Zaloguj się, aby obserwować  
Kirabaxior

Another World - temat ogólny

115 postów w tym temacie

ach tak... 1991 r na świat wyszedł another world. Stworzyła ją jedna osoba. Gra zachwyca nas do dzisiaj swoją fabułą, a z okazji piętnastolecia twórca gry zwiększył rozdzielczość wszystkiego, dzieki czemu gra jest ladniejsza. Ja mam dopiero 13 lat, ale mój wujek opowiadał mi ot ej grze, bym sam w nią zagrał. Zagrałem i nie odeszlem od kompa na dluzszy czas. Mam pełną, oryginalną wersję gry z okazji piętnastolecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc mam do ciebie pytanie. Jak przejść tego pieska który cię atakuje na początku. Jakoś nie umiem go przejść. :D Ale sam bym poznal co bedzie dalej więc przoszę Ciebie o pomoc! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2007 o 16:46, darth 16 napisał:

Więc mam do ciebie pytanie. Jak przejść tego pieska który cię atakuje na początku. Jakoś nie
umiem go przejść. :D Ale sam bym poznal co bedzie dalej więc przoszę Ciebie o pomoc! :D



Uciekaj! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2007 o 16:46, darth 16 napisał:

Więc mam do ciebie pytanie. Jak przejść tego pieska który cię atakuje na początku. Jakoś nie
umiem go przejść. :D Ale sam bym poznal co bedzie dalej więc przoszę Ciebie o pomoc! :D

Jak powiedział kolega wyżej, z tym że nalezy uciekać zawracając w stronę miejsca gdzie się pojawiłeś, następnie na koniec skoczyć na linę, przelecieć się na niej i załatwione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem po zakupie CDA oczywiście:) Zainstalowałem ciekawości Another World a tu proszę bardzo przyjemna i wciągająca platformówka przypomniał mi się pierwszy Mario:) To jest na podobnej zasadzie co Mario Forever czyli po liftingu:D Muszę sobie pada zainstalować będzie mi się lepiej grało:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest jedna z niewielu tak starych gier, a które są multu grywalne po dziś dzień. Tak samo z Heart of Darkness tego samego człowieka. Bardzo się rozczaruję jak ten wybitny twórca nie stworzy już innej gry. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, Another World... Właśnie dla tej gry wydałem 15 zeta na najnowsze CDA. :) I choć w czasie, gdy gra była wydana, nie potrafiłem powiedzieć poprawnie "procesor", a screeny z tamtych czasów mogłyby wywołać senne koszmary u wielu współczesnych graczy, to uważam ta grę za pozycję obowiązkową. AW wskazał kierunek rozwoju elektronicznej rozrywki i warto w nią zagrać, choćby po to, aby zobaczyć jak to kiedyś wyglądało. Mozliwe, że gdyby AW nie powstał, fabuła w grach byłaby na poziomie fabuły tetrisa. :)
Teraz tylko czekać do matury i... Żegnaj Kaczogrodzie, witaj Inny Świecie :)

I tak przy okazji, to chyba dalszą dyskusje można kontynuować tu==> http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=18056&u=33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem sobie CDA zainstalowałem Another World i tez mam problem z tym ''pieskiem''
Nie moge mu ucieć, wcześniej domyśliołem się, że trzeba uciekać do tej liny, ale ten piesek łapie mnie od razu jak wyjde z tej lokacji :| Jak mu ucieć? Czy może ja o czymś nie wiem i nasz bohater umie latać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem z pewnym ekranem: pojawia się napis "Naciśnij klawisz" - ja naciskałem już wszystkie, a dalej przejść nie mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tia, czytałem w CDA artykuł na temat tej właśnie gry i jej twórcy. Gra jak na tamte czasy bardzo dobra, muzyka skomponowana przez orkiestrę, ładne piksele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2007 o 17:06, sird napisał:

Właśnie zakupiłem sobie CDA zainstalowałem Another World i tez mam problem z tym ''pieskiem''
Nie moge mu ucieć, wcześniej domyśliołem się, że trzeba uciekać do tej liny, ale ten piesek
łapie mnie od razu jak wyjde z tej lokacji :| Jak mu ucieć? Czy może ja o czymś nie wiem i
nasz bohater umie latać :P

Musisz biec, a żeby biec trzeba przytrzymać klawisz CTRL, dzisiaj miałem ten sam problem:) Trzeba przebiec aż do tej liny co była po lewej zaraz po wyjściu z wody. Gość wskoczy na nią i będzie znowu uciekał w stronę gdzie spotkało się potworka. Więcej nic robić nie musisz, sam zobaczysz co będzie dalej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, mam problem z wersją pecetową. Otóż, w momencie kiedy obcy przerzuca mnie przez przepaść(po uwolnieniu)
skaczę na baldachim, i następuje walka z obcymi których nie mogę pokonać. Jaki jest na nich sposób? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hey mam problem- chodzę se po jaskiniach i jest takie cuś- 3 potwory mackowate wyłażą z sufitu obok siebie a w podłodze są 3 paszcze w tym 2 obok siebie i nie da się ich przeskoczyc!! POMOCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2007 o 21:05, Zieloonnyy napisał:

Hey mam problem- chodzę se po jaskiniach i jest takie cuś- 3 potwory mackowate wyłażą z sufitu
obok siebie a w podłodze są 3 paszcze w tym 2 obok siebie i nie da się ich przeskoczyc


kiedy są te macki, strzel w nie, wtedy one sie skula. POtemprzeskocz przedz pierwszą mackę i czekaj aż wyjdzie resztya. Gdy juz wyjda znowu odaj mala serie z pistoletu i przeskocz trzymajac strzalke w prawo naciskajac przycis skoku dwukrotnie. Powinno sie udac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Another World jest świetne tylko szkoda, że takie krótkie. Jednak chwile, które z nią przeżyłem były wyjątkowe. Widać, ze sprawdza sie zasada, że najważniejsza jest grywalność i przyjemność z grania, a nie piękna grafika. Jeżeli ktoś czegoś nie będzie mógł przejść to służę pomocą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2007 o 20:24, Zgłębiczart napisał:

Ej, wie ktoś jak przejść tego wielkiego czarnego stwora który zaraz na początku gry wyskakuje
przed nas>????

Przecież dokładnie na to samo była odpowiedź wyżej... Uciekaj. Ctrl + strzałki. Najpierw w tą, z której przybiegłeś, potem na linę i wracaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować