HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

Dnia 18.12.2009 o 06:05, hans_olo napisał:

Nawiązania do Odysei? Gdzie to wyczytałeś? Oglądasz filmy z uwagą?

Może nie wyraziłem się najlepiej, ale chodziło mi o to, że samo

Spoiler

zamknięcie dwojga ludzi/klonów na stacji kosmicznej + dość tajemniczy komputer pokładowy

, przywodzi widzom na myśl Odyseję. Po prostu czuć w filmie wyraźną inspirację Odyseją i moim zdaniem jest to celowy zabieg reżysera.

Dnia 18.12.2009 o 06:05, hans_olo napisał:

Wejdź sobie na jakieś poważniejsze forum i poczytaj. Wszyscy są zaskoczeni, bo oglądając spodziewali się, że
komputer zwariuje jak w Odysei, a tu kupa, nic z tych rzeczy.

A gdzie wyczytałeś, że piszę o podobieństwie pomiędzy tymi filmami? Film nawiązujący, a film podobny - no jakby nie patrzeć jest tu różnica.

Dnia 18.12.2009 o 06:05, hans_olo napisał:

Ludzie, dajcie sobie spokój z tym filmwebem, bo na tym portalu Transformers ma lepszą ocenę od Moona,
a wspomniana odyseja wyprzedza go zaledwie o dziesiąte części punktu.

Akurat tam natrafiłem na te opisy, to zarzuciłem tym linkiem. A błędy w filmie sam zauważyłem.

Dnia 18.12.2009 o 06:05, hans_olo napisał:

Kierować się tamtejszymi recenzjami...

Dokończę: ''''...to głupota''''. ;]

@Grizzly

Dnia 18.12.2009 o 06:05, hans_olo napisał:

/.../

Napiszę tak, dla Ciebie jest to oryginalność i wizja reżysera, a dla mnie jest to cały szereg nielogiczności i niedomówień, które strasznie rażą po oczach i bardzo psują ogólny odbiór całości. Miał być świetny film Sci-Fi, a wyszło niestety tak sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2009 o 13:18, windows00 napisał:

Olać film. Serial jest dużo lepszy.
Produkcja BBC, 6 odcinków.

Myślę, że jednak chyba łatwiej będzie kupić dvd z filmem niż z serialem. no chyba że został wydany w Polsce w jakimś zestawie. inaczej pozostaje jedynie wyczekiwanie, może kiedyś jakaś stacja nada serial u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz. Można wziąć przykładowo jeden argument z tego filmweba, który rzekomo wskazuje jakąś nielogiczność. Cały film jest prawie że klasycznym dramatem (nie ma całkowitej jedności miejsca), nigdzie nie jest powiedziane, że jest to jedyne pole na Księżycu, a zastosowane zabezpieczenia w komunikacji radiowej sugerują, że jest ich z pewnością więcej.Po prostu scenariusz przewiduje, że na jednym z nich zdarza się nieprzewidziany błąd, przez który dwa klony pracują jednocześnie i nie ma żadnego powodu, by pokazywać "orkę" (jeśli ktoś kojarzy żart Piaseckiego o kinie radzieckim) na innym polu.
I dalej rzekomo nielogiczne jest, że ludzie na Ziemii nie interesują się losem ludzi na Księżycu. A kto z czytelników Filmweba zna choć jedno nazwisko znajdujących się obecnie na ISS naukowców? Kto z nich widział skład i harmonogram choćby 5% tegorocznych lotów kosmicznych? Albo kto z nich choćby zajrzał na dostępny darmowo video streaming NASA z orbity?
I wnioskując w sumie można powiedzieć, że właśnie ten film wytyka ludziom ignorancję na to co dzieje się w tle w ramach projektów kosmicznych. Nikogo to nie obchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2009 o 13:52, windows00 napisał:

Jednak już dwa razy cały serial emitowała jedynka (ale w "paśmie dla nietoperzy" ;>).

Jeżeli miałoby się to jeszcze pwotórzyć, to zawiadamiaj zawczasu na forum :) Chętnie obejrzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2009 o 12:28, Rumcajsev napisał:

Właśnie obejrzałem Rekruta z Alem Pacino i Colinem Bachleda-Curuś, mocno mi się
spodobał. Możecie polecić jakieś inne filmy z podobnymi szpiegowskimi intrygami? Jak


Filmy szpiegowskie z M.Caine-em
Midnight in Saint Petersburg (1996) Played by Michael Caine
Bullet to Beijing (1995) Played by Michael Caine
Billion Dollar Brain (1967) Played by Michael Caine
Funeral in Berlin (1966) Played by Michael Caine
The Ipcress File (1965) Played by Michael Caine
Czwarty protokół
Ministerstwo strachu
Osławiona A.Hitchcocka
Trzy dni Kondora
Trzydzieści dziewięć kroków A.Hitchock
Arabeska
Skorpion z Burtem Lancasterem
Rozmowa z G.Hackmanem
Ronin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po obejrzeniu Hotel Rwanda. Kiedyś widziałem już urywki, ale dopiero teraz miałem okazję zapoznać się z jego całością. Film wstrząsający, śmiało stawiam go w jednym rzędzie z Listą Schindlera. Człowiek zadaje sobie pytanie - skąd w nas tyle nienawiści?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2009 o 22:30, LESZ3u napisał:

Właśnie jestem po obejrzeniu Hotel Rwanda. Kiedyś widziałem już urywki, ale dopiero teraz
miałem okazję zapoznać się z jego całością. Film wstrząsający, śmiało stawiam go w jednym
rzędzie z Listą Schindlera. Człowiek zadaje sobie pytanie - skąd w nas tyle nienawiści?...


Przesłuchaj sobie teraz na spokojnie "Milion voices" z tego filmu(ten utwór z creditsów). Tekst pasuje idealnie do filmu.
Wojna w Rwandzie to była straszna rzeź, więcej powinno byc takich filmów jak Hotel Rwanda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2009 o 22:30, LESZ3u napisał:

rzędzie z Listą Schindlera. Człowiek zadaje sobie pytanie - skąd w nas tyle nienawiści?...


"Man is just a killer ape."

Charlton Heston


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie skończyłem oglądać Gwiezdne Wojny Epizod V. Ta część jest lepsza od IV może dlatego ,że lepsze efekty byly bo 3 lata później został nakręcony. Ale ... Wszystko pięknie, ładnie. Fabuła jak zawsze genialna no i w końcu pojawił się Boba Fett ;d poza kostiumem to nic w nim fajnego nie widzę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2009 o 23:04, mlynar911 napisał:

A ja właśnie skończyłem oglądać Gwiezdne Wojny Epizod V. Ta część jest lepsza od IV może
dlatego ,że lepsze efekty byly bo 3 lata później został nakręcony. Ale ... Wszystko pięknie,
ładnie. Fabuła jak zawsze genialna no i w końcu pojawił się Boba Fett ;d poza kostiumem
to nic w nim fajnego nie widzę ;]


Nie mów, że dopiero teraz oglądasz Gwiezdne Wojny ... te PRAWDZIWE Gwiezdne Wojny... HERETYK!
Poza tym Boba rlz! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2009 o 23:04, mlynar911 napisał:

poza kostiumem to nic w nim fajnego nie widzę ;]

Umrzyj, serio. To jest najfajniejsza postać obok Vadera ;)

btw. mój ranking filmów SW:

1.Imperium Kontratakuje
2.Powrót Jedi (muzyka podczas pojedynku=om nom nom)
3.Nowa Nadzieja
4.Zemsta Sithów
5.Mroczne Widmo
6.Atak Klonów(ja chcę krwi a nie miłości! :< )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Ja właśnie się zanurzam we Władcy Pierścieni wersji reżyserskiej którego kupiłem dosyć temu. A mam chęć i dziewczyna chcę. A na Maraton ona nie ma siły bo to trochę trwa. Miłego oglądania "Kino Maniacy" co tam oglądacie i co będziecie dziś oglądać.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś poleci jakiś horror? nie ze znanych mi typów piły czy hostela, a raczej coś z mutantami ganiającymi za ludzmi w lesie itp. ;) nudze sie i potrzebuje jakiegoś mało wymagającego od widza, kina grozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2009 o 23:21, Rumcajsev napisał:

2.Powrót Jedi (muzyka podczas pojedynku=om nom nom)


Muzyka z pojedynku Luke''a z Vaderem kładzie na łopatki i tak wspaniałe przecież kawałki, z walk Obi-Wana i Qui-Gona z Darth Maulem i z pojedynku Obi-Wana z Anakinem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2009 o 00:11, Tethys napisał:

Ktoś poleci jakiś horror? nie ze znanych mi typów piły czy hostela, a raczej coś z mutantami
ganiającymi za ludzmi w lesie itp. ;) nudze sie i potrzebuje jakiegoś mało wymagającego
od widza, kina grozy.


wrong turn 2, nieźle się naśmiejesz xDD Ostatnio leciało na HBO. Bardzo krwawy i bardzo głupi ;p Coś odmurzdżającego. I są mutanty ganiające ludzi po lesie xD

---> Ambroo

miało być coś mniej znanego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się