Zaloguj się, aby obserwować  
Grushmar

Najlepszy FPP

57 postów w tym temacie

Zwróć uwage że gdy napisałem iz morrowind to FPP (nie fps) to zostałem uznany za żałosnego. Widać ludzie nie rozrózniają FPP od FPS. Dla większości graczy RPG nie może być FPP, niestety jest to błędne myslenie, nie może być on FPS-em a nie FPP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2007 o 21:18, Sth`Devilish napisał:

> Chodziło mi o to co koledze Grushmarowi, FPP są coraz ładniejsze ale ich fabuła jest coraz

> gorsza. W góre idą tylko wymagania

Znajdź mi fpp-klasyka ze świetną fabułą, dialogami i postaciami z charakterem :) Jest ich prawie
tak samo mało jak i teraz, nic się na tym polu nie zmienia - wg mnie taki HL2 np ma świetną
fabułę jak na fpp, za to taki Prey pod względem fabuły po prostu ssie, ze starszych gier pamiętam
tylko świetnego pod względem fabuły i dialogów NOLFa 2.



To co napisałeś powinno sie tyczyć jakiegoś RPG-a, jak chcesz dobre dialogi to sobie odpal gothica 2. Akurat FPS nie potrzebuje dobrych dialogów. W FPS-a powinno się miło grać i nic więcej, a czy efekt ten dokonany zostanie przez fabułe czy przez walki to juz sprawa drugorzędna, gra ma byc miła. HL 2 był FPS-em wyrózniającym się ponad inne aczkoliek według mnie to nic specjalnego. Doom to porażka, ide-gasnie światło-wyskakuje imp-zabijam go-ide dalej-gasnie swiatło-wyskakuje zombie-zabijam je-ide dalej... i tak cały czas!!! Prey był dobry bo był nowatorski ( w miare ), half life nic takiego czego inne gry nie posiadały nie miał. Far cry w zasadzie też nie był nowatorski, lecz każdy szczegół miał dopracowany do perfekcji. Doom miał ładną grafikę i nic więcej. W takiego AvP 2 lubie sobie zagrać i teraz, dooma 3 nie przeszłem nawet raz, był nudny. Pierwszy HL tez był gra wspaniałą i jak na swoje czasy przełomową. Moim zdaniem jeśli powstaną jakieś hity FPS stworzą je albo młode i nowe zespoły programistów, albo stare i znane zespoły zasilone młodą krwią. Nie widze przyszłości w Johnie Carmacku i jego ID, tak jak po doomie mogłem się łudzić iż jest to wypadek przy pracy tak quake 4 udowodnił mi iż nic dobrego nie wyjdzie już z ID. Crytek pojawił się niewiadomo skąd i rozniósł reszte FPS-ów. Mam nadzieję że Crysis bedzie równie dobry, boli mnie tylko to iż firma go robiąca przeszła pod skrzydła EA. EA kojarzy mi się tylko z grami pełnymi uproszczeń i wychodzącymi raz na rok. Poprzedni wydawca cryteku, czyli ubisoft, ma świetne tytuły, pełne nowatorskości. Na tym kończe moja przydługą wypowiedż. Pozdrawiam wszystkich odróżniających FPP od FPS!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2007 o 21:47, Nagaroth napisał:

RPG to nie są wogóle na PC, co innego cRPG.


Po pierwsze używaj opcji odpowiedż.
Po drugie oświeć mnie i powiedz mi na co jest RPG jeśli nie na PC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gry Roleplaying Games powstały bodaj na początku lat 80. Są to gry rozgrywane w wyobraźni, jest paru graczy, Mistrz Gry i podręczniki. Np. Dungeons & Dragons, Wampir: Maskarada, Warhammer. Na ich podstawie teraz powstają gry cRPG jak Baldur''s Gate, Warhammer Online czy Vampire the Masquarade: Bloodlines.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2007 o 22:06, Nagaroth napisał:

Gry Roleplaying Games powstały bodaj na początku lat 80. Są to gry rozgrywane w wyobraźni,
jest paru graczy, Mistrz Gry i podręczniki. Np. Dungeons & Dragons, Wampir: Maskarada, Warhammer.
Na ich podstawie teraz powstają gry cRPG jak Baldur''s Gate, Warhammer Online czy Vampire the
Masquarade: Bloodlines.


Wiem o tym ale nie czepiaj się pisowni, potocznie na cRPG mówi się RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co głupio pytasz? Przecierz napisałem wyraźnie w pierwszym poście że RPG nie są na PC a cRPG są. Czytaj ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w ogóle zauważyłeś, ale moja wypowiedź tyczyła się jednej z twoich poprzednich ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=19149&pid=35 ), w której to skrytykowałem twoją tezę jakoby fabuła w grach FPP była co raz gorsza, zaś wymagania co raz wyższe. A ty mi tu prawisz o tym, że to co napisałem powinno się tyczyć RPG? :) Pomyliłeś się o całe 180 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A słyszałeś kiedyś o Falloucie? Ta gra to typowy RPG. Albo świątynia pierwotnego zła. I to nie są żadne cRPG tylko RPG w najczystszej formie (przynajmniej Świątynia Pierwotnego Zła, która zawiera wszystkie opcje D&D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 09:03, rob300i napisał:

A słyszałeś kiedyś o Falloucie? Ta gra to typowy RPG. Albo świątynia pierwotnego zła. I to
nie są żadne cRPG tylko RPG w najczystszej formie (przynajmniej Świątynia Pierwotnego Zła,
która zawiera wszystkie opcje D&D)


Jeśli dla ciebie RPG to tylko mechanika, to mogę się zgodzić. Ale w takich grach nie opisujesz tego co robisz i nie ma Mistrza Gry. Pozatym nie masz tego co najważniejsze, czyli pełnej swobody działania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A NeverWinter Nights w multi? Mistrz gry jest, a jeśli jest on dobry to można tą rozgrywkę porównać do papierowego pierwowzoru RPG. A co do swobody działania do Świątynia Pierwotnego Zła oferuję pełną mechanikę D&D więc na swobodę działań również nie można narzekać... Jedyne co mnie smuci to wymieranie RPG. Popatrzcie na Obliviona; i to ma być cRPG? To się bardziej na First Person Slasher zalicza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowieku Fallout to właśnie cRPG. RPG NIE MAJĄ NIC WSPÓLNEGO Z KOMPUTERAMI. RPG to gra w odgrywanie roli, tam możesz zrobić wszystko, dosłownie wszystko. A w cRPG masz pewne ograniczenia. www.rebel.pl tam masz podręczniki do gier RPG i wyjeśnienie co to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2007 o 21:46, TigerXP napisał:

Zwróć uwage że gdy napisałem iz morrowind to FPP (nie fps) to zostałem uznany za żałosnego.
Widać ludzie nie rozrózniają FPP od FPS. Dla większości graczy RPG nie może być FPP, niestety
jest to błędne myslenie, nie może być on FPS-em a nie FPP.


No tak bo FPS - to rodzaj gry czyli First Person Shooter, a FPP - to określenie sposobu widzenia świata przez gracza (w tym przypadku z pierwszej osoby)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> TPP a rzut izometryczny
Natomiast nie zgodzę się z wrzucaniem TPP i izometryka do jednego worka, bo to nie to samo. Rzut izometryczny jest związany z grafiką 2D (np. Fallout i Diablo 1), natomiast TPP - to świat trójwymiarowy - poruszasz się we wszystkich 3 wymiarach.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zdaje mi się że część osób zapomniała o temacie topicu...

Najlepsze FPP?
-Quake3 (żywy po dzis dzień)
-Chronicles Of Riddick; EfBB
-FarCry (mimo że go nie lubię, to trzeba mu oddać honor za grafikę , AI i przestrzeń)
-Serious Sam (First and second encounter): za grywalność i piękny engine
-DOOM3 (proponuję teraz w niego zagrać w detalach na maxa, nawet na kodach, ale obejrzeć piekło Carmaca)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować