HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 29.09.2009 o 14:10, kerkas napisał:

Do najnowszego numeru miesięcznika "Film"
dodano film na dvd "Obywatel Kane" grzech nie kupić.



Dzięki za info. Już lecę do kiosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, czy moglby mi ktos wstanie zrobic maly spis filmow, ktore maja miejsce w starozytnosci, najlepiej takich gdzie toczy sie wojna badz jest swiat pokazany z jednej osoby np Gladiator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2009 o 22:33, the_bishop napisał:

witam wszystkich, czy moglby mi ktos wstanie zrobic maly spis filmow, ktore maja miejsce
w starozytnosci, najlepiej takich gdzie toczy sie wojna badz jest swiat pokazany z jednej
osoby np Gladiator

Troja, Królestwo Niebieskie, Władca Pierścieni, Dungeon Sege In The Name of The King, 300, Braveheart, Eragon, Gladiatorzy, Król Artur, Ostatni Legion, Tropiciel, 13 wojownik, Władcy Wojny no i jeszcze Beowulf jak coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2009 o 22:56, the_bishop napisał:

o to chodziło, dzieki ci bardzo :)!


młynar podał Ci trochę syfu (Dungeon siege, Eragon, Tropiciel - co to ma wspólnego ze starożytnością to nie wiem, OL i WW nie oglądałem), od siebie dorzucę porządną ''Odyseję'' z Armandem Assante i ''Spartakusa'' z Kirkiem Douglasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2009 o 23:32, A-cis napisał:

A już naszych filmów "Faraon" i "Quo vadis" to nikt nie raczy wymienić? ;-P


Faraon Fareonem, ale polecić Quo vadis? Chyba tylko ortodoksom Sienkiewicza... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Conan Barbarzyńca i Conan Niszczyciel jeszcze ;) choć to fantastyka to jednak osadzona w świecie który przypomina starożytność a nie stereotypowe średniowiecze. Chociaż z Conanem lepiej zapoznać się od strony literatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2009 o 23:39, Shlafrok napisał:

Faraon Fareonem, ale polecić Quo vadis? Chyba tylko ortodoksom Sienkiewicza... :)


A czy my na pewno mówimy o tej samej, czyli STARSZEJ ekranizacji, tej z 1951 roku? :> Która nic a nic nie ma wspólnego z biednym Rzymem Kawalerowicza, co nawet palić się nie chce? Tej zrobionej w najlepszym stylu starego, epickiego Hollywoodu? Z Robertem Taylorem jako Winicjuszem oraz "śliczną" Deborah Kerr jako Ligią? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2009 o 00:29, Dexter_McAaron napisał:

A czy my na pewno mówimy o tej samej, czyli STARSZEJ ekranizacji, tej z 1951 roku? :>


Niby nie mówimy o STARSZEJ ekranizacji, tej z 1951 roku. Ale już możemy mówić.
;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2009 o 23:39, Shlafrok napisał:

Faraon Fareonem, ale polecić Quo vadis? Chyba tylko ortodoksom Sienkiewicza... :)

Miały być filmy ze starożytności. Nikt, póki co, nie zarzekał że to mają być same arcydzieła. A pośród dotychczas wymienionych, parę niezłych kiczów było :-)
A tak BTW. Ja jestem ortodoksem Sienkiewicza. I - w odróżnieniu od filmu - jego powieści niewiele można zarzucić :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podałem mu wszystkie gdzie jest jakaś "wojna" Nie miał sprecyzowanego kryterium więc ... Eragon zgodzę się to badziew Dungeon Sege jest ok podobnie Tropiciel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2009 o 15:22, kerkas napisał:

Nowości na dvd:

"Za garść dolarów" - dwupłytowa edycja specjalna - Materiały dodatkowe:
* nowy typ bohatera * kilka tygodni w Hiszpanii * trzy głosy * odnowa po włosku * nieodpowiedni
do telewizji * "Telewizyjna czołówka" * filmowe plenery dzisiaj * zwiastuny


A w czym to, gdzie to i po ile? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Troja, Królestwo Niebieskie(średniowiecze), Władca Pierścieni(fantasy,średniowiecze), Dungeon Sege In The Name of The King(fantasy,średniowiecze),
300, Braveheart(średniowiecze), Eragon(fantasy,średnioweicze), Gladiatorzy, Król Artur, Ostatni Legion, Tropiciel(średniowiecze), 13 wojownik(średniowiecze),
Władcy Wojny(przecież to jest w XIX wieku) no i jeszcze Beowulf (średniowiecze)

rzeczywiście z wypisanie tylu filmów zajęło ci chwilkę,chyba jednak nie myślałeś nad tym wogóle.to już lepiej poleciłbyś oglądniecie Xeny/ Herkulesa lub Astrrixa,bo przynajmniej czas się zgadza.

the_bishop
Żeby nie było spamu to poleciłbym oglądnięcie serialu Rzym i masz już jakiś pogląd na historię powstania Cesarstwa-może nie idealnie historyczną.
Do filmów o powyższym okresie dorzucił bym też Ben Hur(tak jak chciałeś oczami jednej osoby), Aleksander,Zmierzch Tytanów,Kleopatra,Hannibal(tylko nie Lecter),

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Królestwo Niebieskie,
Starożytność? Huh ...
>Władca Pierścieni,
Ekhm ...
>Braveheart,
Jak wyżej ...
>Eragon,
...
>Król Artur,
...

Edit: ups ... widzę że Gregory171 mnie uprzedził. ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2009 o 11:14, Gregory171 napisał:

Troja, Królestwo Niebieskie(średniowiecze), Władca Pierścieni(fantasy,średniowiecze),
Dungeon Sege In The Name of The King(fantasy,średniowiecze),
300, Braveheart(średniowiecze), Eragon(fantasy,średnioweicze), Gladiatorzy, Król Artur,
Ostatni Legion, Tropiciel(średniowiecze), 13 wojownik(średniowiecze),
Władcy Wojny(przecież to jest w XIX wieku) no i jeszcze Beowulf (średniowiecze)

Bardzo przepraszam chodziło mu o filmy gdzie jest jakaś wojna tak?! Więc podałem mu takie jakie mi do głowy przyszły. A ,że zawsze znajdzie się ktoś kto się do czegoś przyczepi to wybacz...
Czasowo nie zgadza się jeden film a piszesz jakby wszystko to było złe i w ogóle. Człowiek odpisał ,że go to satysfakcjonuje więc w czym problem? Jeśliś sprytny to podaj swoje typy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2009 o 14:11, mlynar911 napisał:

Bardzo przepraszam chodziło mu o filmy gdzie jest jakaś wojna tak?! Więc podałem mu takie jakie mi do głowy przyszły.

the_bishop napisał: "...spis filmow, ktore maja miejsce w starozytnosci, najlepiej takich gdzie toczy sie wojna badz jest swiat pokazany z jednej osoby..."

Rada na przyszłość: naucz się czytać ze zrozumieniem, a dopiero potem "rzucaj się", że ktoś Ci zwrócił uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.09.2009 o 14:11, mlynar911 napisał:

Bardzo przepraszam chodziło mu o filmy gdzie jest jakaś wojna tak?! Więc podałem mu takie
jakie mi do głowy przyszły. A ,że zawsze znajdzie się ktoś kto się do czegoś przyczepi
to wybacz...
Czasowo nie zgadza się jeden film a piszesz jakby wszystko to było złe i w ogóle. Człowiek
odpisał ,że go to satysfakcjonuje więc w czym problem? Jeśliś sprytny to podaj swoje
typy.

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=255&pid=17471

Czytaj prośby ze zrozumieniem chodziło o filmy,których czas akcji dzieje się w starożytności i jest jakaś wojna itd.
Czasowo to zgadza się 5 filmów na 14(choć jak dla mnie to Król Artur łapie się na ledwo ledwo,bo dzieje się już na przełomie epok,dla mnie to jednak ubarwianie legend arturiańskich).
Ja wiem że może z historią na bakier u ciebie i mylisz średniowiecze ze starożytnością,ale jeżeli oglądałeś podane przez ciebie filmy to widziałeś różnicę w pokazaniu danej epoki.
Człowiek odpisał że go satysfakcjonuje,bo się nie zna i dlatego pytał na forum.W odpowiedzi dostał 14 filmów,z których większość jednak nie kwalifikuje się pod podane kryteria.Wyobraź sobie,że miał coś takiego przygotować do szkoły(pytanie do walgierza co byś dał za braveheart jako przykład filmu o starożytności),
lub co gorsza chciał zabłysnąć w towarzystwie rozmawiającym o filmach.
Ja nie mówię że trzeba znać daty,ale nie każdy film w którym walka idzie na miecze jest o starożytności.

Widać w zdenerwowaniu że ktoś zwrócił ci uwagę nie przeczytałeś mojego postu do końca a tam są wypisane filmu,które dodatkowo mu zaproponowałem(takich filmów jak Faraon,Spartakus itp nie pisałem bo były wcześniej mu podane)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się