Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

Dnia 06.11.2009 o 20:12, p_p napisał:

mam też szybkie pytanie - w pudełku
z grą mam kod na Furię Shale, wpisałem kod jak podano na stronie DA bioware - loguję
się w grze i nic mi się nie pobiera w DLC ;P What the hell is wrong?


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=17694&pid=1622

Warto tez w grze sprawdzic te dwie pozostale zakladki.

Acha i umawiamy sie tak: Nie bedziecie ciac cytatow to ja bede dawal ostrzezenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 19:06, alexiej napisał:

Nioe da się reklamować - i co mam zrobić?!


Da sie. Zajrzyj do instrukcji obslugi, strona 43. Skoro wiadomo, ze jednak problem nie lezy po stronie plyty proponuje zrobic w ten sposob, zeby zawartosc obu plyt przekopiowac do jakiegos folderu na dysku twardym, a gre po prostu zainstalowac z "twardziela".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O edycji kolekcjonerskiej z gry_online:

„Electronic Arts Polska informuje, że Edycja Kolekcjonerska gry Dragon Age: Początek dostępna będzie w sklepach na początku przyszłego tygodnia. Opóźnienie dostawy wynika z problemów logistycznych leżących po stronie Electronic Arts.

Wszystkich klientów, którzy złożyli zamówienie wstępne na Edycję Kolekcjonerską gry w sklepach EMPIK oraz na stronie empik.com (czyli kupili preorder na Edycję Kolekcjonerską gry), bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację.

W ramach rekompensaty, dla wszystkich, którzy kupili preorder, Electronic Arts przygotuje gadżet związany z grą Dragon Age: Początek. Aby go otrzymać, należy przesłać skan dowodu zakupu preordera na adres mailowy bstanski@ea.com lub wysłać dowód zakupu pocztą tradycyjną na adres Electronic Arts Polska z dopiskiem Edycja Kolekcjonerska Dragon Age. Należy też wpisać imię, nazwisko i adres do wysyłki. W przypadku osób składających zamówienia przez empik.com, prosimy o wysłanie danych do przesłania gadżetu z adresu e-mail, na którym posiadają zarejestrowane konto w sklepie empik.com. EA niezwłocznie prześle gadżety pod wskazane adresy.

Jeszcze raz przepraszamy za zaistniałą sytuację”.

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=49019

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 20:23, Wojman napisał:

Skoro wiadomo, ze jednak problem nie
lezy po stronie plyty proponuje zrobic w ten sposob, zeby zawartosc obu plyt przekopiowac
do jakiegos folderu na dysku twardym, a gre po prostu zainstalowac z "twardziela".


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=17694&pid=1629

alexiej kilka minut temu pisal tez ze nie moze noweg widows installera zainstalowac - moze w tym problem ? problemu dokladnie nie opisal z proba jego instalacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 20:23, Wojman napisał:


Da sie. Zajrzyj do instrukcji obslugi, strona 43. Skoro wiadomo, ze jednak problem nie
lezy po stronie plyty proponuje zrobic w ten sposob, zeby zawartosc obu plyt przekopiowac
do jakiegos folderu na dysku twardym, a gre po prostu zainstalowac z "twardziela".


Nie mogę zainstalować także z "twardziela". To jest żałosne - ściągam spolszczenie do gry i instaluję ją bez podawania cd-key''a bo inaczej nie mogę jej zainstalować;/ a zakupiłem ją u was w Metrze jako 66 klient tego dnia ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 20:28, Mistic napisał:

Na paragonie po zakupie preorder dragon age EK znajduje się kod, do czego on służy?


Ten paragon potrzebny Ci jest do odebrania EK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jeżeli zassam dlc do dragon age''a z torrenta (furia shale i zbroja) posiadając kody na to dlc, to to będzie piractwo? Nie mogę wleźć na stronę, więc co za tym idzie wymienić kodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 20:32, alexiej napisał:

Nie mogę zainstalować także z "twardziela". To jest żałosne - ściągam spolszczenie do
gry i instaluję ją bez podawania cd-key''a bo inaczej nie mogę jej zainstalować;/ a zakupiłem
ją u was w Metrze jako 66 klient tego dnia ^^


Wojman nie jest pracownikiem gram.pl ani sklepu Metro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 20:32, alexiej napisał:

Nie mogę zainstalować także z "twardziela". To jest żałosne - ściągam spolszczenie do
gry i instaluję ją bez podawania cd-key''a bo inaczej nie mogę jej zainstalować;/ a zakupiłem
ją u was w Metrze jako 66 klient tego dnia ^^


Nie pracuje w firmie gram.pl. Wklej raport DxDiag to moze bedziemy w stanie cos pomoc. Jak na moje oko to po prostu na komputerze masz nieporzadek i trzeba bedzie troche posprzatac. :) Pomoc w przygotowaniu raportu znajdziesz na tej stronie: http://www.cdprojekt.pl/www/pomoc/tutorial_dd_01.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś, co z tym pierścieniem "Lucky Stone"? Mimo, iż mam zarejestrowaną postać z kreatora, nic nie dostałem- żadnego kodu, żadnej nowej ikonki.. nic. Nie mam, co prawda DA (Ek zamówiłem :<),a le wypadałoby wiedzieć jeszcze przed dorwaniem gry, co i jak. Druga sprawa- czy "Stone Prisoner" i, ogólnie, DLC będą (albo już są?) (s)polonizowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze sie przyda maly FAQ, bo wiele pytan ciagle sie pojawia.

1. Czy kupujac gre w polskim sklepie mozna grac z angielskim dubbingiem?
Tak, mozna. W tym celu po wlozeniu plyty do napedu trzeba wybrac z menu opcje "Konfiguracja", wybrac zakladke "Grafika" a nastepnie przy napisie "Dubbing" wybrac "angielski". Nastepnie trzeba zachowac ustawienia i uruchomic gre. Ponadto w wersji pudelkowej mozna grac w nastepujacych wersjach jezykowych:

1. Angielskiej (dzwiek i napisy)
2. Francuskiej (dzwiek i napisy)
3. Niemieckiej (dzwiek i napisy)
4. Polskiej (dzwiek i napisy)
5. Wloskiej (tylko napisy)
6. Hiszpanskiej (tylko napisy)
7. Wegierskiej (tylko napisy)
8. Czeskiej (tylko napisy)

Zeby zainstalowac gre Dragon Age w interesujacej nas wersji jezykowej nalezy po wlozeniu plyty do czytnika DVD wybrac z menu flage danego panstwa. Jezeli chcesz miec gre po angielsku z angielskimi napisami nalezy wybrac flage Kanady.

2. Jak pobrac dodatkowa zawartosc, do ktorej kod mam w pudelku?

Wchodzimy na strone dragonage.bioware.com/redeem i logujemy sie na swoje konto EA/BioWare social Network. W odpowiednie pole wpisujemy klucz. Gdy zostanie on zaakceptowany uruchamiamy gre i wybieramy opcje "Zawartosc do pobrania". W przypadku problemu z wykrywaniem zawartości kolekcjonerskiej (albo z pobraniem DLC) wpisz w wyszukiwarce w pasku start: services.msc i uruchom config "services"
Poszukaj w tym nazwy Dragon Age ustaw na automatyczne pobieranie i uruchom usługę.

3. Jakie sa wymagania sprzetowe gry Dragon Age?
System: Windows XP (sercice pack 3), Windows Vista (service pack 1), Windows 7
Procesor: 1.6 Ghz (XP), 1.8GHz (Vista/7)
Pamiec: 1 GB RAM (XP), 1.5 GB (Vista/7)
karta graficzna: 128 mb (XP), 256 mb (Vista/7)
Dysk twardy: 20 GB

4. Po zainstalowaniu patcha gra mi sie nie uruchamia. Co mam zrobic?
Zainstaluj te poprawke do systemu Windows:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=766a6af7-ec73-40ff-b072-9112bab119c2&displaylang=en

5. Kupiłem Dragon Age w wersji na xbox 360, a w moim pudelku nie ma kodow na dodatkowa zawartosc. Co mam zrobic?
W tej sprawie nalezy skontaktowac sie z Pomoca Techniczna firmy EA Polska. Namiary mozna znalezc w instrukcji obslugi oraz na pudelku z gra.

6. Kupiłem Dragon Age w sklepie gram.pl. Gdzie znajde kody na dodatkowe przedmioty?
Kody odblokowujące dodatkowe przedmioty można znaleźć na stronie z listą zamówień. Link pozwalający na pobranie kodów znajduje się przy zamówieniu na grę Dragon Age.

UWAGA: Możliwość pobrania kodów mają jedynie osoby, od których otrzymaliśmy płatność. Niestety w przypadku zamówień płatnych przy odbiorze, informacja o pobraniu płatności od klienta, przekazywana jest przez spedytora z kilkudniowym poślizgiem w stosunku do faktycznej daty odebrania. Reasumując, osoby które opłacały zamówienia przy odbiorze otrzymają swoje klucze na początku przyszłego tygodnia, jak tylko otrzymamy informację od spedytora, że przesyłka została doręczona i pobranie zostało odebrane.

7. Zamowilem gre Dragon Age w sklepie gramer.pl, ale w otrzymanej przesylce nie ma gry. Gdzie ja znajde?
Karton, w którym otrzymają Państwo grę (50 cm x 50 cm x 20 cm) jest najmniejszym kartonem, w którym wysyłane są przesyłki z magazynu Action. W związku, z tym że gra mogłaby w tak dużym kartonie zostać w łatwy sposób w transporcie uszkodzona, produkt jest dodatkowo zabezpieczany specjalną tekturą. Tektura ta powoduje, że paczka posiada podwójne dno. Na pierwszy rzut oka, po otwarciu paczki, wydaje się, że przesyłka jest pusta, podczas gdy zamówiony produkt znajduje się pod tekturowym usztywniaczem, który trzeba usunąć z przesyłki. Dlatego proszę się nie zdziwić jeżeli po otwarciu paczki będzie się wydawać, iż karton jest pusty. Zamówiona gra znajduje się pod "fałszywym" dnem.

8. Przydalby mi sie kuferek na przedmioty
Sciagnij i zainstaluj fanowski mod. Znajdziesz go pod tymi adresami:
http://social.bioware.com/project/463/ (wersja angielska)
http://social.bioware.com/project/1072/ (wersja polska)

9. Gdzie moge odblokowac specjalizacje dla mojej postaci?

Specjalizacje maga:
Uzdrowiciel Dusz:

Spoiler

Specjalizację tę możesz odblokować na dwa sposoby. Bardziej oczywiste rozwiązanie, to Wynne, która dołączy do drużyny niedługo po rozpoczęciu głównego questu Przerwany krąg. Trzeba mieć wysokie poparcie, a także wykonać quest poboczny związany z tą postacią.
Drugie rozwiązanie, to w Denerimie w sklepie „Cuda Thedas”, można kupić księgę. Jeśli nie znajduje się w ofercie, to spróbuj go ponownie odwiedzić w dalszej fazie gry.



Zmiennokształtny:

Spoiler

Specjalizację tę możesz odblokować na dwa sposoby. Bardziej oczywiste rozwiązanie, to po uzyskaniu wystarczającej liczby punktów poparcia Morrigan potwierdzi chęć nauczenia innego maga bycia zmiennokształtnym.
Drugi sposób, to możesz poprosić o pomoc w nabyciu tej specjalizacji elfa Varathorna, którego spotkasz w obozie Dalijczyków (skraj lasu Brecilian).



Mag krwi:

Spoiler

W trakcie questu Arl Redcliffe zdecyduj się na rozwiązanie polegające na pokonaniu opętanego Connora w Pustce. Wybierz siebie jako osobę, która wybierze się do Pustki celem zlikwidowania demona (nie możesz niestety skorzystać z pomocy Wynne, Morrigan, Jowana ani Irvinga). Pokonuj kolejne wariacje demona aż awansujesz do ostatecznej potyczki. Zainicjuj rozmowę i tym razem przystań na pokojowe rozwiązanie problemu. Jeżeli zgodzisz się na propozycję demona odnośnie ponownego opętania Connora w przyszłości to w zamian odblokujesz specjalizację maga krwi.



Mistyczny wojownik:

Spoiler

Przystąp do rozwiązywania głównego questu Natura bestii i zatrzymaj się dopiero po dotarciu do niższego poziomu ruin (już po przekroczeniu magicznej bariery i na niedługo przed dotarciem do legowiska wilkołaków). W trakcie eksploracji tego poziomu musisz zbadać jeden z bocznych korytarzy. Kliknięcie na ukrytym w mroku filakterium zainicjuje poboczny quest Mistyczny wojownik. Całość sprowadza się do poproszenia uwięzionej w filakterium istoty o przekazanie swojej wiedzy w zamian za spełnienie (lub nie) jej prośby.



Specjalizacje wojownika:
Berserker:

Spoiler

Berserker – Specjalizację tę możesz odblokować na dwa sposoby. Po uzyskaniu wystarczającej liczby punktów poparcia Oghren potwierdzi chęć nauczenia innego wojownika bycia berserkerem.
Drugi sposób: księga u krasnoludzkiego handlarza Gorima, którego odnajdziesz w Dzielnicy targowej miasta Denerim(jeśli księga nie znajduje się w jego ofercie to spróbuj go ponownie odwiedzić w dalszej fazie gry).



Czempion:

Spoiler

Musisz pomyślnie rozwiązać quest Arl Redcliffe, a więc przyczynić się do pozyskania szczypty prochów z innego głównego questu – Urna Świętych Prochów. Specjalizację otrzymasz tuż po tym jak odbyłeś rozmowę z uzdrowionym arlem Eamonem w zamku Redcliffe.



Łupieżca:

Spoiler

W trakcie rozwiązywania głównego questu Urna Świętych Prochów musisz przystać na propozycję kultystów spotkanych w jaskiniach, potwierdzając chęć zniszczenia prochów z wykorzystaniem smoczej krwi. Następnie musisz pomyślnie zaliczyć wszystkie cztery próby, a po zbliżeniu się do urny wybrać z listy czynności akcję polegającą na wymieszaniu krwi z prochami. Po pokonaniu wrogów (strażnik Prób z obstawą + ewentualnie niektórzy członkowie drużyny) należy powrócić na szczyt góry i porozmawiać z Kolgrimem. Specjalizacja zostanie odblokowana po wypiciu smoczej krwi.



Templariusz:

Spoiler

Specjalizację tę możesz odblokować na dwa sposoby. Po uzyskaniu wystarczającej liczby punktów poparcia Alistair potwierdzi chęć nauczenia innego wojownika bycia templariuszem. Ewentualnie możesz zakupić odpowiednią księgę u krasnoludzkiego handlarza Bodahna(obóz). Jeśli księga nie znajduje się w jego ofercie to spróbuj go ponownie odwiedzić w dalszej fazie gry.



Specjalizacje łotrzyka:
Bard:

Spoiler

Specjalizację tę możesz odblokować na dwa sposoby. Możesz nauczyć się od Leliany. Warto zaznaczyć, że uzyskanie dużej liczby punktów poparcia będzie niewystarczające, bo musisz także wykonać jej quest poboczny. Dopiero wtedy towarzyszka wyrazi chęć nauczenia innych członków drużyny specjalizacji barda. Możesz też zakupić odpowiednią księgę u Alimara. Handlarza tego odnajdziesz w Orzammarze, a konkretnie w Składzie Alimara w Kurzowisku. Jeśli księga nie znajduje się w jego ofercie to spróbuj go ponownie odwiedzić w dalszej fazie gry.



Łowca:

Spoiler

Musisz zakupić odpowiednią księgę u Bodahna(obóz). Jeśli księga nie znajduje się w jego ofercie to spróbuj go ponownie odwiedzić w dalszej fazie gry.



Skrytobójca:

Spoiler

Specjalizację tę możesz odblokować na dwa sposoby. Po uzyskaniu wystarczającej liczby punktów poparcia Zevran potwierdzi chęć nauczenia innego łotrzyka bycia skrytobójcą. Możesz też zakupić odpowiednią księgę u elfiego handlarza Alaritha. Osobę tę odnajdziesz w Obcowisku w mieście Denerim. Warto zaznaczyć, że będziesz się tam mógł udać dopiero po rozpoczęciu głównego questu Wzburzenie w Obcowisku, a zakupów dokonać po ustaleniu co stało się z chorymi elfami. Jeśli księga nie znajduje się w jego ofercie to spróbuj go ponownie odwiedzić w dalszej fazie gry.



Szampierz:

Spoiler

Specjalizację tę możesz odblokować w trakcie swojego pobytu w Denerim. Wybierz się do Perły, a po znalezieniu się w środku zaczekaj aż Izabela odpędzi się od grupki chuliganów. Możesz z nią teraz porozmawiać i poprosić ją o przekazanie posiadanej wiedzy. Dowiesz się, że musisz ją najpierw pokonać w grze w karty, lecz na szczęście całość sprowadza się do złapania jej na oszustwie. Będzie to możliwe w przypadku zabawy postacią z mocno rozwiniętym współczynnikiem zręczności.



10. Czy Wynne moze nauczyc zdolnosci uzdrowienie ducha?
Wynne moze nauczyc tej zdolnosci tylko w konsolowych edycjach gry Dragon Age.

11. W jaki sposob mam otrzymac kod na DLC w wersji na xbox360?
Po pierwsze trzeba mieć dowód zakupu gry (a dokładniej jego skan), czyli paragon albo fakturę.
Następnie rejestrujemy się na http://ea.pl/
Rejestrujemy grę na https://ea.onlineregister.com/?PAGE=index
Wchodzimy do Centrum Pomocy (u góry po prawej), być może trzeba będzie zalogować się jeszcze raz (UWAGA! Na niektórych przeglądarkach nie można się zalogować i ma się ogólne błędy w działaniu strony np. na Chrome 4).

Klikasz Kontakt z nami (po lewej) i wybierasz kolejno Microsoft Xbox™ 360 > Dragon Age Origins > Dragon Age: Origins > Zakup > Rabaty/Promocje.
Wpisujesz w polu tekstowym:

Witam,

Po zakupie wersji na X360 nie miałem w niej kuponów na darmową zawartość dodatkową tak jak ma to miejsce w wersji na PC i PS3. W internecie przeczytałem iż w takim wypadku należy kontaktować się z Wami. W załączniku przesyłam skan dowodu zakupu.

Pozdrawiam


Dodajesz załącznik w formie skanu dowodu zakupu i wysyłasz.
Po kilku godzinach otrzymasz kody jako odpowiedź na te pytanie w dziale "Moje pytania".

Jak cos jeszcze dojdzie to posta zaktualizuje.

[m - 007, 13.01.2010 01:33]

Trzy oficjalne dodatkowe przedmioty do gry można odblokować grając w darmową flashowej grę Dragon Age: Journeys
http://www.dragonagejourneys.com/
szczegóły znajdziecie w tym poście ->
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=17694&pid=9132

[m - K, 27.08.2010 16:08]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

POMOCY!!!!
Mam problem aby sciągnąć pierścionki i zbroje smoka:(. Zalogowałem się gdzie trzeba i wpisałem kody jak kazali. Niestety żadnych efektów. Wie ktoś jak to można naprawić?? Kod do golema zadziałał a robiłem tak samo. Właśnie kończy mi się ściągać. Mam normalną wersje DA.
Pozdrawiam i z góry dzięki za info:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda sprawa z itemki za kreator postaci i z DA:J ? jakieś problemy czy wystarczy się zalogować i lądują w eq ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować