Zaloguj się, aby obserwować  
CermatoX

Laptop/Notebook/Netbook prosze o rzeczową informację użytkowników

5687 postów w tym temacie

Witam, ostatnio kupiłem laptopa Toshiba Satellite L50-A-19N i chciałbym się zapytać czy orientuje się ktoś czy, któreś z programów od Toshiby mogą wymuszać zmniejszone użycie CPU lub GPU? Chodzi mi o coś w stylu High Performance w opcjach zasilania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2014 o 18:13, B1SH0P napisał:

Witam, ostatnio kupiłem laptopa Toshiba Satellite L50-A-19N i chciałbym się zapytać czy
orientuje się ktoś czy, któreś z programów od Toshiby mogą wymuszać zmniejszone użycie
CPU lub GPU? Chodzi mi o coś w stylu High Performance w opcjach zasilania.


Domyślnie tak jest z większością laptopowego softu kiedy jedzie się na zasilaniu bateryjnym, a już na pewno jeśli zainstalowałeś wszystko z płytki. Ja zawsze ściągam poszczególne sterowniki ze strony producenta sprzętu, uważam że niektóre rzeczy są zbędne. Jednak jeśli podłączysz go do prądu to powinien chodzić pełną mocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2014 o 21:16, Grodhar napisał:

Domyślnie tak jest z większością laptopowego softu kiedy jedzie się na zasilaniu bateryjnym,
a już na pewno jeśli zainstalowałeś wszystko z płytki. Ja zawsze ściągam poszczególne
sterowniki ze strony producenta sprzętu, uważam że niektóre rzeczy są zbędne. Jednak
jeśli podłączysz go do prądu to powinien chodzić pełną mocą.


Okay, danke, nic nie instalowałem, bo wszystko było od razu zainstalowane jak kupiłem, a wydajność GPU była niższa, bo w control panel były poustawiane debilne opcje, które tylko spowalniały działanie karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio kiedy prosiłem o pomoc tu na forum, kupiłem Lenovo Y530, który spisuje się świetnie do dziś (poza uszkodzoną baterią i wymianą zawiasów, grosze).
Do rzeczy...
Chcę kupić nowego kompa, tak żeby żona nie wściekała się przy swoim starym latopie.
Żona używa go głównie do prac biurowych, ogląda sporo filmów i seriali, poza tym mamy sporo filmów Full HD, nagranych na kamerce, których jej stary komp już nie ciągnie…
No i jeszcze jedna ważna rzecz – jestem fanem serii TOTAL WAR, niestety na moim staruszku nic ponad EMPIRE już nie uciągnęło, więc w miarę możliwości chciałbym sobie pograć w nowsze wersje, w ROME II również ;-)
Następną wymianę kompa planujemy nie wcześniej niż za 5. Lat, więc myślę, że budżet 3500 PLN spokojnie mogę wyłożyć (bez systemów operacyjnych, ale możecie polecić jakiś konkretny na proponowanego lapka).
Nie mam pomysłów za bardzo czego szukać, ani zwracać uwagę, więc pomyślałem, że zwrócę się z zapytaniem do specjalistów ;-) do „fachowców” z sieciówek niestety nie mam zaufania, a to forum daje gwarancje rzetelnych informacji :-D
Pomożecie? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiesz że za około 2500 zł kupisz Lenovo y580 który pociągnie Rome II na wysokich ustawieniach w 60fps? Można kupić też nieco droższą wersję z matrycą FHD. Laptop jest świetny, mało awaryjny(słyszałem tylko o jakichś kłopotach z chłodzeniem, ale sam nigdy czegoś takiego nie doświadczyłem), a po za tym w przedziale do 3500 i tak raczej nic wiele lepszego nie znajdziesz, a tutaj możesz jeszcze oszczędzić 1000. Komputerek swoje gabaryty ma, ale rozumiem że ma służyć jako zamiennik desktopa więc nie będzie to chyba problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2014 o 11:32, Makowiec napisał:

A wiesz że za około 2500 zł kupisz Lenovo y580 który pociągnie Rome II na wysokich ustawieniach
w 60fps? Można kupić też nieco droższą wersję z matrycą FHD. Laptop jest świetny, mało
awaryjny(słyszałem tylko o jakichś kłopotach z chłodzeniem, ale sam nigdy czegoś takiego
nie doświadczyłem), a po za tym w przedziale do 3500 i tak raczej nic wiele lepszego
nie znajdziesz, a tutaj możesz jeszcze oszczędzić 1000. Komputerek swoje gabaryty ma,
ale rozumiem że ma służyć jako zamiennik desktopa więc nie będzie to chyba problemem.


Tak, widziałem tego lapka, szczerze mówiąc nad nim się zastanawiałem...
Ale nie mam pojęcia o co chodzi z tymi wszystkimi konfiguracjami: i5, i7 gen 3, i7 gen 4, o karatach graficznych nie wspominając i całą resztą...
Parę postów wcześniej widziałem jakiegoś lapka Lenovo, właśnie y580 chyba (użytkownik Maciejas zdaje się dał linka do niego).
Dacie jakiegoś linka z propozycją?
Lapek może ważyć, nie mam stacjonarnego kompa, bo zabierał mi na wcześniejszym kwadracie dużo miejsca i już przywyczaiłem się do lapka (nawet jak działa na zasilaczu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do Rome II szukaj laptopa z procesorem i7(4 rdzenie/8wątków). Różnica między nim, a i5(2rdzenie/4wątki) może być odczuwalna przy tym tytule.
Tak więc szukałbym Lanovo Y580 z i7(grafiką GTX660M) lub Lenovo Y510p(z GT755M).
Obydwie karty są podobne wydajnościowo.
Nic wydajniejszego nie dostaniesz w sklepie za te pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Lenovo Y580 od kilku miesięcy. Mimo jego "świeżości" laptop ostatnio mocno zamulił.
To znaczy:
- wolno się uruchamia; na Windowsie 8.1 trwa to jakieś 2 minuty (od napisu Lenovo do pojawienia się wszystkich ikon),
- od czasu do czasu zacina mi się muzyka; co raczej nie zależy od programu (Clementine), bo wcześniej hulało,
- korzystanie z przeglądarki internetowej irtuje, tzn. wolno uruchamia się program i strona startowa (potem jakoś leci); miałem Firefoxa, kilka dni temu wgrałem Chrome''a (włącza się trochę szybciej, ale wydaje mi się, że powinno działać lepiej),
- i ogólnie nie działa zbyt szybko jeśli chodzi o uruchamianie programów, gry np. chodzą bez żadnego problemu.

System regularnie czyszczę CCleanerem, z aktualizacjami jestem na bieżąco, HDD jest w idealnym stanie (sprawdzałem dzisiaj Hard Disk Sentinelem), nie jest jakoś specjalnie zapchany (ponad 700GB wolnego miejsca); w autostarcie mam większość rzeczy poodznaczaną i sam już nie wiem, co robić.

Ktoś pomoże, co zrobić, żeby znów działał tak jak powinien?

Specyfikacja:
- Intel i7 3630QM 2,40 GHZ
- GeForce GTX 660M
- 4 GB RAM
- HDD 1 TB
- Windows 8.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2014 o 16:33, Woko11 napisał:

> Format?

Naah, tak od razu?


Windows już tak ma. Jeśli czyszczenia systemu różnymi programami nie pomagają, to zwykle najszybciej i najprościej postawić system od zera. Lepiej też zainstalować czysty system - wersje OEM dorzucane do laptopa zwykle już na dzień dobry są zaśmiecone firmowym crapware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy mając licencję OEM od Lenovo mogę jakoś zainstalować "zwykłą" wersję Windowsa, czy skazany jestem na recovery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2014 o 17:13, Woko11 napisał:

A czy mając licencję OEM od Lenovo mogę jakoś zainstalować "zwykłą" wersję Windowsa,
czy skazany jestem na recovery?


Nie mam pojęcia, bo sam unikam preinstalowanych systemów na laptopach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2014 o 17:13, Woko11 napisał:

A czy mając licencję OEM od Lenovo mogę jakoś zainstalować "zwykłą" wersję Windowsa,
czy skazany jestem na recovery?

Ta najprościej zassaj z torrentów (tą samą wersje jaką masz na plakietce) wypal na płytkę, zainstuluj uzywając swojego keya.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy tak się da z Windowsem 8, bo Microsoft nie daje już naklejek z serialem, a wgrywa go ponoć do BIOSa, no ale spróbuję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2014 o 19:36, Woko11 napisał:

Pytanie czy tak się da z Windowsem 8, bo Microsoft nie daje już naklejek z serialem,
a wgrywa go ponoć do BIOSa, no ale spróbuję. :)

Oj to może poczekaj na kogoś bardziej wprawionego. Z windowsem 8 nie miałem jeszcze do czynienia, a poprzednie zawsze w ten sposób działały ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Posiadam używanego laptopa HP Pavilion dv5-1030ew, kupionego 3 lata temu na giełdzie. Laptop miał trochę brudu w wiatraczku, ale jakoś to mi umknęło do czasu...

Dwa lata temu (i parę miesięcy w roku 2012) laptop postanowił poinformować mnie o problemie. Brud w wiatraczku, zatykał go, co powodowało praktycznie brak przepływu powietrza. Któregoś pięknego dnia grałem sobie w grę i nagle rozmazała mi się grafika.

Laptop trzeba było twardym resetem wyłączyć i poczekać z 3 godziny, bo się bardzo mocno przegrzał. Mimo ciągłych problemów ze zlewającym się obrazem, udało mi się sformatować system i zamiast Visty, zainstalować Windows 7.

Niedawno laptop był w serwisie, gdzie wyczyszczono wiatraczek. Niestety, technik miał rację i wygląda to na coś poważniejszego. W następnym tygodniu wybieram się więc ponownie do niego, żeby ocenił czy i za ile można to naprawić.

Laptop z giełdy kupiony za 1000 zł, w internecie znalazłem, że używane oferują już za 800 zł, więc moje pytanie jest takie. Za ile maksymalnie opłacałoby się naprawić ten laptop, jeśli usterka z kartą grafiki jest do naprawienia?

Przy okazji dorzuciłbym sobie kolejne 4 GB ramu i sformatował system (jako fan systemów 32bit, zawsze te instaluję, ale może już czas, żeby mieć 64bity, bo chyba gry na W7 64 bit już spokojnie chodzą).

A dla ciekawskich specyfika:

HP Pavilion dv5-1030 ew
Procesor: AMD Turion X2 Ultra Dual-Core ZM-80 2.10 GHz
Grafika: ATI Mobility Radeon HD 3400 series
RAM: 4 GB
Napęd: Blue-Ray Combo

Osobiście uważam, że więcej, niż 200 lub 300 zł (to akurat trochę naciągane, ale lapek w całkiem dobrym stanie), nie opłacałoby się dawać i lepiej byłoby zaoszczędzić, uzbierać i kupić nowego, a z HPka sprzedać poszczególne części.


A odnośnie nowego, to zastanawiam się albo nad komputerem All-in-one (miałby zastąpić laptop, ale byłby stałym, a nie mobilnym urządzeniem), albo też nad jakimś dobrym laptopem, do powiedzmy na początek 3000 zł.

[Jest jeszcze opcja kupna nowego PCta].

Poprzez dobry laptop mam na myśli taki, gdzie będę mógł grać w gry starsze i nowsze oraz z poprzedniego roku z grafiką w jakości przynajmniej średniej lub wysokiej. No i oczywiście o takim, co udźwignie Wiedźmina 2 i się nie
spali podczas gry w niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować