Zaloguj się, aby obserwować  
Murith

Szukam gry podobnej do...

2510 postów w tym temacie

Ekhm ... szukam czegoś podobnego do Deus Ex''a [ jedynki ]. Z góry odpadają Deus Ex: Invisible War, Project Snowblind. Ogólnie to napiszę czego szukam. Gra dobra, dostępna w sprzedaży, oczekuję wolności rozgrywki [ to gracz decyduje co, gdzie, kiedy, jak i z kim zrobi], więc wszelkie gry z jednym zakończeniem i/lub bardzo liniowe odpadają - co za tym idzie szukam produkcji z kilkoma dostępnymi zakończeniami. W zasadzie tylko rpgi i ambitniejsze fpsy [ tudzież ich hybrydy ] wchodzą w grę. Stalkera SoC mam, Clear Sky zamierzam z najbliższym czasie kupić więc też odpada. Znajdzie się coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Może któryś z Falloutów (jeśli zależy Ci na dobrej grafice i widoku FPP to w grę wchodzi tylko F3)? Główna fabuła jest dość liniowa ale stanowi ona mniej niż 10% całości, jak chcesz to możesz ją olać i całkowicie skupić na zwiedzaniu świata i wykonywaniu questów pobocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja szukam gry podobnej do FreeSpace albo do Darkstar One:) ale X2 i X3 juz znam, Freelancer tez odpada:P Moze cos nowszego? Cos gdzie sie lata statkiem kosmicznym i mozna robic duzo fajnych rzeczy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2009 o 19:37, Karharot napisał:

Hmmm. Może któryś z Falloutów (jeśli zależy Ci na dobrej grafice i widoku FPP to w grę
wchodzi tylko F3)?

Hmm ... Fallouty jako tako znam [ tzn grałem co nieco, ale jakoś to nie moje klimaty, nie dlatego że gra jest stara/szpetna/rozpikselowana czy coś w ten deseń. Po prostu zwyczajnie mi nie podpasowała. ;-) Trójki jeszcze nie widziałem, może kupię ale to później ... jak trochę potanieje. ;p I właśnie bardziej zależało mi na widoku fpp/tpp coś jak Deus Ex. Szkoda że takich gier już nie ma. Wolność działania w DX mnie powalała zawsze ...

A jak ma się sprawa z tym Mass Effect? To prawda że jest kilka zakończeń? I że gra oferuje wolność i swobodę działania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2009 o 20:40, KŁEJK napisał:

A jak ma się sprawa z tym Mass Effect? To prawda że jest kilka zakończeń? I że gra oferuje
wolność i swobodę działania?


W czasie gry masz pewną swobodę działania nie jest to jednak to samo co w Falloucie. Na samym początku gry musisz iść wzdłuż sztywnej ścieżki fabularnej a dopiero potem dostajesz pewną swobodę przy czym dotyczy ona raczej kolejności wykonywania misji niż całkowitej nieliniowości. Wybory w grze dotyczą przede wszystkim tego czy zrobisz coś przestrzegając prawa i dbając o dobro innych czy też wyznając zasadę że cel uświęca środki. Do zalet ME należą raczej epicka fabuła, doskonała grafika i dźwięk oraz bardzo dobrze zrobiona interakcja z NPC a nie pełna swoboda działania.
Jeśli chcesz trochę szerszego opisu to możesz zajrzeć na mojego GS''a, recka ME jest dwa wpisy wstecz (kiedyś zresztą wstawiłeś pod nią kilka komentarzy):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Privateer:) Tak na serio to sprawdź grę Star Wolves, nie jest to co prawda symulacja gdyż dowodzisz tam z poziomu taktycznego małą grupą najemników ale gra opiera się na podobnych zasadach wykonywania misji, zarabiania kasy, kupowania lepszego sprzętu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuję dla znajomego takiej "odprężającej" gry, w której bohater goni z mieczem dwa razy większym od siebie i wycina przeciwników hurtowo - coś w rodzaju produkcji od Koei - Dynasty Warriors, Warriors Orochi albo Samurai Warriors - trochę mniej jak Devil May Cry, w którym wygrana niemal zawsze zależy od skomplikowanych kombosów. Mile widziana gra typu freeware lub abandonware. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może KotORy? Wprawdzie to wciąż nie FPP, ale zawsze TPP to już nie widok izometryczny :) (Fallouty). Pomyśl też nad Arcanum, co prawda klimaty zupełnie nie sf i engine falloutowy, ale swoboda też ponoć zbliżona do Falloutów :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2009 o 14:36, Citkowsky napisał:

Ja szukam gry podobnej do Robin Hood Legenda Sherwood (1wsza część). Chodzi mi o prostote
w sterowaniu i ogólną prostote interfejsu.

Ta sama firma - Desperados.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2009 o 14:36, Citkowsky napisał:

Ja szukam gry podobnej do Robin Hood Legenda Sherwood (1wsza część).


Myślę że warto zainteresować się serią Commandos (ale nie odpuść sobie na razie najnowszą cześć - Strike Force). Zainwestuj raczej w antologie, która zawiera trzy pierwsze części + jeden dodatek. Jedynka zasłynęła co prawda z wysokiego poziomu trudności, ale możesz rozpocząć do łatwiejszej "dwójki". Gry są podobne do Robin Hooda tyle tylko że realia są inne, bo tutaj mamy drugą wojnę światową. Owa antologia jest dostępna w serii Kolekcja Klasyki za 25zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2009 o 14:35, Blackhand napisał:

A może KotORy?

Od pewnego czasu staram się je dorwać, ale ciężko mi to idzie ;-). Ale dzięki za przypomnienie o tej gierce.
>Wprawdzie to wciąż nie FPP, ale zawsze TPP to już nie widok izometryczny

Dnia 15.02.2009 o 14:35, Blackhand napisał:

:) (Fallouty). Pomyśl też nad Arcanum, co prawda klimaty zupełnie nie sf i engine falloutowy,
ale swoboda też ponoć zbliżona do Falloutów :).

Arcanum? Hm ... wiele dobrego o tej grze słyszałem, ale dorwać ją chyba jeszcze trudniej niż Planescape Torment. ;-D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2009 o 15:21, KŁEJK napisał:

Arcanum? Hm ... wiele dobrego o tej grze słyszałem, ale dorwać ją chyba jeszcze trudniej
niż Planescape Torment. ;-D.

Jest na allegro i na wirtusie. Z tym, że w sklepie kosztuje 50 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2009 o 17:40, NouSia napisał:

Podobnej do LineAge II ;]

Guild wars. Jest jeszcze lepsza i w dodatku bezpłatna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2009 o 15:21, KŁEJK napisał:

(...)
Od pewnego czasu staram się je dorwać, ale ciężko mi to idzie ;-). (...)


Wydawca - LEM - i wszystko jasne :/. Chyba najłatwiej dorwać je na Allegro, chyba, że masz kartę kredytową, wówczas zagraniczne sklepy internetowe stoją przed Tobą otworem (nie wszystkie, ale jednak). Tak czy kwak ;), cena może być dość nieatrakcyjna jak na tak stare gry.

Dnia 15.02.2009 o 15:21, KŁEJK napisał:

(...)
Arcanum? Hm ... wiele dobrego o tej grze słyszałem, ale dorwać ją chyba jeszcze trudniej
niż Planescape Torment. ;-D.


Jak wyżej (Allegro), akurat ten tytuł łatwiej dorwać w rozsądnej cenie niż P:T (którego edycje z Extra Klasyki osiągają 40+ zł!), bo była dołączona do któregoś z wydań polskiej edycji Gamestara.
Niestety, po upadku PlayIt nikt nie wziął Arcanum pod swoje skrzydła (nawet Nicolas Games, który powstał na zgliszczach PlayIt, w związku z czym miał najlepsze predyspozycje :)), więc wersja pudełkowa jest prawdziwym rarytasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować