Zaloguj się, aby obserwować  
de99ial

CD Projekt i jego "profesjonalizm"

221 postów w tym temacie

Długo sie nosiłem z założeniem tego tematu bo jakby ie patrzec wierzyłem w profesjonalizm panów z gram.pl oraz CDProjekt.


Jeszcze w starym roku, w listopadzie pojawiło się ogłoszenie - szukamy newsmanów do gram.pl Jako, że spełniałem przedstawione warunki oraz mam doświadczenie w newsowaniu zgłosiłem się.

Poinformowano nas, że jest 6 chetnych na 3 miejsca. Obiecano także, że w ramach zapłaty za wysiłek włożony w czasie testowym osoby które nie dostana oferty będą mogły wybrać sobie jeden tytuł ze sklepu Gram.pl (oprócz WoWa i edycji kolekcjonerskich) - okres testowy miał trwać ok dwóch tygodni (właściwie to nieco ponad) - założono odpowiednie tajne forum i do dzieła - testy sie rozpoczeły.

Po ich zakończeniu dwie osoby miały otrzymac posadę, reszcie podziękowano (w tym także mnie - i ok, rozumiem - lepsi wygrali). Miałem dostać gierkę, wybrałem dałem znać komu trzeba i cierpliwie czekałem - wszak koniec roku był, wiele z tym spraw związanych, świeta potem nowy rok, a z nim kolejne problemy. Nic to czekam. W połowie stycznia dowiedziałem się, że od osoby która nas koordynowała że jest zaskoczona, że jeszcze nic do mnie nie dotarło - miała ta osoba załatwic co trzeba.

Na początku lutego nadal było to samo - nic. Dodatkowow odezwała się do mnie osoba, jedna z dwóch, która wygrała testy - nadal nie miała umowy i nie dostała kasy za pracę w styczniu. Kontakt do exkoordynatora i mówię co i jak - dowiedziałem się, że ma być osobiście w firmie i ma popchnąc sprawę nas, którzy odpadli do przodu, a zwycięzcy konkursu otrzymają w końcu swe umowy i zaległa wypłatę - bo zmieniła sie osoba odpowiedzialna za newsroom. Dodam, ze zwycięzca który sie do mnie odezwał zamierzał opisac sprawę na forum oraz gramsajcie.

Po jakimś czasie zagadałem do niego - umowa niby dotarła, gierkę w ramach wielkiego sory dostał i jest zadowolony.

Pomyślałem fajnie - ja w końcu pewnie też dostane obiecana rzecz. Piszę maila do osoby koordynującej testy - nic od kilku tygodni. Napisałem także do nowego zwierzchnika newsroomu - info zwrotne - nie moja sprawa, przekaże dalej.

Mija kolejny tydzień i mam dość. Zero odpowiedzi na maile, zero kontaktu nic. "Profezjonalnie" nie ma co.

ALE... Wczoraj przez GG rozmawiam z kumplem, który jest wolnym strzelcem tłumaczem. Pytam jak w branży? OK? Mówi OK , gra warta świczki, można zarobić. Pytam: a próbował Cie ktos przekręcić? A on tak - CDProjekt, do tej pory od roku niemal mi zalegają. Najśmieszniejsze, że pita przysłali - niby zapłącili, ale kasy nie zobaczyłem.

Szczerze? Jeżeli CDProjekt tak traktuje przynajmniej część swych współpracowników to się nie dziwię, że jakość ich gier spada (coraz gorsze tłumaczenia itd).

Firma mocno nadszarpneła swoją opinię w mych oczach. Myślalem - fajnie by było u nich pracować. Wchodzę na główną - są szukaja osób do testów oraz redakcji - nadawałbym się bo mam doświadczenie w pisaniu i redagowaniu. ALE... jak mnie znowu zechcą załatwić? Nie jestem przypadkiem odosobnionym, więc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Interesujące. I chyba prawdziwe, patrząc na jakość kilku ubiegłorocznych polonizacji.
Niestety, jazda na dobrej opinii kiedyś musi się skończyć, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega - tłumacz, o którym mowa w pierwszym poście poprosił mnie, żeby sprostował jedną kwestię.

Oto treść wiadomości, jaką mi napisał:

"Zapłacili mi za część pracy, umowę z lojalką podpisałem. Niemniej po drodze zmienił mi się koordynator (poprzedni odszedł, "ciekawe, czemu"), więc podano mi 2 nowe kontakty w CD Projekcie, które miały mnie przejąć. Odpowiedział mi tylko jeden... Przesłałem resztę pracy. Umowy za nią ani pieniędzy nie widzę do dziś. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2007 o 18:16, de99ial napisał:

"Zapłacili mi za część pracy, umowę z lojalką podpisałem. Niemniej po drodze zmienił mi się
koordynator (poprzedni odszedł, "ciekawe, czemu"), więc podano mi 2 nowe kontakty w CD Projekcie,
które miały mnie przejąć. Odpowiedział mi tylko jeden... Przesłałem resztę pracy. Umowy za
nią ani pieniędzy nie widzę do dziś. "


co i tak pokazuje, że CDP roluje .... i gdzie te głosy, że akcja Resistance jest bez podstaw? Sorry, ale to już jest zwykłe chamstwo ze strony osób, które są za to odpowiedzialne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troche mi się też to nie podoba. Jestem Ciekaw, czy osoby które wygrały załużmy w jakimś konkursie gram.tv dostały swoje nagrody?? Inne niby znikają bez śladu, albo w ogóle nie zostały wysłane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no ładnie ;/ Dziwne sprawy z kolektywem, niewyjaśniony do końca nabór na newsmana, niewypłacanie do końca należności za prace. I nie wspomne o jakiejś mniejszej/większej wpadce przy każdej ostatniej polskiej premierze. Opóźniona wysyłka, brakujące drzewko rozwoju, wersja bez krwi zamiast wersji krwistej. To zaczyna być powoli nudne i żenujące ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żenujące jest zachowanie Panów z firmy, która wydawałoby się ma o sobie zdanie profesjonalnej. Jeśli by faktycznie była profesjonalna nie byłoby o czym rozmawiać - a tak pozostaje niesmak i niechęć.

Brawo (krzywy uśmiech)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To bardzo smutne i godne pożałowania. Tylko zawsze w takich przypadkach gdzie ktoś kogoś....zachodzi pytanie dlaczego sie tak dzieje, co jest powodem, co kieruje ludźmi i firmą, jakie przesłanki dają im prawo to czegoś takiego???
CDP to firma jakich wiele, ma swoje problemy, powody, jest po części zależna od innych, ale czy nie warto włożyć trochę serca i dobrej woli w to co się robi. Przecież nasze opinie i zdanie forumowiczów wyrabia im wizytówkę, czyż nie warto o to dbać. To tylko może procentować na przyszłość. Każdemu mogą sie zdarzyć wpadki czy opóźnienia, ale istniejąc na rynku trochę czasu, mając doświadczenie, wyróżnienia i możliwości nie warto czasem postarać się bardziej i zmobilizować się odrobinkę.
Z uszanowaniem dla Pracowników CDP.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę, że tu coraz "ładniejsze" sprawy wypływają na wierzch. Niedługo może się dowiemy, że CDP w piwnicach swojej siedziby trzyma głowice jądrowe;P
Ale naprawdę, to już przestaje być śmieszne. Niech się wezmą w garść, na akcję resistance chyba w ogóle nie zareagowali, przynajmniej nie widziałem:/ To jest masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No prawda! Ja wygrałem w konkursie i czekam juz od miesiąca na te pseudo nagrody .W regulaminie nawet bło napisane ze do konca lutego mam dostać i co? oni dopiero w tamtym tygodniu wysłali... co wy tam robicie w tych biurach ... na forum i irc siedzicie i nic nie robicie tylko czekacie nie wiadomo na co ... spotkałem sie z taką sytuacją ze prawie wszyscy moderatorzy i admini byli an forum ktos podrzucił link z tematem gdzie jeden gosc przeklina.Żaden gosc nie pofatygował sie aby go usunąc skandal! Z Pracownikow cdp rowny jest tylko Leo ;-) ktorego pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce sie zle wypowiadac o CDP, ale w tych czasach firmy takie jak ta coraz czesciej biora ludzi na "cwaniactwo"... popracuja ciezko ze 2 miesiace poodwalaja duzo roboty a firma pozniej sie dziwi ze chca swoja wyplate jak nawet umowy z nimi nie podpisali ;/ troche to glupie ale kombinatorstwa sie nie powstrzyma ;/ kazdy w tych czasach chce zarobic aby sie utrzymac a oni wykorzystuja nasza ciezka prace i pozniej (przepraszam za wyrazenie) klada na nas laske ;/

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne rzeczy tu opisujecie. Odniose sie jedynie do zarzutu jaki postawiono gronu, ktorego jestem czlonkiem - czyli moderatorem. To nie jest tak, ze jak tylko sie pojawia informacja, ze w ktoryms watku cos jest nie tak to od razu lecimy i sprawdzamy co i jak. Ja na przyklad nie mam stalego dostepu do internetu, a jak juz jestem podpiety to oprocz siedzenia na forum przegladam tez wiele innych potrzebnych mi akurat stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2007 o 23:16, super bizon napisał:

No prawda! Ja wygrałem w konkursie i czekam juz od miesiąca na te pseudo nagrody .W regulaminie
nawet bło napisane ze do konca lutego mam dostać i co? oni dopiero w tamtym tygodniu wysłali...
co wy tam robicie w tych biurach ... na forum i irc siedzicie i nic nie robicie tylko czekacie
nie wiadomo na co ... spotkałem sie z taką sytuacją ze prawie wszyscy moderatorzy i admini
byli an forum ktos podrzucił link z tematem gdzie jeden gosc przeklina.Żaden gosc nie pofatygował
sie aby go usunąc skandal! Z Pracownikow cdp rowny jest tylko Leo ;-) ktorego pozdrawiam !



A znasz jakiegoś innego pracownika CDP niż Leo? Spójżmy prawdzie w oczy CDP jest firmą i wcale nie taką złą jak większość z was opisuje. Przecież nigdy nie będzie tak, że wszyscy będą zadowoleni, a robienie strasznej afery z pojedyńczych przypadków złudnie przypomina dzisiejsze gazety i wiadomości :/. Zobaczcie ile CDP zrobił dla graczy: Forum, IRC, Gramsajty, profesjonalny serwis. Może firma przechodzi tymczasowe problemy, ale tak jest wszędzie. Powiedzcie, ile CDP zarobił na Forum, IRC, czy Gramsajtach? Na pewno nie wiele, a za wiele zapłacili wypruwaniem żył. Miło im się tak odwdzięczać? Czytałeś TEGO: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=746&pid=7366
Sądzę, że to wyjaśnie sprawę tego ''gościa'', co zamieścił link. Co oni tam robili w biurach? Niewiadomo, ale po ostatnim ''robieniu'' dostaliśmy gramsajty i IRC. Co do tego, że wszyscy moderatorzy i admini byli on-line, to średnio się widzi, jak wystarczy się nie wylogować, lub odejść od komputera, a dalej być on-line. To wszystko co mam do powiedzenia. Pozdrawiam czytających, modków i CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tak samo zostałem potraktowany... Pamięta z was ktoś jeszcze wakacyjny konkurs?? No właśnie. Skończył się, byłem wyróżniony i POWINIENEM (bo nie dostałem) dostać grę z Platynowej Kolekcji i smycz.gram.pl. No to luzik, wysłałem maila, że chce Diablo 2. Do dzisiaj nie ma paczki. Może byście w końcu wysłali nagrodę?? Ludzie! Co z wami jest? Po prostu... CDP, jesteście żałośni! Ciekawe, czy wysłaliście innym te procki, płyty główne i inne bajery...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2007 o 09:42, Icestalker napisał:


Sądzę, że to wyjaśnie sprawę tego ''gościa'', co zamieścił link. Co oni tam robili w biurach?
Niewiadomo, ale po ostatnim ''robieniu'' dostaliśmy gramsajty i IRC. Co do tego, że wszyscy
moderatorzy i admini byli on-line, to średnio się widzi, jak wystarczy się nie wylogować, lub
odejść od komputera, a dalej być on-line. To wszystko co mam do powiedzenia. Pozdrawiam czytających,
modków i CDP.


Twój post nic nie wyjaśnia, bo ty tylko chcesz widzieć pozytywy... Sorry co mi po gramsajcie i ircu - każdemu się to znudzi, a kontakt z klientem, praca i wypełnianie swoich obowiązków - to podstawa każdej spółki/grupy itp... która chce się nazywać firmą... Sytuacja: wygrałeś procesor, to oczywiście wolisz mieć gramsajty i irc, no bo przecież świetny CDP i gram.pl zrobili to dla nas!!, a co tam z moim procesorem, który na pewno przydał by się -- to tylko przykład...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że po prostu powinno polecieć kilka osób na wyższych stanowiskach ponieważ to do kierownictwa należy nadzór nad tym co się dzieje w firmie. CDP powinien przeanalizować czemu dzieje się źle zareagować i wyciągnąć wnioski na przyszłość. Ja całej firmy nie będę oceniał, ale ewidentnie kilku pracowników robi wszystko żeby podburzyć opinie o tej firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2007 o 18:18, syriusz.b napisał:

gdzie te głosy, że akcja Resistance jest bez podstaw?

Wasza akcja miała podstawy dopóki nie zaczęliście jeździć po użytkownikach, którzy się udzielają... To tak na marginesie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Długo się zastanawiałem czy chce umieścić w tym temacie swoja wypowiedź. Jednak mimo wszystko to zrobie.
Nie będe nikogo usprawiedliwał, po prostu powiem co o tym wszystkim myśle.
Wszyscy mówicie jakie to CDP ject ch**owe, opieprza się na forum, robi słabe spolszczenia. Mam co do tego mieszane uczucia :P. Posiadam 20 gier wydanych przez CD-Project. Wymienie, żeby nie pojawiły się opinie typu "kiedyś byli nieźli, ale teraz są do d**y. No więc: Gothic, Gothic2, Gothic3, GW: NW, Neverwinter Nights, NW2, Icewind Dale2, Disciples2: BE, Disciples2: PG, Tribes: Zemsta, BG2, Worms3D, Heroes3, Heroes5, Planescape: Torment, Homeworld2, W40k: DoW, FEAR, Beyond Divinity, Fable. Jak widać są to i stare gry, i stosunkowo nowe.
Dotychczas nie miałem powodów do narzekania na prace CDP. Wypuszczali gry dość profesjonalnie, i moim zdaniem, bez większych opóźnień. de99ial został oszukany, i zapewne nie tylko on. Macie racje że czasami CDP nie dotrzymuje obietnic i zawala robote. Zgadzam się z tym. Jednak, chciałbym się odwołać do przykładu z przed roku,
kiedy to mój kuzyn, wygrał w jakimś konkursie Cenegi (nie pamiętam dokładnie co :P). Zwycięzców było co najmniej kilkudziesięciu, i żaden z nich, w tym mój kuzyn, nie otrzymał zasłóżonej nagrody :/ Nie wiem, być może inni już ją dostali, ale kuzyn przestał czekać na obiecaną przysyłke. Wysyłał maile z pytaniami kiedy wreszcie nadejdzie przysyłka, ale nie dostał nawet odpowiedzi w stylu "za tydzień powinna dojść. Po prostu kant ze strony wydawcy, czyli to samo czego doświadczył de88ial. Wiem że nie można patrzyć na to pod względem- tamci są ******* ale ci są bardziej. Tylko że wy oceniacie CDP gorzej od innych dystrybutorów, mimo że ma dokładnie takie same problemy. Żadna firma nie jest doskonała, tagże CDP. Co do akcji "Resistance" to moim zdaniem kpiny z CDP :/ Akcja nic nie zmieniła, i wątpie czy w ogóle chciała. Nie wiem o co chodziło koleciom z grópy R., ale nie sądze że mieli zamiar coś naprawiać w polityce CDP :/ A nawet jeśli, to średnio im to wyszło :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi czy jest to celowe działanie (zamierzone zaniedbanie) czy też mimowolne?

Jeżeli mimowolne to OK rozumiem - sporo spraw na głowie mozna zapomnieć. Ale jak ktos przypomina wtedy się sprawę załatwia - przeprasza za komplikacje i robi co trzeba.

Jeżeli po przypominaniu nie ma efektów tzn. ktoś celowo na sprawę kładzie lagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować