Zaloguj się, aby obserwować  
dawko1

Arcania: Gothic 4 (Temat Ogólny) [M]

4843 postów w tym temacie

jestem fanem gothica ale widząc tyle różnic po prostu potraktuję ją jako porządną grę RPG a porządnej grze RPG nie odpuszczę tylko dlatego że ma "Gothic" w nazwie a różni się trochę od Gothica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 19:29, Xanas napisał:

jestem fanem gothica ale widząc tyle różnic po prostu potraktuję ją jako porządną grę
RPG a porządnej grze RPG nie odpuszczę tylko dlatego że ma "Gothic" w nazwie a różni
się trochę od Gothica


Również jestem fanem, ale Arcania nie ma nic wspólnego z Gothic poza nazwą w tytule i kilkoma postaciami z poprzednich części, a tak nic nie posiada, wszystko zostało wycięte i zmienione...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2010 o 19:30, Isildur napisał:

Również jestem fanem, ale Arcania nie ma nic wspólnego z Gothic poza nazwą w tytule i
kilkoma postaciami z poprzednich części, a tak nic nie posiada, wszystko zostało wycięte
i zmienione...


to nie traktuj jej jak Gothica lub podróbkę to ujrzysz porządną grę RPG w którą można zagrać . a przynajmniej ja to tak ujrzałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zdążyłem już dwa razy przejść demo i pomimo pewnych wad to gra mi się podoba
do największych wad zaliczyć można:

kamera podczas walki - oddalenie + " padaka "
ograniczenie swobody w poruszaniu się po świecie - chociaż z drugiej strony ...
pamiętam jak grałem w " G3 ",co zrobiłem? - ano po dość krótkim okresie zwiedzania pobliskiej okolicy i po nabiciu troszkę doświadczenia udałem się na pustynie,żeby zobaczyć jak ona wygląda ;)
powiem tak,swoboda jest fajna ale jak człowiek połazi gdzie chce dla samego łażenia i poodkrywa lokacje to potem już mu się nie chce wykonywać questów,bo; " przecież tam już byłem " ;)
moim zdaniem,owo ograniczenie podyktowane jest właśnie tym,żeby zachęcić gracza do wykonywania questów.
Wszelkie inne zmiany względem serii Gothic są z pewnością wynikiem wydania gry na wszelkich platformach i tym żeby seria kojarzona z hardcorem trafiła do jak najszerszego grona odbiorców - w sumie,nie można twórców za to winić.
A sama gra jak na pierwszy kontakt tego studia z gatunkiem RPG/cRPG jest a raczej zapowiada się na całkiem miłą i udaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 19:35, Xanas napisał:

to nie traktuj jej jak Gothica lub podróbkę to ujrzysz porządną grę RPG w którą można
zagrać . a przynajmniej ja to tak ujrzałem


Nie, ja jej tak już nie traktuję, zagram w grę ale jak stanieje bo tyle kasy co za nią producent chce to nie dam, bo moim zdaniem nie jest tyle warta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2010 o 19:36, Isildur napisał:

Nie, ja jej tak już nie traktuję, zagram w grę ale jak stanieje bo tyle kasy co za nią
producent chce to nie dam, bo moim zdaniem nie jest tyle warta :)


i tak obstawiam że Arcania będzie lepsza niż Gothic 3 xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 19:35, Xanas napisał:

to nie traktuj jej jak Gothica lub podróbkę to ujrzysz porządną grę RPG w którą można
zagrać . a przynajmniej ja to tak ujrzałem


Od dawna nie traktuję Arcanii jak gry z serii Gothic, ale gdzie w tym wszystkim widzisz porządnego RPGa, to za cholerkę nie wiem. W swoich postach wymieniłem całkiem sporo błędów nękających ten tytuł. Gdybyś określenie "porządny", poparł wyliczanką zalet Arcanii, byłoby całkiem nieźle. Ja, jak na razie mogę wymienić dość mocno skopany gameplay, słabe i nienaturalne udźwiękowienie, niewiarygodnie wręcz, aż trudno uwierzyć w taką partaninę, niedopracowane animacje, wielką liczbę ograniczających wszystko dookoła niewidzialnych ścian, a fabuła...cóż, demo i tak nie oddaje jej pełnego charakteru, więc trudno coś powiedzieć. Aha. Z większością NPCów nie można pogadać. To na pewno porządny RPG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 20:08, KrzychW napisał:

Ja, jak na razie mogę wymienić dość mocno skopany gameplay,


to znaczy że opierasz swoja wiedzę na filmikach z youtube? dobrze mieć pewne źródło nie ma co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 20:12, Xanas napisał:

to znaczy że opierasz swoja wiedzę na filmikach z youtube? dobrze mieć pewne źródło nie
ma co

"Pograłem właśnie w demko kolejne 20 minut i zgroza mnie ogarnia." - post KrzychW z poprzedniej strony.

Jesteś bystry, nie ma co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odskoczę troszkę od tematów błędów ;-)

W demie przez drobną niedoróbkę dowiedzieliśmy się kto opętał Rhobara III.
Dla zainteresowanych wrzucam w spoiler zdjątko naszego prześladowcy:



Mam nadzieję, że w końcowym etapie twórcy postawili na jakość w pojedynku, bo przeciwnik swoją wielkością raczej nie zachwyca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest srednia nie tylko dlatego, ze niepodchodzi pod serie gothic, ale tez dlatego, ze prawdziwy crpg daje osobie grajacej wolną ręke w podejmowaniu decyzji, zwiedzaniu swiata, a ja grajac w demko czulem sie jak osoba prowadzona za rączke przez twórców. Tu nie wejdziesz, tam nie wejdziesz - ciagle jakies ograniczenia. Sama fabula(chociaz i tak mowimy narazie tylko o demku) i muzyka nie zrobi z tej gry hitu.

Nie mozna tez Arcanii okreslac porazką, bo grać sie da ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i pograłem i skończyłem demo G4. Fakt - totalnym crapem się jednak nie okazało, aczkolwiek szału nie ma.

Ale po kolei:

- Skakanie - chyba twórcy przesadzili z grawitacją jeśli chodzi o skakanie wymaga to poprawki i bardziej " przyziemnego podejścia"

- woda - ta w jeziorze wygląda jak najbardziej ok, ale ta w morzu? Wygląda to prawie jak w pierwszej części - czyli bardzo kiepsko

- animacje - wołają o pomstę do nieba - szczególnie te animacje związane z ruchem twarzy - śmiech z zamkniętymi ustami w grze z 2010 roku? No bez przesady.

- modele postaci ( poza główną) nie zachwycają, a już na pewno nie w dziwnych twarzach i brzydkich kobietach, o czym wspomniał już ktoś wyżej

-każualizacja - te wszystkie dodatki i ułatwienia - choć na szczęście można je wyłączyć

- głosy postaci - wydaje mi się, że jeśli takie mają być oryginalne głosy, to już chyba polski dubbing jest dużo lepszy

dialogi - zubożyli totalnie warstwę rpg dwa góra trzy zdania do wypowiedzenia które i tak nic nie zmieniają w rozmowach. Do tego te żałosne zielone podkreślenia właściwej kwestii ( jednej z dwóch) za to twórcom należą się solidne baty. Ale znając życie gra będzie zapowiadana jako uber świetny i klimatyczny RPG

- Tabliczka "na plażę" - bo oczywiście nie widać gdzie ta ścieżka prowadzi, nie dość, że zadanie o tym mówi, znacznik na mapie, to jeszcze oczywiście tabliczka dla ślepych. grrr

- gra ma problemy z doczytywaniem tekstur - choć ostatnio sporo gier tak u mnie ma - nie wiem czy to wina karty grafiki, czy może niedoróbek ostatnich gier.

- nie można zbierać strzał z ziemi ani z pobitych wrogów, co traktuję za minus gry

- optymalizacja ujdzie - gra ze wszystkim na max chodzi u mnie w miarę płynnie choć musiałem obniżyć cienie na średnie. No i te dwa tryby grafiki - mam wrażenie, że europejska chodziła mi lepiej... no i te świecące się od bloomu mordy

- ubiłem jelenia mieczem, bo się zablokował ( kilka postaci też się blokowało w osadzie)

-brak sprintu

- crafting - a tego cuda już w ogóle nie rozumiem - co to mmo? Już nie można używać patelni nad ogniskiem, a alchemia i cała reszta jest robiona w jednym oknie automatycznie?! I to ma być Gothic?!

- brak karmy - okradłem wszystkie domy i nikt nie miał mi tego za złe wtf?

mapa - jeśli to co tam pokazali to cała mapa świata ( choć mówi się o jakiejś podróży niby) to trochę malutka

- początek gry a po godzinie miałem 30 napojów leczniczych. Sredni poziom trudności - żadnego wyzwania

- głupie AI - jeśli strzelający albo czarujący wrogowie stali jeden za drugim to na wzajem się zabijali

- można nawet podpalić kolesia w pełnej zbroi płytowej, co nie wiem czy jest normalnie możliwe

- i na koniec słaby boss- pada po kilku strzałach.


No i trochę jeszcze pomniejszych bugów.

Na plus zasługują wykonany ogień oraz walka - widać spory postęp względem trójki i choć teraz jest to bardziej slaszer - nie jest to wada. No i potwierdzam - sporo broni.


Jeśli miałbym to kupić to więcej niż 50-70 zł bym nie dał, bo teraz to wygląda bardziej jak budżetówka wymagająca sporo poprawek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 20:58, Kapas napisał:

- Skakanie - chyba twórcy przesadzili z grawitacją jeśli chodzi o skakanie wymaga to
poprawki i bardziej " przyziemnego podejścia"


Tutaj akurat nie ma co narzekać, bo jednak w Gothicach skoki czasem były cholernie niewiarygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 20:12, Xanas napisał:

> Ja, jak na razie mogę wymienić dość mocno skopany gameplay,

to znaczy że opierasz swoja wiedzę na filmikach z youtube? dobrze mieć pewne źródło nie
ma co



Jak już napisał Caelethi, swoją wiedzę opieram na zagraniu w demo. Jednak częściowo przyznam Ci rację. To co zobaczyłem na youtube, dało mi obraz Arcanii, który po zagraniu w demo gry, bardzo niewiele się zmienił. W tym przypadku, pierwsze wrażenie było ostatnim, jak na razie. Może multum patchy i jakieś mody fanowskie jeszcze coś z tego tytułu zrobią. Kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W SPRAWIE LATAJĄCEJ TRAWY

Popytałem znajomych i zainteresowałem się tym problemem.
Problem ten występuje najczęściej głównie na kartach ATI Radeon.
19.09.2010 wyszły nowe sterowniki i ich instalacja rozwiązuje ten problem.

Zauważyłem także, że po instalacji najnowszych sterowników przy tych samych ustawieniach ilość FPS wzrosła o 6 ;-)

Co do samej Aracni - To najlepiej zoptymalizowana część z wszystkich!
Jak się okazało płynność gry można osiągnąć mając sprzęt dużo słabszy niż w wymaganiach minimalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 21:58, Karol44 napisał:

Ta to ciekawe ze na geforce 8600 2giga rami 2,4ghz procesor gra sie cięła bo miała 25fps

No bardzo ciekawe zwłaszcza, że ja mam procesor 2GHz i miałem 28 FPS ;-)

Zapomniałem dopisać - teraz mi się waha 33-34 FPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2010 o 19:35, Xanas napisał:

to nie traktuj jej jak Gothica lub podróbkę to ujrzysz porządną grę RPG w którą można
zagrać . a przynajmniej ja to tak ujrzałem

od kiedy to gra ze sztucznym światem, kiepskimi postaciami, dialogami from dummies for dummies, skiepszczonym systemem walki, fabułą zapowiadającą się raczej tandetnie, problemami technicznymi oraz ogólnym prostactwem jest dobrą grą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować