• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Test Drive Unlimited - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Test Drive Unlimited, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Test Drive Unlimited.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu. Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Test Drive: Unlimited” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=6929&u=2881

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie pomocy technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=869 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=869&p=1182

Na stronie gdzie będziecie mogli porównać z własną konfiguracją komputera: http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

pozdrawiamy,
zespół Pomocy Technicznej CD Projekt

20070403163612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4093 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Witam...mam pewnien problem z oryginalną grą TDU...mianowicie:Gra sie instaluje normalnie i i zainstalowuje się normalnie,konczy sie instalajca i prubuję wlączyc grę po czym,wyskakują 2 okna i obraz czarnieje ale po ok.20 seknudach wyłącza się... ;/...niewiem czego jest to przyczyną...a i w poradniku zalączonym do gry pisze że pod koniec instalacji wyskoczy mi okno w którym bede musial wpisać klucz...żadne okno się nie otwiera... Jeśli ktos wie co może bym tego wszystkiego przyczyną bardzo proszę o odpisanie... Pozdrawiam!!! To Dla Mnie Bardzo Ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

co oznacza magiczny komunikat "Błąd logowania" ?

pytam już po raz wtóry, da radę odpowiedzieć:)?

ps. poza tym, że oznacza błędy w logowaniu, coś precyzyjniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.04.2007 o 17:05, Akashi napisał:

Oki sprawdziliśmy go i nam działa... bardzo prosimy was o info czy wam pomógł czy nie, wówczas
zrobimy odpowiednie poprawki.


Stwierdzam, że patch ten działa na mojej windzie (Vista Home Premium PL 64-bit). Wyskakuje znany wcześniej "błąd" z ISScript, ale instalka leci dalej.
Szkoda tylko, że CDP nie sprawdził tego odpowiednio wcześniej (przed posłaniem golda do tłoczni)...
Zaznaczam, że angielska wersja gry, działała na tym systemie bez najmniejszych problemów. Nie wymagała nawet instalacji ISScript''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Siema...mam identyczny problem jak TY...też niemam pojęcia co sie dzieje...a czy jak instalowałeś grę to pod koniec instalacji wyskoczylo Ci onkienko żeby wpisać klucz do gry?(w instrukcji piszę że powinno wyskoczyć)...
Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.04.2007 o 18:44, 1LsD5 napisał:

Siema...mam identyczny problem jak TY...też niemam pojęcia co sie dzieje...a czy jak instalowałeś
grę to pod koniec instalacji wyskoczylo Ci onkienko żeby wpisać klucz do gry?(w instrukcji
piszę że powinno wyskoczyć)...
Pozdrawiam :)


o klucz gra prosi po(w trakcie) pierwszym uruchomieniu, zanim dotrze do "menu"

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Moi kumple mieli taki sam problem.
1. Gra prosi o klucz jak ja włączysz
2. Jeżeli ci się gra wyłancza to jak kliknies zna inkonke gry i pierwsza reklama przeleci to kliknij ta flage między CTRL a ALT wtedy te reklamy przelecą i gra będzie działac. I własnie wtedy będziesz usiał wpisac ten klucz. u mojego kumpla pomogła....Pozdro, miłego grania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

aha...to dzięki no ale pozastaje problem bo hgra niechce mi sie uruchomić...jak już napisalem w poprzednich wiadomościach gra włącza sie i mam czarny obraz przed oczyma przez jakieś 15 seknud po czym gra sie wyłacza ;/i niewiem oco chodzi...co mam zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Mam oryginalna wersje TDU PL wszystko dziala jak trzeba z malymi wyjatkami opisanymi juz wczesniej lezcz niestety pojawia sie pewien problem gdy chce pograc online. Nie ma zadnych serwerow
wg gry. Byc moze jest to spowodowane braku rejestracji na game spy. Prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

witam wszystkich , mam problem troche nietypowy zapewne , poniewaz z instalacja wszystko okej natomiast juz w samnej grze w niektorych modelach poprstu nie dziala skrzynia biegow , jesli moglbym prosic o jakas pomoc bylbym wzdziczny bo to jest dopeiro katorga jak sie wsiada do enzo a tu skrzynia biegow nie recha . co to moze powodowac , gram na kiersze double sterring cos tam plus pedaly , biegi i na niej i na klawoie nie dzialaja . pomozcie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.04.2007 o 19:54, ldr87 napisał:

witam wszystkich , mam problem troche nietypowy zapewne , poniewaz z instalacja wszystko okej
natomiast juz w samnej grze w niektorych modelach poprstu nie dziala skrzynia biegow , jesli
moglbym prosic o jakas pomoc bylbym wzdziczny bo to jest dopeiro katorga jak sie wsiada do
enzo a tu skrzynia biegow nie recha . co to moze powodowac , gram na kiersze double sterring
cos tam plus pedaly , biegi i na niej i na klawoie nie dzialaja . pomozcie !


ustaw w opcjach jeszcze raz skrzynię biegów lub przełącz na tryb automatyczny czyli będzie za ciebie komputer zmieniał przełożenia biegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.04.2007 o 20:07, Vivek1 napisał:

ustaw w opcjach jeszcze raz skrzynię biegów lub przełącz na tryb automatyczny czyli będzie
za ciebie komputer zmieniał przełożenia biegów


a wiesz moze co to moze powodowac ? , bo chyba rozumiesz ze duza frajda jest z przelozen mimo iz sa tylko w gore i w dol :) , ustawailem w opcjach po pare razy klawisze i nic nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W sumie to już mamy wszystko co nam potrzeba było, a na przyszłość na pomoc@cdprojekt.com

RadkoR1983 a możesz podać wersje angielskiego Mastera którego używałeś? Bo ten który jest oficjalnie w sprzedaży za granicą ma dokładnie ten sam błąd... nie występuje on tylko w becie i w piratach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam

Mam taki problem: gdy utworze nowy profil to po ponownym uruchomieniu gry musze od nowa utworzyc nowy profil gdyz tamtego wogle niema, zniknal w skutek czego za kazdym razem musze tworzyc nowy profil i od nowa ustawiac opcje probowalem juz odznaczyc GameSpy ID ale to i tak nie dziala.

wiadomo czemu tak sie dzieje? wiem ze gdy wychodzilem z gry w trakcie gry to system automatycznie zapisywal gre, ale cos samego profilu juz nie zapisal

za szybka i rzetelna odp dziekuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ludziska...piszę po raz...którys...mam nadal ten sam problem a mianowicie...wlaczam grę(wyskakują mi dwa okienka)po czym włącza się czarny ekran na jakies 15 seknud i gra się wyłącza...niewiem czym to może być spowodowane :/...jeśli ktos ma taki sam problem lub wie jak rozwiązac mój to bardzo proszę o odpowiedz... Pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam - na poczatek moje 3 problemy:

1. Wlasnie w jakis niewiadomy sposob po wlaczeniu gry okazalo sie ze moja postac jest zupelnie zmieniona, doszly jakies komunikaty o ukonczonych wyscigach, etc!! Czy to mozliwe ze ktos sie zalogowal na moje konto kiedy ja nie gralem i cos namieszal? 20% gry poszlo w d... ;/

2. Kolejny problem - czasem przy wlaczaniu wyskakuje komunikat zeby wlozyc oryginalny nosnik!!?? Bywa ze odpali od razu, bywa ze 2-3 razy musze probowac. Gra oczywiscie oryginalna, kupiona w MM.

3. Na pudelku jest podane ze jest to wersja kinowa - czyli jak rozumiem dialogi powinny byc oryginalne plus polskie napisy. Tymczasem po instalacji dialogi sa w pelni dubingowane. W jaki sposob moge wlaczyc wersje kinowa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.04.2007 o 16:20, Akashi napisał:

Ogólnie problemy z multi czy save są najczęściej spowodowane faktem właśnie źle odinstalowanej
wersji Beta czy innej wersji językowej - o czym wspominałem kilkanaście kartek temu.
(...)
Dlatego także proponuję wszystkim z was, którzy piszą czy zgłaszają błędy by uwzględniali tą
kwestię przy swoich wypowiedziach i zgłoszeniach.


No to ja dodam do mojego posta z zepsutym sejvem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=21155&tpage=27 , że gram z zdeaktywowanym avastem zawsze i nigdy wczesniej nie miałem TDU - co najwyżej filmiki oglądałem w necie. :]

Aha, dzieki ludziom na forum za szybką odpowiedź. ;) Jakoś się odwdzięcze i dodam coś od siebie...

Ja dodam odsiebie jak u mnie wygląda problem z grafiką i dźwiękiem i to jak u mnie ja to rozwiązuję. Gdy po wejściu grafika szwankuje (znikają, mrugają elementy - nie ma artefaktów), po prostu na chwilę zmieniam poziom antyaliasingu i u mnie pomaga do końca gry. (GF 7600GS)

Co do dźwieku... zmieniam kamerę. Gdy wejdę ponownie w widok zza kierownicy wszystko u mnie wraca do normy. Co zabawen to jak dźwiek pada, to nawet line-in szwankuje (mam podłaczone radio) co właśnie oznacza, że coś kartę jak by wyłacza. (SB Audigy LS)

Generalnie z multiplayer natomiast u mnie sytuacja jest znacznie lepsza. Co prawda nei idealna bo jeździłem z polakiem który gra na wersji Ang i on lagów w ogóle nei miał, ale i tak niezła. Generalnie ja mam lagi gdy zaczyna byc więcej niż 4 osoby w sesji, gdy jest 8 to jest masakra.
Mam Neo 1Mb puszczone przez router z otwartymi wszystkimi portami na mój komputer (z zalogowaniem się to masakra była u mnie głównie w święta, najgorzej jest wbić się do GameSpy). :]

Heh... Coś czuję, że TDU bedzie zdobywca wielu nagród, za najbardziej zbugowaną grę roku. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.04.2007 o 20:28, SawyerPL napisał:

1. Wlasnie w jakis niewiadomy sposob po wlaczeniu gry okazalo sie ze moja postac jest zupelnie
zmieniona, doszly jakies komunikaty o ukonczonych wyscigach, etc!! Czy to mozliwe ze ktos sie
zalogowal na moje konto kiedy ja nie gralem i cos namieszal? 20% gry poszlo w d... ;/


Miam dokładnie to samo SawyerPL :] ten sam błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować