HumanGhost

Filmy i seriale - co warto obejrzeć a czego nie [M]

36655 postów w tym temacie

/.../

Dnia 09.01.2010 o 20:17, Nagaroth napisał:

Ja czytałem a nie jestem rozczarowany ;)

Tu nie chodzi o to czy się czytało czy nie a o to czy się napala na to czego nie zapowiadano.
Nie zapowiedziano wiernego odwzorowania prozy Doyla a film akcji. Jeśli się idzie na
film akcji to będzie się świetnie bawić ;)


Zgadzam się jako film akcji w stylu Bonda (zresztą to słowa samego reżysera) nie mam nic przeciwko filmowi , natomiast jeśli chodzi o różnicę między filmem a prozą Doyle''a jest ona znaczna i pod tym względem mnie film rozczarował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja piszę że coraz mniej ludzi w Polsce czyta a ty że większość twoich znajomych czyta. wiem że pewnie masz licznych znajomych ale bez przesady :) nie pamiętam aktualnych wyników ale w 2009 tylko 40% Polaków przeczytało co najmniej jedną książkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótko o Parnassus. Człowiek, który oszukał diabła

"Ile warte są marzenia ?"

Jeśli są dla was bezecne koniecznie idźcie na film.

Świetne kostiumy , scenografia , aktorstwo , muzyka.

Spoiler


Ps. Też sprzedałbym duszę diabłu za wyobraźnię Terry-ego Gilliama i możliwość urzeczywistnieniem pomysłów mojej wyobraźni na taśmie filmowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak kostiumy i scenografia robią wrażenie praktycznie od samego początku filmu :) efekty specjalne nie są tak realistyczne jak w innych filmach ale za pewne o to chodziło aby wyglądały mniej realnie w końcu to wyobraźnia ;) poza tym dało się w nich wypatrzeć styl animacji Gilliama. co dla mnie jest dużym plusem. szkoda tylko że te 2 godziny które trwa film tak szybko zleciały :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio, jakoś tak, sobie przypomniałem o istenieniu "Gomorry". Książki nie czytałem, planuję ją wypożyczyć, a co z filmem? Warto obejrzeć? Pytam, bo jeżeli tak to musiałbym kupić (wypożyczalnie w moim mieście jest żałosna i zapewne nie ma tam takich filmów), a nie wiem czy powinienem. W najbliższym czasie zyskam trochę gotówki, ale jest sporo filmów, które mam na celowniku ;). Przede wszystkim "Łowca androidów" ( a może też "Pi" albo "Ojciec chrzestny" albo kilka innych :P)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Gomorra jak dla mnie trochę nudna była. Parę historii, które lekko się łączą. Piszę to z perspektywy osoby, która nie czytała książki. Więc lepiej najpierw zapoznaj się z powieścią i ew. później, gdy książka Ci się spodoba, obejrzyj film. Może ja kiedyś sobie tą książkę kupię, bo ponoć dobra, ale film zrobił mi trochę antyreklamę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie filmy o "śmiertelnej chorobie"? Chodzi mi o te z "mhrocznym" scenariuszem, czy po fakcie, no wiecie:) Niekoniecznie o zombich:) Oprócz Zombieland i I Am Legend.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało kojarzę takich filmów ale jedyne coś co przychodzi mi do głowy to "28 dni później". W sumie mógłbym się pokusić o zaproponowanie innych ale z reguły nie polecam filmów jeśli ich sam nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2010 o 20:13, kerkas napisał:

50% społeczeństwa nie czyta wcale , to raczej nie nastraja optymistycznie.

W średniowieczu czytało jeszcze mniej ;] :D

Dnia 09.01.2010 o 20:13, kerkas napisał:

Platformy anty grawitacyjne z miastami na różnych wysokościach oczywiście bez wieżowców. Tylko że antygrawitacji jeszcze nikt ni stworzył, nie mówiąc o tym że pewnie koszt takiej platformy jest o wiele wyższy. Ale dobra, niech ci będzie :P


A co do pościgów - akurat Mad Maxa niedawno oglądałem, pościgi prędzej określiłbym jako śmieszne niż efektowne :P. Od razu po oczach bije to że obraz został przyspieszony, a większość pościgów sprowadza się do schematu długa_prosta->krzyk->bum - trzy ujęcia.

@Gregario
Ja nie twierdze że czytelnictwo ma się dobrze, twierdzę że nie ma się na tyle źle, aby nagle książki miały zniknąć z tego świata. Dopóki są chętni czytelnicy, dopóki jest na to popyt, będzie też podaż. A chętni są ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2010 o 20:34, kerkas napisał:

> Wymyśl coś lepszego i nieabsurdalnego. ;]
Platformy anty grawitacyjne


Wybaczcie, że się wcinam, ale muszę coś dodać od siebie :).
Większość Ziemi stanowią oceany. I już są projekty stworzenia pływających miast ;).

Edit: żeby nie było sprzeczności ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gomorra jest to film do bólu realny, przypomina bardziej dokument niż film - brak spójnego scenariusza, szczątkowe dialogi przeplatane krzykami i stęknięciami, tak jak w życiu, bez bohaterów sypiącymi bez zająknięcia złotymi myślami. :D Nie licz na zwykły film, ja tak zrobiłem i się wynudziłem... Ale jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś o życiu i włoskiej mafii - pozycja obowiązkowa. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2010 o 14:58, zajacisko napisał:

Jakie polecacie filmy o "śmiertelnej chorobie"? Chodzi mi o te z "mhrocznym" scenariuszem,
czy po fakcie, no wiecie:) Niekoniecznie o zombich:) Oprócz Zombieland i I Am Legend.


"Ostatni człowiek na ziemi"

"Czlowiek Omega"

"12 małp"

"Andromeda znaczy śmierć"

"Ostatni brzeg" z 1959 r.

"Panika w roku zerowym"

"kwintet" z Paulem Newmanem

"Nazajutrz" 1983

"Zardoz"

"THX 1138"

"Listy martwego człowieka" 1986

Bastion 1994

"The Thing"

"Pięcioro"

To tak na szybko z pamięci więcej będę musiał sprawdzić w materialach żrodłowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2010 o 16:24, Furr napisał:

> > Wymyśl coś lepszego i nieabsurdalnego. ;]
> Platformy anty grawitacyjne

Wybaczcie, że się wcinam, ale muszę coś dodać od siebie :).
Większość Ziemi stanowią oceany. I już są projekty stworzenia pływających miast ;).

Edit: żeby nie było sprzeczności ;).


To była moja druga propzycja tyle że myślałem o podwodnych miastach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2010 o 16:19, rob006 napisał:

> Platformy anty grawitacyjne z miastami na różnych wysokościach oczywiście bez wieżowców.
Tylko że antygrawitacji jeszcze nikt ni stworzył, nie mówiąc o tym że pewnie koszt takiej
platformy jest o wiele wyższy. Ale dobra, niech ci będzie :P


Mówimy o filmach SF a nie rzeczywistości.

Dnia 10.01.2010 o 16:19, rob006 napisał:

A co do pościgów - akurat Mad Maxa niedawno oglądałem, pościgi prędzej określiłbym jako
śmieszne niż efektowne :P. Od razu po oczach bije to że obraz został przyspieszony, a
większość pościgów sprowadza się do schematu długa_prosta->krzyk->bum - trzy ujęcia.


Chodziło mi o przykład , pewną analogię a znów się czepiasz szczegółów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 09.01.2010 o 21:14, Gregario napisał:

animacji Gilliama. co dla mnie jest dużym plusem. szkoda tylko że te 2 godziny które
trwa film tak szybko zleciały :(


Powiem więcej szkoda że tak mało jest wizionerów podobnych do Gilliama (w miesięczniku "Film" Parnasuss został oczywiście zjechany) czasami nie rozumiem krytyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2010 o 20:31, malaczek1 napisał:

Znowu na TVN szykuję się trylogia Władca pierścieni co piątek w super kinie.

Chętnie znów pooglądam sobie jedynie te reklamy będą mnie irytować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2010 o 20:32, Isildur napisał:

> Znowu na TVN szykuję się trylogia Władca pierścieni co piątek w super kinie.
>
Chętnie znów pooglądam sobie jedynie te reklamy będą mnie irytować :D


Podziwiam , ogladać TAKI film z reklamami mnie by szlag trafił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się