Zaloguj się, aby obserwować  
ShaDoW_The_Dark

The Elder Scrolls V: Skyrim

9509 postów w tym temacie

Mam obecnie 14 poziom, nigdy nie bawiłem się w alchemie oraz kowalstwo, nawet tego nie tknąłem :P
Mam pytanie jak te obie cechy najłatwiej i najszybciej wyewoluować na wysoki poziom najtańszym kosztem, Zanim je tknę chciałbym się dowiedzieć, czy np. w kowalstwie warto wykuwać w tym celu przedmioty które wymagają najmniej składników, czy przedmioty które wymagają najwięcej, jaki jest najlepszy przelicznik na podciągniecie cechy na wyższy poziom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2011 o 17:18, pawbuk napisał:

Nie wiesz jak dojść do tych drzwi, czy nie możesz ich otworzyć? Zawsze zostaje użycie
konsoli w ostateczności, ale wiem, że może to powodować problemy z następną misją. Dlatego
najlepiej byłoby znaleźć jakiegoś wczesniejszego save''a.



Gdy je "otwieram" otwiera mi się tylko stalowa klapka przy drzwiach
Na konsoli nie działają mi takie cheaty jak - unlock/lock , resurrect/kill albo nie wiem jak po prostu ich używać
A stary save niestety jest jest tak o połowę tego co przeszedłem wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do kowalstwa to mogę Ci powiedzieć, ze najlepiej jest wykuwać żelazne sztylety :) naprawdę zobaczysz, ze bardzo szybko będziesz awansował :D jeśli uda Ci się zdobyć serca daedry i trochę sztabek ebonu, to skończ na poziomie 90 kowalstwo i nie inwestuj dalej w Smoczy Pancerz, bo daedryczny nie tylko lepiej wygląda, ale ma i lepsze współczynniki :) oczywiście jeśli będziesz szedł w ciężki pancerz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nasz Bohater użył resztek sił i jednym, decydującym cięciem , przebił klatkę piersiową giganta, jednocześnie ciężko raniąc smoka...
Dobicie smoka była to tylko formalność, dzielny rumak wraz z ,,wybrańcem Talos''a" zabili smoka - wiecznego wroga ludów Skyrim.


Czy to koniec naszej opowieści....? Nie. Nasz bohater wyruszył na kolejną misję, tym razem spotkamy go w mroźnych górach północy.

20111127174029

20111127174116

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kowalstwo to wykuwaj skórzane naramienniki lub żelazne sztylety. Leci cholernie szybko, a po wypadzie poza miasto po skóry to nawet 25 poziomów kowalstwa wbijesz.

Alchemia wchodzi szybciej gdy warzysz droższe (a za tym potężniejsze) potiony. Na 47 poziomie alchemii trucizna za 8 złociszy daje minimum do poziomu, podczas gdy "Norweska Specjalność" czyli potion za 300 przywracający nie pamiętam ile hp i zwiększajacy max. stamine daje ok 1/8 paska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 17:40, pawbuk napisał:

Tak z ciekawości, kto wygrał starcie Gigant vs. Smok ? :D

Pewnie wygrał Smook :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 17:42, miki00749 napisał:

A stary save niestety jest jest tak o połowę tego co przeszedłem wczesniej



Zapisz gre, podbij do Esberna i w konsoli wpisz "setstage mq202 160" i "setstage mq202 170". Powinno sprawic, że otwotrzy drzwi i zacznie z tobą gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szybko podskoczyło mi to kowalstwo, w kilka minut z 17 poziomu kowalstwa na 42 wbiłem, dwa razy awansowałem pozbywając się części kolekcji chomikowanych surowców, dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2011 o 12:08, HumanGhost napisał:

Spoiler

Walnij czymś w kryształy odbijające wiązki światła. Ja walnąłem ognistym pociskiem.
Przesuną sie na inne ustawienie. Musisz tak potem kombinować żeby lustra odbijały wiązki
światła z kryształów.


Kurcze, jak to zrobić? Ten kryształ daje promienie tylko odrobinę wyżej albo niżej. Ani tak ani tak, nie mam szans na nakierowanie któregokolwiek pierścienia na promień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak przejść tą cholerną krasnoludzką kule? Te promienie jakby nie były ustawione nigdy nie świecą tam gdzie powinny. Jak to badziewie ustawić bo już mnie krew zalewa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 18:44, Ifym napisał:

Jak przejść tą cholerną krasnoludzką kule? Te promienie jakby nie były ustawione nigdy
nie świecą tam gdzie powinny. Jak to badziewie ustawić bo już mnie krew zalewa?

Próbuj ognistą kulą, czarem zamrażającym, to nie jest wielki problem żeby to ustawić. Mi zajęło jakieś 30 sek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2011 o 18:54, Draco-PNC napisał:

Próbuj ognistą kulą, czarem zamrażającym, to nie jest wielki problem żeby to ustawić.
Mi zajęło jakieś 30 sek.

I tym i tym wale, ale te promienie albo odrobinę w dół schodzą albo odrobinę w górę. Nie ma szans żeby nakierował któryś na lustro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utknąłem w zadaniu ze śledztwem w Wichrowym Tronie. Mianowicie w tym domu, który miałem zbadać znalazłem

Spoiler

dwa dzienniki rzeźnika i jakiś amulet. Następnie po rozmowie z doradcą zostałem wysłany z tym amuletem do jakiegoś kolekcjonera, który coś tam opowiedział, wspomniał też o nadwornym magu Jarla z Wichrowego Tronu. Co mam więc dalej robić? Złożyłem wizytę temu magowi ale w rozmowie z nim nie ma żadnej opcji dialogowej związanej z tym amuletem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2011 o 18:44, Ifym napisał:

Jak przejść tą cholerną krasnoludzką kule? Te promienie jakby nie były ustawione nigdy
nie świecą tam gdzie powinny. Jak to badziewie ustawić bo już mnie krew zalewa?


Ja w ogóle nie używałem czaru ognistego, tylko zamrażającego :) poza tym ustawiłem niektóre kule zgodnie z tym, jak były ustawione na podłodze jakieś kule i prawie się to zgodziło :) musisz kombinować, ja chyba z 20 minut na tym straciłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować