Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Settlers II: Dziesięciolecie - okiem Chimairy

25 postów w tym temacie

Grałem w oryginalnego Settlers 2 i jest świetna :) Mało dynamiczna, ale jednak w nią trochę pograłem, w przeciwieństwie do innych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hakken

Ostatnio panuje moda na odmładzanie gier. Recepta prosta: Weź starą grę, daj nową oprawę graficzną i wypuść w jakąś okrągłą rocznicę. Nie dość, że starzy fani będą w niebo wzięci to jeszcze jest szansa na zyskanie nowych. O dziwo to się sprawdza. Czyżby faktycznie już nie robiono takich gier jak kiedyś...

Przeczytaj cały tekst "Settlers II: Dziesięciolecie - okiem Chimairy" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest bardzo fajna, ale znakomita? Nie do końca.
Gdzie są wikingowie? Tak, wiem, w dodatku, ale w pierwowzorze byli dostępni od razu.
Poza tym gra baardzo przypomina The Settlers II - każdy, kto zagrywał się w tą grę będzie równie dobrze bawił się przy remake''u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Settlersów - grałem tylko w 3 i/lub 4 - skleroza już mnie dopada :P
Byłem mały wtedy jak wychodziły, pamiętam tylko takie urywki...Jednak potem nastała w moich oczach era "Knigsths & Merchants" - osz...ile ja w to grałem i grałem - dziś to nadal świetne gra,grafika nawet nieźle się trzyma ;)
Na tą część może się skusze - jak cena bedzie około 20zł :P
P.S. Tak spaecjalnie dajecie masę artykułów, żebyśmy zapomnieli iż macie dziś podać pełne EK Wiedźmina?;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w cześć drugą u kumpla wtedy kompa nie miałem, grałem w część trzecią i czwartą bawiłem się przy nich doskonale. Część "piata" była niezła, ale to już nie Settlers i zdania nie zmienię. Remake''u jeszcze nie kupiłem i sam nie wiem dlaczego, przy premierze brakowało złotych monet, póxniej były inne smakowite kąski, moze gdy wyjdzie jakiś zestawik juz z dodatkiem to się skuszę :P Czas powspominac stare czasy (o rany gadam jakbym miał 60 lat xD )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W oryginał Settlersów 2 grało się, oj grało :-). Ale jakoś ten Remake niezbyt mnie kusi. Może dlatego, że wolę pamiętać starych dobrych osadników takimi, jakimi byli dawno temu. Już część 3 Settlersów (IMO słabizna) była niemal jak klasyczny RTS i nie miała wiele wspólnego z dwójką.
Ale oczywiście ta stara część 2 rządzi i nic tego nie zmieni. A remake''om (i parówkowym skrytożercom :-P) mówimy NIE ! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 16:41, Arclight napisał:

Gra jest bardzo fajna, ale znakomita? Nie do końca.


Quod capita, tot sententiae, powiedzieliby Rzymianie ;)

Dla mnie - i jako recenzenta i jako starego gracza - była to doskonała podróż w przeszłość i płakałem ze szczęścia mogąc znów grać w jedną z niewielu strategii, jakie naprawdę lubię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem w Settlers II. Bardzo fajna gra, przyjemna, wymaga od gracza myslenia przez cały czas. Zabawa na przynajmniej kilkanaście godzin. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grałem i w I i w II i w III i w IV i w V i w Dziesięciolecie ;P Uwielbiam tą serię;) Pamiętam jak pierwszy raz zobaczyłem jedynkę to się w niej od razu zakochałem. Dwójka była jeszcze lepsza(chyba najlepsza). V to juz nie to samo, ludziew niej są zbyt ludziowaci, jeśli wiecie o co mi chodzi;) teraz tylko czekać na VI. Na pewno będę ją miał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Settlers - seria, która zajmuje słuszne miejsce w growym światku:)
Zrobili coś, jak z Tomb Raiderem (Anniversary Edition) i myślę, że dobrze robią. Jest mnóstwo starych, świetnych gier, w których przyjemność grania odbiera grafika. Żeby jescze Fallouta 1 i 2 tak zrobili:) Kiedyś, fakt, to były gry...

Z drugiej strony - truszkę to wtórne, ale cóż, ważne, że fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2007 o 17:52, donosiciel napisał:

Grałem w demo tej gry. Żadna rewelacja.


A jakiej ty bys chciał rewelacji przy remaku? Stara gra w nowej szacie, dla smakoszy świetny kasek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować