Zaloguj się, aby obserwować  
Thog

Medieval II: Total War - Kingdoms

376 postów w tym temacie

Co sądzicie i czego się spodziwacie po dodatku do Medieval''a . Zakładam ten temat w związku z pierwszym filmem przedstawiającym dodatek. Według mnie będzie to bardzo obszerny i wiele zmieniający dodatek , co wy o nim sądzicie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2007 o 17:23, Prateorian napisał:

Co sądzicie i czego się spodziwacie po dodatku do Medieval''a . Zakładam ten temat w związku
z pierwszym filmem przedstawiającym dodatek. Według mnie będzie to bardzo obszerny i wiele
zmieniający dodatek , co wy o nim sądzicie ;)


Mnie Sega nieco zawiodła...Spodziewałem się jakiegoś bardziej rozwiązanego trybu Państwa Papieskiego i możliwość sterowania zakonami(np.templariusze) no i oczywiście samym papieżem. Jednak wiem, że dodatek będzie boski, ale miałem nadzieje właśnie na to co powyżej. Oczywiście kupię zaraz na premierze. Myślę, że wybrnęli z kontynuacją nieźle, ale mogli lepiej ;D

P.S. gdzie filmik?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.04.2007 o 17:35, Oskar24 napisał:

P.S. gdzie filmik?:D

Trailer możesz pobrać z tąd: ftp://ftp4.gram.pl/pub/eng/medieval_2_kingdoms/Kingdoms_Trailer_High.wmv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2007 o 17:49, Prateorian napisał:

Trailer możesz pobrać z tąd: ftp://ftp4.gram.pl/pub/eng/medieval_2_kingdoms/Kingdoms_Trailer_High.wmv


No i bardzo dobrze, że jest więcej Ameryki. I wogóle teraz już trochę głupio bo era prochu i mniej liczą się umiejętności strategiczne. Ogólnie ciekawie, ciekawie. Oczywiście tylko jak bede miał grę to Polska do boju!:D
A filmik można oglądnąć bez pobierania pod tym adresem:
http://www.youtube.com/watch?v=DFybq7EZgIk

P.S. Kiedy planowana premiera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2007 o 21:12, Riverex napisał:

Miotacze ognia podsumuję tak: hardcore. :D Kiedy królestwa będą do kupienia, wiecie?


Na forum www.totalwar.org.pl przeczytałem, że planowany jest na jesień 2007, czyli spodziewac się go możemy listopad-grudzień :D A co do miotaczy ognia to popieram: wypaaasss ;) Żeby jeszcze kampanie i A.I. dopracowali mocno to znów na EK zamówie (choć nie wiem czy do dodatku dadzą EK, z podstawki mam :P) trzeba będzie złożyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2007 o 22:35, Oskar24 napisał:

> Miotacze ognia podsumuję tak: hardcore. :D Kiedy królestwa będą do kupienia, wiecie?

Na forum www.totalwar.org.pl przeczytałem, że planowany jest na jesień 2007, czyli spodziewac
się go możemy listopad-grudzień :D A co do miotaczy ognia to popieram: wypaaasss ;) Żeby jeszcze
kampanie i A.I. dopracowali mocno to znów na EK zamówie (choć nie wiem czy do dodatku dadzą
EK, z podstawki mam :P) trzeba będzie złożyć :D

Też będę polował na EK i też mam EK podstawowej wersji Medievala II. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poniższy tekst pochodzi z serwisu www.totalwar.org.pl i odnosi się do dodatku ;)

Podano szczegóły dotyczące czterech prowincjonalnych kampanii, jakie zostaną oddane do dyspozycji graczy w MTW II: Kingdoms.
Podbój Nowego Świata rozpocznie się w 1519 roku, wraz z wylądowaniem na terenie dzisiejszego Meksyku oddziału konkwistadorów Corteza. W kampanii wezmą udział następujące grywalne frakcje: Hiszpania (Cortez), Aztekowie, Majowie, Apacze oraz plemiona, których nazw nie podejmujemy się, póki co, tłumaczyć: Tlaxcalans, Chichimeca, Tarascans.
Kampania brytyjska nie rozegra się, jak wcześniej przypuszczaliśmy, w okresie wikińskich najazdów. Gracz rozpocznie zmagania w 1258 roku. Na pozór niezwyciężona Anglia otoczona jest przez agresywnych sąsiadów: Walię i Szkocję na wyspie oraz Irlandię i Danię w niedalekim sąsiedztwie zamorskim. Między tymi nacjami rozegra się śmiertelna walka o panowanie nad Brytanią.
W kampanii krucjatowej gracz stanie się świadkiem walki świata islamskiego (Turcja, Egipt) z efemerycznymi, acz nader silnymi państwami chrześcijańskich najeźdźców: Królestwem Jerozolimy i Księstwem Antiochii. Tło dla zmagań tych potęg stanowić będzie rozkład, a pod kontrolą gracza zapewne rozkwit Cesarstwa Bizantyńskiego.
Kampania środkowoeuropejska, najbardziej nas interesująca, rozpocznie się w 1250 roku. Gracz stanie przed decyzją, czy stanąć na czele teutońskiej machiny wojennej i zmiażdżyć bałtyckich pogan, czy też na odwrót - pokierować obroną ich ziem. Ostatecznie, i taki scenariusz znakomita większość rodzimych graczy zapewne wybierze jako pierwszy, będzie można wcielić się w monarchów przeżywającego kryzys państwa polskiego. Nie wiadomo, niestety, czy, a jeśli tak, to w jaki sposób przedstawione zostanie rozbicie dzielnicowe i proces restytucji jednolitego organizmu państwowego.

Premiera Kingdoms zapowiadana jest na jesień bieżącego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że oprucz tych kampanii będzie także taka jak w normalnym medieval 2 to znaczy że mamy sfobodę w dobieraniu miejsc ataku i zdobywnie innych kontynentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2007 o 16:46, Darkstar181 napisał:

Wiadomo kiedy premiera dodatku?

Co do miotaczy płomieni... mówi się że pierwszych użyto w I wojnie światowej, co one u licha
robią w średniowieczu?

miotacze stosowli japończycy długo przed I W Ś
a to byćmoże to jest wyrzutnia płomieni czyli tak jakby kometa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2007 o 16:46, Darkstar181 napisał:

Wiadomo kiedy premiera dodatku?

Co do miotaczy płomieni... mówi się że pierwszych użyto w I wojnie światowej, co one u licha
robią w średniowieczu?


Premiera : jesień 2007, ale pewne opóźnią, więc gdzieś w grudniu :P (i dobrze, bo akurat pewnie Wiedźmina przejde :D)
A co do miotacz ognia, to poniższy tekst pochodzi z http://pl.wikipedia.org/wiki/Miotacz_ognia

Pierwszy raz użyta do wyrzucania ognia greckiego przez Greków w wojnach Bizancjum z Arabami.
Miotacz ognia o współczesnej budowie wprowadzili do uzbrojenia Niemcy w 1901. Po raz pierwszy na polu walki zastosowany był przez Niemców w dniu 30 lipca 1915 roku przeciwko wojskom angielskim.


Więc sam widzisz, że w I-szej Wojnie Światowej użyto miotaczy o współczesnej budowie, a nie pierwszych ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2007 o 15:46, marsinteligo napisał:

mam nadzieję że oprucz tych kampanii będzie także taka jak w normalnym medieval 2 to znaczy
że mamy sfobodę w dobieraniu miejsc ataku i zdobywnie innych kontynentów


Mi się nawet podoba...Zawsze jakaś odmiana ;) Poza tym, zauważ, że np. w Anglii będzie teraz kilkanaście więcej osad, a nie sześć czy siedem jak ostatnio :P Teraz o kraj będziesz naprawdę musiał walczyć :D I najbardziej mnie ciekawi ta owiana tajemnicą kampania krzyżowców :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)
masz racje ale może to nie będzie typowy miotacz tylko jakaś jego wcześniejsza wersja...
japończycy i chinczycy się bawili fajerwerakmi itp. więc może istniało coś w stylu prostego miotacza ale bądz co bądz ten pomysł mi się nie podoba...
jeśli taktowy miotacz ''''japońcy'''' mieli to widocznie im sie nei spodobał bo na II światowej japończycy nie korzystali z tego typu urządzeń mieli bardzie ciekawsze rązwiązania co do walki i tortur
ale tu chodzi o średnioweicze a nie o II światową

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to podsumuję : mniam :D
Jako że tych wszystkich amerykańskich plemionek nigdy nie darzyłem sympatią pod tym względem dodatek dla mnie dużo nie wnosi. Za to krucjaty - pychotka :D Nie mogę się doczekać :) A miotacz ognia - efektowny ale trochę jak dla mnie zbyt wypasisty... Wolę zwykły uczciwy ostrzał kusznicy/łucznicy - może nie wygląda to tak efektownie ale za to jakie efektywne :D Wracając jednak do Kingdoms - nie podobają mi się za bardzo czasy w jakich akcja ma się toczyć... Zwyczajnie rewolucja prochowa i czasy kiedy stawiało się muszkiet nad porządną,celną salwę angielskich ciężkozbrojnych łuczników mi nie podchodzą... Jak dla mnie wynalezienie prochu i zastosowanie go w przenośnej broni palnej zakończyło etap średniowiecza(the Middle Ages).Od momentu wynalezienia prochu gra traci swój smak i klimat... Bynajmniej nie grywalność ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

krucjaty, saladyn, rycerze teutonscy, hernan cortes i aztecy ... te powody ostatecznie przekonaly mnie zeby kupic MTW 2 wraz z dodatkiem jak tylko wyjdzie, sprytnie zakupie od razu "zlota edycje" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować