Zaloguj się, aby obserwować  
Yahoo

Dragon Age

10699 postów w tym temacie

W grze, zanim dostaniesz pełną swobodę wyboru następnego celu, dostajesz (o ile wykonasz odpowiednie działania): wojownika miecz+tarcza, maga entropii/lodu, psa, łotrzyka i 2h wojownika, reszta towarzyszy zależy od kolejności wykonywania zadań (przy czym zalecana jest wieża magów, mimo skalowanego świata pozostałe obszary mogą okazać się niemożliwe bez tych dodatkowych 2-3 leveli, no i masz szansę dostać drugiego maga healera). Przy czym polecałbym zacząć od woja z Dual Wieldem, bo żadna postać w grze nie jest rozwinięta pod tym względem (żeby grać rogue DW na sztylety musiałbyś poczekać na patch lub zainstalować nieoficjalną łatkę, bo obecnie jest zbugowany).

Ponadto zainstaluj sobie na start http://social.bioware.com/project/463/#details, gra bez skrzynki jest imo niemożliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2009 o 12:47, Pietro87 napisał:

Hmm a da się sensownego zabójce zbudować ?
Pod jakieś uniki ?

http://social.bioware.com/forum/1/topic/66/index/223777/1
Ja używam dagger/dagger cunning (spryt) bard/assassin, to maszynka do zabijania, a do tego wspomaga drużynę pieśnią (która jest silniejsza dzięki skupieniu się na Cun). Jak chcesz mieć postać pod uniki to masz dagger/dagger Dexterity, podobno takiej postaci nie można prawie trafić. Przy czym do tego musisz mieć dex bug fixa, bo inaczej taka postać w ogóle nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No własnie o coś takiego mi chodziło 2x dagger albo 2x short swords, tak zawsze w d&d grywałem postaciami pod dex i wysokie kp, no i siłą przyzwyczajenia liczyłem że w da też coś takiego będzie.
Thx za odpowiedź.
A ten dex bug fix jest może zawarty w jakimś oficjalnym upie ? Czy trzeba go pobrać jako jakiś fanowski patch ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem jak się prezentuje DA z polskim dubbingiem i jestem zaskoczony. Nie spodziewałem się, że da się stworzyć w tym względzie coś gorszego niż Mass Effect, a tu proszę... Czas chyba pogodzić się już z myślą, że polscy aktorzy nigdy nie nauczą się, że podkładając głos trzeba GRAĆ, a nie czytać tekst z kartki. Przecież to tak samo wymagająca rola jak w filmie, o ile nie bardziej... No nic czas powrócić z uczuciem niesmaku do angielskiej wersji, gdzie samo słuchanie Morrigan czy Alistaira jest przyjemnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ta odpowiedź będzie już dla Ciebie nieprzydatna ale na wszelki wypadek jej udzielę :)
1. Musisz się zalogować w grze na tym samym koncie na którym grałeś a elementy ściągną się same.
2. Warto się zalogować aby ściągnąć dodatki, jeśli wśród nich masz jakiś który wymaga autoryzacji (jak no. ten z Shale) to za każdym razem kiedy będziesz miał połączenie z internetem będziesz się musiał zalogować aby gra potwierdziła jego legalność.
3. Instrukcja jest zapisana na kartce z kodem :)
4. Niestety nie. Jedynym sposobem na otwarcie zamkniętej skrzyni jest posiadanie w drużynie łotrzyka z odpowiednią umiejętnością (lub w nielicznych wypadkach klucza). Zazwyczaj w zamkniętych skrzyniach są tylko śmieci (kosztowne ale poza tym nieprzydatne) jednak nie jest to absolutna reguła więc warto mieć ze sobą odpowiednią postać. Na stronie z modami widziałem też taki który dawał magowi czar otwierający (coś jak w BG czy TES) ale nie ściągnąłem go więc nie wiem jak się spisuje.
5. Tak. Pierwszą wybierasz na 7 a drugą na 14 poziomie (musisz je najpierw odblokować)
6. Tak, każda specjalizacja dodaje do Twojego drzewka rozwoju 4 nowe talenty które możesz wybrać przy awansach. Niestety NPC nie reagują w żaden sposób na posiadaną przez Ciebie specjalizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W poniższym linku znajduje się mod dodający 12 promocyjnych przedmiotów jakie stworzyło Bioware. Przedmioty te mają takie same ikony i wygląd oraz statystyki, różnią się tylko nazwami. Wszystkie są do kupienia w sklepie Bodahna, pojawiają się tam tylko wtedy gdy oryginalny przedmiot nie jest zainstalowany.
http://www.dragonagenexus.com/downloads/file.php?id=200

Amulety
* Gryphon''s Claw - Feral Wolf Charm
* Pendant of the Bar Sage - Amulet of the War Mage
* Sentry''s Badge - Mark of Vigilance

Pasy
* Footpad''s Sash - Guildmaster''s Belt
* Mibre''s Garter Girdle - Embri''s Many Pockets

Pierścienie
* Antivan Engagement Band - Dalish Promise Ring
* Apprentice''s Heatsink - Band of Fire
* Jinxter''s Fortune - The Lucky Stone
* The Hitman''s Vow - The Wicked Oath

"Złom" ;-)
* Casque of the Heights - Helm of the Deep
* Paws of the Cougar - Lion''s Paw
* Clayton''s Dirk - The Edge

Pozostałe:
* Lyrium Band - Memory Band

Nazwy i opisy przedmiotów podczas gry w polską wersję będą po angielsku, statystyki zaś po polsku. Jeśli uda mi się w końcu uruchomić toolset wziąłbym się może za ich tłumaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2009 o 14:49, Jagged napisał:

> Jest możliwość zresetowania postaci ? -> Mowa o wersji na x360.


nie ma takiej opcje... :)


A to nie dobrze ;]
@Przedlack
A ten mod to niby da się wgrać na konsoli ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2009 o 20:19, nightfaler napisał:

A ten mod to niby da się wgrać na konsoli ? :P

O to będzie gorzej.
Chyba, że pofatygujesz się do ruskich, oni na pewno jakoś to ściągną na Twoją konsolę. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem grać drugi raz i nasunęła mi się jedna rzecz.
Poprzednio grałem na normalu, a teraz gram na hardzie i zdaje mi się że zwiększyła się liczba pkt doświadczenia, która zyskujemy za zabicie przeciwnika. Czy ktoś mógłby mi to potwierdzić? Niestety poprzednio przejście gry zajęło mi prawie 80h i nie pamiętam już ile doświadczenia zdobywał się w początkowej fazie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2009 o 17:39, mati285 napisał:

Właśnie sprawdziłem jak się prezentuje DA z polskim dubbingiem i jestem zaskoczony.

Oj już bez przesady. Ostatnio nastała jakaś moda "nieważne jak, angielskie jest lepsze".
To czy angielskie czy polskie, to kwestia gustu, tego nie potępiam, ale na litość boską, oceniać polski dubbing jako zły, ponieważ angielski jest lepszy? Czarne lub białe. Czarne lub białe... hmm...
Nie twierdzę, że Ty akurat w takim kontekście myślisz, stwierdzam, że takie sytuacje powoli stają się normą...
Po dłuższym wsłuchaniu, a nie puszczeniu sobie dwóch czy trzech linijek i stwierdzenie "ok, do kitu, nie podoba mi się", to spokojnie można zauważyć, że polska Morrigan GRA, nie czyta, tak samo Loghain (choć ma kilka wpadek), Wynne (choć głos dobrany średnio, lecz zagrany świetnie), reszta spisuje się natomiast na poziomie aktorskim podobnym do angielskiej wersji, poza paroma mocnymi wpadkami, jak np. Leliana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja już jestem po około 6 godzinach gry. Wrażenia jak na razie pozytywne, ale mam nadzieję że się jeszcze bardziej rozkręci. :]

To dziwne ale i tak uważam że do tej pory najlepszego RPG zrobili polacy - wiedźmin :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 02:22, Przedlack napisał:

Oj już bez przesady. Ostatnio nastała jakaś moda "nieważne jak, angielskie jest lepsze".

Moim zdaniem po prostu na ogół lepsze jest to co oryginalne. W przypadku takiego Wiedźmina to polski dubbing podobał mi się bardziej.

Dnia 06.12.2009 o 02:22, Przedlack napisał:

To czy angielskie czy polskie, to kwestia gustu, tego nie potępiam, ale na litość boską,
oceniać polski dubbing jako zły, ponieważ angielski jest lepszy? Czarne lub białe. Czarne
lub białe... hmm...

Fakt, masz rację. Ale skoro już coś oceniam to muszę mieć jakąś skalę porównawczą. Nie mogę porównać z włoskim, francuskim czy rosyjskim to porównuje z angielskim i w konfrontacji z nim polski wypada słabiutko.

Dnia 06.12.2009 o 02:22, Przedlack napisał:

Po dłuższym wsłuchaniu, a nie puszczeniu sobie dwóch czy trzech linijek i stwierdzenie
"ok, do kitu, nie podoba mi się", to spokojnie można zauważyć, że polska Morrigan GRA,
nie czyta

OK, sprawa doboru głosu to faktycznie kwestia gustu (w przypadku tego kto dobierał głos dla Morrigan kwestia kiepskiego gustu, ale nieważne...), nie przekonasz mnie jednak, że polscy aktorzy naprawdę grają, a nie interpretują tekst według własnego widzimisię. Ot pierwszy przykład z rzędu: sytuacja, gdy po bitwie pod Ostagarem przyłączamy do siebie psa. Morrigan rzuca, że nie życzy sobie, by chodziła za nią jakaś wyliniała bestia, na co Alistair odpowiada : "On wcale nie jest wyliniały". No i właśnie, angielski Alistair mówi to z taką czułością, jakby zwracał się do milutkiego szczeniaczka, a nie bojowego ogara, a polski Alistair mówi to zwyczajnie, nie zmieniając nawet trochę intonacji. Efekt jest taki, że po angielsku ten dialog brzmi zabawnie, a po polsku ani trochę. Z pewnością są jakieś chlubne wyjątki w polskiej wersji i też nie zabraniam nikomu mówić, że mu się ona podoba. Po prostu stwierdzam, że od strony gry aktorskiej nasza wersja jest porażką. Tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 10:51, mati285 napisał:

> Oj już bez przesady. Ostatnio nastała jakaś moda "nieważne jak, angielskie jest
lepsze".
Moim zdaniem po prostu na ogół lepsze jest to co oryginalne. W przypadku takiego Wiedźmina
to polski dubbing podobał mi się bardziej.


Wiedźmin to polska gra i jako polska gra nie mógł mieć polskiego dubbingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 10:51, mati285 napisał:

Po prostu stwierdzam, że od strony gry aktorskiej nasza wersja jest porażką.

To prawda, polski Alistair zagrany jest co najwyżej przeciętnie (ma swoje przebłyski, ale rzadko) i na tle oryginału wypada słabo...
Może to podsumuję tak: polskiej wersji nie wypada oceniać jako całości na podstawie tych nieporozumień (większych, mniejszych), bo ma także swoje dobre strony, dla których naprawdę warto jej posłuchać, tak samo jak nie można oceniać angielskiej wersji jako całości, na podstawie kwestii bardzo wielu NPC (które moim zdaniem, są definicją sztuczności, fajny mają jedynie akcent).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej mam problem odnośnie DLC. Zalogowałem się w grze, wpisałem kody na stronie Bioware jakieś 2-3 godziny temu a następnie zrobiłem postać. Na stronie mojego konta wyświetlają mi się wszystkie 7 DLC(2 z gry, 2 z gram.pl, 3 z dragon age journeys). Problem w tym, że w grze(oczywiście jestem zalogowany na tym samym koncie, do którego przypisałem kody) nie wyświetlają mi się te dodatki. Nie ma ich ani w możliwych do pobrania, pobieranych, czy już zainstalowanych. Czy ktoś miał podobny problem, lub wie jak go rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 11:49, barsum napisał:

Hej mam problem odnośnie DLC. Zalogowałem się w grze, wpisałem kody na stronie Bioware
jakieś 2-3 godziny temu a następnie zrobiłem postać. Na stronie mojego konta wyświetlają
mi się wszystkie 7 DLC(2 z gry, 2 z gram.pl, 3 z dragon age journeys). Problem w tym,
że w grze(oczywiście jestem zalogowany na tym samym koncie, do którego przypisałem kody)
nie wyświetlają mi się te dodatki. Nie ma ich ani w możliwych do pobrania, pobieranych,
czy już zainstalowanych. Czy ktoś miał podobny problem, lub wie jak go rozwiązać?

Wpisz w wyszukiwarce w pasku start: services.msc i uruchom config "services"
Poszukaj w tym nazwy Dragon Age ustaw na automatyczne pobieranie i uruchom usługę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 11:49, barsum napisał:

Na stronie mojego konta wyświetlają
mi się wszystkie 7 DLC(2 z gry, 2 z gram.pl, 3 z dragon age journeys).


Jak zdobyłeś ten hełm w DA:J? Bo ja zdobyłem tylko dwa itemy. Nie wiem jak zdobyć hełm ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować