Zaloguj się, aby obserwować  
scierwojad2

Gothic 3 duże WYMAGANIA SPRZĘTOWE

8029 postów w tym temacie

ja już dawno temu odwiedzałem ten kącik ale widzę że wciąż są prowadzone ciekawe dyskusje :p
to może podam swoją sytuację z G3 :
mam athlona x2 3800+ geforce''a 7900 gs (podkręconego tu i tu o ok. 100 mhz) 1,5 giga ramu
i gothic 3 na pierwszej lokacji chodził niemal płynnie. następnego dnia chodził tak ze 3 fpsy wolniej a cały czas była noc :p i było widać nocą także ... promienie słońca :p
dodam jeszcze że wcześniej miałem tylko 0,5 giga ramu i jak dołożyłem tego 1 gb to różnica była z + 1 klatkę do dotychczasowego wyniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2007 o 11:02, kaganiec napisał:

ja już dawno temu odwiedzałem ten kącik ale widzę że wciąż są prowadzone ciekawe dyskusje :p
to może podam swoją sytuację z G3 :
mam athlona x2 3800+ geforce''a 7900 gs (podkręconego tu i tu o ok. 100 mhz) 1,5 giga ramu

i gothic 3 na pierwszej lokacji chodził niemal płynnie. następnego dnia chodził tak ze 3 fpsy
wolniej a cały czas była noc :p i było widać nocą także ... promienie słońca :p
dodam jeszcze że wcześniej miałem tylko 0,5 giga ramu i jak dołożyłem tego 1 gb to różnica
była z + 1 klatkę do dotychczasowego wyniku


I właśnie o tym mówię, u każdego Gothic zachowuje sie inaczej :P Dziwna to gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2007 o 11:10, buguser napisał:

I właśnie o tym mówię, u każdego Gothic zachowuje sie inaczej :P Dziwna to gra.


ale na 4 letnim kompie kuzyna wcale nie było dużej różnicy tylko się wolniej ładowało i niemal nic poza tym :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.09.2007 o 07:59, scott napisał:

> Ale teraz ma stery i chyba jest ok :D
człowieku zastanów się jak można odpalić cokolwiek bez sterwoników od grafiki .... nie gadaj
bzdur bo się słabo robi - może miał starsze albo coś w tym stylu :P
a jak nie wierzysz to wywal wszystkie drivery i sam zobacz

Cóż... mówił, że sterów jeszcze nie instalował... poza tym kto wie, co tam mają GF 8800 :P
Ps. Fajne słowo: "sterwoniki" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2007 o 08:02, scott napisał:

dobra proszę o filmik bo nie wierzę mam lepszą grafę niż ty i to tak kilka razy lepszą :),


Z filmikiem będzie ciężko, nie mam za bardzo czasu w tygodniu na takie zabawy... albo uwierzysz mi na słowo, albo poczekasz nieokreślony szmat czasu :P O kartę się nie martw... napisze to juz kolejny raz: może w tym roku będę miał tą grafę co ty masz lub podobną z tej półki... ;) Obecny GF 8500 GT był w zestawie, niestety nie dało się wziąźć innej karty, taki zestaw sprzedawali to trzeba było brać ;D

Dnia 05.09.2007 o 08:02, scott napisał:

procek podobny (bez podkręcania, no może nieco słabszy) i tyle samo ramu i aż tak różowo nie
jest :P ..... eh....


Co do procka, to się za bardzo nie znam, więc przytaknę ci i powiem, że są podobne... bez podkręcania ;)

Co mogę ci powiedzieć, wczoraj pisałem o małej zacince przy rzucaniu czaru... dziś mogę dodać kolejną zacinkę przy strzelaniu z kuszy (dokładniej przy wyciąganiu, dziwne to :P)... kto wie co jeszcze się niedługo objawi...
______________________________

boduczek

Dnia 05.09.2007 o 08:02, scott napisał:

Z tego co wiem to prawie zawsze gdzieś się przytnie, nie mówię, że często bo czym lepszy sprzęt tym rzadziej > się z tym spotkamy. Swoją drogą masz niezłą maszynę, za dwa tysiące... Spoko :)


Jakoś tak troche ironii można wyłapać z twojej odpowiedzi, mniejsza z tym czy zamierzona czy nie... co do kompa to był za 2140 złotych, tyle że nie z 4 GB RAM-u, 2 GB były moje (kiedyś kupiłem do starego komp... znaczy złomu :P). Z 4 GB za taką kasę był nie dostał, nawet w promocji ;)
______________________________________

danzelmario

Dnia 05.09.2007 o 08:02, scott napisał:

super:) ja mam psp i nei gram na kompie wiec nie czuje sie pokrzywdzony:)


Jak tak to po co się tak przechwalasz ("ja mam podobny, wrecz lepszy bo mój 7600 jest szybszy od twojego 8500")? I tak nie ważne.

Dnia 05.09.2007 o 08:02, scott napisał:

bo nie wywale 2k na grafike tylko
po to zeby zaraz dowiedziec sie ze wyszedł geforce 10000gtx


Jeśli teraz kupi się najlepszą kartę graficzną na rynku, to przynajmniej kilka miechów będziesz mógł świrować i chwalić się nabytkiem... a jak coś lepszego wyskoczy, to kicha :P Bierzesz kasę i lecisz kupić ;P

Dnia 05.09.2007 o 08:02, scott napisał:

akurat, mylisz sie kolego:) zadna gra nie potrzebuje i nie bedzie potrzebowac >2 gb ram dopuki nie
przesiadziemy sie 100% na viste(i nie wiem czy 64 bitową ale pewnie 32 bitowa tez supportuje > 2 gb tamu dla > aplikacji)


Może i się mylę, ale co tam... nie na wszystkim człowiek się zna :)

Dnia 05.09.2007 o 08:02, scott napisał:

tak.. za 3 lata a wtedy twoj sprzet bedzie starym gratem:P


Heh, twój będzie szybciej starym gratem :P hie hie hie (jak by co to tak w żartach piszę, że by nie był że jestem nie miły)


Pozdrawiam was wszystkich :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc
Mam pytanie czy chodził by przyzwoicie gothic 3 na takim sprzęcie :

Komp w podpisie tylko do tego jeszcze 512 mb ramu czyli 1 gb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy na minimalnych będzie bez zacinek :
AMD Sempron Processor 3100+
1.80 Ghz 1gb RAM ( może w tym roku jeszcze 1,5 gb )
GeForce FX5500 256mb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na tym kompie to już prędzej by chodziło bez większych zacinek, ale karta jak na gothica 3 zdecydowanie za słaba.Proponuje wymienic karte na model geforce 6600 lub 6800 w cenie ok 200-250 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kupilem dzisiaj g3 w platynowej kolekcji i mam kilka pytan:
na kartach z serii 8800 da sie wlaczyc jakos aa? probowalem przez nhancera ale to nic nie daje.
sa jakies mody, pliki ini, dzieki ktorym odlegly teren nie znika gdy sie obracamy?
i wreszcie: czy wersja w platynowej kolekcji jest juz spatchowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.09.2007 o 16:12, Ćpunek01 napisał:

Cóż... mówił, że sterów jeszcze nie instalował... poza tym kto wie, co tam mają GF 8800 :P

e... to nie wierz w bajki - (sam mam gf 8800 i jest to karta jak każda inna bez sterowników gier nie odpalisz - no chyba że sapera)
a co ma mieć gf 8800 to tylko część składowa kompa - na którym zainstalowany jest sytem i ten sytem musi mieć sterowniki do urządzenia aby działało prawidłowo - tym bardzie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, czy mając za mało RAM do tej gry, a dokładnie 512, można sobie uszkodzić w jakiś sposób kompa??...bo właśnie po wyłączeniu gry windows dał mi jakąś wiadomość o zbyt małej ilości pamięci wirtualnej(niestety windowsa mam tylko po angielsku więc rozumiem 50%).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 21:26, Fleming08 napisał:

Mam takie pytanko, czy mając za mało RAM do tej gry, a dokładnie 512, można sobie uszkodzić
w jakiś sposób kompa??...

Nie, to chyba niemożliwe. Jeśli masz zbyt mało RAMu, to albo gra nie odpali, albo będzie tak haczyć, że po krótkiej chwili sam ją wyłączysz. :)

Dnia 06.09.2007 o 21:26, Fleming08 napisał:

bo właśnie po wyłączeniu gry windows dał mi jakąś wiadomość o zbyt
małej ilości pamięci wirtualnej(niestety windowsa mam tylko po angielsku więc rozumiem 50%).

Pamięć wirtualna to co innego niż pamięć RAM. Pamięć wirtualną możesz sam ustawić w odpowiednich opcjach w Windzie, jednak musisz to robić w oparciu o liczbę pamięci RAM, jaką dysponuje Twój komputer. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, poszukalem troche, poznmienialem znaczaco plik ini, jest znacznie lepiej. ale ciagle nie moge wlaczyc aa, a do tego pojawil sie nowy problem: morze z daleka wyglada paskudnie. jakies kreski z daleka, a gdy podejde troszke blizej - bialy pasek. sa jakies mody polepszajace wyglad wody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2007 o 21:48, Bumber napisał:


> w jakiś sposób kompa??...
Nie, to chyba niemożliwe. Jeśli masz zbyt mało RAMu, to albo gra nie odpali, albo będzie tak
haczyć, że po krótkiej chwili sam ją wyłączysz. :)


Zabawne jest to , że mimo że mam za mało RAMu to gra mi odpaliła i tnie się całkiem znośnie tylko przy wejściu na fragmęt świata w jakim jeszcze nie byłem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A takie grzebanie w plikach gry, by lepiej chodziła jest bezpieczne? Są też specjalne programy by Gothic chodził lepiej, one naprawde pomagają? i czy są bezpieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.09.2007 o 16:26, hunter22 napisał:

> bo nie wywale 2k na grafike tylko
> po to zeby zaraz dowiedziec sie ze wyszedł geforce 10000gtx

Jeśli teraz kupi się najlepszą kartę graficzną na rynku, to przynajmniej kilka miechów będziesz
mógł świrować i chwalić się nabytkiem... a jak coś lepszego wyskoczy, to kicha :P Bierzesz
kasę i lecisz kupić ;P

jak ciebie stac kupowaac cos za 2k i miec z tego pozytek pare miesiecy to przepraszam, mnie nie stac, i dla mnie to burżujstwo zwyczajne, lub jak kto woli głupota(ewentualnie po prostu ma się pieniądze i mozna kupowac takie rzeczy-ja wiem ze bym nie kupil nawet jak bym miał )

Dnia 05.09.2007 o 16:26, hunter22 napisał:


> akurat, mylisz sie kolego:) zadna gra nie potrzebuje i nie bedzie potrzebowac >2 gb
ram dopuki nie
> przesiadziemy sie 100% na viste(i nie wiem czy 64 bitową ale pewnie 32 bitowa tez supportuje
> 2 gb tamu dla > aplikacji)

Może i się mylę, ale co tam... nie na wszystkim człowiek się zna :)

no więc ci mówię:) bo ja troszeczkę się znam.

Dnia 05.09.2007 o 16:26, hunter22 napisał:


> tak.. za 3 lata a wtedy twoj sprzet bedzie starym gratem:P

Heh, twój będzie szybciej starym gratem :P hie hie hie (jak by co to tak w żartach piszę, że
by nie był że jestem nie miły)

jasne spoko:), za 3 lata moj sprzet bedzie gratem dla ciebie, ale nie dla mnie wiesz czemu? bo nie kupowałęm go do gier:), a c2d +2 gb ram spokojnie mi posłużą porzez 3,4 lata i nie bedzioe sytuacji ze jakas aplikacja dostanie czkawki.. jak bedzie trzeba podkrece proca do 3.5 i juz.

Dnia 05.09.2007 o 16:26, hunter22 napisał:


Pozdrawiam was wszystkich :D:D

ja również

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować