Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Witam
Mam jeszcze jedno pytanie:) kupiłem laptopa, jak długo muszę ładować baterie za pierwszym razem? słyszałem, ze jest jakiś sposob hartowania baterii wlasnie gdy jest nowa.
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wiem że jest temat "problemy z kompem" ale w świetle ogromnego wzrostu sprzedaży komputerów przenośnych, pewnie wielu z Was ma już laptopy zamierza je kupić lub interesuje się nimi.
Nie miałem nigdy laptopa, ale coraz bardziej się do niego przymierzam.
Chciałbym qpić laptopa który służył mi do pracy ale musi też spełniac jeden warunek (i nie smiać mi się:P) musi na nim spokojnie pójść WoW:P
Jeżeli ktoś odpowie żebym qpił laptopa za 10 k pln to może wogle nie pisać-
Prosze o konstruktywne wypowiedzi co powinien mieć laptop ile Ram jaka karta jaki procesor, jaki ekran - jaka firma im taniej tym lepiej ale bez przesady, jakie powinien mieć wyjścia i na co zwórcić uwagę.

Z góry dzięki za pomoc
--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą, więc wypowiem się wyłacznie w oparciu o moje skormne doświadczenia:)
Przede wszystkim polecam sprzęt z procesorem Intel Centrino. Jest to optymalne rozwiązanie dla laptopów. Poza tym minimum 512 RAM. Nagrywarka DVD to też juz standard w większości ofert. Jeżeli chodzi o konkrteny model czy firmę, to tutaj zaczynają się już schody. Musisz określić jaką jesteś w stanie kwotę przeznaczyć na zakup tego komputea. W mojej opinii lepiej jest dołożyć parę "stówek" i zakupić model z osobną kartą graficzną. W przypadku kart zintegrowanych wspóldzielą one pamnięć RAM, co automatycznie pociąga spadek wydajności. Jeżeli chodzi o dodatkowe "bajery", to przydatne są bardzo czytniki kart pamięci. Porty USB powinny być "porozrzucane" (tzn. dobrze, jeśli nie wszystkie znajdują się w jednym miejscu). Ciekawą propozycją jest także Bluetooth, szczególnie gsdy posiada się róznoraki sprzęt korzystający z tej technologii (np. telefon komórkowy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2005 o 10:25, ferbi napisał:

Nie jestem specjalistą, więc wypowiem się wyłacznie w oparciu o moje skormne doświadczenia:)

Musisz określić

Dnia 05.12.2005 o 10:25, ferbi napisał:

jaką jesteś w stanie kwotę przeznaczyć na zakup tego komputea.


Max do 5000 pln ale wolałbym taniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze komp, na ktorym pojdzie WoW powinien byc do kupienia za jakies 3,5-4 k PLN. Bedziesz potrzebowac minimum pol giga RAMu (pamietaj, ze z reguly w laptopach pamiec jest wspoldzielona miedzy karte graf. i operacyjna kompa, wiec 256 MB odpada). Czeka Cie tez przegladanie specyfikacji kart graficznych, gdyz zawsze roznia sie one od odpwiednikow dla kompow stacjonarnych. Developerzy gier tez prawie nigdy nie sprawdzaja, czy ich produkt "pojdzie" na laptopach. Z drugiej strony WoW nie ma chyba zbyt wysokich wymagan pod tym wzgledem. Na Twoim miejscu kupowalbym tez komputer "przyszlosciowy" (wydajac nan troche wiecej niz trzeba), gdyz rozbudowa laptopa jest klopotliwa i kosztowna (a poza tym WoW sie kiedys znudzi :). Czyli np. koniecznie z bezprzewodowa karta sieciowa, byc moze z 1 GB RAMu i z nagrywarka DVD. Przygotowalbym sie tez do zakupu myszy (na pewno) i zew.klawiatury (byc moze), bo do touchpada i klawiszy laptopowych ciezko sie przyzwyczaic (do grania nie sa najlepsze). Byc moze warto tez kupic linke stalowa do zaczepienia kompa o jakis mebel/kaloryfer, jesli obawiasz sie kradziezy (koszt - jakiez 100-150 zl).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2005 o 10:25, ferbi napisał:

Nie jestem specjalistą, więc wypowiem się wyłacznie w oparciu o moje skormne doświadczenia:)
Przede wszystkim polecam sprzęt
z procesorem Intel Centrino. Jest to optymalne rozwiązanie dla laptopów.


Jesli sie nie myle to Centrino jest drozszy, ale oszczedza energie. Oplacalnosc tego rozwiazania zlezy wiec od tego jak masz zamiar korzystac z kompa - czy glownie z baterii, czy z zasilacza.

Dnia 05.12.2005 o 10:25, ferbi napisał:

W mojej opinii lepiej jest dołożyć parę "stówek" i zakupić
model z osobną kartą graficzną. W przypadku kart zintegrowanych wspóldzielą one pamnięć RAM, co automatycznie pociąga spadek
wydajności.


Przy czym jesli RAMu jest duzo to ten spadek nie jest wielki. Ja bym chyba raczej zainwestowal w RAM.

Dnia 05.12.2005 o 10:25, ferbi napisał:

Jeżeli chodzi o dodatkowe "bajery", to przydatne są bardzo czytniki kart pamięci. Porty USB powinny być "porozrzucane"
(tzn. dobrze, jeśli nie wszystkie znajdują się w jednym miejscu).


W pelni sie zgadzam, mam 2 porty USB obok siebie i mialem problem z podlaczeniem 2 urzadzen jednoczesnie (musialem kupic przedluzacz).

Dnia 05.12.2005 o 10:25, ferbi napisał:

Ciekawą propozycją jest także Bluetooth, szczególnie gsdy
posiada się róznoraki sprzęt korzystający z tej technologii (np. telefon komórkowy).


Przy czym z tego co wiem wiekszosc tych urzadzen moze byc tez podlaczana przez USB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2005 o 11:46, ferbi napisał:

Ale Centrino to nie tylko oszczędnośc energii. To także wbudawana karta WiFi.


A to nie wiedzialem. A WiFi na pewno sie przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do grania i pracy jednoczesnie to moge polecic acera travelmate 4601wlmi:
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18225
cena calkiem calkiem jak na to co siedzi w srodku. gdyby ci sie udalo znalezc mozesz poszukac poprzednika tego modelu 4502wlmi - powienien byc troche tanszy, a roznic sie bedzie w zasadzie tylko tym ze bedzie mial radka 9700
nie sugeruj sie cena jaka jest pod tym linkiem co podalem, napewno znajdziesz gdzies taniej.

te kompy potrafia na bateriach pracowac ponad 5 godzin, oczywiscie jesli chodzi o prace biurowa. do grania sa o tyle wygodne, ze sa duze i maja wygodna klawiature oraz maja duuuze ekrany :) niestety jest to jednoczesnie minus jesli chodzi o prace poza biurkiem... komp wazy prawie 3kg wiec latanie z nim po miescie jest troche niewygodne. na biurku natomiast spisuje sie swietnie.

uwaga - ram okupuje oba sloty, wiec rozbudowa bedzie wymagala kupienia nowych kostek i calkowitej wymiany starych.

odradzalbym tez kupowanie notebooka ze zwyklym p4 (zamiast wersji mobile). moze sie to zle skonczyc jesli bedziesz duzo gral i nie bedzie dobrej wentylacji - poprostu ci sie proc przegrzeje.

aha no i do grania bez mychy sie nie obejdzie. touch pad to genialne urzadzenie, ale niestety do grania sie nie nadaje.

ps. pamietaj zeby sie targowac, jesil bedziesz mogl zaplacic gotowka :)
ps2. a tutaj male cacko: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20032 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2005 o 09:58, Persona Non Grata napisał:

Witam wiem że jest temat "problemy z kompem" ale w świetle ogromnego wzrostu sprzedaży komputerów przenośnych, pewnie wielu
z Was ma już laptopy zamierza je kupić lub interesuje się nimi.
Nie miałem nigdy laptopa, ale coraz bardziej się do niego
przymierzam.
Chciałbym qpić laptopa który służył mi do pracy ale musi też spełniac jeden warunek (i nie smiać mi się:P)
musi na nim spokojnie pójść WoW:P
Jeżeli ktoś odpowie żebym qpił laptopa za 10 k pln to może wogle nie pisać-
Prosze o
konstruktywne wypowiedzi co powinien mieć laptop ile Ram jaka karta jaki procesor, jaki ekran - jaka firma im taniej tym
lepiej ale bez przesady, jakie powinien mieć wyjścia i na co zwórcić uwagę.

Z góry dzięki za pomoc
--
Cerm


Ja mam świetnego notbooka. Tylko nie wiem czy ci się spodoba :P . WOW na pewno pójdzie bo chyba nie ma jeszcze gry która by mi nie poszła. Mam 512 ram, procesor 2.8, karta GeForce FX 5700 Go. Ma tylko jedną wadę : waży z chyba 5 kg :( . To jest laptop, ale ja go używam jako stacjonarny. Jakby coś to jest Acer Aspire 1711SMi. No i duży ekran mam bo 17 cali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2005 o 13:41, penny napisał:

do grania i pracy jednoczesnie to moge polecic acera travelmate 4601wlmi:
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18225


ten jest faktycznie wart grzechu - poszukam na innych stronach - orientujesz sie moze czy firma acer jest obecna na rynku amerykanskim?

Dnia 05.12.2005 o 13:41, penny napisał:

ps. pamietaj zeby sie targowac, jesil bedziesz mogl zaplacic gotowka :)
ps2. a tutaj male cacko: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20032
:D


Wiedziałem że ktoś mi z takim czymś wyjedzie:P


Chciałem nadmienić że raczej będe go przewosził miedzy biurem a domem samochodem wiec waga nie jest az tak istotna.

--
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2005 o 14:37, Persona Non Grata napisał:

ten
jest faktycznie wart grzechu - poszukam na innych stronach - orientujesz sie moze czy firma acer jest obecna na rynku amerykanskim?


ozcywiscie. tylko ze tam maja dostepne troche inne modele, wiec moze sie okazac ze bedziesz musial dobrac sobie cos troszke innego. ale na pewno bedzie taniej :)

Dnia 05.12.2005 o 14:37, Persona Non Grata napisał:

> ps2. a tutaj male cacko: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20032
Wiedziałem że ktoś mi z takim czymś wyjedzie:P

no ale przyznasz, ze prezentuje sie bardzo ladnie :)

Dnia 05.12.2005 o 14:37, Persona Non Grata napisał:

Chciałem nadmienić że raczej będe go przewosził miedzy biurem
a domem samochodem wiec waga nie jest az tak istotna.

no to nie ma problemu. tez mialem duzy dylemat, ale acer okazal sie najbardziej sensownym rozwiazaniem w w kestii wydajnosc/cena. zdazylo mi sie pare razy uzywac go w polskim ekspresie - w zasadzie jest to wykonalne bez wiekszych problemow. tylko jak sie go dlugo nosi w reku albo na grzbiecie to juz jest malo fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2005 o 14:49, penny napisał:

ozcywiscie. tylko ze tam maja dostepne troche inne modele, wiec moze sie okazac ze bedziesz musial
dobrac sobie cos troszke innego. ale na pewno bedzie taniej :)


hmm wici rozesłałem - znajomi z Kaliforni poszukają:P

Może to będzie to - choć myślałem o rozwiązaniu na raty i na firmę jak kupie w stanach suma sumarum wyjdzie na to samo (vat +koszty) ale kłopoty mogą być z gwarancją itd musze podzwonić po sklepach.
Rozszeżać do 1 giga DDR? czy spokojnie daje rade z XP na 512?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2005 o 09:58, Persona Non Grata napisał:

Chciałbym qpić laptopa który służył mi do pracy ale musi też spełniac jeden warunek (i nie smiać mi się:P)
musi na nim spokojnie pójść WoW:P


a może Apple Powerbook G4? Jeśli masz opcję sprowadzenia z USA, to wyjdzie Ci ok 4000 pln za wersję 12'''' lub 6000 za 15''''. WoW działa na tym bardzo dobrze, komp do pracy wymarzony. Mam i nie zamieniłbym na żadnego innego laptopa a pracowałem na wielu dobrych przez ostatnie lata. Jest dopieszczony w każdym detalu, nawet klawisze są laserowo grawerowane i podświetalne od dołu (czujnik oświetlenia to reguluje), wydajnościowo przebija każdego pcta na jakim pracowałem/pracuję. No i jest to Mac. Office jest, po sieci z windowsami działa, jak chcesz możesz nawet zainstalować windozę. Oczywiście wyjdzie trochę więcej niż notebook pctowy ale uwierz, wart jest każdego grosza.

15.2-inch TFT widescreen display with 1440x960 resolution
1.67GHz PowerPC G4 processor
512MB memory (DDR2 PC2-4200 SDRAM)
80GB 5400rpm hard drive
Slot-load 8x SuperDrive (DVD+R DL/DVD±RW/CD-RW)
ATI Mobility Radeon 9700 graphics card with 128MB DDR memory
Full-size, backlit keyboard
Gigabit Ethernet
USB 2.0 and FireWire 400 & 800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2005 o 14:55, Persona Non Grata napisał:

Może to będzie
to - choć myślałem o rozwiązaniu na raty i na firmę jak kupie w stanach suma sumarum wyjdzie na to samo (vat +koszty) ale
kłopoty mogą być z gwarancją itd musze podzwonić po sklepach.
Rozszeżać do 1 giga DDR? czy spokojnie daje rade z XP na 512?

jak mozesz sobie wziac na firme, to chyba lepiej. przynajmniej bedziesz do przodu o vat. co do ramu, to dziala spokojnie z 512. jesli naprawde nie potrzebujesz to nie ma sensu teraz przeplacac. ram tanieje zawsze, a i tak bedziesz musial na dzien dobry zaplacic za cale 1gb dodatkowo, bo jak pisalem oba sloty sa zajete w przypadku tego kompa z 512mb.
w kwestii gwarancji, chyba nie ma znaczenia gdzie kupisz, bo o ile pamietam acer ma gwarancje globalna, wiec nie bedzie problemu. jedyne co to, to, ze jak kupisz w stanach to nie bedziesz miec windy po polsku, jesli ma to oczywiscie dla ciebie jakies znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie parametry w laptopie:
Intel Pentium 4
512 DDR-ram
40 GB dysk (dodatkowo zewnętrzna kieszeń z dyskiem 80GB)
NAgrywarke DVD
5x USB 2.0

Jeżeli komputer nie jest potrzebny do przenoszenia go z miejsca do miejsca to ja odradzam Laptopa. Jakoś przyzwyczaiłem się do stacjonarnego i nie lubie siedzieć i grać przy laptopie. Niestety na razie jestem zmuszony do takiego rozwiązania. Dodatkowo mam zewnętrzny monitor, klawiature, myszke, głośniki (w laptopie zadko kożystam z ekranu, chodzi tylko sprzet w środku). Ogólnie jestem zadowolony ze sprzętu.
Korzystając z tego tematu, da się dokupić karte graficzną do laptopa bo mam troche słabą (64Mb). A jak się da, to w jakich cenach mniej-wiecej są (potrzebna mi do grania)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2005 o 09:58, Persona Non Grata napisał:

Witam ...


Może nie jestem jakimświelki specem od laptopów, chociaż pracuje w branży tego typu a sam jestem posiadaczem notka od jakiegoś roku.

Jak już będziesz kupował notka to zwróć uwagę na kilka rzeczy.
- procesor, polecam jedynie INTELa Mobile Centrino. Żadne Celerony czy inne wynalazki.
- matryca, zdecydowanie tak zwana WhteScreenowa - możne z niej więcej wydusić niż ze szklanych monitorów.
- RAM nie istotne, na rynku jest tani jak barszcz a za markowy policzą ci jak za zboże.
- ogólne warunki serwisowe na wszelki wypadek, np. SONY nie ma serwisu w Polsce najbliżej bodajże w "Raichu"
- grafika, tu niestety jest ból, bo w parktyce nikt wyposionych grafik nie pakuje do notków:(

Jeżeli miałby polecić jakąś markę to:
IBM/LENOVO - seria T 4x a najlepiej jeszcze z końcówką "p" - niestety drogie najwyższy model aktualnie T43p kosztuje w granicach 18 000 pln., ale już T40 można na allegro kupić za niecałe 5 000 pln.
TOSHIBA - najnowżesze modele Satellite SA60-xxx czy P30-xxx, fajne multimedialne urzadzenia z panoramicznymi wyswietlaczami LCD nawet nie drogie.

Nie polecam pod żadnym pozorem:
Fujitsu-Siemens - psują się jak diabli, zbudowane z nietrwałym kompozytów ale za to tanie. Jaka cena taki towar.
HP-COMPAQ - z tych kompów to jedynie modele z najwyższej półki pozostałe tak jak wyżej.

Z innej beczki:
ACER - sprzedają dużo i niedrogo, ale potrafią do notka wpakować dysk tward 3,5" - desktopowy, komputer waży jakieś 10 kilo. Nikt go nie ukradnie przynajmniej, jak złodziej złapie za torbę to daleko nie ucieknie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować