Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Poza firewallem: gry bez prądu

42 postów w tym temacie

Hakken

W dzisiejszych grach bez prądu mamy zapowiedź na miarę Starcrafta II. Na pewno każdemu czytelnikowi urodzonemu przed rokiem 90 nazwa Magia i Miecz nie jest obca a i wielu młodszych ją kojarzy. Gra-legenda w końcu doczekała się i już niebawem firma Black Industries wyda jej kolejną edycję.

Przeczytaj cały tekst "Poza firewallem: gry bez prądu" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, aż się łezka w oku zakręciła na wspomnienia kilkudniowych sesji w tą grę. Cała rodzina siadała przy tym tytule. Tylko, że nigdy nie miałem swojej kopii, zawsze była albo rodzeństwa ciotecznego, albo pożyczona, na samą myśl o zdobyciu nowej wersji na własność ślinka cieknie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grało się w Magię i Miecz przez nieskończoną ilość wieczorów :D
pamiętam, że ktoś nawet zabrał ją na wakacje i tam graliśmy :)
w pudełkach po zapałkach trzymało się wycięte pkty siły, mocy, żywotności i złota hehe to było fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2007 o 17:09, Bartlord napisał:

Grało się w Magię i Miecz przez nieskończoną ilość wieczorów :D
pamiętam, że ktoś nawet zabrał ją na wakacje i tam graliśmy :)
w pudełkach po zapałkach trzymało się wycięte pkty siły, mocy, żywotności i złota hehe to było
fajne.



hehe.. też trzymałem żetony w pudełkach od zapałek :D
miałem jeszcze pierwszą edycję MiM PL (czyli tę z kartonową planszą 4xPuzzle - druga edycja to plansza na cienkiej tekturce, rozkładana) - obecnie zagrywam się w Runebounda... ale jeśli Talisman4 wyjdzie w Polsce to kupię na pewno.. będę grał z synem :D - już z nim grałem w starego MiMa (niestety pożyczonego, bo mój przepadł w otchłani dziejów) i bardzo mu się podobało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy korzystał z pudełek po zapałkach. A MiM to zaiste klasyka planszówek. Nie to co te dzisiejsze WoWy itp. Pamiętam jak przy pierwszej partii MiMa przesiedziałem bite 8 godzin :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam full version, z dodatkami [oprocz smokow] ale no gra poprostu wgniata.. wgrywam sie w nia od kij czasu :) no i ze znajomymi nie ma to jak dobry wieczor/noc spedzona nad mm :DD polecam D:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem że to starcraft

Na Starcraft planszowy jeszcze chwilę będzie trzeba poczekać, ale jak wyjdzie pewnie w bez prądu równiez sie pojawi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

He... Magia i MIecz to gra legenda, pełna bogatych dodatków oraz fanowskich rozszerzeń na poziomie oficjalnych (np. Lodowa Jaskinia, Wieża Maga czy Morskie wyprawy; do ciekawszych należą Przedpola Piekieł, Kanały pod Misatem i Wieś).

Magiczny Miecz to zwykły plagiat do tego stopnia, że w wersji Jaskini do tej gry nawet nie pokuszono sie o zmiane planszy tylok dano tę z oryginalnej wersji.

Na reedycję czekam niecierpliwie bo to świetna gra przy której spędziłem długie godziny ze znajomymi i braciakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhh wspomnienia... Wspaniałe chwile spędzone przy Magii i Mieczu. To była dopiero gra! Nie to co dzisiejsze sieczki. Grało się oj grało, nie raz po pół dnia. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować