczyło w nim wpisać "gram.pl facebook" i wejść sobie na pierwsza stronę z wyszukanych a oczom twoim ukazała by się informacja o awarii.
Aczkolwiek rozumiem, wielce to trudne i skomplikowane, dlatego tu proszę taka pomoc na przyszłość :

http://lmgtfy.com/?q=gram.pl+facebook

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2011 o 14:39, Pietro87 napisał:

No tak - podadzą info o awarii na nieczynnej stronie, zaiste bije pokłony przed tokiem rozumowania twoim i tobie podobnych =)

Przeczytaj dokładnie posta na którego odpowiadasz zanim zaczniesz z niego kpić - polecam Twojej uwadze trzeci akapit.

Dnia 27.10.2011 o 14:39, Pietro87 napisał:

Sam nie mam FB bo wali mnie ten portal,

Ja też FB nie cierpię i denerwuje mnie że zostałem do założenia konta zmuszony (nie zaglądałem zresztą na to konto od czasu jego założenia) można to jednak wyrazić kulturalniej nieprawdaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kaharot już wspomniał, ja tylko potwierdzę - czytanie ze zrozumieniem. Bądź tak miły i przestań bezpodstawnie obrażać innych. Widzę, że masz do tego jakąś nagminną skłonność. A przecież nic Ci od tego się nie wydłuży, naprawdę...

PS. Wygląda na to, że gramsajty ruszyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2011 o 15:06, Karharot napisał:

Przeczytaj dokładnie posta na którego odpowiadasz zanim zaczniesz z niego kpić - polecam
Twojej uwadze trzeci akapit.


No dobrze info o GSach mogli już faktycznie zamieścić w newsie na stronie głównej, ale tu wszyscy bija pianę, że była awaria 2 dni [jak by się niektórym z tego powodu cały świat zawalił, że niecałe 48h nie mogli nic tu napisać... no istna tragedia, co ciekawe największe żale wylewają ci co podobno przy kompie tak mało siedzą i ci co wiecznie coś brzęczą o krytyce no-liferstwa... ale ok, dam sobie siana, ludzka hipokryzja i tak nie zna granic]

Nie mniej zapytam ciebie inaczej - jaki jest SENS zamieszczać informacje o Awarii któregokolwiek składnika całego serwisu skoro owy serwis wczoraj SYPAŁ się co i rusz ?
Kto by to zdązył przeczytać skoro strona wykrzaczyła się najmniej kilka razy o forum już nie wspomnę ?
Dlatego idiotycznym dla mnie jest pomysł zamieszczania informacji o awariach na serwisie który jest W TRAKCIE awarii, nie wiem jak bardziej łopatologicznie mogę ci to wytłumaczyć.

Dnia 27.10.2011 o 15:06, Karharot napisał:

Ja też FB nie cierpię i denerwuje mnie że zostałem do założenia konta zmuszony (nie zaglądałem
zresztą na to konto od czasu jego założenia) można to jednak wyrazić kulturalniej nieprawdaż?


Wali mnie ten serwis jak i inne społecznościówki i uważam to za określenie potoczne i stosunkowo spokojne [gdybym napisał że mnie np.. hmm pier-domyśl się reszty, to rozumiał bym oburzenie, ale bez przesady, poprawność polityczna aż rzygać się chce... już nawet nie można na grubasa powiedzieć grubas - tylko "osoba dobrze zbudowana" czy na złodzieja złodziej tylko "nie zresocjalizowany obywatel"... no litości, nie dajmy sobie wmówić, że poprawność polityczna to jest wyznacznik kultury osobistej, więcej rozsądku i dystansu]


P.S.
Nie wiem jaki wy macie problem z tym FB.
Powtórzę się - NIE TRZEBA tam mieć konta, żeby widzieć co wisi na stronie fbkowej gramu, nikt nie musiał sobie zakładać tam własnego profilu, wystarczyło użyć Googli....
Nie mam tam profilu, wbiłem na gramowy przez google zobaczyłem info o awarii i tyle, mniej niż pół minuty na sprawdzenie informacji, żeby wiedzieć co się stało z serwisem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2011 o 09:27, Laid_back napisał:

Byście zaglądali na gramowego Facebooka - byście wiedzieli ;)


Fejsbuk srejsbuk.. "Nie lubię tego".
Na gram.pl nie łaska poinformować? Newsy nie padły z tego co widzę.
Wkurza mnie taka polityka zakładania z góry, że każdy ma przecież Fejsbuka to wystarczy tam dac notkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2011 o 16:08, SuavekS napisał:

Serwis wstaje, ale forum kuleje a gramsajty są wyłączone - mile widziany wpis z wyjaśnieniami
i/lub komentarzem. Skoro strona główna jest aktywna, oraz pojawiają się już nowe newsy
z branży, to nic nie stoi na przeszkodzie powiedzieć dwa słowa o tym co się stało.

Skoro cały serwis padł i po przerwie wraca do życia, lecz nie ze wszystkimi funkcjami to wiadome chyba, że usterki nadal występują prawda? Informacja o problemach technicznych w takim wypadku nie jest potrzebna, bo wiadomo, że usterki są naprawiane. Troszkę cierpliwości, ja jak padł serwis to przeinstalowałem kilkanaście razy wszystkie przeglądarki jakie mam, wyczyściłem ciasteczka/cookies, i skoro to nie pomogło cierpliwie czekałem na powrót serwisu do funkcjonalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2011 o 17:44, HumanGhost napisał:

Fejsbuk srejsbuk.. "Nie lubię tego".
Na gram.pl nie łaska poinformować? Newsy nie padły z tego co widzę.
Wkurza mnie taka polityka zakładania z góry, że każdy ma przecież Fejsbuka to wystarczy
tam dac notkę.


Jak gram.pl miało awarię to i strona główna nie działała, więc na gram.pl nie było jak poinformować o awarii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2011 o 17:58, Isildur napisał:

Jak gram.pl miało awarię to i strona główna nie działała, więc na gram.pl nie było jak poinformować o awarii...


Mnie akurat chodziło o awarię gramsajtów jak strona główna gram.pl działała i newsy się ukazywały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2011 o 21:45, HumanGhost napisał:

Mnie akurat chodziło o awarię gramsajtów jak strona główna gram.pl działała i newsy się
ukazywały.


A to źle Ciebie zrozumiałem przepraszam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy wpisy na blogu usunięte przez użytkownika, są faktycznie usuwane z bazy danych, czy są po prostu oznaczane jako usunięte? Czy w przypadku tej drugiej opcji jest jakaś możliwość ich odzyskania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2011 o 00:36, Mysterum napisał:

Mam pytanie: czy wpisy na blogu usunięte przez użytkownika, są faktycznie usuwane z bazy
danych, czy są po prostu oznaczane jako usunięte? Czy w przypadku tej drugiej opcji
jest jakaś możliwość ich odzyskania?


Jeśli miały treść to można je odzyskać, ale z tym musisz zwrócić się do Moderatora, napisz mi na gg co byś chciał odzyskać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem na gramsajcie. Chciałbym umieścić filmik z serwisu Youtube, tak żeby był widoczny jako okienko. Tak jak ma to zrobione Isildur z piosenką "Avril Lavigne - Wish You Were Here" na swoim gramsajcjie. Jak to robicie że wstawiacie filmik, a nie tylko link ? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2011 o 20:54, White_Eagle napisał:

Mam problem na gramsajcie. Chciałbym umieścić filmik z serwisu Youtube, tak żeby był
widoczny jako okienko. Tak jak ma to zrobione Isildur z piosenką "Avril Lavigne - Wish
You Were Here" na swoim gramsajcjie. Jak to robicie że wstawiacie filmik, a nie tylko
link ? Proszę o pomoc.

W oknie edycji wpisu jest taki fajny znaczek w kształcie taśmy filmowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować